Şimdi Ara

SSD hız Testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
11.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar belki bu konuda birsürü mesaj açılmıştır ama
    tam olarak uygun başlığı bulamadım

Corsair GT 120gb. SSD var yaklaşık olarak 4 ay oldu ilkdefa bi test edeyim dedim 1 haftadan beri uğraşıyorum çıkan sonuçlar çok saçma herkesin test sonuçları mükemmel çıkarken bizde ne hikmetse saçmalıyor

Anakart Gigabyte GA-Z68X-UD3-B3 SATA3 Destekli anakart (AHCI Mod Aktiftir) format atmadan önce aktif hale getirdim

resme bakıp değerlendirirseniz çok sevinirim + ytapmamız gereken bi ayar varmıdır?

SSD hız Testi

• Force GT kullananlar kulübü var orada yazarak yardım isteyin. Bu arada AS SSD testi de yapıp paylaşın. Sorun AS SSD testi sonucunda anlaşılır.
  • aynı sorunu yaşan arkadaşlarda varsa bios dan işlemci menüsü altında c3/c6 özelliğini kapatsınlar düzeliyor
    kimse cevap verememiş bu konuya aynı sıkıntı yaşayan olursa çözüm olsun bu mesaj
  • Bu test programları ssd yi aşırı yıpratıyor diyorlar malum okuma yazma yapıyor test için buda zararlı deniyordu gerçi uzman arkadaşlar daha iyi bilir başta gerginix usta.
  • SSD'yi yoruyor evet ama aşırı yıprattığını söylemek pek doğru olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: raver

Bu test programları ssd yi aşırı yıpratıyor diyorlar malum okuma yazma yapıyor test için buda zararlı deniyordu gerçi uzman arkadaşlar daha iyi bilir başta gerginix usta.

hooper 'ın dediği gibi yıpratmak değil de yormak diyelim. Kısa bir süre performansta azalış yaratır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 17 Nisan 2012; 22:58:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet59

aynı sorunu yaşan arkadaşlarda varsa bios dan işlemci menüsü altında c3/c6 özelliğini kapatsınlar düzeliyor
    kimse cevap verememiş bu konuya aynı sıkıntı yaşayan olursa çözüm olsun bu mesaj

hocam benimde SSD testler düşük geliyor. Bu işlemci özelliklerindeki c3/c6 özelliklerini disable yaptım genede aynı değerleri aldım. Bu c3/c6 nedirki? teşekkürler...
  • slm ben bugün samsung 840 evo 120 gb ssd hard disk aldım.. harici olarak kullanıyorum.. içine bir film attığımda saniyede sadece 21 mb lik bir vei atışı var.. oysaki 540 mb atması lazımdı.. yanlış yaptığım bişey mi var biri yardım etsinn...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet59

aynı sorunu yaşan arkadaşlarda varsa bios dan işlemci menüsü altında c3/c6 özelliğini kapatsınlar düzeliyor

c3 c6 nın gigabyte anakartlarda karşılığı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanceza27

slm ben bugün samsung 840 evo 120 gb ssd hard disk aldım.. harici olarak kullanıyorum.. içine bir film attığımda saniyede sadece 21 mb lik bir vei atışı var.. oysaki 540 mb atması lazımdı.. yanlış yaptığım bişey mi var biri yardım etsinn...

SSD'ler bu hızlara SATA 2 ( intel ssd de 350 mb gördüm sata 2 üzerinden) ve 3 üzerinde ulaşabilir hocam.

USB 2 veya 1.1 üzerinde çalışıyorsa harici diskiniz bu hızlarda olması pekte anormal sayılmaz. USB 3 girişi varsa buradan deneyin fark olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.