Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (477. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.436
Cevap
473
Favori
1.646.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eger cok kanalli bir yayin izliyorsaniz gercek dolby digital olacak ama merkez ses cikisiniz olmadigi icin merkezi sag ve sol suruculere dagitacak. 2 kanalli bir yayiin dinliyorsaniz arkalara sanal olarak dagitacak.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omega_Red kullanıcısına yanıt
    Kulaginiz alistiginda ses normal gelecek. Giris seviyesi soundbarlar alinabilirligi arttirmak icin bas kanalini dogru olmayan bir sekilde ama etkin kullanir. Sl10y gibi cihazlar ise digru frekanslarla subı desteklediginden basbher zaman devrede olmaz. Bu bir ses karakteri. Cihazin yetersizligi veya basarisizligi degil. Uzun soluklu dinleme suresini arttirir. Eger netflixten film izliyorsaniz bas kendinin hisettirir. Haberleri seyrederken ise kendini gizler. Belki bass blast biraz daha etkin kullanilabilirdi bu tarz spikeri takip eden dip frekanslar icin. Auto volume acik degilse acin bir nebze kurtarir. Ya da samaung tv'lerdeki dts 2:5 biraz baslari one cikarabilir.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Peki 3.1 kanalın avantajı sadece diyaloglar için ayrılması mı? Bunun dışında merkez hoparlör film seslerine boyut katıyor mu? Siz gerekli buluyor musunuz? Sanırım 2.1 sistemlerde merkez sesler sanal olarak veriliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • stanco kullanıcısına yanıt
    Merkez kanal gercek ses kanalidir. Boyut katmaz, diyaloglarin daha net algilanmasi, efektler altinda ezilmemesi icin ayrilmis bir kanaldir. 2.1 lerde sanal bir ses vermez. Merkez kanali 2'ye boler.

Saygilarimla.

• arkadaşlar aranızda grundig gsb 910 soundbar kullanan var mı acaba? birkaç sorum olacaktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: stanco

Teşekkür ederim. Peki 3.1 kanalın avantajı sadece diyaloglar için ayrılması mı? Bunun dışında merkez hoparlör film seslerine boyut katıyor mu? Siz gerekli buluyor musunuz? Sanırım 2.1 sistemlerde merkez sesler sanal olarak veriliyor.
    dialogların merkez kanaldan gelmsi ile sağ ön ve sol ön hoparlörlere karıştırılması illa ki farkeder boyut katma anlamında değil sesin netliği ve berraklığı anlamında yani imkanınız varsa 650ye geçin yoksa en azından 8500 alıp sorround 4.1 oluşturun ki center eksikliğini sorround hissi ile kapatın
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    8500 aldım hocam, birkaç güne gelecek. Fakat endişem merkez kanal eksikliğini hissedecek miyim? M450 var, satıp R650 almak benim memnun eder mi bilmiyorum. Çünkü m450 den genel olarak memnunum, m550 3 kanallı o da piyasada yok. Siz olsanız ne yapardınız? Arka kit geliyor, M450 ile 4.1 devam mı yoksa R650 ile 5.1 mi?

• Şimdi arka kitlerden önce eksikliğini hissediyor muydunuz ki?

yani değişen bir şey olmayacak ki center frontlara karıştırılacak rearlardan gelmesi gereken sesler gelecek

deneyin bir olmazsa soundbarı üst versiyonlara güncelleyeceksiniz neticede 8500 tamamı ile uyumlu neredeyse hem 650 hem q70'e bağlayabilirsiniz

bu arada nereden buldunuz topicte bayağı arayan arkadaş var belki onlar da alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 22 Mayıs 2020; 16:18:0 >
  • stanco kullanıcısına yanıt
    Arka kitleri ben de arıyorum. Nerden alıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan051

Arka kitleri ben de arıyorum. Nerden alıyorsunuz?
    amazon.com'dan sipariş ettim hocam, indirim vardı konuya da link bırakmıştım birkaç gün önce. bugün gümrükten geçti, bayramdan sonra elimde olur büyük ihtimal.
  • quote:

amazon.com'dan sipariş ettim hocam, indirim vardı konuya da link bırakmıştım birkaç gün önce. bugün gümrükten geçti, bayramdan sonra elimde olur büyük ihtimal.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun.
    Ben linki sonradan gördüm. Baktığımda indirim bitmişti.
    Koltuğumun arkasında priz yok. Oraya kablo uuzatmam gerekiyor ama müsait alanım yok.
    Yoksa kesin alırdım pahalı dahi olsa.
    Ciddi fark oluşturduğuna eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Şimdi arka kitlerden önce eksikliğini hissediyor muydunuz ki?

yani değişen bir şey olmayacak ki center frontlara karıştırılacak rearlardan gelmesi gereken sesler gelecek

deneyin bir olmazsa soundbarı üst versiyonlara güncelleyeceksiniz neticede 8500 tamamı ile uyumlu neredeyse hem 650 hem q70'e bağlayabilirsiniz

bu arada nereden buldunuz topicte bayağı arayan arkadaş var belki onlar da alır
    anladım hocam. ilk kez ses sistemi tecrübesi kazanıyorum bazı sorularım amatör gelebilir. orta kanalın diyaloglarda çok iyi olduğunu biliyorum. ancak kaliteli bir film deneyimi için olmazsa olmaz mıdır? işte bunun cevabını merak ediyorum.

bahsettiğiniz gibi arka kitlerle bir deneme yapayım. :)

bu arada amazondan aldım hocam, linkini bırakıyorum:

SOUNDBAR [ANA KONU]

https://www.amazon.com/Samsung-Electronics-Surround-SWA-8500S-ZA/dp/B06XP324D7/ref=sr_1_1?crid=2CM20DPQSZM66&dchild=1&keywords=swa-8500s&qid=1589590916&sprefix=swa-%2Caps%2C264&sr=8-1

not: kargo ücreti ilk başta yüksek görünecek. siparişi oluşturduktan sonra kargo hızını düşürürseniz kargo ücreti de otomatik düşüyor.

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. esasen bende de alan yok. ama hoparlörler minik olduğu için duvara asmak oldukça kolay.
    arka yüzeyinin 4 köşesine silikon tampon koyup hafif açı ile duvara çakacağım çiviye oturtacağım.
    ayaklık vs. de düşündüm ama ciddi göz kalabalığı yapacak.
    priz sorunu ben de de var onu da 5 metre 3lü priz sipariş ederek çözmüş olurum.
    koltukla arka duvar arasında yaklaşık 100 cm var. Bu şekilde kulak hizasında eşit aralık oluşturup duvara yerleştiricem.

kontrol ettim indirim devam ediyor, aklınızda bulunsun hocam.
  • quote:

anladım hocam. ilk kez ses sistemi tecrübesi kazanıyorum bazı sorularım amatör gelebilir. orta kanalın diyaloglarda çok iyi olduğunu biliyorum. ancak kaliteli bir film deneyimi için olmazsa olmaz mıdır? işte bunun cevabını merak ediyorum.

bahsettiğiniz gibi arka kitlerle bir deneme yapayım. :)

bu arada amazondan aldım hocam, linkini bırakıyorum:

https://www.amazon.com/Samsung-Electronics-Surround-SWA-8500S-ZA/dp/B06XP324D7/ref=sr_1_1?crid=2CM20DPQSZM66&dchild=1&keywords=swa-8500s&qid=1589590916&sprefix=swa-%2Caps%2C264&sr=8-1

not: kargo ücreti ilk başta yüksek görünecek. siparişi oluşturduktan sonra kargo hızını düşürürseniz kargo ücreti de otomatik düşüyor.

Alıntıları Göster
    beklentiye bağlı bazen öyle kaliteli olur ki set center ihtiyacı hissettirmez nitekim önceki sayfalarda arkadaşlar orta kanal olmayan Lg sounbarda bir eksiklik yaşanmadığından bahesiyorlardı gerçi onlar sizin sounbara göre biraz daha yüksek fiyatlı ama denemek lazım kaynak olarak ne kullanacaksınız? netflix mi yoksa hddten film mi oynatacaksınız

netflix + apple tv 4k ile film kiralama. Bir de konsollarda oyun hocam. yani içeriklerin çoğu dolby destekli olacak.

sanırım 3.1 bulup tecrübe etmek gerekiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stanco -- 22 Mayıs 2020; 17:47:37 >
  • quote:

netflix + apple tv 4k ile film kiralama. Bir de konsollarda oyun hocam. yani içeriklerin çoğu dolby destekli olacak.

Kaynaklarınız yeterli deneyimleyebilirsiniz eksikliğini hissetmezseniz yükseltme yapmanıza gerek yok bence
    Teşekkür ederim hocam :)

• quote:

Hayırlısı olsun arka hoparlörleriniz hocam.

Bende lg sl9y var 4.1.2 orta kanalı yok. Diyaloglarda bir sıkıntı yaşamıyorum açıkçası. Dinleyen arkadaşlarımda bir eksikliğini söylemedi açıkçası.
    Bende sahibinden denk getirip spk8-8 lerle 6.1.2 ye tamamladım seti.

Arka hoparlörleride almışken. Değiştirecekseniz ve bütçeniz de uygunsa r650 dense q70 e geçmenizi öneririm.

Ozaman tam sınıf atlar sisteminiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 22 Mayıs 2020; 18:36:19 >
  • qled topiğinden bir arkadaş q70i 3040 TL'ye almış samsungdan mail gelmiş %20 indirim diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Nınja N kullanıcısına yanıt
    O indirim kodu bana da geldi hocam r650 1430 'a geliyor. :) q70 de aynı şekilde 3040 'a geliyor.

edit: İsteyen olursa kodu verebilirim. burada karşılıksız yardımcı oldunuz bana. en azından birinin işine yaramış olur. isteyen pm ile ulaşabilir.
    Kod 3 ayrı modelde (r450,r650 ve q70) %20 indirim sağlıyor.

Nınja rumuzlu arkadaşa verilmiştir, hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stanco -- 23 Mayıs 2020; 3:30:24 >
  • 
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.