Şimdi Ara

Spotify, aile üyeliği için adres istemeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son dönemde çevrim içi müzik hizmetlerinden abonelik tabanlı çalışan pek çok sisteme kadar aile üyeliği kabul görmeye başladı. Birden fazla kişinin daha uygun fiyatlarla hizmeti kullanmasını sağlayan aile üyeliğinin suiistimal edilmesine yönelik tedbirler artıyor.

Deneme amaçlı başladı 

ABD ve Almanya’da yaşayan bazı kullanıcılar Spotify’ın mail yoluyla kendilerine ulaşarak adreslerini GPS üzerinden doğrulamasını istediğini ifade ediyor. Özellikle kişisel verilerin gizliliği odaklı eleştiriler yapılsa da Spotify bu stratejiyi sürdürecek gibi.

Ayrıca Bkz.Kingston’dan konsol ve masaüstüne yeni SSD serisi

Normalde Spotify aile üyeliği 6 kişiye kadar 20.99TL fiyat etiketine sahip. Aile üyelerinin aynı adreste ikamet etmesi şart. Bu sözleşmede yer verilen bir madde. Elbette aile üyeliği satın alarak diğer bireylerin hesaplarını başka kişilere kullandıran kullanıcılar olduğu biliniyor. Böylece al-sat şeklinde aile üyeliğinden para kazanma durumu ortaya çıkıyor. Diğer taraftan SPotify cephesinde zarar söz konusu.

Spotify aile üyeliğinin suiistimal edilmesini engellemek için bazı tedbirler alacağını daha önceden dile getirmişti. Adres doğrulama ve sonrasında uygulamayı kullanan cihazlar üzerinden kontrol etme bunun ilk aşaması. Bu durumda aynı ailede olup ta başka adreslerde yaşayan bireylerin durumu ne olacak belli değil.

Şimdilik deneme aşamasında olan adres doğrulama çözümünün yaygın olarak kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Gelen eleştiriler ile birlikte Spotify geri adım atabilir.

• Eskiden efsaneboard diye bir site vardı. 320 Kbps albüm veya single arardık. Sonra Spotify geldi ve pratik kullanımıyla hayatımıza girdi. 4 yıldır üyeyim son 1 yıldır aile paketi kullanıyorum. Ailem ve kuzenimle birlikte 5 kişi kullanıyoruz. Onlardan para da almıyorum. Herkes memnun. Şimdi üyeliğini iptal ederim derse hay hay. Efsaneboard gibi siteler daha da artar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mağara haber. 1 senedir istiyor zaten...
  • Aynen bayadır istiyor zaten adresi. Neden şimdi haber oldu anlamadım.

• Bu haber yabanci kaynaklardan ceviri ve bizdekinden farki GPS tabanli onay istemesi. Fakat Spotify zaten geri adim atti. Birkac gun oncenin haberi.

• Millet başka adreslerde oturup alsa spotify a ne zararı var anlamadım. Sonuçta daha çok para kazanıyor, öyle olmasa Türkiye'de kullanan çok az olurdu.
  • Bu dolar kuruna rağmen zam furyasına katılmadılar helal olsun.

• 2 hafta önceki haber. Su anda o sistemi tepkiler ve güvenlik yüzünden geri adim attilar. Iptal edildigi gün ise 'adres istemeye basladi' diye haber yapmak da bir ayri olsa gerek.

Kaynak:https://tweakers.net/nieuws/143967/spotify-stopt-met-test-om-locatie-gebruikers-familie-abonnement-te-achterhalen.html

• Daha geçenlerde CEO , aile üyeliğinin suistimal edildiğini biliyoruz ama hiç ödemeyeceklerine biraz ödesinler o da şimdilik iyi demiyor muydu? Güzel güzel ödüyoruz işte karıştırmayın , gerçi karıştırsanız da eskisi gibi Flac çeker geçeriz kaybeden siz olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Like a Sir

Daha geçenlerde CEO , aile üyeliğinin suistimal edildiğini biliyoruz ama hiç ödemeyeceklerine biraz ödesinler o da şimdilik iyi demiyor muydu? Güzel güzel ödüyoruz işte karıştırmayın , gerçi karıştırsanız da eskisi gibi Flac çeker geçeriz kaybeden siz olursunuz.

Onu diyen Netflix ceo suydu hocam :)
  • O gelsinler aga, misafirimiz olsunlar. CIA'de geliyorsa, 5-6 tane tabak ekleyeyim.
  • Adam İzmir, karısı Diyarbakır'da ise ne olacak. Tayin yüzünden buluşamıyorlarsa..

• Türkiye'de yapmamasını umarım. Zira kendi ayağına sıkmış olur.

• Apple Music çok daha kaliteli.
  • Böyle bir şey talep ederse direk iptal eder crackli kullanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.