Şimdi Ara

SPOTIFY MI YOUTUBE MUSIC Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
701
Cevap
4
Favori
28.054
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> SPOTIFY MI YOUTUBE MUSIC Mİ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3639 Mesaj

Forumu Whatsapp gibi kullanıyorsun farkında mısın?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Eawald kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1508 Mesaj
    Kalite olarak Spotify daha iyi gibi geldi bana. Ancak YouTube music te arama yoluyla daha iyi içerik buluyorum. Spotify da bunu yapamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Spotify arayüzü çok iyi, yeni müzik keşfetme özellikleri, playlist'leri vs çok başarılı. Uyumlu cihazlar direkt stream edebiliyor (ör; telefonumdan seçiyorum, ev sinema amfisi direkt spotify'a bağlanıp çalıyor), CarPlay uyumu çok iyi..

Youtube - herşeyden biraz biraz, ama hiç bir şey tam değil sanki.

2 tl ye aldığın için diyorsun bunu. Abonelik bittikten sonra 20 tl aylık verecek misin acaba merak ediyorum

|
    |
    terminator8282 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    CPU Ryzen 5 2600 GPU INNO3D RTX 2070 Super IChill X3 Ultra ANAKART ASUS B450 TUF PRO Gaming RAM GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz KASA Rampage Joyance 4x120mm RBG MONITOR Samsung C27HG70 Freesync 2 HDR 1440P 144HZ
  • Yarbay
    3520 Mesaj
    Spotify'in sürekli aynı şarkıları onerdiginden dolayı YouTube Music'e geçmeyi düşünüyordum, Tidal'in Black Friday kampanyasını görünce ona geçtim.

Ben açıkçası memnunum. Zaten zerre Türkçe şarkı dinlemiyorum bu yüzden Spotify listelerimdeki bütün şarkıları bulabildim.

Sennheiser HD 4.20s kulaklık var buna rağmen kalite olarak pek fark göremedim sanki. Master kalitesini tam alabilmek için 1000 TL civarı ve üstü Hifi kulaklık ve DAC kullanmak gerekiyor. Bunlara sahip olmadan Tidal çok kaliteliymis bee diyen kendini kandırıyordur, tam placebo etkisi.

4 ay bittikten sonra da normal üyelikten devam ederim büyük ihtimal (10 TL aylık) Spotify öğrenciyi 9 TL yaptığı için.

Tek sıkıntı PC uygulamasından dinlerken telefonda kaldığın yerden devam edememek. Spotify'in bu özelliği iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 2 Aralık 2019; 12:51:54 >
    CPU Ryzen 5 2600 GPU INNO3D RTX 2070 Super IChill X3 Ultra ANAKART ASUS B450 TUF PRO Gaming RAM GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz KASA Rampage Joyance 4x120mm RBG MONITOR Samsung C27HG70 Freesync 2 HDR 1440P 144HZ
  • Yarbay
    2474 Mesaj
    Spotify

1151 Mesaj
    Deezer da denemenizi tavsiye ederim

• Binbaşı
    1388 Mesaj
    Fiyat olarak ne kadar ikisi de chromecast için alabilirim

• Teğmen
    160 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

2 tl ye aldığın için diyorsun bunu. Abonelik bittikten sonra 20 tl aylık verecek misin acaba merak ediyorum
    Spotify'a 13-14 lira veriyordum 10 lira fazla verir daha kaliteli müzik dinlerim

Hatta ödeme talimati vericem ssni atarım pm den

• Çavuş
    60 Mesaj
    çıktığından beri youtube müzik kullanıyorum örnek veriyim sagopa kajmerin spotifyda bazı albümleri yok kolerayla ayrıldılar diye kaldırdı hepsini ama youtubeda hepsini bulabiliyosun beğen ve sadece ses olarak çal aklına gelen her şarkı youtubeda var benim tercihim youtube müzik
    Ben de apple müziği iptal edip youtube premiuma geçmeyi düşünüyorum reklamlardan ciddi anlamda daraldım artık. Bir de arşiv olarak çok geniş apple müzikte ve spotifyda olmayan bir çok müziği ekleyebiliyorsun, arka planda dinleyebiliyorsun vs. gayet iyi özellikleri var.

Spotify bu işin kaymağını yemekte. Ancak YT Music Spotify'dan bir basamak daha iyi. Hem de arşiv anlamında diyorum.

Geçirdiğim 3 ay boyunca (+1 ay da otomatik kesti benim salaklığım yüzünden) muazzam bir gelişim yaşadı YT Music. Kendi algoritması ilk zamanlar tel tel dökülürken tavsiye ettiği müzik spotify'a yaklaştı diyebilirim.

Spotify'da bazı albümler olamayabiliyor. Ya da cover'lar mesela. Çok zengin değil. ama YT Music te envai çeşiti var.

Ayrıca cihazdaki kaynakları spotify fena halde tüketiyor, ama YT Music bu konuda daha iyi.

Eğer para vereek kullanacaksanı YT Premium alırım ve hem youtube'u reklamsız izler hem de YT Music keyfini çıkarırım.

Benim oyum YT Music'ten yana...

• Yarbay
    2211 Mesaj
    Youtube music denemedim ama Spotify'in arşivi bence çok kötü :) Yani ben bir zamanlar Lastfm'in parasız olduğu zamanlarda ki programını kullanıyordum. Spotify deneyeyim dedim ama aradığım bazı şeyler Spotify'de yok resmen :) Lastfm bu konuda mükemmeldi. Çünkü benzer sanatçıları arattığım zaman bayağı bayağı benzer sanatçılar çıkıyordu. Sanırım Spotify'de de var bu ama çok saçma benzerlikler oluyor. Bu arada Lastfm'de cortladı ne zamandır. Daha sonra site üzerinden benzer sanatçıları araştırmak fln istedim ama ne yapmışlarsa eski düzenden eser yok artık. Spotify'e asla para vermem :)

• Teğmen
    239 Mesaj

Plati.ru da 4 aylık tidal hifi yi 4 dolara satıyorlar

|
    |
    terminator8282 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Deezer'ı kısa süreliğine, Spotify ve YT Music'i 3 ay kadar kullandım.

Spotify bu işin kaymağını yemekte. Ancak YT Music Spotify'dan bir basamak daha iyi. Hem de arşiv anlamında diyorum.

Geçirdiğim 3 ay boyunca (+1 ay da otomatik kesti benim salaklığım yüzünden) muazzam bir gelişim yaşadı YT Music. Kendi algoritması ilk zamanlar tel tel dökülürken tavsiye ettiği müzik spotify'a yaklaştı diyebilirim.

Spotify'da bazı albümler olamayabiliyor. Ya da cover'lar mesela. Çok zengin değil. ama YT Music te envai çeşiti var.

Ayrıca cihazdaki kaynakları spotify fena halde tüketiyor, ama YT Music bu konuda daha iyi.

Eğer para vereek kullanacaksanı YT Premium alırım ve hem youtube'u reklamsız izler hem de YT Music keyfini çıkarırım.

Benim oyum YT Music'ten yana...
    Cihazdaki kaynakları spotify fena halde tüketiyor derken ne demek istediniz hocam?

• Çavuş
    54 Mesaj
    Günümüz Smart Tvlerin çoğunda spotify uygulaması yok, akıllı telefonlardan çok akıllı tvlerde+subwoofer ses sistemiyle müzik dinlemek istiyor insan. Spotify de bu destek kısıtlı ama,youtube müzik, her tvde desteklendiği için şimdilik YOUTUBE MUSIC diyorum

Geçmek isteyenler Playlistlerini veya arşivlerini taşımaya üşenenler için
    https://www.tunemymusic.com/ mükemmel. İstediğiniz uygulamadan şarkı listelerinizi ve arşivinizi taşıyabiliyorsunuz. Fakat Youtube günde 10 playlist oluşturulmasına izin veriyor aklınızda bulunsun. İkinci gün kalanları da taşıyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macsimust -- 2 Aralık 2019; 19:48:40 >
Reklamlar
Canlı Tv izle
Lastik Avcısı
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.