Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sizce peki samsung k551 ile pilips 5140 arasında 2 katı kadar performans farkı var mıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Hocam sizce peki samsung k551 ile pilips 5140 arasında 2 katı kadar performans farkı var mıdır

Hocam bu şeyleri cetvelle ölçemezsiniz..Bazısına göre fark olur, bazısına göre olmaz ama öyle 2 kat 3 kat vs bunlar biraz abartı..

Ben de Philipsi hiç begenmedim mesela ne olacak şimdi? Kulak ve zevk meselsei, kendi kulağınızla dinlemeniz lazım..

Arkadaş zaten biraz alınmış heralde eleştirdiğim için olabilir ama insanların kullandığı cihazlara saygı duymak lazım..

Ben Samsun ,LG,Philips,Sony,Yamaha kullanan herkesin cihazına saygı duyarım ama varsa bildiğim eleştiri bunu da söylerim..

Ama kalkıp Philips Samsungtan 2 kat daha kaliteli vs vs diyemem..Neye göre Kime göre??

Burada nedense beni Sony fanatiği olarak görüyorlar ama daha üstte Hi Res ve D.Atmoslu modelleri eleştirdim..Yamahayı eleştirdim..

Ne yapayım Philips çok süper mi diyelim..neye göre kime göre?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2017; 11:53:13 >

• 800-1800 TL arasında soundbar bakıyorum. Oturma odasında kullanacağım. Netflix ağırlıklı dizi ve film olarak kullanılıyor. İyi birşey almak istiyorum ama bütçe tutarım yüksek diye sonuna kadar harcamama da gerek yok. 800-1000 TL lik iyi bir cihaz varsa onada yönelebilirim, daha yukarı çıkacaksam gerçekten değiyorsa yapma taraftarıyım. 4k ve hdr desteği olan bir ürün olmasını tercih edeceğim.

Almayı düşündüğüm ürünler aşağıdakiler.. Aynı klasman olmayabilirler ama dikkatimi çekenler diyeyim en azından;

Sony NT5 , Samsung M650, Yamaha Yas207 (henüz TR de yok).

Başka kullandığınız ve önerdiğiniz model var mıdır? Yukarıdakileri baz alırsak ben hangisine yönelmeliyim? Samsung M650 alıp geçeyim diyorum ama çok kararsız kaldım, gönlüm Sony'den yana. Bilhassa kullanıcı yorumları çok önemli benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

Müzik kulağı olan , enstruman çalan birine kulak inceliği yok demek biraz komik olmuş :)

Müzik yarışması programı gibi, herkes müzikten anlıyor ama sonuç olumsuz olabiliyor..

Tekrar yazayım, ses konusunda tek doğru yoktur..Herşey şahsi düşüncedir..

Bu iş Ticaret, her marka elbette kendi ürününü pazarlayacak..

O zaman lütfen sizde emek verip saatlerini ürün deneyen inceleyen müzikal ve sinematik yeternekleri ortaya koyan insanların görüşlerine saygı duyun, kalkıp kime göre neye göre gibi sığ bir yaklaşımla itibarsızlaştırmaya çalışmayın bizde biliyoruz pdf den spec kopyalayıp atmayı ama daha yararlı olan ses incelemesi yapıyoruz sizde ürünleri dinleyip karşılaştırıp incelemeler yapın o zaman çok güzel müzik kulağınızda varmış ama yazdığınız genel yorumlrdan çıkardığım izlenim sizin kalifiye bir ses cihazı yorumlayamayacağınız yönünde zaten üye avatarı ticari firma (sony) olan birine şahsen sorgularımda ama şahsi fikrimdir böyle bir incelemenizde yok zaten forumda...

Sayın arkadaş sadece insaf diyorum?

Sony amblemini seviyorum olabilir de sizin Sony düşmanlığınız Sony Tv forumundan beri devam ediyor?

Ben daha dün Sony 2 soundbar modelini eleştirdim..Yazdıklarım kesin doğru ben uzmanın demiyorum da siz ısrarla beni karalamaya çalışıyorunuz?

Sizin cümleleriniz :Sığ yaklaşım , kalifiye yetersizliği, kulak inceliğinden yoksun vs cümlelerini size iade ederim, seviyeli mesaj yazıp başkalarının fikrine saygılı olunuz..Mesajlarımda kimseye hakaret, rencide edici cümleler yok..Tarafsız yorumlar, şahsi görüşler..

Ama siz marka fanlığı yapıyorsunuz ısrarla..Olabilir de diğer düşüncelere saygılı olmak zorundasınız..

Cevap yazmayınız , okuyanlar kimin taraflı kimin art niyetli olduğunu zaten anlamıştır

Sony sevgisini size ıspatlamak zorunda değilim tarafsızlığıda ticari logosu ve sony konu başlıklarında ticari eğilimi netleşmiş birisinden de öğrenecek değilim... sony ürünlerini çok severimde öneririm de zaten önerim var üstte ben birisini kastederek belirttiğiniz sözleri söylemedim sadece genel bir uyarı idi siz gocunmuşsunuz yapacak bir şey yok malum atasözünü biliyor herkes kalifiye ve çaplı yorum konusunda hassasiyetinizi anlıyorum ayrıca fazla anlamsız polemik yerine görücü usulu birini görüp beğenmedim ne olacak ? kabilinden daha düzeyli incelemelerinizi bekleriz........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 22 Kasım 2017; 12:2:37 >

• Bugün Gitti Gidiyorda, Banka Kartlarına 100 TL Banka Kartına Bonus ilave %5 ürün fiyatı üzerinden indirim var, İlgilenenler cihaz model bakabilirler..

Dikmen Müzikte indirimler var ,Yamaha,Denon,JBL..diğerleri

n11 ve GG üzerinden..

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2017; 16:38:57 >
  • Yazılanları okudukça bilgi kirliliği oluşuyor. İnsanların çoğu apartmanda oturuyor zaten. Dolby atmos hi-res(yüksek çözünürlü ses 24/96kHz) vs. Bunların hepsi satış mantığı pioneerin 4 sene önce çıkardığı dj setlerinde 24 bit/96kHz ses kartları vardı özellikler aynıydı ama insan oğlu hep bi fazlasını istiyor model yükseltiyor. O sesi vermesede üzerinde yazsın ister kısacası:) 24/96kHz sesi sürekli alabilmek için yayın yapan kanallara ihtiyaç var sürücülere ihtiyaç var henüz ülkemizde bu kadar yaygın değilken bu ürünlere gidip para yatırmak akıl işi değil neden derseniz her ürünün ekonomik ömrü var genelde 7 yıl gibi bir süre ortalama. Çok pahalı olması her ürünün her markanın çok iyi olduğu anlamına gelmez. Mantık satışta şudur arzı kontrol et talebi arttır. Soundbar 'dan bu arada hi-fi ses almaya çalışan arkadaşlar olabilir bu fiziken mümkün değil(rezonans için gerekli hacim olmadığından). Herkesin sahip olabildiği ürün ona güzel gelecektir. Marka model vermeler bu yüzden olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkforwhite -- 22 Kasım 2017; 19:46:47 >

• 4k ses diye birşey yokki , gecen bir teknoloji sayfası incelemesindede haberde yeni satış taktiği 4k ses demiş soundbar için yapmayın, gözünüzü sevim 4k ses ve 4k ses kartı bunları kim uyduruyor
    soundbardaki 4k cümlesinin anlamı senin elinde 4k bir cihaz vardır ( oyun konsolu , bilgisayar, media oynatıcı )
    bunu 4k destekli soundbara taktıgın zaman soundbar hem sesi hemde 4k görüntüyü( soundbardaki 4k ibaresinin anlamı yayın) tv aktarırır vs artıları var
    tv kablo cekme derdin olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 22 Kasım 2017; 19:36:43 >
  • Gamer007_ kullanıcısına yanıt
    Dikkatiniz için teşekkürler demek istediğimi anlamışsınızdır teknik olarak ayrıntılı yazmak istemediğimden 4k ses olarak tanımlamıstım gerekli düzeltmeyi yaptım.

• Darkforwhite D kullanıcısına yanıt
    Hocam elinize sağlık çok güzel özetlemissiniz..

demek isteğininizi anladım fakat olmayan birşeyi tanımlanmasını ilginc geldi sadece

Siz soundbarda hifi ses olamaz diyorsanız NW-WM1Z -NW-WM1A - NW-A30 SERIES bile mevcut

bence teknoli olarak bazı şeylerde takılıp kalmamalıyız
    fizik kuralları herzaman değişkendir teknoloji gelişiyorsa
    zamanında kullandığımız kocaman cihazlar bugun avucumuza sığacak boyutta vede kayıp veya bir eksiği yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 22 Kasım 2017; 20:54:52 >
  • Gamer007_ kullanıcısına yanıt
    Hi-fi : "İşitilebilir ses spektrumunun tamamını kapsayacak biçimde ve orijinal sinyalde bozulmalara yol açmadan yapılan ses reprodüksiyonudur. İngilizce High Fidelity sözcüklerinin birleşmesinden oluşur." Sizin model olarak atmış olduklarınız kulaklıkla dinleme sonucu duyulan müzik cihazları. Benim burada belirtmek istediğim olay şudur siz konserdeyken dinlediğiniz perfonmans ve hissiyat bi kulaklıkla mümkün değil sesin db şiddetinin bedene vermiş olduğu his kulaklıkla mümkün olabilirmi? Bose markasının bas ve hoparlör kabinlerini incelemenizi tavsiye ederim. Her bir kabininde özel rezonans boruları mevcut bunun bir nedeni olmalı? Tabiki kulaklıkla avuç içinden küçük cihazlarla kaliteli müzik dinlenir bunda bir sorun yok.

• samsung 48ju6570 curved tv'ye ve hw-m550 soundbara sahibim. DTS NEO 2.5 moduna getirdiğimde ses 1-2 saniyelik kesik kesik geliyor ve insanın canını sıkıyor. DTS NEO 2.5 modunda kullanmak da daha güzel bu ısrarcılık da bundan. Acaba hdmi kablodan mı sorun dedim fakat sıfır philips hdmi kablo aldım yine düzelmedi. Fakat bluetooth modunda bu sorun yok. Sorun sizce neyden kaynaklanıyordur?

• *EKSeLaNS* kullanıcısına yanıt
    Tv nin sesini sonuna kadar kısıp deneyin kanal değişiminde bende gelen bir ses vardı tv nin sesini kısarak çözdüm belki sizdede çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkforwhite

Tv nin sesini sonuna kadar kısıp deneyin kanal değişiminde bende gelen bir ses vardı tv nin sesini kısarak çözdüm belki sizdede çözülür.

Malesef sorun çözülmedi. TRT 4K yayınında denedim onda bile seste ara ara 1-2 saniyelik kesintiler oluşuyor. DTS NEO 2.5 modunda oluşuyor bu, pcm modunda olmuyor.

burası okul değil bana gelipte hi-fi anlamanı yazman sacma ki
    sen 4k ses diye bir tanımlamaya yapıp uyarıncada bunu 24/96kHz diye düzeltiyorsun ki buda bilgide problem var demek bariz
    bunca şey bilipte bir insanın 4k ses ve 4k ses kartı demesi tuhaf değil mi neyse uzatmim sadece okumayı tercih ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

samsung 48ju6570 curved tv'ye ve hw-m550 soundbara sahibim. DTS NEO 2.5 moduna getirdiğimde ses 1-2 saniyelik kesik kesik geliyor ve insanın canını sıkıyor. DTS NEO 2.5 modunda kullanmak da daha güzel bu ısrarcılık da bundan. Acaba hdmi kablodan mı sorun dedim fakat sıfır philips hdmi kablo aldım yine düzelmedi. Fakat bluetooth modunda bu sorun yok. Sorun sizce neyden kaynaklanıyordur?

Olası problemler :

**DTS neo 6 duydum ama 2.5 ilk kez duyuyorum..Pro Logic 2 varsa deneyin Neo ya benzer ama Neo 6 daha iyi..Ama maalesef Sanal bir surround modudur..Düşük sesleri Yükseltmeye yarar..

bunun da sinema-Müzik ayrı modları oluyor bazı cihazlarda..

ARC destekli ise cihaz, Tv ile senkronize edin..

ARC yoksa Opticten bağlamayı deneyin..DTS tru veya HD ses almayacaksanız Optic yeterli..(Denemek için)

Varsa cihazınız içinden Lip Sync gibi ses geckitirme/erteleme modunu kullanın-varsa

Sesi aktarmada muhtemel samsung 48ju6570 de kodek problemi olabilir..Sesi surrounda yapmaya çalışırken gecikme olabilir..Diğer modlarda sorun yoksa bu ihtimal kuvetlidir..Aksi halde diğer modlarda da gecikme yaşamanız lazım ?

Tv niz ile cihaz Hand Shake denilen Uyum yoktur..

HDMI taktığınız portu değiştirin (Tv ve ses sistemi kapalı iken dikkat)

..aklıma gelenler bunlar

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2017; 22:32:3 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

samsung 48ju6570 curved tv'ye ve hw-m550 soundbara sahibim. DTS NEO 2.5 moduna getirdiğimde ses 1-2 saniyelik kesik kesik geliyor ve insanın canını sıkıyor. DTS NEO 2.5 modunda kullanmak da daha güzel bu ısrarcılık da bundan. Acaba hdmi kablodan mı sorun dedim fakat sıfır philips hdmi kablo aldım yine düzelmedi. Fakat bluetooth modunda bu sorun yok. Sorun sizce neyden kaynaklanıyordur?

Olası problemler :

**DTS neo 6 duydum ama 2.5 ilk kez duyuyorum..Pro Logic 2 varsa deneyin Neo ya benzer ama Neo 6 daha iyi..Ama maalesef Sanal bir surround modudur..Düşük sesleri Yükseltmeye yarar..

bunun da sinema-Müzik ayrı modları oluyor bazı cihazlarda..

ARC destekli ise cihaz, Tv ile senkronize edin..

ARC yoksa Opticten bağlamayı deneyin..DTS tru veya HD ses almayacaksanız Optic yeterli..(Denemek için)

Varsa cihazınız içinden Lip Sync gibi ses geckitirme/erteleme modunu kullanın-varsa

Sesi aktarmada muhtemel samsung 48ju6570 de kodek problemi olabilir..Sesi surrounda yapmaya çalışırken gecikme olabilir..Diğer modlarda sorun yoksa bu ihtimal kuvetlidir..Aksi halde diğer modlarda da gecikme yaşamanız lazım ?

Tv niz ile cihaz Hand Shake denilen Uyum yoktur..

HDMI taktığınız portu değiştirin (Tv ve ses sistemi kapalı iken dikkat)

..aklıma gelenler bunlar

Saygılar

[simage

][/simage]

Dts Neo 2.5, dolby digital, pcm ve dts olmak üzere 4 tane mod var. Ses sistemiyle ilişkilendirdim TV ARC yazıyor. Bağlantı şeklinde bir sorun yok. Denediğim yöntemler:

- HDMI Kablosu kaynaklı olduğunu düşündüm yeni iki tane kablo aldım fakat ikisinde de sorun aynı

-Saundbarın son güncellemesini indirip kurdum yine aynı

-optik kabloyu taktım onda da aynı

-TV'yi fabrika ayarlarına döndürdüm yine aynı

-YouTubedan dts, 4k destekleyen videoları açtım yine aynı

Acaba tvim mi desteklemiyor? Yoksa sorun soundbarda mi?

Tv niz DTS,Dolby Digital Destekler modeli bilmiyorum ama..PCM de Tv nin sesi yalın olarak dışarı vermesi..

Sony Marka Tv lerde ARC işlemi için Sync senkron eşleme yapılıyor, sizin Tv bilmiyorum

DTS Neo, Prologic 2 tarzı kodekler ise ses cihazının kendi içindeki özellikler..

Tv de zaten Neo,PL2 olmaz..Cihaz kaynaklı bir problem..Aynı cihazı kullananlar veya googlede araştırırsanız çözüm olabilir..

Bu arada 2.5 varmış, Neo 6 kullandığım için Neo 6 benim için ayrı bir yere sahiptir

**Hocam resimde ses gecikmesi modu var, 90 yazıyor? bunu sıfırlayın

Ayrıca Dolby Comp/Sıkıştırma var bunları da hayır gibi seceneklerle deneyin..HD ses ayarını da değiştirip deneyin..

Optic kablo varsa Opticten denermisiniz? Oluyorsa HDMI de sıkıntı olabilir

Olmuyorsa Neo 2.5 ta bir sıkıntı var demek..
    Aynı sorunu yaşayanlar varmış :
    https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/HW-M550-audio-skipping-problems/td-p/142573

Farklı modları kullanmak gerek, çözüm göremedim linkte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2017; 22:51:28 >
  • quote:

Aynı sorunu yaşayanlar varmış :
    https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/HW-M550-audio-skipping-problems/td-p/142573

Farklı modları kullanmak gerek, çözüm göremedim linkte

Evet hocam bu verdiğiniz linkteki problem ve çözümünü bulabilen yok malesef bende okudum yabancı forumlardakileri. Dediğiniz işlemlerin hepsini yaptım fakat sorun aynı şekilde devam etmekte. Linkte de belirttiği gibi 1-2 saniyelik kesintiler olmakta ve oldukça da çok sinir bozucu. Ben şimdi Samsung servisi çağırsam Saundbarda ne gibi işlemler yaparlar? Bu sorunla bir tane daha arkadaşım karşı karşıya bir de.

https://forum.donanimhaber.com/soundbar-dts-ve-dts-neo-sorunu--129901259

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.