Şimdi Ara

ssağa dönüşte yaya'ya yol ver' ifadesinin kalkması lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çünkü o sağa dönüşte yaya'ya yol vermiyor, üstüne bir de korna çalıyor, haklıymış gibi bakış atıyor ve insanların hayatını tehlikeye atıyor.

Şimdi o tabela ne işe yarıyor? Kamera da yok ki geçene ceza versin...

Kısaca açıklayayım:

Yer Malatya öğretmenevi civari. İnönü caddesi. En işlek caddelerden hatta 2. avm açıldı o avm nin önünde bir yaya geçidi vat ışıklı. Caddeye paralel çevreyolu var 300 metre ara var. İşte çevreyolundan gelen araçların bu caddeye girdikleri yerde ışık var. Sağa döndükleri yerde de yaya geçidi var. O köşede sürekli yanan bir kırmızı ışık var. Buna rağmen durmuyorlar.

Düşünün siz yaya geçidi üzerinde karşıya geçiyorsunuz. Öküzün biri/birkaçı her zaman sağa dönüp sizr daaaaat! Korna ve el kol haraketleri yapıyor. Ama yeşildi hani?? Yolun ortasında kalakalıyorsunuz hayretler içinde. Kurtulmanız büyük şans.

Olayla ilgili ekim ayında belediyeyi aradım. İlgileneceklerini söylediler. Aradan 2 ay geçti ocak ayıydı sanırım (aralık sonu da olabilir), bir bebek arabalı kadınla beraber yolun ortasında kaldık yine. Yeşil yanarken geçtik ve hayati tehlike var birşeyler yapılması lazım... O esnada tekrar aradım bir gelişme yok. Geçen ay yine aynı sorunu yaşadım 4. etti aramam. Geçen cuma akşamı. Artık boğazıma gelmişti. Aradım belediyeyi "illa birilerinin ölmesi, haber olması mı lazım birşeyler yapmanız için?" dedim. Yeniden kayıt oluşturalım mesai saatlerinde arayın dedi...

Bugün bir beyefendi cep numarasından aradı. Belediyeden arıyormuş. Olayla ilgili sorun yaşandığının farkındalarmis. Bircok sikayet almislar. (Ben aradığımda çözümü de söyledim. "Sağa kırmızı ışık" koyabilirsiniz dedim) Sağa kırmızı ışık caddenin yapısına uygun değilmiş. Donel kavsaklarda konulabiliyormuş.
    İşin özeti, yapılabilecek birşey yokmuş.

Şansa yaşıyoruz...

Gel de ne yaparsın işte? Sizin düşünceniz nedir merak ediyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 1 Haziran 2022; 2:42:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu iş karşılıklı saygı ile çözülür, tek taraflı olmaz. öküz şöför var da öküz yaya yok mu?
    haftasonu ankara meşrutiyet caddesinden araçla zor geçtim. her taraf yaya geçidi. yayaların çoğu sağolsun arsızca, umarsızca, sallana sallana, telefonla konuşa konuşa geçiyorlar yolu. artık sürücüye ceza var diye atıyorlar kendilerini yola. çoğu da genç üniversiteli. yaya geçidi olmasa bile yol veriyorum, pişman oluyorum. yolu dikine değil çarprazlamasına geçiyorlar. sen bekle işin ne der gibi. biri bana yol verse ben mahcubiyetten hızlı hızlı geçerim yolu.
    hep söylerim bu toplumum 'hak kavramını ' öğrenmesi lazım. neye hakkı var neye yok bilmiyor.
  • Daya kasisi geç bu ülkede başka türlü olmuyor çünkü.

• hocam bunlar ralli sürücüsü sanıyor kendilerini, kasis varmış hızlı geçmiş, arabaya zarar gelmis adamların umurunda değil

• Üniversiteyi Elazığ’da okudum, sık sık Malatya’ya gidip geldim daha fenası var mı bilmem ama yayaya zerre kadar saygı olmayan trafik kültürü sıfır öküzlerle dolu trafiğe sahip 2 ilimiz. İlk zamanlar kızdım sinirlendim baktım boş devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

Daya kasisi geç bu ülkede başka türlü olmuyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

Alıntıları Göster

• bu iş karşılıklı saygı ile çözülür, tek taraflı olmaz. öküz şöför var da öküz yaya yok mu?
    haftasonu ankara meşrutiyet caddesinden araçla zor geçtim. her taraf yaya geçidi. yayaların çoğu sağolsun arsızca, umarsızca, sallana sallana, telefonla konuşa konuşa geçiyorlar yolu. artık sürücüye ceza var diye atıyorlar kendilerini yola. çoğu da genç üniversiteli. yaya geçidi olmasa bile yol veriyorum, pişman oluyorum. yolu dikine değil çarprazlamasına geçiyorlar. sen bekle işin ne der gibi. biri bana yol verse ben mahcubiyetten hızlı hızlı geçerim yolu.
    hep söylerim bu toplumum 'hak kavramını ' öğrenmesi lazım. neye hakkı var neye yok bilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navi -- 26 Şubat 2019; 11:44:36 >
  • Malatya'dan öteye geçersen trafikte saygı,ışık, kural bekleme.

Hele Bingöl ve sonrasını at çöpe.
  • Navi kullanıcısına yanıt
    valla hak veriyorum en az şoförler kadar yayalar da büyük sorun

cok kez şahit oldum adam 30 metre ötede yaya geçidine gitmiyor yolun ortasindan gitmeyi tercih ediyor

• vetenes kullanıcısına yanıt
    ben de malatyaliyim uni icin elaziga gidiyorum daha yeni, elazigin soforleri nasildir diye merak ediyordum soylemen iyi oldu ona gore onlem alırım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.