Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MMCNR Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    soundshare özelliği sadece samsung f serisi smart tvlerde(f6340 ve üzeri modellerde) vardır.yanlış bilgilendirme yapmayalım.
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    merhabalar tekrar. bir problem oldugunu düsünmüyorum hersey normal . sistemi kücük odada kullanıyorum. ortalama bir salonun yarısı büyüklüğünde bir oda diyebilirim.aynı odada bilgisayara bagli 450 tl ye aldıgım creative t3 speakerlar var.samsung ile daha yüksek volumlere cıkabiliyorum ama t3 muzik dinlerken daha cok keyif veriyor. ama cihaz gercekten cok şık. gözüken amfi lambaları ve acılısta metal arkasında gözüken ''hello'' yazısı tasarım adına cok basarılı ve temiz. ama birtarafta 450 tllik t3, diger tarafta 1700 tl ye aldıgım bir soundbar var.sanırım neredeyse 4/1 fiyat verdigim t3 performanısının yanında beklentim biraz yükseldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihkul

merhabalar tekrar. bir problem oldugunu düsünmüyorum hersey normal . sistemi kücük odada kullanıyorum. ortalama bir salonun yarısı büyüklüğünde bir oda diyebilirim.aynı odada bilgisayara bagli 450 tl ye aldıgım creative t3 speakerlar var.samsung ile daha yüksek volumlere cıkabiliyorum ama t3 muzik dinlerken daha cok keyif veriyor. ama cihaz gercekten cok şık. gözüken amfi lambaları ve acılısta metal arkasında gözüken ''hello'' yazısı tasarım adına cok basarılı ve temiz. ama birtarafta 450 tllik t3, diger tarafta 1700 tl ye aldıgım bir soundbar var.sanırım neredeyse 4/1 fiyat verdigim t3 performanısının yanında beklentim biraz yükseldi.

Çok enteresan bi durum, ben ve bir çok LG NB3530A sahibi arkadaşlar memnun. Hele müzik olarak şahsım adına ciddi memnunum ve bu cihaz sadece 500 TL. Sizin 1700 liraya aldığınız sistemde ayarla ilgili bi sıkıntı olmuştur die düşünüyorum, yoksa oldukça tatminkar bir ses çıkacağından eminim, dinlemesemde eminim. Bu cihazın amfisi sıvı vakum bir anfi var, buda ses sisteminin ne kadar ayrıntılı bir ses vereceği anlamına gelir.

Bir kez daha kontrol edin derim,

• quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

Çok enteresan bi durum, ben ve bir çok LG NB3530A sahibi arkadaşlar memnun. Hele müzik olarak şahsım adına ciddi memnunum ve bu cihaz sadece 500 TL. Sizin 1700 liraya aldığınız sistemde ayarla ilgili bi sıkıntı olmuştur die düşünüyorum, yoksa oldukça tatminkar bir ses çıkacağından eminim, dinlemesemde eminim. Bu cihazın amfisi sıvı vakum bir anfi var, buda ses sisteminin ne kadar ayrıntılı bir ses vereceği anlamına gelir.

Kontrol edecek birsey yok ortada. Creative t3 burada bahsedilen butun sozde soundbarlardan cok daha yuksek bir ses kalitesine sahiptir.

Bu tip ev sinema paketlerinin ve soundbarlarin (bunlari hepside ayni siniftir, kullanilan malzeme ve suruculer aynidir, lg sony ve samsung un paketlerinden bahsediyorum) verebilecekleri kalite bellidir, cok yapay ve hacimsiz sesleri vardir. 2000 tl olmasi yada 500 tl olmasi farketmez, yillardir anlatmaya calisiyoruz ama anlayan yok ne yazikki.

Sound bar nedir ilk olarak bunu anlatmak lazim. Sizin burada bahsettiginiz cihazlar soundbar falan degil ilk olarak bunu soyleyeyim, buradaki cihazlar sadece plastik bir cubuk uzerine takilmis iki-uc tane siradan ve son derece kalitesiz hoparlor. Soundbar yeni bir icatta degil ayrica, sound bar ilk olarak altec lansing in bir fikri olarak ortaya cikti ve yamaha bu konuda zirveye ulasti. Gercek sound bar sudur:

SOUNDBAR [ANA KONU]

Bu aldiginiz cihazlar konuda bahsedildigi gibi kisik sesde kaliteli ses vermedikleri gibi (bu tip bir cihazda kaliteli ses olmasi mumkun degildir) ucuz falanda degiller. 500 tl ye alabileceginiz kaliteli bir 2.1 yada 2.0 sifir sistem bu soundbarlardan cok cok daha iyi kalitede ses verebilir. Ornekteki 350 tl ye satilan creative t3 gibi. Kaliteli bir micro muzik setide alinabilir bu fiyata. Ben daha gecen gun salon icin avr arti 5.1 hoparlor seti aldim PIONEER HTP-O71 set 600 tl ye aldim sadece..

SOUNDBAR [ANA KONU]

Yani ozetle bu konuda surekli belirtilen kisik sesde kaliteli ses ve uygun fiyat gibi konular yanlistir. Bu aletlerde ne kaliteli ses nede uygun fiyat vardir. Yani tamam almissiniz memnunsunuz cok guzel ama bunu sanki bir devrim yada yeni bir teknoloji harikasi gibi yazmaniz dogru degil. Bu aletler sadece butun marketlerde satilan bu paket ev sinema sistemlerinin bir cubuk uzerine yerlestirilmesi baska birsey degil.

• woww agır olmuş biraz ama

noktayı koymuşsun JakX
  • Belki inanmayacaksin ama noktayi koyma sebebim senin mesajin oldu.

Hicbirimiz parayi agactan toplamiyoruz sonucta, kimsenin yanlis secimler yapmasini istemem forumlarin amacida budur zaten.

O ufacik ama kaliteli cihazdan nasil ses ciktigini duymussun mesela, iste o kaliteli ses bu aletlerden cikmaz. Bu aletler estetik kaygilarla olusturulmus, tamamen tasarima yonelik performansi cok dusuk cihazlardir.

Sana tavsiyem aego m i arastir, cok guzel bir sesi vardir ve boyutlarida ufaciktir.
  • kendi adıma teşekkür ettim JakX

dedigin markayı arastıracagım , ama tavsiye edecegin varsa sevinirim .

Çok Fazla Film İzledigim İçin Öncelik Film İçin
    TV Ye Baglayacagım , Dogal Olarak Ne Kadar Az Kablo O Kadar Mutlu Hatun
    Uzaktan Kumanda Mutlaka Olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaTuRStyLe

soundshare özelliği sadece samsung f serisi smart tvlerde(f6340 ve üzeri modellerde) vardır.yanlış bilgilendirme yapmayalım.

hocam yanlış bilgi yok resimleride yayınladım kullandığım tv yi siz daha iyi bilemezsiniz herhalde,SAMSUNG 46 ES 7000 TELEVİZYONUM ve soundshare ile kablosuz bağlı ES 7000 VE 8000 serisinde soundshare vardır bilginize.Resimleri aşağıya koyuyorum incelerseniz soundshare olduğunu anlarsınız herşey ortada yanlış bilgi sizde

• Arkadaşlar merhaba,

Samsung HW-F551 veya LG NB4530A arasında kaldım. Ne tavsiye edersiniz? Televizyon Samsung 46F7000.
    Yazılanları okuduğumda çoğu arkadaş NB3530 almış fakat tasarım açısından benim hoşuma gitmiyor. Televizyonumun önünde de iyi durmayacak. Daha ince bir sistem lazım. Bu ikisinden hangisini seçerdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

Kontrol edecek birsey yok ortada. Creative t3 burada bahsedilen butun sozde soundbarlardan cok daha yuksek bir ses kalitesine sahiptir.

Bu tip ev sinema paketlerinin ve soundbarlarin (bunlari hepside ayni siniftir, kullanilan malzeme ve suruculer aynidir, lg sony ve samsung un paketlerinden bahsediyorum) verebilecekleri kalite bellidir, cok yapay ve hacimsiz sesleri vardir. 2000 tl olmasi yada 500 tl olmasi farketmez, yillardir anlatmaya calisiyoruz ama anlayan yok ne yazikki.

Sound bar nedir ilk olarak bunu anlatmak lazim. Sizin burada bahsettiginiz cihazlar soundbar falan degil ilk olarak bunu soyleyeyim, buradaki cihazlar sadece plastik bir cubuk uzerine takilmis iki-uc tane siradan ve son derece kalitesiz hoparlor. Soundbar yeni bir icatta degil ayrica, sound bar ilk olarak altec lansing in bir fikri olarak ortaya cikti ve yamaha bu konuda zirveye ulasti. Gercek sound bar sudur:

SOUNDBAR [ANA KONU]

Bu aldiginiz cihazlar konuda bahsedildigi gibi kisik sesde kaliteli ses vermedikleri gibi (bu tip bir cihazda kaliteli ses olmasi mumkun degildir) ucuz falanda degiller. 500 tl ye alabileceginiz kaliteli bir 2.1 yada 2.0 sifir sistem bu soundbarlardan cok cok daha iyi kalitede ses verebilir. Ornekteki 350 tl ye satilan creative t3 gibi. Kaliteli bir micro muzik setide alinabilir bu fiyata. Ben daha gecen gun salon icin avr arti 5.1 hoparlor seti aldim PIONEER HTP-O71 set 600 tl ye aldim sadece..

SOUNDBAR [ANA KONU]

Yani ozetle bu konuda surekli belirtilen kisik sesde kaliteli ses ve uygun fiyat gibi konular yanlistir. Bu aletlerde ne kaliteli ses nede uygun fiyat vardir. Yani tamam almissiniz memnunsunuz cok guzel ama bunu sanki bir devrim yada yeni bir teknoloji harikasi gibi yazmaniz dogru degil. Bu aletler sadece butun marketlerde satilan bu paket ev sinema sistemlerinin bir cubuk uzerine yerlestirilmesi baska birsey degil.

Sevgili Jakx,

Soundbar ve ses sistemleri hakkında bilgilerine ve görüşlerine katılıyorum. Ancak tüm yazdıklarımı baştan sonra okursanız soundbarı övmek diil genel hayat yaşantımızın kullanımı olarak uygun ses sistemi olduğundan bahsettim.

Soundbarı övmek diil önermektir maksatım ve amacım, nedenini defalarca yazdım.
    Soundbar 'ın surround sesi 5+1 den daha iyi gibi birşey söylemedim, elbetteki 5+! daha iyidir ama ortada kablo var ve görüntü kirliliği var. Bu yüzden soundbarı öneririm...

Devamlı film seyretmeyen, izlese bile orjinal indirmeye zamanı olmayan bir kitleye konuşuyorum aslında. Ben 2-3 bin çıvarı BOOS da alabilirim, ama fazla vaktim yok, filmde nerdeyse izlemeyecek kadar ayda 1 kere izlerim. Ayrıca film izlemekte oldukça çok keyifli soundbar ile (5+1 den daha iyi olarak söylemiyorum, kıyasalama yapmadan çok keyif aldığımı belirtiyorum)

Şimdi ses sistemi konusunda insanlar az çok fikir sahibi, 500 TL lik bir ses sisteminden senin bahsettiğin yamaha ses sistemi kadar ses alacak hali yok, beklentisi olanda yoktur.

Beni şaşırtan şudurki, TV de sesi net, film izledim test için, hızlı ve öfreki 6 yı izledim ve sesi çok hoşuma gitti, salona şıklık katıyor.

Artılarını sayarken şu ses sistemlerinden daha iyi dermiş gibi bir şey ifade etmedim, 500 tl ye alınabilecek derli toplu şık bir ses sistemi olduğundan bahsettim.

Ses sistemi konusunda en az sizin kadar bilgi sahibim, kendi bağlantılarımla da ister araba ses sistemi olsun ister ev sistemleri olsun oldukça tecrübe sahibiyim. Hangi ses sistemi ne kadar iyi ve ne performans verir bilirim, tahmin ederim.

Soundbar en iyisi değil 500 tl ye alınabilecek şık ve idare eder bir ses sistemidir, idare eder kelimesi sesin kötü olduğu anlama gelmesin. Forumda yanlış anlayanlar için aydınlatıcı olsun die idare eder dedim, yani 5+1 ses sistemi kadar surround vermez ama bir filmde kaç defa arka ve yan hoparlörünüz çalışır onu siz düşünün.

2 Aydır kullanmaktayım ve aldığıma çok memnunum, parasının hakkını veriyor.

Saygılar,

• arkadaşlar Samsung HW F 450 almış bulunuyorum. Ancak bir sorunum var.
    Televizyonuma ( LG 42 LW 4500 ) bağlamakta sıkıntı yaşıyorum. Sorularım şunlar.

Tv de ARC desteği yok. Bu sebeple HDMI dan bağlayamacağım doğru mudur ?
    AUX tan bağladım. Fakat çok verimli bir ses alamadım. Sebebi aux un ses kalitesinin optik ve hdmi ya göre daha kötü oluşumudur ?

Yarın optik kablo alıp öyle deneyeceğim.

Nasıl bağlamam gerektiği konusunda fikir verebilir misiniz ?
    ( TV ye ayrıca Digiturk ve PS3 bağlıdır )

Teşekkür ederim.
  • Tv lerin analog cikislari kalitesizdir genelde. Optik kablo ile baglarsaniz daha iyi olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jailbreak

arkadaşlar Samsung HW F 450 almış bulunuyorum. Ancak bir sorunum var.
    Televizyonuma ( LG 42 LW 4500 ) bağlamakta sıkıntı yaşıyorum. Sorularım şunlar.

Tv de ARC desteği yok. Bu sebeple HDMI dan bağlayamacağım doğru mudur ?
    AUX tan bağladım. Fakat çok verimli bir ses alamadım. Sebebi aux un ses kalitesinin optik ve hdmi ya göre daha kötü oluşumudur ?

Yarın optik kablo alıp öyle deneyeceğim.

Nasıl bağlamam gerektiği konusunda fikir verebilir misiniz ?
    ( TV ye ayrıca Digiturk ve PS3 bağlıdır )

Teşekkür ederim.

Tv nin optik çıkışından optik kablo ile saundbara baglanirsaniz tv bagli olan cihazlin hepsinden ayri ses alirsiniz kutunun icinden optik kablo cikmadimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cogu arkadas kaplolardan sikayetci, ve surround vermiyor diyorlar ,

sony STRDN1040 hem kaplosuz hopörler hemde surround konusunda cok iyi bir ürün biraz tuzlu ama bir aldiniz mi 10 sene gider diye düsünüyorum ben ilerde almayi düsünüyorum
    http://www.amazon.com/Sony-STR-DN1040-Channel-1155-Watt-Receiver/dp/B00CAAJDP6
    http://www.hometheaterhifi.com/receivers/receivers-reviews/sony-str-dn1040-receiver/all-pages.html
    http://www.youtube.com/watch?v=TuFpuLGlgnY
    http://www.youtube.com/watch?v=GNmQdQCxdj0

SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]
    SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 28 Aralık 2013; 21:31:29 >

• arkadaşlar benim lg ht762tz 5+1 im var ve soundbar almayı dusunuyorm teknosa.com da 300 tl ye olanlar var philipsin ses kalıtesı ve ses duzeyı farkı cokmudur ayrca sound bar dediğimizde subwooferi kesin kablosusmu ?
    birde en çok istediğim bu fakat cd yok bunda bende cd yi seviyorum hala cunku pratik
    http://www.teknosa.com/urunler/110100721/samsung-hw-f551-sound-bar-ev-sinema-sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MR.Ş@HIS

kardesm merhaba
    birkaç soru sormak istiyorum mümkünse
    şimdi benm evmde lg ht762tz 5+1 var 4 yıl once almısdım ama belkı adam aklllı kullanddıgım 20 yı gecmemısdır simdi bu soundbarlar çok hoşuma gidiyor fakat ben tv ye bağlayacagım ama bu soundbarlar mesela usb ye bir film attım açarmı yanı dvd plyr vs illa ihtiyacım varmı bi film izlemek için tv ye hdmı ile bağlanıyor yazmışın anlayamadım birturlu sistemi

SAMSUNG HW-F551 SOUND BAR EV SİNEMA SİSTEMİ
    bunu buldum bu çok hoşuma gidiyor 300 wat yanılmıyorsam benm evdekıde 700 watt acaip bir fark varmıdır gerçekden bunuda ogrenmek isiyorm
    şimdiden cevapların için çok teşekkur ederim

K

Bu soundbar film oynatmıyor. Yanlış anlaşılma olmasın.

Tv'niz ya da oynatıcınız filmi oynatacak.

Soundbarda bu ekipmanlara optik kablo ile bağlanıp sesi verecek.

• peki bu neden bukadar ucuz sizce ? stokta yok ama bu fiyattan satılmıs sonucda
    bırde 400 watt
    http://www.teknosa.com/urunler/110100453/philips-hts5120-soundbar-ev-sinema-sistemi?term=soundbar#f
  • Arkadaşlar ürünün fiyatı mı arttı? 600TL den aşağıya bulamadım.
    Daha uygun fiyata alanlar hediye çekleri ile mi bu fiyata indirdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MR.Ş@HIS

arkadaşlar benim lg ht762tz 5+1 im var ve soundbar almayı dusunuyorm teknosa.com da 300 tl ye olanlar var philipsin ses kalıtesı ve ses duzeyı farkı cokmudur ayrca sound bar dediğimizde subwooferi kesin kablosusmu ?
    birde en çok istediğim bu fakat cd yok bunda bende cd yi seviyorum hala cunku pratik
    http://www.teknosa.com/urunler/110100721/samsung-hw-f551-sound-bar-ev-sinema-sistemi

Philips'teki ses, malzeme ve tasarım kalitesini lg veya samsungtan beklemeyin. Philipis'in 300w'ı samsungun veya lg'nin 500w'tından daha iyi ve daha kalitelidir. Alırken dikkat edin.

• Merhaba
    Samsung b 650 dts desteklemeyen bir tv m var.Hafta sonu teknosada samsun f450 ile lg 3530 karşılaştırdım.Ses lg iyi fakat kasa makyajında samsung önde.LG 600 TL, SAMSUNG bluray player hediyeli 700.

Benim tv mden dts ses almam için media player mı gerekli.Yoksa o şekilde de mi ses alamam?Bu sorunun cevabı seçimimi etkileyecek.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.