Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (733. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tayaydin , BILGILI Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
33.419
Cevap
472
Favori
1.645.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
98. Sırada  bugün en iyi #27
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir arkadaş sony ss-cse dolby atmos hopları 750 tl ye verecek anlaştım fiyat uygun sanırım baya temız az kullanılmış tavan aparatları falan hepsi mevcut kutu içinde dedi

şimdi bunları bakalm nasıl koycaz tavana estetik oalrak nasıl olcak bilmiyorum kuleler üzerinde çok başarılı olacağını düşünmüyorum ama denicem

ayarlardan 5.1.2 seçicem hopları bağlayınca sistemsel olarak da bişiler değişiyor değil mi ses dağılımında umarım hiç gerek yokmus fark etmedi pek dedirtmez

• Hadi bakalım inşallah beğenirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Hadi bakalım inşallah beğenirsin
    İnşallah 😊
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariscapt

selamlar

bir arkadaş sony ss-cse dolby atmos hopları 750 tl ye verecek anlaştım fiyat uygun sanırım baya temız az kullanılmış tavan aparatları falan hepsi mevcut kutu içinde dedi

şimdi bunları bakalm nasıl koycaz tavana estetik oalrak nasıl olcak bilmiyorum kuleler üzerinde çok başarılı olacağını düşünmüyorum ama denicem

ayarlardan 5.1.2 seçicem hopları bağlayınca sistemsel olarak da bişiler değişiyor değil mi ses dağılımında umarım hiç gerek yokmus fark etmedi pek dedirtmez

Ses değişir tabi ama atmos hoparlörlerin yerleşimine göre tavandan çarptırdığı sesin düşme noktası önemli. Bu nedenle ben TV'nin üstüne koyarak(sinema salonları gibi) daha etkili ses aldığımı düşünüyorum. Tabi avr'nin menüsünden konuma göre ayar yapmayı unutmayın. Sony'de multi ch. stereo gibi bir mod varsa eğer farkı çok rahat hissedersiniz. Atmos konusunda referans noktası tam belli olmadığından bluray üzerinden atmos deneyimlemek lazım. Benim bu şansım olmadığından ben ancak stream olarak dinleyebiliyorum. Üstelik kurulumum 5.1.4.

Ancak benim gördüğüm aslında heğimiz oturma pozisyonunda hatalı yerde olduğumuzdan tam etkiyi almıyoruz. Başka bir deyişle. eğer koltuğunuz arkada duvara dayanıyorsa tavandan yansıyan ses aslında önünüze düşüyor. Test için bir sandalye ile odanın ortasında oturarak test yapılabilir. Hayırlı olsun hoparlörleriniz.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Ses değişir tabi ama atmos hoparlörlerin yerleşimine göre tavandan çarptırdığı sesin düşme noktası önemli. Bu nedenle ben TV'nin üstüne koyarak(sinema salonları gibi) daha etkili ses aldığımı düşünüyorum. Tabi avr'nin menüsünden konuma göre ayar yapmayı unutmayın. Sony'de multi ch. stereo gibi bir mod varsa eğer farkı çok rahat hissedersiniz. Atmos konusunda referans noktası tam belli olmadığından bluray üzerinden atmos deneyimlemek lazım. Benim bu şansım olmadığından ben ancak stream olarak dinleyebiliyorum. Üstelik kurulumum 5.1.4.

Ancak benim gördüğüm aslında heğimiz oturma pozisyonunda hatalı yerde olduğumuzdan tam etkiyi almıyoruz. Başka bir deyişle. eğer koltuğunuz arkada duvara dayanıyorsa tavandan yansıyan ses aslında önünüze düşüyor. Test için bir sandalye ile odanın ortasında oturarak test yapılabilir. Hayırlı olsun hoparlörleriniz.

Saygılarımla.

Alıntıları Göster
    Tşk
    Koltukla tv arasında 4 mt var forumda bir arkadaş atmos hopları top middle (TM ) olarak yapılandırın ama avr ayarlarından front heigjt (FH ) seçin ben en iyi verimi öyle aldım demiş denemelerden
    TM olark kullanmak estetik olarak biraz sıkıntılı tavana montaj kablolar gelecek vs hem kablo çok uzun olur tam tv üzerine köşeye kıyayım diyorum da beğenmez isem yer değişikliği yaomak çok zor tavanda delikler vs kulelerin üstüne de koycam bakalm nolcak

• Günaydın herkese,

Sony servisler, soundbar'lar için kurulumu ücretli yapıyor. Garantinin ise fatura kesim tarihinden itibaren başladığını söylediler. Dolayısıyla hem satın aldığım yer, hem de Eurasia kurulumu kendim yapabileceğimi belirtti.

İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bariscapt B kullanıcısına yanıt
    Atmos hoparlör başlığında benim sistemin fotolarını belki görmüşsünüzdür. Sistem 5.1.4 şeklinde kurulu. Konu soundbar ama yardımcı olmak adına buraya da foto ekliyorum. Umarım arkadaşlar için sorun olmaz.

Ayrıca izleme/dinleme mesafem 3mt ve ön hoparlörler kule. Bu sebeple ön üste koyduğum atmos hoparlörlerin etkisi daha az belli oluyor. Kuleler ön üstleri biraz bastırıyor.

Fakat arka (surround) hoparlörler ise raf tipi, Heco Victa 201. Hali ile arkadaki sahne öne göre biraz daha zayıf. Bu sebeple arkada tam başımın üstüne koyduğum ve top middle olarak ayarladığım atmos hoparlörler çok daha belirgin bir etki yaratıyor.
    Puanlama yapmam gerekiyorsa ön atmoslar 20-30 puan iken arkalar katkı olarak 50-60 puan gibi bir etki yapıyor diyebilirim.

Bu sebeple eğer kurulum 5.1.2 olacaksa ve önler kule ise o .2 atmos hoparlörü kafa üstü hizanıza almaya çalışın. En büyük katkıyı bu şekilde alırsınız.

Kablolama ve montaj için de odanızın fotolarını eklerseniz fikir verebiliriz.
    Misal bende tavana çıkan atmos hoparlör kabloları, projeksiyonun hdmi kablosu ve elektrik kablosu tv sehpasının hemen sol tarafındaki duvarın köşesinden kablo kanalı ile alçıpana çıkıyor. Oradan da alçıpan havuzunun içinden ilgili yerlere dağılıyor.

Oturma konumum da projeksiyon ve alçıpandaki hoparlörün tam altı şeklinde

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Atmos hoparlör başlığında benim sistemin fotolarını belki görmüşsünüzdür. Sistem 5.1.4 şeklinde kurulu. Konu soundbar ama yardımcı olmak adına buraya da foto ekliyorum. Umarım arkadaşlar için sorun olmaz.

Ayrıca izleme/dinleme mesafem 3mt ve ön hoparlörler kule. Bu sebeple ön üste koyduğum atmos hoparlörlerin etkisi daha az belli oluyor. Kuleler ön üstleri biraz bastırıyor.

Fakat arka (surround) hoparlörler ise raf tipi, Heco Victa 201. Hali ile arkadaki sahne öne göre biraz daha zayıf. Bu sebeple arkada tam başımın üstüne koyduğum ve top middle olarak ayarladığım atmos hoparlörler çok daha belirgin bir etki yaratıyor.
    Puanlama yapmam gerekiyorsa ön atmoslar 20-30 puan iken arkalar katkı olarak 50-60 puan gibi bir etki yapıyor diyebilirim.

Bu sebeple eğer kurulum 5.1.2 olacaksa ve önler kule ise o .2 atmos hoparlörü kafa üstü hizanıza almaya çalışın. En büyük katkıyı bu şekilde alırsınız.

Misal bende tavana çıkan atmos hoparlör kabloları, projeksiyonun hdmi kablosu ve elektrik kablosu tv sehpasının hemen sol tarafındaki duvarın köşesinden kablo kanalı ile alçıpana çıkıyor. Oradan da alçıpan havuzunun içinden ilgili yerlere dağılıyor.

Detaylı anlatım için tşk öncelikle
    Sisteminiz çok güzel duruyor maşallah çok keyiflidir tahmin ediyorm orda film izlemek müstakil ev gibi geldi bana yoksa apartman ayağa kalkabilir 😊

Benim tavada alçıpan yok kabloları köşeden geçicem ve beyaz kabloluk kullanıcam mecbur
    Tam başımın üstü olması için tavanın ortasından daha fazla gelmesi laZım yani tv nin oldugu duvardan uzaklaşması lazım beyaz tabanda beyaz kabloluk çok rahatsız etmeyebilir onları çift taraflı bant ile tavana yapıştırmayı düşünüyorum

• quote:

Aboov bizde boşanma sebebiSOUNDBAR [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Aboov bizde boşanma sebebi 

Alıntıları Göster
    😂😂
    Güzel dilekleriniz için teşekkürler
    Evet, baya keyifli oluyor 😊 ama apartman dairesi, müstakil değil. Tabii işi abartıp komşuları rahatsız edecek seviyede sesi açmıyorum. Ki düzgün kurulan bir sistemde çevresel ses etkisini almak için sesi çok açmanıza gerek kalmıyor. Ki ben de çok yüksek sesli film izlemeyi seven biri değilim.

Bunun dışında kablo kanalları zaten bantlı oluyor. Ayrıca çift taraflı bant kullanmanıza gerek yok.

Ve de atmoslar arkada illaki tam kafanızın üstünde olacak diye bir kaide yok. Eğer oturduğunuz koltuk arka duvardan öndeyse ve mesafe çok değilse arka atmosları arka üst bir pozisyona takıp rear height olarak arayabilirsiniz.
    Maksat arka sahne daha zayıf olduğu için atmos hoparlörler ile arkayı dengelemek.

Tabii ön hoparlörler nedir, dinleme izleme mesafeniz nedir, bunları bilmeden yorum yapmak çok doğru olmaz. Ama benimki gibi izleme/dinleme mesafeniz kısa ise atmosu arkada kullanmak daha mantıklı
    Ama izleme mesafeniz daha uzun ise ve önler de nispeten küçük hoparlörler ise atmosu ön tavanda da değerlendirebilirsiniz

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Bu konuda biraz şanslıyım. Sağ olsun eşim böyle konularda pek sorun çıkarmıyor çünkü kendi de film vs izlemeyi seviyor. Ben de mümkün olduğunca en gizli şekilde ve estetik olarak çok sırıtmayacak şekilde yapmaya çalışıyorum. O yüzden atmos hoparlörleri beyaz alıp, en az sırıtacak şekilde monte etmeye çalıştım.

Bir de anlamadığım konu ulan ev mi bizim için var, yoksa biz mi evin için varız 😀
    3 günlük dünya, fırsat varken keyfine bakmak lazım değil mi? Misal yengem evde delmediğin duvar kaldı mı, iyi eşin laf etmiyor bana kalsa seni tepelerdim valla dedi geçenlerde
    Sanki duvarı delince ne olacaksa 😀
  • quote:

Güzel dilekleriniz için teşekkürler
    Evet, baya keyifli oluyor 😊 ama apartman dairesi, müstakil değil. Tabii işi abartıp komşuları rahatsız edecek seviyede sesi açmıyorum. Ki düzgün kurulan bir sistemde çevresel ses etkisini almak için sesi çok açmanıza gerek kalmıyor. Ki ben de çok yüksek sesli film izlemeyi seven biri değilim.

Bunun dışında kablo kanalları zaten bantlı oluyor. Ayrıca çift taraflı bant kullanmanıza gerek yok.

Ve de atmoslar arkada illaki tam kafanızın üstünde olacak diye bir kaide yok. Eğer oturduğunuz koltuk arka duvardan öndeyse ve mesafe çok değilse arka atmosları arka üst bir pozisyona takıp rear height olarak arayabilirsiniz.
    Maksat arka sahne daha zayıf olduğu için atmos hoparlörler ile arkayı dengelemek.

Tabii ön hoparlörler nedir, dinleme izleme mesafeniz nedir, bunları bilmeden yorum yapmak çok doğru olmaz. Ama benimki gibi izleme/dinleme mesafeniz kısa ise atmosu arkada kullanmak daha mantıklı
    Ama izleme mesafeniz daha uzun ise ve önler de nispeten küçük hoparlörler ise atmosu ön tavanda da değerlendirebilirsiniz
    Benim sistem 5.1.2 bu şeklide olcak sanırım koltukla tv nin oldugu duvar arasında 4 mt var surraundlar arkada koltugun arkası boş zaten yemek masası vs var atmosları koltukla tv arasına biraz koltuğa yakın koymak da iyi olacak gibi

SOUNDBAR [ANA KONU]

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam kqfamdaki sistemi kurmuşşunuz. Projektörün tam modeli ne acaba. Atmos desteği var mı
    Evet koltuğun arkasında yemek masası vs varsa arka duvar çok arkada kalıyor demektir.

Bu durumda paylaştığınız görseldeki gibi atmos hoparlörü koltuk ile tv arasında, koltuğa daha yakın olacak şekilde yerleştirmek daha doğru olur.
  • fitamino kullanıcısına yanıt
    Projeksiyon BenQ w2700, bu cuma günü aldım.
    4K ve hdr destekli bir projeksiyon.

https://www.benq.com/tr-tr/projector/cineprime-home-cinema/w2700.html

Fakat atmos bir ses formatı, o yüzden projeksiyonun Avr’li bir sistemde sesle işi olmaz. Avr sesi çözer hoparlörlere yollar, görüntüyü de tv yada projeksiyon gibi görüntü cihazına aktarır.

Yok ben ses sistemi kullanmayacağım, direkt projeksiyonun hoparlörünü kullanacağım derseniz de projeksiyonun hangi ses formatlarını desteklediğini tam olarak bilmiyorum. Müsait olduğumda deneyip bilgi verebilirim ama verdiğim linkten ürünün manuelini indirip oradan da bakabilirsiniz

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben teknik konulara hic hakim degilim. Bende xiaomi dlp lazer prejektor var 1080p alet. Sadece sunu merak ettim bu seviyede bir ses sistemi yapip projektorler tam randumanli kullanabiliyor musun?

Birde perden ne hocam?
  • Arkadaşlar LG SN11R kullanıp da FİLMERDE EKRANDA DTS HD MA yazan var mı DTS audio yazıyor ? ama bunun birçok çeşidi var hangi sesi veriyor acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

Arkadaşlar LG SN11R kullanıp da FİLMERDE EKRANDA DTS HD MA yazan var mı DTS audio yazıyor ? ama bunun birçok çeşidi var hangi sesi veriyor acaba ?

hocam

dts hd ma da dediğiniz gibi dts audio yazıyor ve ses modlarını seçmemize izin variyor.

dolby atmostaki gibi ses modlarını kapaması için DTS-X gerekiyor.

sn 11r kullanıyorum bir film açıp denedim şimdi sizin için.

• fitamino kullanıcısına yanıt
    Perdem linkteki 92 inç

https://www.projeksiyon.com.tr/projectorpark-gold-motorlu-projeksiyon-perdesi-203x115cm

Ve de tabii ki projeksiyonu bu tarz amfili ev sinema sistemleri ile kullanabilirsiniz.
    Ev sinema amfileri (AVR diye de geçer); ps4, Xbox, pc, medya oynatıcı, bluray oynatıcı yada uydu receiver gibi kaynak cihazların sesini işleyip hoparlörlere yollarken görüntüsünü de tv yada projeksiyon gibi görüntü cihazlarına aktarır.

Alta kullandığım avr olan Denon 4400’ün bağlantı yuvalarının olduğu arka kısmının fotosunu ekliyorum.
    Misal bende Digitürk kutusu, zidoo medya oynatıcı ve pc hdmi kablo ile üstteki hdmi in yuvalarına (yani hdmi girişlere) bağlı.
    Tv ise hdmi out 1 yani hdmi çıkış 1’e (monitör 1) bağlı. Projeksiyon da hdmi out 2’ye (monitör 2) bağlı.

Yani istediğim kaynağın görüntüsünü hem tv hem de projeksiyona aktarabiliyorum. Gündüz tv kullanırken gece karanlıkta da projeksiyonu kullanıyorum.

SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 28 Aralık 2020; 18:31:37 >

• 
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.