Şimdi Ara

SPORSUZ PROTEIN TOZU KULLANIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben çok zayıfım gerçekten. Spor yapacakta vaktim yok, ayda 2 kere falan okulun basketbol antrenmanlarına giderim max. Protein tozu kullanımı bana bir yararı olur mu? Arkadaşım çikolatalı protein tozunu bal, muz, ceviz gibi şeyleri mixerde karıştırıyor ve içiyor. Bunu bende yaparsam vücudumda hiç değilse bi kalınlaşma olur mu? Şu çirkin görüntü gitsin istiyorum artık.

• Kardeş eski iş yerimde bir abi vardı onun Abd de yasayan kardeşi 6-7 yaşındaki çocuguna protein tozu takviyesi veriyormuş çok zayıf diye (gainerr / kilo aldırıcıda olabilir.)
    Onu duyduktan sonra bence sporsuz da kullanılabilir ama abartmadan günlük alman gereken örneğin 60 kiloysan spor yapmayan birinin evde oturandan bahsediyom bak basketbol falan oynarsan düzenli o zaman kilo başına 1.5 body yaparsan ise kilo başına 2 g protein alman lazım

Senin 60 kilo varsayarsak günlük yemeklerinden ekmek falan 30 gr alırsın ya güzel kahvaltı yap yumurtanı ye 2 tane peynir ye günlük 30-40 gr aldığında;
    bir ölçekte protein tozunun zararı olmaz hatta kilo aldırıcı kullan ondada 30 20 gr protein var tek ölçeğinde bu sayede yemek yemeyi sevmiyenede yardımcı bir takviye olur.

O amerikadaki kişi de çocugu hiç bir şey yemiyor diye takviye veriyordu sanırsam tabi çeyrek ölçek falandır 1 ölçek değildir kardeşim. Başka sorun varsa burdayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sovlye

Kardeş eski iş yerimde bir abi vardı onun Abd de yasayan kardeşi 6-7 yaşındaki çocuguna protein tozu takviyesi veriyormuş çok zayıf diye (gainerr / kilo aldırıcıda olabilir.)
    Onu duyduktan sonra bence sporsuz da kullanılabilir ama abartmadan günlük alman gereken örneğin 60 kiloysan spor yapmayan birinin evde oturandan bahsediyom bak basketbol falan oynarsan düzenli o zaman kilo başına 1.5 body yaparsan ise kilo başına 2 g protein alman lazım

Senin 60 kilo varsayarsak günlük yemeklerinden ekmek falan 30 gr alırsın ya güzel kahvaltı yap yumurtanı ye 2 tane peynir ye günlük 30-40 gr aldığında;
    bir ölçekte protein tozunun zararı olmaz hatta kilo aldırıcı kullan ondada 30 20 gr protein var tek ölçeğinde bu sayede yemek yemeyi sevmiyenede yardımcı bir takviye olur.

O amerikadaki kişi de çocugu hiç bir şey yemiyor diye takviye veriyordu sanırsam tabi çeyrek ölçek falandır 1 ölçek değildir kardeşim. Başka sorun varsa burdayım.

Ben çok kahvaltı yapabilen biri değilim ama geçtiğimiz kış 2 yumurta peynir zeytin ekmek yedim bu benim için baya zordu ama en azından alışkanlık kazandım. Ancak bir halta yaramayınca okulda poğaça veya tosta devam ettim. Günde bi çay kaşığı protein tuzu, muz, kivi, kayısı, ceviz falan karıştırsam içsem bir problem olur mu? Ne çok yiyorum ne de az yiyorum ama kahvaltı normalin altında. Bir şeye yarayacağını bilsem normal kahvaltıyı da rahatlıkta yaparım. Şu dediğim karışımın bana zararlı olmaması bile yeter aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: pierceltics

quote:

Orijinalden alıntı: sovlye

Kardeş eski iş yerimde bir abi vardı onun Abd de yasayan kardeşi 6-7 yaşındaki çocuguna protein tozu takviyesi veriyormuş çok zayıf diye (gainerr / kilo aldırıcıda olabilir.)

Ben çok kahvaltı yapabilen biri değilim ama geçtiğimiz kış 2 yumurta peynir zeytin ekmek yedim bu benim için baya zordu ama en azından alışkanlık kazandım. Ancak bir halta yaramayınca okulda poğaça veya tosta devam ettim. Günde bi çay kaşığı protein tuzu, muz, kivi, kayısı, ceviz falan karıştırsam içsem bir problem olur mu? Ne çok yiyorum ne de az yiyorum ama kahvaltı normalin altında. Bir şeye yarayacağını bilsem normal kahvaltıyı da rahatlıkta yaparım. Şu dediğim karışımın bana zararlı olmaması bile yeter aslında.

Ya arkadaslar trollmusunuz gercekmisiniz cozemiyorum artik...Gunde 1 cay kasigi protein nedir yaa???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim zararlı değil ki protein tozu sadece yardımcı madde sen hastasın ve doktor sana ilaç yazmış gibi düşün. Sen muz falan koymana gerek yok sen muzunu falan gene ayrı götür okula ya da işe orda protein tozunu içtikten sonra 2 saat sonra meyvelerini ye.

Karbonhidratı arttır hergün 1 kase pilav yemeye çalış. Bu senin işine yarar ama sadece ona güvenirsen daha kötü olursun kahvaltını düzene koy en önemli besin kahvaltı kardeş. Hazır gıdalardan olabildiğince kaç tamamen kesme ama haftada 1 kez mesela cips kola yap. Bunlarla mideni doldurursun çocukken öyle yapardık okul çıkışı 2 3 paket cips kola akşam yemek yemezdim. Ben lise 2-3 deyken 58-59 kiloydum şuan 80'im yani 1 hafta önce öyleydim. 2-3 senede şiştim tabi en büyük etken spor
  • farukaan kullanıcısına yanıt
    Benim bu konu hakkında hiç bir fikrim yok yargısız infaz yapma. Bugüne kadar gittiğim doktorların hepsi sakın makın dedi bana, bende bunu çok zararlı bir şey biliyorum capiche?

@sovlye

Eyvallah başkan ancak karıştırma dışında da aynı meyveleri yerim ben problem olmaz. Pilav ve hazır yemek sıkıntı olmaz ancak amaç kilo almakken hazır yemeği kesmenin bi faydası olur mu ki? Dediğim gibi kahvaltıda 2 yumurta peynir zeytin yumulurum artık o alışkanlığı zorda olsa kazandım.

O karışıma ne kadar protein tozu koymalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pierceltics -- 25 Mayıs 2015; 17:27:08 >
  • Cok zararli biliyorsan kullanma o zaman..Doktorun hayir dediyse niye bunu forumda onaylattirma ihtiyaci hissediyorsun?? Hadi onuda gectim sana protein tozunun kilo aldirdigini kim soyledi???

• Bu konuda en doğru cevabı doktorun verir. Protein tozu yerine kilo aldırıcılar var onlarada bakabilirsin
  • Protein tozu ile yemekte yediğin et aynı şey. Kilo alacağını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Gün içinde yediklerinde bol bol karbonhidrat bulunsun. Aldığın kalori fazla olsun kilo alırsın.

• alırsın tabi hatta hepsi kas olur.by arada çeyrek çay kaşığını geçme yoksa arnold gibi olursun 5 ayda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 25 Mayıs 2015; 19:23:37 >
  • Spor yapmadan kilo alırsan bunun hemen hemen tamamı yağ olur yalnız, şu anki halin her türlü daha iyidir güven bana.
  • Spor yap, yemek ye.
  • Kilo almayi bilmiyorsunuz ki arkadas. Ye bakiyim gunde 4 ogun yemek, 600gr karbo 200 gr protein al bak bakiyim nasil kilo aliyorsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.