Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony ht-st5000 güzel model..Ama fiyat pahalı biraz

Dinleme şansınız yok gibi, marketlerde bu model bulmak zor..

İnternetten 14 gün iade hakkı tanıyan bir yerden alırsanız, sesi beğenmediğinizde iade edebilisiniz..

Cihaz her nekadar üst model Hi-Res olsa da kulak ve dinleme zevki, kullanacağınız yere göre değişir

https://www.akakce.com/soundbar/en-ucuz-sony-ht-st5000-dolby-atmos-fiyati,95414211.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: donjuan008

sony ht-st5000 karar kıldım araştırdım muadilini bulamadım özellikleri gayet iyi ama istanbuldada bu sony modellerini satan mağazada kalmamış en azından sesini duysaydık yerinde dinleyebilseydik

Sony Center'lara bakın oralarda oluyor mutlaka
  • nisan 13de çıkacak olan sony ht-zf9 modelinin farklı bir özelliğini yok gibi fiyatıda yüksek olur artısını göremedim tabi şimdi pcde oyun oynamak isteyenler için oyun modu filan eklemişler fiyatı iyi olursa belki alınabilir

• Arkadaşlar
    Sound bar almaya niyetim var ama kararsızlıklarım da var
    En iyi sesi minimal hacimde ve boyutta almak en büyük hedefim.

Evde film izlerken veya telefondan müzik dinlerken. güzel ses alayım.
    Ç.ok büyük beklentim de yok aslında.

Dahili SW lu model tercih ediyorum
    Ama Dahili SW lu model dikey mi yatay mı olmalı?

Ben de ahşap + cam sehpalı ve demir askılı Sony Android 55 inc Tv var. XD8505
    Devasa tv ünitesine yönelmeycem.

Apartman 2 ci kattayım.
    Tiz ve orta seslerden yana şüphem yok.illa ki yeterli olur

Hangi konumda daha doygun bas alırım onu düşünüyorum
    Sesi az bile açsam bas az da olsa kendini hissettirmeli.
    https://www.hepsiburada.com/samsung-hw-ms650-tk-wi-fi-soundbar-ses-sistemi-pm-HB000005K0FI

Yatay olursa
    sehpanın askısına tv altına mı asmak doğru olur?
    Sehpanın cam üzerine mi koymak?
    Yoksa ahşap kısmına yatırmak mı?

Tek şüphem SW cam veya sehpayı titretir de cızırtı yapar mı?
    Sehpa askısına assam boşta duracağı için bas seslerde kayıp olur mu?

Marka model ise
    TV sony, ama Dahili SW lu bir sony soundbar modeli yok gibi.
    Diğer markaların modelleri var ama ( Samsung HW-MS650/TK ) kullanım açısından sony ile uyumlu olur mu?
    Tek kumanda ile kullanabilir miyim?
    https://urun.n11.com/soundbar/lg-fj1-100w-ses-kulesi-usb-fm-portable-in-multi-bluetooth-P232896105?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_214_3106&utm_term=

veya böyle dikey model nasıl olur acaba LG FJ1 100W

gibi çeşitli şüphelerim var.

Fiyat olarak da max 1000 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 27 Mart 2018; 13:28:7 >

• samsung hw-k450 modeli sıradan ev kullanıcıları için gayet yeterli gözükebilir ama neyle karşılaştırma yaptığınızı bilmelisiniz sony ses kalitesini dinledikten sonra çoğu insanın fikri değişiyor her bütçeye göre soundbar var
  • Televizyonu alalı 5 ay oldu(65XE9000), henüz soundbar'a karar veremedim.
    Anlamadığım bir şey var.

Türkiye'de HTCT800, HTCT790'dan daha pahalı. Ama SONY'nin sitesinde tam tersi.
    Nedenini bilemedim.

2000'e kadar bütçem var, soundbar + subwoofer olarak sizce ne almalıyım?
  • bu sony soundbarları tvnin üstüne montaj edebilirmiyiz yada arkasına benim arkadaşım küçük bracketle üstüne giydirmiş
  • Gyepesto kullanıcısına yanıt
    ht-nt5 özellik olarakta fiyat olarakta güzel alınabilir ben tasarımını beğenmedim ht-st5000 modelini istiyorum 43 inç tvye biraz büyük gelicek ama şartları zorlıyacam tvnin üstüne giydiricem altına koymaya yerim yok bide duvarda sewmiyorum
  • Gyepesto kullanıcısına yanıt
    CT800 daha fazla kodek sahibi sanırım, incelerseniz ses kodekleri daha fazla..Daha pahalı

Sony HT-CT790 veya HT-CT800 veya Yamaha modellerine bakabilirsiniz..Yamahanın yeni bir modeli geldi..

En Üst Hi-Res modele gerek yok zira Flac, DSD gibi kali,teli müzik kaynaklarınız yoksa sese fazla katkısı olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 27 Mart 2018; 23:47:53 >
  • epey sitesinden karşılaştırma yapınca en dolu model nt5 ht-st5000 modelleri gözüküyor aynı özelliklerde boyutu biraz daha küçük model olsaydı bakılabilirdi diğer markalardada aynı özellikler olan kompakt küçük modeller vardır ama sony tvyle hdmi arc uyum sorunu olur diye bakmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

CT800 daha fazla kodek sahibi sanırım, incelerseniz ses kodekleri daha fazla..Daha pahalı

Sony HT-CT790 veya HT-CT800 veya Yamaha modellerine bakabilirsiniz..Yamahanın yeni bir modeli geldi..

En Üst Hi-Res modele gerek yok zira Flac, DSD gibi kali,teli müzik kaynaklarınız yoksa sese fazla katkısı olmaz..

Yamaha'nın yeni modeli nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bob Kelso

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Yamaha'nın yeni modeli nedir?

DTS X li model YAS 207

https://www.sesvegoruntusistemleri.com/urun/musiccast-yas-207-soundbar

Tüm Yamahalar

https://www.sesvegoruntusistemleri.com/Soundbar-Sistem,LA_367-2.html#labels=367-2,170-3

• quote:

epey sitesinden karşılaştırma yapınca en dolu model nt5 ht-st5000 modelleri gözüküyor aynı özelliklerde boyutu biraz daha küçük model olsaydı bakılabilirdi diğer markalardada aynı özellikler olan kompakt küçük modeller vardır ama sony tvyle hdmi arc uyum sorunu olur diye bakmıyorum

Ben şahsen Digital / Sıkıştırılmış Ses ve Görüntü Kaynaklarına (Müzik/Filim) sahipseniz Üst Kodeklere sahip Soundbar ,Stero cihazları pek tavsiye etmiyorum..Örnek Dolby Atmos veya Dolby X kodekli bir cihaz, bu özellikleri taşıyan bir içerik dinlenmeyecekse pek ses katkısı olmuyor..

AVR ler belki düşük sesi yükselten algoritmalara sahip olabilir , o da Kalite ve fiyatı etkiler

Beklenti yüksek olunca karşılık düşük oluyor

Yine Sony Hi-Res ST5000 güzel cihaz ama 5000 TL. Fiyatı geçin, bunda Flac, SACD,DSD..gibi yüksek kalite müzik dinlenmediğinde cihaz perfonmansı sizi üzebilir..

Kendim Yamaha RN500 gibi DSD,Flac çalan bir Stero Amfi almıştım..Dinlediğim müzik ise Mp3 kalitesinde Radyo yayınları olunca perfonmans alamadım..Ama DSD,^Flac,SACD 320 kbps MP3 lerde süper sesi vardı..

Özetle : Digital ve sıkıştırılmış içeriklerde Üst model cihazların size sunduğu Kalite pek olmuyor..Üst seviye Kaliteli Müzik/Sinemada bu özelliklerden faydalanıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Mart 2018; 11:34:8 >

• Ht-st5000'in film ve müzik performansı mükemmel (dinledim - test ettim )yabancı forumlarda da en çok tutulan soundbar st5000 , biraz daha paraya kıyıp almadık pişmanım açıkcası
  • arkadaşımda harman kardon sb20 varmış hdmi arc tan bağlamış samsung tvyle mükemmel eşleşti diyo sesler tam istediği gibiymiş çok büyükte değilmiş bana öneriyo hdmi arc sorun çıkarmıcanı bilsem bakarım aslında uyumluluk listesi yayınlaması lazım firmaların

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donjuan008 -- 28 Mart 2018; 20:58:54 >
  • quote:

nisan 13de çıkacak olan sony ht-zf9 modelinin farklı bir özelliğini yok gibi fiyatıda yüksek olur artısını göremedim tabi şimdi pcde oyun oynamak isteyenler için oyun modu filan eklemişler fiyatı iyi olursa belki alınabilir

fark yok olurmu hiç???
    yeni modelde arka hoperlör eklenebiliyor ve böylece gerçek 5+1 sese ulaşabilirsiniz. Bu özellik eski modelde yoktu. Ayrıca eski modelde odanın tavanına çarpıp inen ses vardı. Yeni modelde bu durum çok farklı. grafiksel olarak web sitesinde gösteriyor. İnceleyebilirsiniz.
  • yamahanın yeni modeli yas 207 denmi bahsediyorsunuz özellikleri fena değil sony tvde kullananlarda varmış araştırıcam eminönünde vaya karaköyde varsa bakıcam
  • sony HT-ZF9 modeli amazon.de sitesinde stok dışı yazıyor ama satın alanlar var şimdiden stoğa girince hemen gönderim yapıyolarmış
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Bu hi-res müzik kaynaklarını nerden bulabilirim ya da satın alabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.