Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33.416
Cevap
471
Favori
1.645.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir haftadan beri takip ediyorum burayı hatta elimdeki sony dz740 ses sistemimi satışa çıkardım ama çok saçma teklifler geldi bende vazgeçtim şimdilik ara verdim en yakın zamanda bende saundbaar almak istiyorum kablo karışıklığından kurtulmak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar bir haftadan beri takip ediyorum burayı hatta elimdeki sony dz740 ses sistemimi satışa çıkardım ama çok saçma teklifler geldi bende vazgeçtim şimdilik ara verdim en yakın zamanda bende saundbaar almak istiyorum kablo karışıklığından kurtulmak için

Doğru bir tercih kardeşim, acele etme, satmadan alıpta masraf etme kendine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueall

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_alkan

soundbar tv ye optik kablo ile bağlı.elimde trident marka 5+1 ses sistemide mevcut,onuda d-smart recewerinin arka girişlerine bağladım fakat ses soundbardan önce geliyor.yankılı ses alıyorum.yokmu bunun bir çaresi acaba,sesi aynı anda iletecek bir düzen ?

Soundbar varken enden ikinci ses sistemini bağladın niye onu anlayamadım kardeş,

kolonları dağıtarak daha iyi ses almak için,arkadan sağdan soldanda ses gelsin istiyorum.soundbarla normal seslerde bu olmuyor çünkü.

• quote:

quote:

quote:

soundbar tv ye optik kablo ile bağlı.elimde trident marka 5+1 ses sistemide mevcut,onuda d-smart recewerinin arka girişlerine bağladım fakat ses soundbardan önce geliyor.yankılı ses alıyorum.yokmu bunun bir çaresi acaba,sesi aynı anda iletecek bir düzen ?

Soundbar varken enden ikinci ses sistemini bağladın niye onu anlayamadım kardeş,

kolonları dağıtarak daha iyi ses almak için,arkadan sağdan soldanda ses gelsin istiyorum.soundbarla normal seslerde bu olmuyor çünkü.

Dostum,

Hoparlör sayısını artırarak daha iyi ses alamazsın,

Sağdan soldan ses gelsin dediğin şey surround dan bahsediyorsun sanırım, bunu soundbarla yapmak mümkün. Ama dolby digital ses kaydı olan bir film ile....

Sen hem soundbarı bağlayıp hem 5+1 'i bağladığında sağdan soldan gelen ses stereodur, surround değildir.

Sinemada bir filmde kaç kez arakadan ve sağdan soldan ses geldiğine şait oldun ? ben söylim 5 -6 keredir, filme göre değişir ama çok değildir. Genellikle ön taraftan ses gelir. Burda önemli olan filmi izlerken sesin ayrıntısıdır. Sen hem soundbarı bağlayarak hemnde 5+1 i bağlayarak sesin ayrıntısını almıyorsun aslında, sadece aynı sesleri diğer hoparlörlerden de alıyorsun, yani önden gelen sesi arkaya, sağa ve sola dağıtmış oluyorsun. E ama filmde sağdan ve soldan gelen ses yok ise normal sesin sağdan ve soldan gelmesinin anlamı nedir ? Orjinalliği bozmuş olursun,

Bu konu üzerinde çok konuşulur, iyice derine inerek anlatmak gerekir, zira çok farklı düşünülüyor surround kısmı.

Senin terciğin ama benim önerim soundbarı bağla 5+1 i işin içine hiç sokma, rahat rahat temiz kablosuz güzel görüntü ve temiz ses el edersin.

Tekrar tekrar yazyıroum, sağdan soldan gelen filmin orjinalinde yok ise senin sağa sola hoparlör koyman çok mantıksız. Sağdan soldan gelen sesli bir film izlediğinde soundbar görevini yapar o konuda şüphen olmasın.

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueall -- 18 Kasım 2013; 14:02:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahwet79

quote:

Orijinalden alıntı: biuu

İyi günlerde kullanın. Subwooferın yeri için kılavuz 2 ile 10 mt arası konumlandırın diyor.

Sistemi kablosuz kullanamazsınız. Çünkü LM660'ta bluetooth yok.

Bluetooth yok tamamda soundbarın üstünde soundsync wireless yazıyor ya birde functıon düğmesi ile değiştirirken lg tv yazıyo ekranda acaba wirelessi görürmü falan diye tereddütte kaldım optik kablo ile bağladım sıkıntı yok tabi zaten yarın tvnin altına sabitlicem
    Karşımda tv altında soundbar salonda tv koltuğum 4mt subwooferıda karşımamı koymalıyım ki şu anda böyle yoksa seyrettiğim koltuğun altına veya arkasınamı almalıyım(orda priz olmadığı için kablo çekmem gerekiyo değermi öyle kullanan varsa
    Performansına gelirsek ses 50deyken 20dk sonra komşunuz gelmezse ya komşunuz sağır yada ses yalıtı mı güzel
    Benim kullanım şeklim tv hoparlörünü kapattım soundabarı kullanıyorum 3d sound ve bass 6dabas vazgeçilmezim sizlerin nasılkullanım şekilleriniz

kardeş..fonksiyonda lg opt...çıktığında bir dene derim....benim tv la serisi....tam uyumlu soundbarla..
    bende bas ayaklrımın dibinde...tv ve soundbarın tam karşısında..o açıda ses gelmiyor ama nasıl oluyorsa baslar tam karşıdan ..soundbardan geliyor..enterasan...ama subwooferide karşıya geçirmiyorum...yüksekliği güzel...kumandaları falan koyuyorum..sehpa niyetine..
    ses olayı blubell arkadaşımızın dediği gibi...sesin kaynağı ve kalitesi ile ilgili..dün akşam ismini tam hatırlıyamadım..arnold amcanın son filmini seyrettim...2013 yılının filmi..aksiyon filmi fazla izlemem ama.. kurşun sesleri bayağı yanlardan geldi kurşunlar sekti...şaşırdım..üstelik soundbarın bir tarafı tamamen açıktı..duvarda yoktu..corvett arabanın sesi ve turbosuda güzeldi..demekki filmde surround sesler var olduğu zaman sonuçta güzel oluyor...ben genelde filmleri(mümkünse t....ten mkv 720 p olarak indirip..alt yazı ilave ederek orijinal sesle izliyorum..tavsiyedir...bass +6
    bu arada konuyu açan bluebell arkadaşımızada teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

quote:

İyi günlerde kullanın. Subwooferın yeri için kılavuz 2 ile 10 mt arası konumlandırın diyor.

Bluetooth yok tamamda soundbarın üstünde soundsync wireless yazıyor ya birde functıon düğmesi ile değiştirirken lg tv yazıyo ekranda acaba wirelessi görürmü falan diye tereddütte kaldım optik kablo ile bağladım sıkıntı yok tabi zaten yarın tvnin altına sabitlicem
    Karşımda tv altında soundbar salonda tv koltuğum 4mt subwooferıda karşımamı koymalıyım ki şu anda böyle yoksa seyrettiğim koltuğun altına veya arkasınamı almalıyım(orda priz olmadığı için kablo çekmem gerekiyo değermi öyle kullanan varsa
    Performansına gelirsek ses 50deyken 20dk sonra komşunuz gelmezse ya komşunuz sağır yada ses yalıtı mı güzel
    Benim kullanım şeklim tv hoparlörünü kapattım soundabarı kullanıyorum 3d sound ve bass 6dabas vazgeçilmezim sizlerin nasılkullanım şekilleriniz

kardeş..fonksiyonda lg opt...çıktığında bir dene derim....benim tv la serisi....tam uyumlu soundbarla..
    bende bas ayaklrımın dibinde...tv ve soundbarın tam karşısında..o açıda ses gelmiyor ama nasıl oluyorsa baslar tam karşıdan ..soundbardan geliyor..enterasan...ama subwooferide karşıya geçirmiyorum...yüksekliği güzel...kumandaları falan koyuyorum..sehpa niyetine..
    ses olayı blubell arkadaşımızın dediği gibi...sesin kaynağı ve kalitesi ile ilgili..dün akşam ismini tam hatırlıyamadım..arnold amcanın son filmini seyrettim...2013 yılının filmi..aksiyon filmi fazla izlemem ama.. kurşun sesleri bayağı yanlardan geldi kurşunlar sekti...şaşırdım..üstelik soundbarın bir tarafı tamamen açıktı..duvarda yoktu..corvett arabanın sesi ve turbosuda güzeldi..demekki filmde surround sesler var olduğu zaman sonuçta güzel oluyor...ben genelde filmleri(mümkünse t....ten mkv 720 p olarak indirip..alt yazı ilave ederek orijinal sesle izliyorum..tavsiyedir...bass +6
    bu arada konuyu açan bluebell arkadaşımızada teşekkürler...

Kardeşim Rica derim, bilgi paylaşmak önemli. Hali hazırda kimse bilmeden etmeden, araştırmadan yada kaynak bulamadan paralar harcıyor bu cihazlara. Azda olda bilgilendirelim, varsa - si söyleyelim, + sı varsada belirtelim. Böyle herkes davransa türkiye bilinçli bir tüketici ülkesi olur.

Çok paralar verip kullanılmayan cihazlara karşıyım, aslında az kullandığımız her şeye çok para vermeye karşıyım.

• quote:

quote:

Merhaba. ben de 47lm660s tv için bu soundbarı almayı düşünüyorum. bu hafta sonu teknosa mağazasında görme şansım oldu. ses oldukça iyi idi. yanlız anlamadığım. televizyonda blutooth olmadığı için ben wooferı nasıl konumlandırmalıyım bu kısmı anlatabilir misiniz. woofer ile bar birbirini nasıl görüyor ya da woofer ile tv nasıl görüyor. çünkü ben de senin gibi tvnin altına barı koyup(optik kablo ile bağlamayı) karşısında oturduğum koltuğun yanına wooferı koymayı düşündüm. wireless, bar ile woofer arasında bağlantı sağlıyor değil mi?

yukarda yazılan"sistemi kablosuz kullanamazsınız" kısmını nasıl aşarız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I_tech -- 18 Kasım 2013; 15:13:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: I_tech

quote:

quote:

Merhaba. ben de 47lm660s tv için bu soundbarı almayı düşünüyorum. bu hafta sonu teknosa mağazasında görme şansım oldu. ses oldukça iyi idi. yanlız anlamadığım. televizyonda blutooth olmadığı için ben wooferı nasıl konumlandırmalıyım bu kısmı anlatabilir misiniz. woofer ile bar birbirini nasıl görüyor ya da woofer ile tv nasıl görüyor. çünkü ben de senin gibi tvnin altına barı koyup(optik kablo ile bağlamayı) karşısında oturduğum koltuğun yanına wooferı koymayı düşündüm. wireless, bar ile woofer arasında bağlantı sağlıyor değil mi?

Soundbar ile Bass kendi içerisinde wireless olarak bağlanıyor, yaklaşıkda 10 metre mesafeden kablosuz çalışabiliyor.

Kablosuz bağlanyı tv ile soundbarı bağlamak için var, bass ile soundbar zaten otomatik kendi eşleşiyor. Yani ayrı bir bağlantı sistemi kullanıyor. onun haricinde kablosuz bağlantı yapabilirsin ama ben yinede sistemin tv ye optik kablo ile bağlanmasından yanayım. 1 Kablo görüntüyü kirletmez bence.

Benim sistem optik kablo ile bağl,

• quote:

quote:

quote:

quote:

Soundbar ile Bass kendi içerisinde wireless olarak bağlanıyor, yaklaşıkda 10 metre mesafeden kablosuz çalışabiliyor.

Kablosuz bağlanyı tv ile soundbarı bağlamak için var, bass ile soundbar zaten otomatik kendi eşleşiyor. Yani ayrı bir bağlantı sistemi kullanıyor. onun haricinde kablosuz bağlantı yapabilirsin ama ben yinede sistemin tv ye optik kablo ile bağlanmasından yanayım. 1 Kablo görüntüyü kirletmez bence.

Ben tv hoparlörünü kapattım sadece soundbarı kullanıyorum sizin nasıl acaba yada tv ve soundbar arasında senkronizasyonu sağlayabildiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben tv hoparlörünü kapattım sadece soundbarı kullanıyorum sizin nasıl acaba yada tv ve soundbar arasında senkronizasyonu sağlayabildiniz mi

Bende aynı şekilde kullanıyorum, tüm yayını soundbar ile dinliyorum, benim Bağlantım şu şekilde,

TV Optik çıkışından - optik kablo ile LG Soundbara 'a bağlı, TV den zaten harici hoparlörü seçtiğinizde tvnin sesi kapanıyor, sadece soundbardan çıkıyor.
    Uydu cihazı HDMı ile TV ye bağlı,

Böylelikle Sound bar 'ın sesini 30 da bırakıyorum, auto power özelliğini açıyorum. Bir daha soundbar 'ın kumandası ile işim olmuyo. Ses ayarını uydu cihazının kumandası ile yapıyorum, tv yi ve uydu cihazını kapattığımda ise soundbar kendiliğinden kapanıyor, yada açtığımda açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueall -- 18 Kasım 2013; 16:09:27 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum,

Hoparlör sayısını artırarak daha iyi ses alamazsın,

Sağdan soldan ses gelsin dediğin şey surround dan bahsediyorsun sanırım, bunu soundbarla yapmak mümkün. Ama dolby digital ses kaydı olan bir film ile....

Sen hem soundbarı bağlayıp hem 5+1 'i bağladığında sağdan soldan gelen ses stereodur, surround değildir.

Sinemada bir filmde kaç kez arakadan ve sağdan soldan ses geldiğine şait oldun ? ben söylim 5 -6 keredir, filme göre değişir ama çok değildir. Genellikle ön taraftan ses gelir. Burda önemli olan filmi izlerken sesin ayrıntısıdır. Sen hem soundbarı bağlayarak hemnde 5+1 i bağlayarak sesin ayrıntısını almıyorsun aslında, sadece aynı sesleri diğer hoparlörlerden de alıyorsun, yani önden gelen sesi arkaya, sağa ve sola dağıtmış oluyorsun. E ama filmde sağdan ve soldan gelen ses yok ise normal sesin sağdan ve soldan gelmesinin anlamı nedir ? Orjinalliği bozmuş olursun,

Bu konu üzerinde çok konuşulur, iyice derine inerek anlatmak gerekir, zira çok farklı düşünülüyor surround kısmı.

Senin terciğin ama benim önerim soundbarı bağla 5+1 i işin içine hiç sokma, rahat rahat temiz kablosuz güzel görüntü ve temiz ses el edersin.

Tekrar tekrar yazyıroum, sağdan soldan gelen filmin orjinalinde yok ise senin sağa sola hoparlör koyman çok mantıksız. Sağdan soldan gelen sesli bir film izlediğinde soundbar görevini yapar o konuda şüphen olmasın.

Saygılar,

Sanırım haklısın cevap için teşekkür ederim.

• @ahmet79 42LM760s kullanıyorum. Tvden senkron ayarını +3 yapınca tv kanallarında senkron oluyor. Ama film açınca senkron yine bozuluyor. En güzeli tv sesini tamamen kısmak.

Ya da, ya soundbarı çok açacaksın ya da tv nin sesini eko kayboluncaya kadar açacaksın.

Kavram kargaşası olmasın. İlk sayfada açıkladım tekrar açıklıyorum.

Ürün 2 parça.

Teknik isimleri Subwoofer(bass) ve Ana ünite(soundbar)

Subwoofer wireless olarak ana üniteye bağlanıyor. Tv'nin ne desteklediği mühim değil. Zaten başka kablo falan çıkmıyor. Bu olay Ses sistemin ayrıcalığıdır.

Ama 2013 LA serisi LG tviniz var ise Ana ünite bluetooth (wirelles demiyorum) ile kablosuz olarak Tv ile eşleştirilebiliyor.

LM660 ile ana ünite kablosuz eşleşmez, çünkü 2012 model olan bu seri tvlerde bluetooth yok). Kutudan çıkan optik kabloyu kullanacaksın. En kaliteli bağlantı şeklide bu zaten. Takacağın tek bir kablo anlayacağın.

Sonuç itibariyle 2 adet elektrik kablosu ve tv ile sistem arası bağlantıyı da optik kabloyu bağlayarak yapacaksın. Tv den veya sistemden tanıtmak için hiç bir işleme gerek yok. Otomatik sistem çalışmaya başlayacak. Tv'yi kapattığında da 1 dk sonra Ses sistemindeki iki parçada otomatik kapanacak.

Subwooferı istediğiniz gibi konumlandırın çok birşey değişmez. Yani odanızda nerede priz var, nerede görüntü kirliliği yapmıyor oraya. Ama kullanım kılavuzu not düşmüş. Bu not ses sisteminin kendi içindeki iletişimi için. Dipdibeykende iletişimsizlik yapmaz zaten.

SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 18 Kasım 2013; 20:00:03 >

• biuu kullanıcısına yanıt
    Süper açıklayıcı olmuş, eline sağlık.
  • açıklayıcı paylaşımlara teşekkürler.
  • Konuyu başlatan arkadaşa teşekkürler. Ama sitemim var kendisine :) SONY BDV-N9100W almayı planlıyordum.

Büyük bi kararsızlık içerisindeyim. Salonum orta halli. N9100 arka hoparlörler wi-fili olduğu için kablo sıkıntım olmayacaktı. Ancak soundbar için çok iyi yorumlarınız var.

Ne yapayım sizce bi fikir verin bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joseph34

Konuyu başlatan arkadaşa teşekkürler. Ama sitemim var kendisine :) SONY BDV-N9100W almayı planlıyordum.

Büyük bi kararsızlık içerisindeyim. Salonum orta halli. N9100 arka hoparlörler wi-fili olduğu için kablo sıkıntım olmayacaktı. Ancak soundbar için çok iyi yorumlarınız var.

Ne yapayım sizce bi fikir verin bana

Kardeşim sana şöyle fikir vereyim,

Konunun yukarıdaki sayaflarında açıkladım oldukça, senin alacağın SONY BDV-N9100W yaklaşık 1500 TL

Sen bu ses sistemi ile sürekli film izleyecekmisin ? izleyeceğin filmlerin çoğu bluray olacak mı ? evin içinde oldukça yüksek ses açabilecekmisin ?

Tüm bunları yapamıcaksan, o kadar para verme.

Soundbar senin sony sisteminle belki kıyaslanamaz ama şöyle bir gerçek var ortad;
    Eğerki gündelik hayatta ses sisteminden tv izleyeceksen,
    Müzik dinleyeceksen,
    Arada sırada film seyredeceksen

tüm bunları LG soundbar hakkıyla yapıyor, seside çok doyurucu bir 300 watt sahip.

arada sırada kullanacağın arka hoparlörler için kablo karmaşasına girme ve okadar para verme derim.

Surround ile ilgili yazdım bir sürü yazı, yazmaya da devam ediyorum;
    Surround bir film izlemeniz için orjinal bir film 'e ihtiyacınız var, e devamlı internetten film indiriyorsanız bunların çoğu sıkıştırılmış filmler, haliylede ses ve görüntü kaybı oluyor. Ses kaybı olan bir filmde surround dinleyip arka hoparlörlerden ses almak çok zor.
    Zaten eğer surround bir ses elde ederseniz soundbar şaşırtıcı bir şekilde sesi dağıtabiliyor, ses ayrıntısını verebiliyor.
    Ben aldım alalı daha henüz bir filmi tam izleyemedim, sadece surround olan orjinal bir film test ettim o kadar.
    Tüm TV programlarımı soundbar ile izliyorum ve çok memnunum,
    Evin içine yığınla hoparlör koyup salonu daraltmaya gerek yok kardeşim, soundbar işini oldukça iyi görür. Bak yüksek modeller var onlara bakabilirsin istersen ama bizim LG 500 TL fiyatı ile yetiyor, artıyor bile öyle söyleyeyim.

Saygılar,

• blueall, soundbar'ı hakkını vererek öyle bir anlattın ki; gidip bir tane daha alasım geldi.
  • takip ettiğim kadarı ile orjinal disc'ler de soundbar hakkını veriyor.Cidden düşünmeye başladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: afanesavo

blueall, soundbar'ı hakkını vererek öyle bir anlattın ki; gidip bir tane daha alasım geldi.

Doğru söylüyorum ama, evin her yerini hoparlörle doldurucam, ondan sonra bir tane orjinal film bulucam izlicemde arka hoparlörden ses alıcam, sırf arkadan ses alayım die arkadaki hoparlöleri barındırıcam. Örümcek bağlar :)

Soundbar kral abi, hatta daha pahalı olanlar var onlar artık aşmış vaziyette, ama bizimki yetiyo artıyo bilem ya. Kim ne derse desin, online olduğumuz çağda, filimlerin, dizilerin youtubeden yada internet üzerinden izlendiği çağda, birde sıkıştırılmış filmleri download ediyoruz, ne surround ses abi ya :)
    Ses net ve temiz olsun, ayrıntıyı duyabilelim, önemli olan bunlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueall -- 19 Kasım 2013; 11:19:38 >

• tv nin altına monte ettim duvara. eve gelen arkadaşların çocukları hoparlörü parmaklayıp duruyor. en dıştakiler parlak siyah olduğundan dikkatlerini çekiyor. dur çocuğum oynanmaz onunla falan derken içim gidiyor. bi çözüm bulalım buna.

şeytan diyor tam hoparlörün önündeyken ver sesi ver bası hoplasın havaya...
    şaka şaka... aman ha...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.