Şimdi Ara

Spor yaparken eklem ağrısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 180 boyunda 110 kilo birisiyim. Kilo vermek amacıyla evde kendi çapımda spora başladım ( şınav , squat , barfiks denemeleri ve karın hareketleri vs. ) . Spor yaptığım zamanlar genellikle el bileğimde ve dirseğimde ağrı oluyor fakat bu şiddetli bir ağrı değil . El bileğimi her döndürdüğümde sesler geliyor , ufak bir ağrı oluyor . Dirseğimde ise ufak ufak ağrılar . kime sorsam tenisçi dirseği diyor . Aynı zamanda 3 kere doktora gittim ve her doktor bir sorunun olmadığını söyledi. Elimi ( parmaklarımı ) dik tutup omzuma doğru ittirirsem de bir ağrı oluşuyor .

Bu konuyu açma sebebim benimle aynı sorunu yaşayanlar veya bu durumun ne olduğunu bilenler vs. varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Spor yaparken eklem ağrısı

Parmaklarımı ittirdiğimden kastım hareket bu. Bu hareketi yaparken bileğim ağrıyor.

• Yardımcı olursanız sevinirim

• Hocam bu konularda pek bilgi sahibi yok aramızda. Yanlış tavsiye vermek yerine hiç cevap yazılmaması daha iyi.

Naçizane tavsiyem bilek antrenmanı yapmanız. Şınav çekemeyenler için basit şekilde şınav çekme metotları var. İlk olarak böyle başlayabilirsiniz.

Ağrıların olması kilo fazlalığından diye düşünüyorum. Biraz zamana bırakın, kilo verdikçe hamlık üstünüzden atılacaktır.

Ağrılar 5-6 aylık antrenman periyodundan sonra devam ederse kesinlikle doktora gidin. Daha ciddi bir sorun olabilir.

iyi sporlar.

• sanjii kullanıcısına yanıt

sağ ol sanji-kun

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.