Şimdi Ara

Ssd Bilgisayarımda Görünmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, ASUS-X541UJ bilgisayarıma Kingston 240 Gb bir sata ssd aldım.Zaten halihazırda bilgisayarı ilk aldığımdan beri bulunan ve C sürücüsü olarak kullandığım ssd yerine dvd-rom kısmını çıkarıp oraya takılan kızaklı aparata ssdyi takıp kendim montajladım.Sonrasında ise diski biçimlendirdiğim halde bilgisayarımda d sürücüsü malesef gözükmüyor.Aygıt yöneticisinde ve disk sürücüleri kısmında gözükmesine rağmen bilgisayarımda göremiyorum.Bilemiyorum eksik yaptığım bir kısım mı var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu arada bu 2. ssdyi ben Linux kurmak için satın aldım.Zaten c sürücüsünde hali hazırda windows10 kurulu.

• Ekran görüntülerini de ekliyorum

Ssd Bilgisayarımda GörünmüyorSsd Bilgisayarımda GörünmüyorSsd Bilgisayarımda Görünmüyor

• Gördüğüm kadarıyla Ssdye harf (yerel disk F gibi) atamamışsınız. Kurulumda gözükecektir zaten bir sorun gözükmüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Gördüğüm kadarıyla Ssdye harf (yerel disk F gibi) atamamışsınız. Kurulumda gözükecektir zaten bir sorun gözükmüyor.
    Çok teşekkürler.Son olarak bir şey daha sormak istiyorum.Elimde sadece tek ssd varken linux kurmuştum usb bellek kullanarak ama şimdi 2.bir ssdye kurucam ve windows önceki ssdde kalacak.Yine aynı şekilde bir linux kurulum usbsi hazırlayıp kurmam mı gerekiyor yoksa windowsu çalıştırıyorken 2.ssdye linux kurulumu yapabilir miyim bir şekilde ? Yani windowsun içerisinden yeni aldığım ssdyi formatlayabilir miyim ?
  • 0leyis kullanıcısına yanıt
    Kurulum belleği hazırlamanız lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Anladım , çok sağolun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.