Şimdi Ara

SSD Aldım Bir Konuda Yardım Pls (AHCI MODU) acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arakdaşlar samsung evo 120gb ssd aldım bağlayıp format atmadan once ahcı modu dıye bırsey duydum.
    bıosta resımlerdekı yerı buldum bu modu ahcı yapıp formatı oyle mı cekıcem.
    ahcı modunun zararları varmıdır.
    pc genelde ınternet - cs ıcın felan oynuyorum.
    hdd yı yedekte kullanıcam.
    bıde bu sdd nın programı varmıs formattan sonra drıverlerden oncemı kurulması lzm.

yardımlarınızı beklıyorum acil.

• Aynı ssd yi bende kullanıyorum herhangi bir driver'a gerek yok çalışması için. İstersen aldıktan sonra ssd yi test eden ve durumunu gösteren samsung yazılımını kurabilirsin.
  • ahcı modunu acmam gereklımı daha performanslı oldugunu soyluyorlar.
    acmayınca hız %50 dusuyormus sanırım.
    ama bazıları da bu modda cok sorun yasıyormus.
  • Ben de ahcı mod açık hiç bir problem yaşamadım şu ana kadar.
  • http://archive.benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=505&Itemid=38&limit=1&limitstart=7

Buyrun bakın fark var, ahci moda geçerken dikkat etmeniz gereken konu işletim sisteminizdir.
    Xp de ahci sata driverları olmadığı için uygun driveri sonradan yüklemeli, vista da kurulum da seçmeli seçilmedi ise xp gibi yapılır. Sonra da Bios dan ahciye geçilir. Windows 7 de böyle bi durum söz konusu değildir.
    Esas hız artışı sata 3 ve sata 6 destekli anakartlar ile olur. Böyle bi anakartınız yoksa 400/200 ssd den beklenen performansı alamazsınız.
    Edit yukarda fark az gözüküyor şuna bakın
    http://archive.benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=505&Itemid=38&limit=1&limitstart=10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haymanali2006 -- 9 Aralık 2014; 17:49:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• win7 64 bit için ahcı açmaya gerek yokmu yoksa saglama alıp ahcı acıp da mı kurayım wındowsu.
    anakartın sata3 destegı var
  • erce.erdem kullanıcısına yanıt
    Şöyle söyleyeyim xp de misal ahci açınca mavi ekran veriyordu sanırsam. Sata yükleyince çözülüyor.

Windows 7 de direk biosa girip açın sıkıntı olmaz. Dediğim gibi esas performans sata3/6 da
    Ssd yi ahci, ide kanallarını kullanarak Crystaldisk mark ile okuma/yazma hızını test edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahcı modunu açıp ssd ye format atıcaktım. ancak ahcı modunu acınca ssd yı gormuyor.
    Reboot and Select Proper Boot Device Or insert media in Selected boot Deviceand Press a key
    hatası alıyorum bende normal modda formatladım ve 510mb hızı suan 240 yanı yar yarıya yinede hızlı bana yetıyor.
    kabloları farklı slotlara takarak denedım.
    hdd cıkarıp denedım
    cd rom bıle cıkardım yınede bu hatayı verdı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.