Şimdi Ara

Sözleşmeyi iptal etmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar superonline kullanıyorum,2. kez 24 ay taahhüt ile kullanıyorum,taahhütümün bitmesine 24 ay var.(bir kaç gün önce yeniledim) telefon ve 8mbps internet kullanıyorum 59 tl ye. nette dolaşırken kablonet'in daha iyi kampanyaları oldugunu gördüm (evde kablotv var). superonline ı iptal ettirmek istiyorum,bunun için ücret ödemem gerekiyor sanırım,tahminen ne kadar ödeme yapmam gerekir?

• Sözleşmenize bakin ayrıca kullanılan aylara göre oluşturuluyor diye biliyorum bu yüzden çok bir şey çıkmaması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Şimdi arayıp sordum 850 tl diyorlar,sanırım vereceğim o parayı. abi şuna bir bakar mısın ben 65 tl ye 8m bit kullanıcam diğer taraftaki kampanyada buhttps://www.kablonet.net/kampanya/uc-ay-bedava
    buraya gelip 10 gün önce sormuş olsaydım bu hataya düşmezdim

• evet,öyleymiş
  • hocam suç sizde kablonetin altyapısının oldugunu bilipte gidip turkcell superonline kullanıyorsunuz 2.ye yenilemeniz çok aşırı saçma o interneti birisine devredin yada apartmandan birisine sorun isteyen olur belki bizim evde türk telekom harici bi altyapı olucak ve şuanki kullandıgım internetten hızlı internet vericek taahhüt bittiği an değiştiririm interneti
  • d3f3ct3d D kullanıcısına yanıt
    850 lira ücret çıkması saçmalık, iptal ettirmeyin diye gözünüzü korkutuyorlar. Sizin ilk taahhüt süreniz dolduğu için kurulum, aktivasyon vs. ücretler alamazlar. Sadece yeni taahhüt başlangıcından itibaren kullandığınız ay kadar indirim bedelini alabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 18 Temmuz 2017; 13:45:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

850 lira ücret çıkması saçmalık, iptal ettirmeyin diye gözünüzü korkutuyorlar. Sizin ilk taahhüt süreniz dolduğu için kurulum, aktivasyon vs. ücretler alamazlar. Sadece yeni taahhüt başlangıcından itibaren kullandığınız ay kadar indirim bedelini alabilirler.

+1

MH'yi arayıp ücretin nelerden dolayı çıktığını ayrıntılı sorun. kurulum ücreti vs derse itiraz hakkınız olabilir.
  • Benimde taahhüt bitimine 1 yıl 3 ay var.Şimdi aradım fatura+cayma bedeli olarak 340 TL çıkardılar.

İptal ettirip turknet'e geçeceğim.8 mbps hıza 60 Tl alıyor superonline aynı fiyata turknet 50 mbps veriyor ayrıca taahhut yok.

Başka firmadan geçişlerde de cayma bedelinin 120 TL'sine kadarını turknet ödüyor.
  • Ben de benzer bir şekilde, taahhüt yeniledikten hemen hemen 2 hafta kadar sonra iptal ettim.
    TTNetden Türknete geçtim. (1-17 Haziran TTNet)
    Kullandığım tarife 24 aylık 93 orjinal fiyat yerine 54TLlik tarifeydi.
    Bana 98 lira civarı bir fatura çıkarttı TTNET.
    Bunun 50 lira civarı tarifenin liste fiyatı üzerinden 17 günlük kullanım için.
    48 lira da kampanya katılım bedeli diye bir rakam.
    Abonelik yeni değildi, o yüzden kurulum bedeli modem vb bedeli yok.

Eğer senin de modem vb yoksa, ve devam eden abonelik ise, yani kurulum, aktivasyon vb kalemleri yoksa, bunlar olmamalı.
    Kampanya katılım bedeli gibi bir bedel varsa bunu illa taahhuk ederler, damga pulu bedelini de alırlar ki o cüzi bir rakam olmalı, ayrıca kullandığın süre kadar ücreti, liste fiyatından yansıtırlar ve bunu ödemen beklenir.
    Daha fazla çıkarsa hakkını araman gerekir.
    850TL her halükarda çok abartı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 20 Temmuz 2017; 14:35:3 >
  • 4 aylik aboneyim, modemi teslim edersem bu ayki fatura dahil 400lira odemeyle iptal edebilirmisim.. Biraz once gorustum, baglanti aktivasyon +indirimler ve fatura dahil olunca normal..

• sırf bu yüzden Ttnet e 67 TL ye bir yıllık taahhüt verdim. 24 ay taahhüt korkuttu. iki aboneliğim var diğeri de türknet. Türknet te taahhüt tok. Türknet e geçip verim alınmazsa başka internet taahhüt vermek lazım. Türknet arıza çıkmazsa güzel.

• 70 lira civarında türk telekom 16 mbit down 0,68 upload paketi var.
    6-8 ay kaldı taahhüt bitmesine. o süre içerisinde aradığımda bana 450 küsür civarında fiyat söyledi.
    hayır 16 mbit internete zaten olması gerekenden fazla veriyoruz. aslında iptal ettirirken para almam lazım ama işgüzarlık bu olsa gerek. 450 lirayı ne hizmeti yaptı da istiyor onu bilemiyorum.
    modem vs hiç bir şekilde almadım, kurulum da yapmadılar, önceden kullanıyorduk çünkü.

işin komik kısmı babamın üzerine olduğu için internet o da pek anlamıyor haliyle, her 2 yılda bir babama imza attırıp hızı sürekli 2 ye katlayıp fiyatını arttırıp arttırıp önümüze sunuyorlar. babamı tembihledim bu sefer süresi biter bitmez iptal ettireceğim. okuyan arkadaşlar varsa türk telekom a hiç bulaşmasın. onun alt yapısını kullananlara geçin daha iyidir diye düşünüyorum.

ve başımdan şöyle olaylar geçti. 2012 yılında 2 mbit internetim vardı. 8 mbit e desteklemiyor diyorlardı sürekli kopuyordu 8mbit yapınca.
    2 yıl taahhüt ile 2mbit imzalattılar.
    yıl oldu 2014, 8 mbit destekliyor diye imza attırdılar. ki 8 mbit desteklemeye başladı nedense. bak sen şu işe taahhüt bitince destekliyor sürekli.
    yıl oldu 2016, 16mbit destekliyor diye yine imza attırmışlar. ki benim de cahilliğim yüzümden vdsl olayını falan pek bilmiyordum. türk netten adresimi sorguladığımda 75 mbit desteklediğini görüyorum.
    2018 de yine bitecek sözleşme. bu sefer de 25 mbit internet yutturmaya çalışırlar.

yani olay şu ki ; türk telekom bana daha yüksek hızı daha uygun fiyattan verebilir ama sürekli her 2 yılda nasılsa imzalatıyoruz paramızı alıyoruz diyip hızı sürekli 2 ye katlayarak bizi enayi yerine koymaları. o yüzden türk telekomdan ne yapıp ne edip kaçmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mawai -- 27 Temmuz 2017; 12:1:54 >

• Kullanmadıgınız hiçbir ayın indirim ücretlerini ödemezsiniz. Modem zaten kendini cıkarmıs baska ekstra ne var ?

En fazla bir fatura ödersiniz oda indirimsiz halini . Örnek veriyorum 79 tl taahhütsüz fiyattır. Siz 24 ay sozunuze 59 dan anlasmısınızdır . İptal ettirmeniz durumunda 79 tl aylık ödersiniz.

850 telefonda derler korkutmak için öyle bir durum söz konusu degil .
  • kablonet mi alınır ya ? akıllı kota denen saçmalık alınmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.