Şimdi Ara

SRC 2 Belgesi - E Sınıfı Ehliyet Yaş 22

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba , forumda araştırdım ama bulamadım.4 yıllık B sınıfı ehliyet sahibiyim ve 10 güne kadar vergiyi ödeyip E ehliyetimi alıcam.Dayımın 16+1 sprinter servisinde şoforlük yapmam için neler yapmam gerekiyor.İzmirde 2-3 sürücü kursu dolaştım bana hiç biri net bir bilgi veremedi daha kurs ne kadar sürüyo sorular nasıl haberleri yok.

SRC 2 belgesi olmadan servis çekerken yakalandığımda ne gibi bir cezası var bunuda merak ediyorum.

• Yokmu bilgisi olan.
  • Sprinter 6 teker mi ? Değilse B sınıfı ehliyet yeterli.
  • Tek tekerle alakası yok 14+1 den sonrası E sınfı ehliyet gerekli yolcu taşımacılığında. Servis minibüsü sürebilmen için E sınıfı ehliyet + SRC 2 (ŞEHİRLER ARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI) + Piskoteknik raporu gerekli. Ayrıca E sınıfı ehliyet alsan bile Okul taşıtı kullanabilmen için 3 senelik E sınıfı ehliyetin olması gerekiyor diye biliyorum. Yani şuanlık siz sadece B sınıfı ehliyetinizle 14+1 e kadar olan araçları kullanabilirsiniz.
  • Yav 18-19 yaşındaki elemanlar dolmuş hattında çalışıyor senelerdir biz E ehliyeti almamıza rağmen süremiyoruz çok saçma bir sistemya.Extreme peki src2 alma yaşı gerçekten 26mı.
  • yoılcu taşıyabilmen için src belgesi olması lazım psikoteknik olması lazım E sınıfı ehliyetin olması lazım.. alırsın bunları ama her sürücü kursu vermiyor..
  • Psikoteknik kolayda src sıkıntısı var.Netten araştırdığım kadarıyla 26 yaş istiyor diyor.Ama izmirde src veren bir tane kurs bulamadım hala.
  • 26 yaş koşulu büyük otobüs için geçerli diye biliyorum. Travego tarzı olanlar. Normal Sprinter Volt için 19 yaşından gün almanız yetiyor. Yine de siz sürücü kurslarına bi bakın.
  • merhaba kardeşim öncelikle sana src belgesi hakkında bilgi vereyim

Src 2 şehirler arası yolcu taşımacılığı belgesidir bu belgeyle istersen otobüste sürersin (E ehliyetin varsa yoksa E ehliyetini de aldığında geçerli oluyor) istersen taksinde 1 kişide taşıyabilirsin her türlü senin ihtiyacın olcak bir şey E ehliyetin olursa src 1-3 alabilirsin 1 uluslar arası insan 3 uluslararası yük taşımacılığıdır.Src belgesi için ehliyet şartı bile yok ancak ehliyetin olmadan bi işe yaramaz

''Ankara'da Src kursunda çalışıyorum istersen yardımcı olabilirim pm atabilirsin''
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhun_1907fb
    SRC 2 belgesi olmadan servis çekerken yakalandığımda ne gibi bir cezası var bunuda merak ediyorum.

700 şirkete 300 sana toplam 1000 lira gibi bir cezası var şirketteki diğer mühendis arkadaşın bu cezayı jandarmadan yemişliği var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.