Şimdi Ara

Sözel ve dilde puanlar düşmeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen yıl Türkçe Sos fulleyen bir kişi 378 ham puan alabilirken katsayı ve puan türlerinin kalkmasıyla bu yıl ancak 300 puan alabiliyor.Eğer bir sözel veya dil öğrencisi matematik ve fen geçen yılki gibi çözmediyse veya az çözdüyse bu 78 puanlık farkın sözel ve dil öğrencisi arkadaşların tyt ortalamalarını geçen yılki ygslere benzemeyecek şekilde düşürmesi muhtemeldir diye düşünüyorum.Dolayısıyla her nekadar 2.sınavda iyi çözmüş olsada 4 yıllık bölümlerin taban puanlarında büyük bir düşüş yaratmasını bekliyorum.Umarım düşündüğüm gibi olur... Saygılar....

• Her zaman olduğu gibi sözeller sistem değişikliğinden en çok etkilenenler olacak.

Sadece geçen yıl özel eğitim , ilahiyat , okul öncesi ts ye geçti diye diğer bölümlerin sıralaması neredeyse 2 kat geriledi. 45k lık bölüm 75-80k ya kadar düştü. Bu yılda 70-80k lık bölümler 130k ya kadar düşecek.
  • GhotSht G kullanıcısına yanıt
    İng. Öğrt. Hakkında bir tahminin varmı 16.5 k ile kapattı bu yıl ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoblinSatack

İng. Öğrt. Hakkında bir tahminin varmı 16.5 k ile kapattı bu yıl ne olur
    Dil sınavı ayrı yapıldı o yüzden çok değişmez sıralamalar ama eğer puan türleri birleştiyse 18k yı zorlar.
    Oda ygs:3 den alıyordu ama puan türleri birleşmesi bir yana dilciler türkçe sos ağırlıklı çözüyorlardı yani buyıl 70-80 tyt yapıp 30-40 net ydt yapan sayısalcılar öne geçecek.Binevi sözelcilerle aynı kaderi paylaşmıyorlarmı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoblinSatack

Oda ygs:3 den alıyordu ama puan türleri birleşmesi bir yana dilciler türkçe sos ağırlıklı çözüyorlardı yani buyıl 70-80 tyt yapıp 30-40 net ydt yapan sayısalcılar öne geçecek.Binevi sözelcilerle aynı kaderi paylaşmıyorlarmı sizce ?
    İngilizce öğretmenliği için dil sınavına girmek gerekmiyor mu ? Dil sınavı ayrı olduğu için çok etkilenmeyecekler ama tm ve tsciler çok etkilenecek çünkü aynı sınavda tüm sorulara cevap verdik ve süre çok fazlaydı dolayısıyla canı sıkılan edebiyatsos1 ve sos2 testlelerinide çözdü ve sıralamalar uçacak ama dil sınavında böyle birşey yok.
    Mesele dil sınavı değilki,ilk sınav,geçen yıl 293 puanım vardı ygs3 de mattan 5 netim fenden 0 netim vardı sadece,şimdi 220 puan yaptım sadece bu üçüyle. 73 puanlık kayıp sadece banamı mahsus onu diyorum.2. Sınava etkisi olmayacakmı ilk sınavdaki değersiz sosyalin değersiz türkçenin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.