Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kodi isimli apk ile atmos desteği var diye okumuştum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avr sistemlerde soundbarlar gibi kablosuz bir sistem kurulabiliyor mu?
    Kurulabiliyorsa min. maliyet ne oluyor?
  • Dün akşam lg sky10y saundbara zidio x9s Media player ile jonwick 3 izledim ses seviyesini 20 ye getirmedim cihaz kaliteli kaynak ile harikalar yaratıyor ama surrond eksikliğini hissettiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyazhu

Xf9005le sk9y'e kullanıyorum dostum ben tam uydu boyutları.
    Nasıl denk geldiyse artık, sehpanızın boyu soundbarınızın boyuyla tıpa tıp aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Tv'yi ilk actiginizda sesi problemsiz ileten kaynaga once gecin. Yani ps4'e gecis yapin. Arc yazisini gordukten sonra digiturke gecebilirsiniz. Bu kutularin cogubda arc'i kesen durumlar sozkonusu.

Saygilarimla.
    Aslında problem anladığımdan çok daha büyükmüş, samsung forumlarında isyan var bu konuda:https://eu.community.samsung.com/t5/Audio-Video/Anynet-HDMI-CEC-and-ARC-not-working/td-p/503583/page/15

Sorun şu ki, arc'ları soundbar ve tv'a takıp, sonra ps4 hdmi tv'a, digiturk hdmi tv'a yaptıktan sonra hepsi TV Arc şeklinde çalışıyor. Ta ki tv kapatılana kadar. Aç kapa yapınca, bir daha arc göremiyor.

Tv'u kapatırken de digiturk açıkken kapayınca, tv tekrar açınca tekrar digiturk'den başlıyor. Keza netflix açıkken kapayınca oradan başlıyor, aynısı ps4 için de geçerli.

Not: Forumu okuyanlara bildirmek isterim ki, sorun soundbar'dan kaynaklı değil, samsung tv'dan kaynaklı. Üstte paylaştığım linkde bahsediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaTMaN_07 -- 13 Kasım 2019; 14:39:10 >

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim, aslında bu konunun 2 satırlık soru ve ona verilecek kısa bir cevapla çözülemeyecek kadar detay içeren bir konu olduğunun farkındayım.
    Peki mesela şöyle bir soru sorayım size izninizle:

PS4, Samsung F8500 TV (ARC var, BT ve Passthrough yok) ve soundbar..

Bu üçü hangi kabloyla ve hangi şekilde bağlansın ki ps4 ün görüntüsünü kayıpsız tv ye, ps4 ün surround sesini kayıpsız soundbara aktarayım.?

Teşekkür ederim şimdiden..
  • Archi33tect kullanıcısına yanıt
    Evet güzel uydu şimdilik sehpanın bitimine sıfır olması surround etkisi yapacak olan yandaki hoparlörler için de iyi olur diye sevinmiştim yerleştirirken ama çok memnun değilim surround ve atmos etkisinden. Spk8s de gelir umarım SL serisiyle birlikte ülkemize.

• Arkadaşlar merhabalar, ses sistemlerinden hiç anlamayan biri olarak SONY HT-SD35 320W 2.1 Kanal Bluetooth Soundbar ürününü aldım. Ayrıca Sony KDL50W805C tv sahibiyim.(TV 4K değil). Ürünü izlediğim filmlerden daha fazla keyif almak için tercih ettim. Yani film dışında bir beklentim yok.
    Ürün, Dolby Digital, Dolby Dual mono, LPCM 2ch özelliğe sahip.

Ürünü henüz kurmadım, ve bu aşamada sizlerin yardımına ihtiyacım var. Sıralayacak olursam;

1- Kurarken dikkat etmem gereken bir ayarı vs var mı ?
    2- Subwoofer konumunu nasıl ayarlamak daha iyi ? (Tv yanı mı yoksa oturduğumuz koltukların yan taraflarınamı ?
    3- Netflix üyeliğim var, ses sistemini bağladıktan sonra bir film açtığımda direk olarak kaliteli sesi alacak mıyım? Yoksa ayar yapmam gerekecek mi ?
    4- Ses sistemine uygun filmleri nereden bulabilirim ?
    5- Film indirirken ses sistemimin hangi filmleri desteklediğini nasıl anlarım ?

Yardımcı olursanız çok memnun olurum, hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: BaTMaN_07

Digiturk ve hatta ps4 hdmi bağlantılarını kestim. tv ile soundbar arası Arc'ları bağladım. Netflix açtım, İlk anda sesi vermedi ama kaynaklar arasında tekrar bi tur atarken ilk kez makine TV ARC dedi ve ses gelmeye başladı. Gayet randımanlı çalıştı. Youtube'da da öyle.

Tv soundbar arası Arc'dan bağlıyken, digiturk hdmi bağladım tv'a ve direkt TV ARC şeklinde soundbar sesi iletti. Böyle izlemeye devam ediliyor. Lakin Tv'u açıp, kapadım; o bağlantı gitti, bir daha da getiremedim geri. Saçma baya. Aynı uygulamaları baştan yapınca yine digiturk'de sesi veriyor. TV acıp kapatsam yine ses vermez ama eminim :) Saçma baya.

Aynı denemeyi ps4 için yaptım, hdmi olarak tv'a bağladım. Soundbard TV ARC şeklinde ses iletti, tv aç kapa yaptım, aynen arc ile devam etti. PS 4'de sorun yok.

Yani soundbar tv arası arc kabloda sorun yok, soundbar'da sorun yok, tv arc girişinde de yok.

Ama saçma oldu şimdi. Digiturk ile alakalı bir problem oluyor. Nasıl çözülür?

Alıntıları Göster
    Digiturk kutusu olarak 9505 mi kullanıyorsunuz?

• Arkadaşlar Lg sk8 ve Samsung m550 arasında kaldım. İkisi de benzer fiyatlara (~1250 TL) alabiliyorum. Kullanacağım Tv Sony xf9005.

M550 biraz eski bir model sanırım ancak 3.1 kanal. Sk8 wf ve dolby atmos destekliyor.

Arada kaldım. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

• hatabo kullanıcısına yanıt
    Selam, spk8 kit bugün elime ulaştı. Gümrük işleri benide endişelendiriyordu ama boşunaymış, ben hiç bir şeyle uğraşmadım kapıma kadar geldi(amazon gönderili değildi). Gümrük vergisi 161tl tuttu beklentimin altındaydı. Cihazda 1085tlye geldi toplam 1246tl ye mal oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan. Çok hızlı gelmiş. Deneyimlerini yazarsın biraz kullandıktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPowerX -- 15 Kasım 2019; 22:0:46 >
  • DrPowerX kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, ayak siparişi verdim onun gelmesini bekliyorum kullanmak için, denemek için bağladım bir kez soundbarın seside değişti biraz azaldı ses, 10-11 seviyesinde kullanıyorum genelde şimdi 15'lerde ama daha detaylı oldu gibi

• Samsung HW-Q80R Türkiye'ye ne zaman gelir bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Digiturk kutusu olarak 9505 mi kullanıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Evet 9505 Hd. Menüsünden girip baktım, Şu kutu:http://destek.digiturk.com.tr/teknik_konular/digiturk_uydu_alicilari/hm-9505-hd

• quote:

Orijinalden alıntı: BaTMaN_07

Evet 9505 Hd. Menüsünden girip baktım, Şu kutu:http://destek.digiturk.com.tr/teknik_konular/digiturk_uydu_alicilari/hm-9505-hd

Alıntıları Göster
    Üstad Digitürk humax 9505 cihazında hdmı arc problemi vardır bu cihazın ilk çıktığı günden beri devam etmektedir Digitürk cihazını direkt tv takın bu problem ortadan kalkacaktır

• Bu arada Samsung servis geldi. Onlar da çok hakim değil ama birileriyle konuşarak, benim de buradan ve yurtdışı forumlardan okuduklarımı anlatmam ve göstermemle sorunun digiturk olduğunu samsung merkezle de teyit ederek gittiler. Kutu değişecek dediler.

Digiturk'ü aradım, durumu anlattım, teknik birimden fikir aldılar. Söyledikleri aynen şu, digiturk tüm kutuları soundbar'ları desteklememektedir :))) Baya şaşırdım buna tabi, çok saçma bir söylem. Düşünsen kanun gibi zenginsin ama yerel kanalları izleyeceksin, futbol takip edeceksin. 30 bine tv alıyorsun, 10 bine soundbar alıyorsun falan ama digiturk kutusu soundbar desteklemiyor diye kablo tak çıkar falan yapıyorsun :))) Aynen bunu söyledim de. Aynı şeyleri tekrar etti.

Bu soundbar digiturk arc problemini çözebilen oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Üstad Digitürk humax 9505 cihazında hdmı arc problemi vardır bu cihazın ilk çıktığı günden beri devam etmektedir Digitürk cihazını direkt tv takın bu problem ortadan kalkacaktır

Alıntıları Göster
    Zaten digiturk tv'a direkt takılı, soundbar arc ile tv bağlantısı kuruyor. Ama tv aç kapa yapınca arc falan kalmıyor.
  • Kutu da değişse sorun devam edecek. Bende de var oradan biliyorum. Çözümü var yazacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Kutu da değişse sorun devam edecek. Bende de var oradan biliyorum. Çözümü var yazacağım.
    Vallahi harika olur. Evden hanım arıyor, ses yok tv'u açmış :))) Göya Soundbar aldık, düştüğümüz hale bakın.
  • 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.