Şimdi Ara

Söylenti: PS4'de İkinci El Kısıtlanacak (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biz orjinal kullanıcılar olarakta... hangı konsol bizim için en iyisini ve bizim çıkarımızı... bizim karımızı daha fazla birbirinden kollarsa biz onu seçicez.... böyle birşey olsun.. ben direk yeni nesılde 720 ile devam ederim.. ki böyle birşey olucagına ihtimal vermıyorum pek

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Zannemiyorum olcağını ben ingiltere deyken oyun kiralama sektörünün baya geniş olduğunu gördüm ki 4-5 günlüğüne oyun kiralayan o kadar şirket arki öyle birşey yapılacağını sanmıyorum
  • Pc ve Steam kullanıcı sayısında bir patlama olabilir.
  • Oyuna zam yapın 2.eli kaldırın sonrada deyin niye korsanvar oh ne ala memleket
  • Emumaster yaptığın hırsızlığı utanmadan yazıyorsun buraya ne arsız birşeysin ya sen herkezi kendin gibimi sanıyorsun ben herkeze heryerde hakkı neyse veririm hakka inancım var o yüzden burda gerçekleri yazıyorum zevk olsun diye hırsızlardan tepki çekmeye gelmedim buraya hakkı savunmak için burdayım sana son sözüm İNŞALLAH soyulursun ve hırsızlığın ne olduğunu anlarsın

• rambocuk yoksa fanboycuk mu demeliydim, biraz yavaş gel sakin ol , sen onu bunu bırakta bu jenerasyon içinde kaç adet orijinal oyun aldığını söyle(Xbox live veya psn store'dan kutulu olmaz çünkü kutulu ikinci el satmak içi vardır, eğer sizin gibiler orijinal desteklemeye devam ederse kutulu diye birşeyde kalmıyacak) iki eldeki parmak sayısını geçtiğini sanmıyorum... HELEKİ TÜRKİYE GİBİ FAKİR BİR ÜLKEDE....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

2 . el tamamen iptal edilmeli böylece daha kaliteli ve çok çok daha fazla sayıda süper oyunlara kavuşabiliriz

Bunu söyleyen adam ya çok zengindir ya çocuktur yada dünyayı toz pembe görüyodur bunun başka açıklaması yok çünkü. İkinci el oyunculuğun kalkmasında oyuncu adına ne gibi bir gelişme olabilir ki? Adam oyuncuyu düşünce zaten böyle radikal bir karar almaz ve şunu der "bu adamlar her ne kadar ikinci el de kullansalar sonuçta korsan kullanmıyorlar!" ama o adamlar ne diyor "ya arkadaş bu iş zengin işidir, eğlenmek o kadar ucuz mu? Eğlenmek isteyen gitsin jelatinli oyununu alsın oynuycaksa öyle oynasın. Benim oyunumu 3'te 1 fiyatına alıp bu kadar ucuz eğlenemez!". Bu kadar safça bir düşünceyi destelemek çok kötü gerçekten.

• onu bunu bilmem de umarım yeni nesilde xbox sistem özellikleri açısından sony karşısında ezilmez iki konsol da denk özelliklere sahip olur rekabet de ; sadece hizmette kalite açısından olur

• Aha yine fanboy haberi sırf fanboylar tartışsın diye habermi yaplıyıo acaba

• Haberi okuyunca aklıma eskiden oynadığımız atariler geldi.Amma kaset alışverişi yapardık ya (:

• Her büylük kompleksine kapılan firma gibi Sony de artık yolun sonuna geldi.Eğer bu haber doğru ise bir playstation hayranı olarak benim için de sony bitmiştir.Artık mutlu bir azınlıkla o aleti ayakta tutabilirse tutar...

• @Emumaster
    altima imzami atarim cok guzel demissin
  • Rambocuk korsana hırsızlık diyorsan kendini camdan aşağıya at
  • ben simdi biseyi anlamadım

Bunlar ikinci eli kaldırısalardı ben yine de gider killzone yada bf3 alırdım. Ama satın almış bulunduğum bulletstorm ve bayonetta yı almazdım. Münferit satışlar dışında çok bi kimse de almazdı diye düşünüyorum. Sektör zarar eden ip ve firmalar nedeniyle kısa sürede krize girerdi.

Şimdi soruyorum oyun sektörüne: ikinci elin olmadığı bir ortamda gerçekten bulletstormu şimdikinden daha fazla satabilmeyi mi umuyorsunuz??

Cevabınız evet ise aklınızdan şüphe ediyorum. Deneyin bakalım. Ama demedi demeyin oyunculardan sağlam bi tokat yersiniz haberiniz ola
  • böyle birşey olursa xbox da aynı şeyi yapar , sony sizin bu düşündüklerinizi düşünmüştür zaten ? illaki güzel bir sistem olucaktır . aynı anda olmasada diğer konsollarda bunu yapıcak bence .

• 2. el engellenemez !
    yakarız bu gezegeniii '!!! billahi yakariz !!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: omeriyibas

rambocuk yoksa fanboycuk mu demeliydim, biraz yavaş gel sakin ol , sen onu bunu bırakta bu jenerasyon içinde kaç adet orijinal oyun aldığını söyle(Xbox live veya psn store'dan kutulu olmaz çünkü kutulu ikinci el satmak içi vardır, eğer sizin gibiler orijinal desteklemeye devam ederse kutulu diye birşeyde kalmıyacak) iki eldeki parmak sayısını geçtiğini sanmıyorum... HELEKİ TÜRKİYE GİBİ FAKİR BİR ÜLKEDE....

kutulu oyun alanları oynayıp satıyor diye düşünmek yanlış bir genelleme olacağı kanaatindeyim. dijital oyun sevmiyorum.ucuz olması da kararımda etkili olmaz .Bir anket yapılsa en az 1000 kişi çıkar bu şekilde düşünen ve kutulu oyun alan.

kanıt olarak da elimdeki kısıtlı sayıda çıkarılmış koleksiyon sürümlü oyunlarımı söyleyebilirim . skyrim , driver sanfransisco killzone 3 vs ...

maalesef zengin değilim.düzinelerce oyunum yok fakat aldım mı da özel fiziksel içeriklere sahip olan oyunları seçiyorum. zengin olanın da heykellere figürlere veya oyunun içinde var olan aracın modeline değer vereceğini, alıp evine koyacağını zannetmiyorum .

• Korsan akar...

• quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

quote:

rambocuk yoksa fanboycuk mu demeliydim, biraz yavaş gel sakin ol , sen onu bunu bırakta bu jenerasyon içinde kaç adet orijinal oyun aldığını söyle(Xbox live veya psn store'dan kutulu olmaz çünkü kutulu ikinci el satmak içi vardır, eğer sizin gibiler orijinal desteklemeye devam ederse kutulu diye birşeyde kalmıyacak) iki eldeki parmak sayısını geçtiğini sanmıyorum... HELEKİ TÜRKİYE GİBİ FAKİR BİR ÜLKEDE....

kutulu oyun alanları oynayıp satıyor diye düşünmek yanlış bir genelleme olacağı kanaatindeyim. dijital oyun sevmiyorum.ucuz olması da kararımda etkili olmaz .Bir anket yapılsa en az 1000 kişi çıkar bu şekilde düşünen ve kutulu oyun alan.

kanıt olarak da elimdeki kısıtlı sayıda çıkarılmış koleksiyon sürümlü oyunlarımı söyleyebilirim . skyrim , driver sanfransisco killzone 3 vs ...

maalesef zengin değilim.düzinelerce oyunum yok fakat aldım mı da özel fiziksel içeriklere sahip olan oyunları seçiyorum. zengin olanın da heykellere figürlere veya oyunun içinde var olan aracın modeline değer vereceğini, alıp evine koyacağını zannetmiyorum .

oyuncağını daha sonra toysrus'tan alırdın
    böylesini görmedim sırf oyuncak için mi orijinal oyun alıyorsun
    100 dolar vermene gerek yok 10 dolara o figürlerin kralını alırsın toysrus'tan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

quote:

oyuncağını daha sonra toysrus'tan alırdın
    böylesini görmedim sırf oyuncak için mi orijinal oyun alıyorsun
    100 dolar vermene gerek yok 10 dolara o figürlerin kralını alırsın toysrus'tan

oyuncak diyerek zaten karşımda nasıl bir oyuncu kitlesi olduğunuzu gösterdiniz.

iyi forumlar size :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.