Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Para iadesi bekliyoruz dedikleri resmi iş günleri çoktan doldu hala bir cacık yatırmadılar.

• srknzr S kullanıcısına yanıt
    Gördüm cihazı,güzel cihaza benziyor.
    Yan hoparlörler dönüyor falan,değişik yapmışlar.
    Önce bir incelemeri yayınlansın okuyalım,inceleme videolarını seyredelim,test puanlarını alalım ondan sonra canlısı gelirse ki gelmez, test edelim...ölme eşeğim öıme...
    O zamana kadar ben geçerim avr ye 😁 diye düşünüyorum içimden 😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    20 iş gününe Cumartesi günleri de dahil.Ben Teknosa’dan jbl bar2.1 in para iadesini tam 21. iş gününde almıştım.
    Kendileri arayıp söylediler hatta,gelin iadenizi yapalım diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Para iadesi bekliyoruz dedikleri resmi iş günleri çoktan doldu hala bir cacık yatırmadılar.

Kredi kartıyla aldıysanız.

kredi kartınızı kontrol edin. Vatandan 2 kere telefon fatura bedeli geri aldım. İkiside aldığım kredi kartına iade oldu.

• sportway S kullanıcısına yanıt

Bu 20 iş günü tam ne zaman başlıyor ki ? Ürün mediamarkta ulaştıktan sonra mı? Yoksa benim samsung teknik servise tamir için gönderdiğim günden itibaren mi ? Çünkü 17 gün felan bekledim tamir edilip gelecek diye sonra aradılar parça yok tamir edemiyorum değişim diye iade alacağız diye.

• josh-r J kullanıcısına yanıt

Kredi kartı üzerinden aldık annemin karttan aldık ta dün kontrol etti para yatmamış dedi bugün sorduğumda hala yatan bir şey yok dedi.

• cchacalls kullanıcısına yanıt
    Mi box Dolby atmos destekliyormu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    20 iş günü sizin servise verdiğiniz gün başlar.
    Malın tamir süresi 20 gün dür ve 20 iş günü bitince tamir veya değişim olmuyorsa para iadesi yapılır.
    Tekrar mm müşteri temsilcisiyle konuşup durumu sorgulayın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchAndLearnn

Kredi kartı üzerinden aldık annemin karttan aldık ta dün kontrol etti para yatmamış dedi bugün sorduğumda hala yatan bir şey yok dedi.

Tüketicinin seçimlik hakları

MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici; 

a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. 

(2) Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir. Bu fıkradaki hakların yerine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. Üretici veya ithalatçı, malın kendisi tarafından piyasaya sürülmesinden sonra ayıbın doğduğunu ispat ettiği takdirde sorumlu tutulmaz.

12156

(3) Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesinin satıcı için orantısız güçlükleri beraberinde getirecek olması hâlinde tüketici, sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim haklarından birini kullanabilir. Orantısızlığın tayininde malın ayıpsız değeri, ayıbın önemi ve diğer seçimlik haklara başvurmanın tüketici açısından sorun teşkil edip etmeyeceği gibi hususlar dikkate alınır. 

(4) Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi haklarından birinin seçilmesi durumunda bu talebin satıcıya, üreticiye veya ithalatçıya yöneltilmesinden itibaren azami otuz iş günü, konut ve tatil amaçlı taşınmazlarda ise altmış iş günü içinde yerine getirilmesi zorunludur. Ancak, bu Kanunun 58 inci maddesi uyarınca çıkarılan yönetmelik eki listede yer alan mallara ilişkin, tüketicinin ücretsiz onarım talebi, yönetmelikte belirlenen azami tamir süresi içinde yerine getirilir. Aksi hâlde tüketici diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbesttir.

(5) Tüketicinin sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden yapılan indirim tutarı derhâl tüketiciye iade edilir. 

(6) Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar, tüketicinin seçtiği hakkı yerine getiren tarafça karşılanır. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir.

Tüketici hakları kanuna göre para iadesini seçtiğinizde anında para iades almanız gerekiyor. Diğer seçenekler için 30 iş günü

https://www.tukoder.org.tr/ ın iletişim hattını arayıp sorununuzu anlatıp yardım ve bilgi alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 20 Ekim 2020; 18:5:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem038

Mi box Dolby atmos destekliyormu?

mi box3 destekliyor 4s için de andorid 8'e downgrade ederseniz destekliyor filan deniyor ama kim android 8e indirebildi bilen yok indirse de evet atmos aldım diyeni de duymadım belki topiğinde ayrıntı vardır

• sportway S kullanıcısına yanıt

ben uzun zamandır iyi avr istiyorum ama iş yoğunluğu ,maddi durum vs. hep erteledim ikinci el vsx921 aldım basit hop. kullandım şimdi sn11 aldım. avr hala ertelenmiş duruyor. sizleri görünce farkında olmadan sıralamayı doğru yapmışım diyorum, anladığım kadarıyla avr den bara geçmek baya bi sancılı oluyomuş film severler olarak. ben şu an sn11 ile mutluyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdem038 kullanıcısına yanıt

desteklemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknzr -- 20 Ekim 2020; 19:18:27 >
  • Erdem038 kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknzr -- 20 Ekim 2020; 19:19:49 >

Aslinda ben soundbar ile mutluydum. Ancak belli bir sure sonra son sınıra geldigimi hissettim. Yani bundan ilerisi icin soundbar ile defil tekrar avr ile devam etmek daha iyi olacak diye dusunmustum. Tabi beni durduran konu baslangictaki konfigurasyonu ne kadar uzun sure kullanacagimdi hep avrye gectigimde. Dedigim gibi de oldu. Evdeki fazla sub'i kullanarak maliyet dusurmeye calisan ben 5 ay icerisinde 2 adet subwoofer almis bulundum. Bu arad aatmosa bir sene sonra gecerim diye hedef koymustum. 3 ay icinde hem onde hem arkada atmoslarim oldu. Hoparlor takimini da 3 kere degistirdik. Sonuc 3500tl'lik mutlu mesut soundbar deneyimimden daha fazlasini cok daha fazla maliyetle yasiyorum. Memnun muyum cok ama fiyat/performans mutlulugu degil harcana paranin verdigi degdi ama mutlulugu benimki:)

Saygilarimla.

Sana katılıyorun bende lg sl8y var arkada spj4 ler takılı sesi çok hoşuma gidiyor daha ne olsun diyorum. Atmos sesler hele tadından yenmiyor

Avrden geçen arkadaşlara aynı sistemi versem bu kadar vasat benim avr em olsa buna bin basar deyip başından atmaya kalkar.

Aslında attan inip eşşeğe binenler mutsuz yürüyerek giderken eşşek bulanlar dünya varmış diyor
    .aaahhh bu dünya ah allah kimseyi düşürmesin çoğu kişinin şükür ettiğine daha yüksekten gelen ben öldüm bittim nasıl yaşanır böyle der her konuda bu böyle sanırım. İşte bütün mesele bu

• eiskent E kullanıcısına yanıt

mutluluğunuz daim olsun üstad darısı bizim başımıza daha biraz zaman alıcak ama ileride en az bende 7.1yada2.4 kurmak istiyorum ii bi avr ile bakalım nasip

• Demir 03 D kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim. burdaki arkadaşları tenzih ederek söylediğinizi düşünüyorum bir süredir bu konuda bilgi alışverişinde bulunuyoruz oldukça mütevazı, yardım sever ve bilgi paylaşımını seven arkadaşlar olduklarını düşünüyorum.

Lafım yok kimseye yanlış anlaşılmasın. bu bende olsam değişen olmazdı benim evimdede üst düzey avr olsa o mükemmelliğe ulaştıktan sonra beğenmezdim büyük ihtimal. daha çok bu konuyu okuyan yeni soundbar almak isteyen arkadaşlar için fikir verme babında yazdım. ben son zamanlarda yazılanları okusam soundbar almaktan vaz geçip avrlere bakmaya başlardım. Hep bahsedilen sn11 r ın dahi kötü olarak konuşulduğu ortam oluştu lakin burda dikkat çekmek istediğim esas konu bu soundbarlar televizyonuna bir soundbar almak isteyen kişiler için kesinlikle televizyondan çok çok üstün dinleme keyfi veren cihazlar ortamda film izlemede atmosferi değiştiren cihazlar özellikle arka kitleriyle tadından yenmez ev ortamında zevk verir. Daha iyisi daha kötüsü vardır lakin soundbarın ülkemizdeki nirvanalarından biri olan sn11r veya q70 veya birçok çeşit kötü yorumlarla sunuluyor birde bunu televizyondan soundbara geçen arkadaşlar yorumlamasını rica ederim bakın o zaman yorumlara ses kalitesindeki fikirlerine olay bambaşka olur. İlk kez bi ses sistemine sahip olmak isteyenlerde daha doğru fikirlerle seçim yapabilir.

• Demir 03 D kullanıcısına yanıt

doğrudur üstad çoğu konuda böyle ve böyle insanlarda var etrafımızda sadece bana bi kaç cümle sert geldi. arkadaşlarda çok yardımcı oldu onun için yazmak istedim. şöylede birşey var. bu arkadaşlar konuda başından beri olan ve sorulanlara bilgileri dahilinde cevap veren kişiler çoğu kişi bar alcağı zaman konuya girip tavsiyeyi alıp sonrası hak getire avr ye dönmek isteyen sn11 v.b ürünler ile olumlu olumsuz yorum yapan arkadaşlar kıyaslama yapabiliyor tvden geçen arkadaşlar neye göre kıyaslıcaklar (zaten konunun soundbarın artıları ve eksileri ) tavsiye konu içinde dönen konular box da geçiyor tv de. yani aslında amaç soundbara geçelimi geçmeyelimi kısaca bu. bu aradada tavsise isteyenlere , yardım isteyenlerede cevap veriliyor. bunun içindir ki bir kaç kelime sert geldi dedim

• Sürçü lisan olduysa affola. Yanlış birşey söyledimse art niyet yok kimse yanlış anlamasın kimseyi hedef almak laf söylemek değil niyetim uyardığın için sağol burada paylaşım yapan arkadaşlardan bende çok şey öğrendim dolby nedir bilmeden konuyu okumaya başlayıp soundbar seçimimi ona göre yaptım katkıda bulunan arkadaşların hepsine çok teşekkür ederim hatta geçen spk8 ararken eiskent hocamın söylediği ufak bi cümleden ilham alıp arka kitleri spj4 olarak tamamladım burdan kendisine ayrıca teşekkür ederim. Demek istediğim şey şu ben olsam bende aynen beyenmezdim bu cihazları onlara çok hak veriyorum ama yeni almak isteyen bi çok kişi bu yorumları okuduğu zaman bu cihazların kötü olduğunu algılar cihazlar kötü değil üst düzey ses sistemi kullanmış arkadaşların beklentilerini karşılamakta yetersiz

• 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.