Şimdi Ara

SPOR YAPMAK İSTİYORUM (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    YAŞ 15 BOY 1.65 KİLO 58 Spor yapmak istiyorum arkadaşlar ne yapmalıyım sizce Fitness yapacaktım ama maalesef evime spor salonu cok uzak oldugu icin yapamıyorum bu spor dalını. bunun yerine mesela koşu yapmak istiyorum. amacım zayıflamak degıl zaten zayıfım sağlığım ıcın koşu yapmak istiyorum arkadaşlar. mesela kac dakika koşacagım falan fılan yardım edebilirmisiniz bana.

ve bide bi sorum daha var koşu yapmak istiyorsam azmı yemek yemeliyim ? şimdi ben zayıf oldugum icin az yemeye calısmıcam yani cokta yemeyecem karnım doyana kadar yıyecegım artık ve yedıgım yemeklerı dıkkat edeyımmı ?

ve bide koşu yapmamın nedeni kosu yapmak beyın gucunu falan arttırıyormus ondan sonra cilt sağlıgını koruyormus sonra stresı azaltırmıs vs vs oyuzden kosu yapmak istiyorum yanı faydaları oldugu ıcın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokhan Sari -- 4 Şubat 2017; 17:55:53 >

• koşu olarak sprint(depar) öneririm zaten zayıfsın bide maraton gibi koşarak dahada erime

bunun dışında vücut ağırlığı ile çalış sadece koşu birşeye yetmez

şınav
    barfiks
    dips
    air squat
    burpee
    mekik
    plank
    v-up
    uzar gider bu gibi haketleri düzenli olarak uygulayarak ve tabi iyi ölçüde kaliteli yemek yiyerek biyere kadar vücut yapabilirsin istersen daha yardımcı olurum
  • sercogturk kullanıcısına yanıt
    mekık falan yazmıssında hocam amacım kas yapmak degıl benim koşu yapmamın nedeni ınternette arastırdım mesela kosu yapmak beyın gucunu falan arttırıyormus ondan sonra cilt sağlıgını korur sonra stresı azaltırmıs vs vs oyuzden kosu yapmak istiyorum yanı faydaları oldugu ıcın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokhan Sari -- 4 Şubat 2017; 17:54:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan Sari

mekık falan yazmıssında hocam amacım kas yapmak degıl benim koşu yapmamın nedeni ınternette arastırdım mesela kosu yapmak beyın gucunu falan arttırıyormus ondan sonra cilt sağlıgını korur sonra stresı azaltırmıs vs vs oyuzden kosu yapmak istiyorum yanı faydaları oldugu ıcın

mekik felan faydasız şeylermi hocam bu hareketlerde cilt sağlığını beyin sağlığını korur ve geliştirir ve güçlendirir

prof koşucuların HEPSİ sana yazdığım hareketler ile antreman yaparlar bu hareketler zararlı değil ve bu hareketlerle bir arnold olamazsın merak etme

• sercogturk kullanıcısına yanıt
    hmm anladım şimdi şurayı anlamadım şınav ve mekik bunları yapsam gogus ve karın kaslarım olacak sadece sırt omuz kaslarım maalesef olamayacak sıkıntı olurmu vucut kotu falan durarsa ? omuz ve sırt kasıda yapmak zorundamıyım kol falan evde dambılda yok

bide dostum bu arnold ne oluyor acıklarsan sevinirim :D Ve sadece kosu ıle mı arnold olamazsın demek ıstedın ? yoksa senın yazdıgın egzersızler ılemı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokhan Sari -- 4 Şubat 2017; 18:14:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan Sari

hmm anladım şimdi şurayı anlamadım şınav ve mekik bunları yapsam gogus ve karın kaslarım olacak sadece sırt omuz kaslarım maalesef olamayacak sıkıntı olurmu vucut kotu falan durarsa ? omuz ve sırt kasıda yapmak zorundamıyım kol falan evde dambılda yok

bide dostum bu arnold ne oluyor acıklarsan sevinirim :D Ve sadece kosu ıle mı arnold olamazsın demek ıstedın ? yoksa senın yazdıgın egzersızler ılemı

şınav çeşitleri ile omuz kasıda bir nebze yaparsın yapmasan bile klasik şınav ve barfiksle toparlar oraları sıkıntı yapma yani kötü durmaz asla barfiks sırt kol ve omuz için çok sağlam harekettir

arnold demek oyuncu arnold schwarzenegger vücudu gibi yani hayvani ölçüde kaslı olmaktır deyim gibi kullanılır artık yani koşu ile öyle vücut yapılmaz demek istedim

özetle sadece şınav bile çeksen diğer hareketleri saymıyorum vücudun gene orantısız olmaz ( 1 sene sadece şınav çektim anormal gözükmedi)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.