Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sadays , sadays , kimnotyze1983 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
33.417
Cevap
472
Favori
1.645.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sj9 için uyumlu olur mu.Sj9 un speaker sesi beni tatmin etmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furios35

Sj9 için uyumlu olur mu.Sj9 un speaker sesi beni tatmin etmiyor

Evet uyumlu ben sj9 ile kullanıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Lg Sk9y mi samsung hw-n650 mi hangisini almalı
    dts x yok dolby atmos yok nasıl kararsız kalırsın direk ele :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

Eledim eledim dün forumlarda bayağı kötülemişler 3+1 miş sanal 5+1 miş vs maceraya gerek yok sk9y alıp arkayada spk8-s kolonlar alıp bu soundbar olayını kapatmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

quote:

Eledim eledim dün forumlarda bayağı kötülemişler 3+1 miş sanal 5+1 miş vs maceraya gerek yok sk9y alıp arkayada spk8-s kolonlar alıp bu soundbar olayını kapatmak istiyorum.

Alıntıları Göster
    SK10Y gelecek mi acaba TR'ye bekliyorum 2 adet hdmi in var ve daha gelişmiş versiyon

• quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

SK10Y gelecek mi acaba TR'ye bekliyorum 2 adet hdmi in var ve daha gelişmiş versiyon

Alıntıları Göster
    gelişmiş versiyon ama neye göre sadece meridian firması farkı var

DTS X YOK

LG V30+ VAR MQA DESTEĞİ YOK TİDAL DE VAR BUNALR ÖENMLİ EKSİKLER

DOLBY VİSİON DESTEĞİ YOK İHTİYAÇ VAR MI BİLMİYORUM

SONY ZF9 DA BUNLAR VAR ( MQA VAR MI bilmiyorum )

SONY DE hdr10 ve hybirid log gamma var ne işe yarıyor bilmiyorum birde HX SERTİFİKASI VAR ( THX e yakın bişey sanırım )

zf9 daha iyi gibi ama oda gerçekte 3.1 sj9 sk9y sk10y ise 5.1 sony 5.1 yapsa iş bitermiş aslında

• quote:

gelişmiş versiyon ama neye göre sadece meridian firması farkı var

DTS X YOK

LG V30+ VAR MQA DESTEĞİ YOK TİDAL DE VAR BUNALR ÖENMLİ EKSİKLER

DOLBY VİSİON DESTEĞİ YOK İHTİYAÇ VAR MI BİLMİYORUM

SONY ZF9 DA BUNLAR VAR ( MQA VAR MI bilmiyorum )

SONY DE hdr10 ve hybirid log gamma var ne işe yarıyor bilmiyorum birde HX SERTİFİKASI VAR ( THX e yakın bişey sanırım )

zf9 daha iyi gibi ama oda gerçekte 3.1 sj9 sk9y sk10y ise 5.1 sony 5.1 yapsa iş bitermiş aslında

Alıntıları Göster
    Sadece meridian farkı mı var :) kullanılan hoparlörlerin soundbarın ses kalitesine etkisi elbetteki kullanılan meridian hoparlörler ile daha iyi , üstelik 2 adet hdmi in var , bu çok önemli ... Dolby Vision 'dan ziyade HDR'nin olması daha iyi , LG ve samsung soundbarlarda tizler sony'lere göre daha iyi daha kristalize geliyor kulağa , sony'lerinde mid sesleri daha belirgin samsung ve lg'ye göre ... sk9y yerine sk10y beklenebilir ... sk10y'nin sk9 serisinden çok daha iyi olacağına eminim

• quote:

Sadece meridian farkı mı var :) kullanılan hoparlörlerin soundbarın ses kalitesine etkisi elbetteki kullanılan meridian hoparlörler ile daha iyi , üstelik 2 adet hdmi in var , bu çok önemli ... Dolby Vision 'dan ziyade HDR'nin olması daha iyi , LG ve samsung soundbarlarda tizler sony'lere göre daha iyi daha kristalize geliyor kulağa , sony'lerinde mid sesleri daha belirgin samsung ve lg'ye göre ... sk9y yerine sk10y beklenebilir ... sk10y'nin sk9 serisinden çok daha iyi olacağına eminim

Alıntıları Göster
    zaten olacağı kesin ama fiyatta ne olacak yoksa meridian ile sadece hoparlör farkı olmaz bu seride DTS X desteği yoksa benimiçin çöptür

SJ9 a devam bu arada soundbar lardan HDMI ARC çıkışından ses alacağımız için HDR DOLBY VİSİON GİBİ GÖRÜNTÜYE HİTAP EDEN İŞLERİN BİR ARTISI VAR MIDIR ?

SONY ZF9 un bir üst modeli var mıdır acaba ? konuşma sesini hangileri iyi veriyor tv yayınlarında çok önemlibu filmlerde bile arıyor insan

• quote:

zaten olacağı kesin ama fiyatta ne olacak yoksa meridian ile sadece hoparlör farkı olmaz bu seride DTS X desteği yoksa benimiçin çöptür

SJ9 a devam bu arada soundbar lardan HDMI ARC çıkışından ses alacağımız için HDR DOLBY VİSİON GİBİ GÖRÜNTÜYE HİTAP EDEN İŞLERİN BİR ARTISI VAR MIDIR ?

SONY ZF9 un bir üst modeli var mıdır acaba ? konuşma sesini hangileri iyi veriyor tv yayınlarında çok önemlibu filmlerde bile arıyor insan

Alıntıları Göster
    DTS-X sizin için niye önemli ? Dolby atmos daha tutulan bir ses biçimi , bir çok film dolby atmos olarak çıkıyor ve daha genel geçer ... HDMI ARC ile HDR ve Dolby Vision'nın bir alakası yok hdmi portları 2.0 ise (ki öyle) tüm bu formatları sorunsuz aktarır , konuşma sesleri önemli sk10y'de mesela center hoparlörün sesini açıp kısma olayı var ki bu çok iyi sk9 da varmı bilmiyorum ... ama bu önemli bir detay ... sony zf9 konuşma seslerinde ortadaki hoparlörü sayesinde önceki serilere göre daha iyi , Sony'nin en pahalı soundbarı sony ht-st5000 gerçi zf9'dan önce çıktı , ama fiyat hala pek düşmedi , incelemelerde zf9 ile aynı performansta deniliyor o yüzden sony ht-st5000'e o kadar para vermeye gerek yok deniliyor okuduğum yabancı forumlardaki kullanıcı deneyimlerinde .. karar sizin deneyimleyip almak en iyisi ama öyle 2 dinelemeyle değil iyice test etmelisin mediamarkta gelirse ben sk10y için detaylı bir incelemenin ardından alabilirim ...

• quote:

DTS-X sizin için niye önemli ? Dolby atmos daha tutulan bir ses biçimi , bir çok film dolby atmos olarak çıkıyor ve daha genel geçer ... HDMI ARC ile HDR ve Dolby Vision'nın bir alakası yok hdmi portları 2.0 ise (ki öyle) tüm bu formatları sorunsuz aktarır , konuşma sesleri önemli sk10y'de mesela center hoparlörün sesini açıp kısma olayı var ki bu çok iyi sk9 da varmı bilmiyorum ... ama bu önemli bir detay ... sony zf9 konuşma seslerinde ortadaki hoparlörü sayesinde önceki serilere göre daha iyi , Sony'nin en pahalı soundbarı sony ht-st5000 gerçi zf9'dan önce çıktı , ama fiyat hala pek düşmedi , incelemelerde zf9 ile aynı performansta deniliyor o yüzden sony ht-st5000'e o kadar para vermeye gerek yok deniliyor okuduğum yabancı forumlardaki kullanıcı deneyimlerinde .. karar sizin deneyimleyip almak en iyisi ama öyle 2 dinelemeyle değil iyice test etmelisin mediamarkta gelirse ben sk10y için detaylı bir incelemenin ardından alabilirim ...

Alıntıları Göster
    hocam DTS X NEDEN önemli

atmos ve dts x den önce

dolby digital ve dts filmler vardı

dts olmayan filmden inan keyif almıyordum o yüzden atmos olmayan filde DTS X olur yine ciddi keyif alırız

yani bir filme x koyarlar öbürüne atmos ama sesden çok memnun oluruz diye düşünüyorum

ZF9 un gerçekte LG GİBİ 7.1 yaparlar ise muhtesem olur 2 de arkaya hoparlör

bu arada sony de 3.1 den ses verirken surround tuşuna bsaıp sana 7.1 yapmak da ayrı bir avantaj galiba bir sterio ses almak var bir de sanal öevresel LG LERDE BU yok sanırım

• Arkadaşlar LG SJ9 kullanıyorum 4 aydır son 1 aydır problemler yaşıyorum

evde las454 soundbarım var ve h3 hoparlörler var bunları lenovo leptopıma bluetooth ile bağladım ses seçeneklerinden hemen seçiyorum ve ses o cihazdan çalıyor

fakat sj9 soundbarımı daha önce bu şekilde bağlamıştım ve bazı programalar kurmuştum ( jriver ) gibi tidal den müzik çalmak için

d-fakat uzun bir süredir bluetoottan SJ9 u bağlıyorum ama w10 da ses kısmında bir türlü çıkmıyorum yeniden format attım yine çıkmıyor

ihazı bağlıyorum ama orda çıkmayınca müzik de çaldıramıyorum pc üzeirnden

ayrıca son 15 günden yaşadığım diğer sıkıntı HDMI / ARC TV görmüyor

cihazı garantiye verdim bugün geldi anakartı değişti ama yine aynı bluettoth dan bağlıyorum ses kısmında çıkmıyor

HDMI / ARC da çalışmıyor YİNE OPTİCAL e düşüyor / sony tv yi de garantiye gönderdim samsung var şuan )

YADA SERVİS BENİ KANDIRIYOR ANAKARTI DEĞİŞMEDİ

CİHAZI eskiden D1:61 OLARAK BULURKEN ŞİMDİ 54:08 olarak buluyor yani anakart değişti sanırım

• Uzun bir aradan sonra sony ht nt5 saundbar aldım cihazdan fazlasıyla memnunum tek şikayetim çevresel ses alamamam bu cihaza uygun surrond hop almak istiyorum ne almam lazım tavsiyeniz varmıdır hangi hoplar uymlu olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Uzun bir aradan sonra sony ht nt5 saundbar aldım cihazdan fazlasıyla memnunum tek şikayetim çevresel ses alamamam bu cihaza uygun surrond hop almak istiyorum ne almam lazım tavsiyeniz varmıdır hangi hoplar uymlu olur
    Vay hocam kaça aldın yaw umarım 1500 den fazla vermemişsindir surround için zr5 var onları alabilirsin ancak bu seferde efektleri kullanamaz hale geliyorsun movie music vs gibi ...
  • quote:

Vay hocam kaça aldın yaw umarım 1500 den fazla vermemişsindir surround için zr5 var onları alabilirsin ancak bu seferde efektleri kullanamaz hale geliyorsun movie music vs gibi ...

Alıntıları Göster
    Üstad 14 ay garantili ikinci el aldım 800 tl verdim cihaz cidden iyimiş

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Valla çok iyi almışsın haa super, filmlerde music modunu kullan konuşma sesleri daha belirgin oluyor, dts hd master ve dolby true hd codecleride çözüyor biliyorsun hi res destekliyor 24 bit müzikleri gayet güzel çalıyor ses kalitesi müzikte bayağı iyi sana ayarlarımı vermek isterim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Valla çok iyi almışsın haa super, filmlerde music modunu kullan konuşma sesleri daha belirgin oluyor, dts hd master ve dolby true hd codecleride çözüyor biliyorsun hi res destekliyor 24 bit müzikleri gayet güzel çalıyor ses kalitesi müzikte bayağı iyi sana ayarlarımı vermek isterim
    Eyvallah üstad çok memnun olurum

• Az önce sk9y denedim. Fiyatının hakkını çok güzel veriyor. Merak ettiğim arka hoparlör bağlantısında bunda da kopukluk olur mu? Yoksa yüzler başlar çok yerinde.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Az önce sk9y denedim. Fiyatının hakkını çok güzel veriyor. Merak ettiğim arka hoparlör bağlantısında bunda da kopukluk olur mu? Yoksa yüzler başlar çok yerinde.

Saygılarımla.

Yurt dışında SPK8-S ile sorunsuz kullanıyorlarmış ve kullanıcı deneyimleri çok çok iyi sj9 ve h3 ile denemişler kopmalar ve bazı sıkıntılar yaşanınca sj9 u iade edip sk9y alıp arkayada SPK8-S ekleyince inanılmaz bir sinema ketfi aldıklarını söylüyorlar ayrıca soundbar ve SPK8-S bağlantısı sj9 daki gibi musicflowplayer ile değil daha farklı yazılım kullandıklarını belirmişler. Bende bu yüzden eldeki sj9 u dün sattım ve sk9y alacağım arkayada SPK8-S kolonları ekleyerek bu maceraya uzun süre son vereceğim. Bu arada sj9 da dolby atmos oyun ve filmler inanılmazdı özellikle arka kolonları kullanmadan sadece soundbardan dinlememe rağmen sanki arkada kolon varmış gibi çevresel ses alabiliyordum beni en çok şaşırtan bu olmuştu. 11.11 indirimi ile sistemi tamamlamayı düşünüyorum. Tv sesi soundbardan sonra inanılmaz iğrenç geldi alışamadım

• Ben bugün alabilirim. Uzun süreden beri kulağıma çok güzel sesler verdi. Hemen her modda denedim. BT bağlantısı ile bu sesi veren cihaz başarılıdır diye düşünüyorum. Yanlız benim elimde h3 hoparlör var. Onlarla problemsiz olursa tadından yenmez. En kotu ihtimal lan kablosu ile baglayayim diyorum. Ses kulaklarima iyi gelince alternatif bulmaya çalışıyorum. Diğer kit satılıyor mu n11''de dikkat etmedim.

Saygılarımla.

• Merhaba arkadaşlar sk9y almayı düşünüyorum ama çok para bana biraz bas biraz tok ses verecek daha uygun fiyatlı bir soundbar önerebilirmsiniz tv lg b7.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YavuzÇ. -- 27 Ekim 2018; 18:30:1 >
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.