Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
33.433
Cevap
472
Favori
1.646.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Bütçesi yeten varsa soundbar'ın kralı bu alet, 1.5 sene önce doğubankta yarım saat kadar dinleme ve test etme şansım olmuştu hakikaten muhteşem bir ses kalitesi vardı hala tadı damağımdadır:) ama şimdilik nefesim yetmedğinden musallat olamadım, ayrıca malzeme kalitesi falanda muazzamdı.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-focal-dimension-5.1-soundbar-sifirdan-farksiz-481673442/detay/

Focal Fransa merkezli ve üretiminide Fransada yapan çok rafine kaliteli ürünler üreten bir marka ancak bu soundbar çin üretimidir Çin malı kötüdür anlamı çıkmasın sadece orjinal ürünleri kadar rafine değildir) benzer fiyat segmentinden daha farklı bir seviyede değildir (699-799 usd) küresel dağıtımı güçlü markalar kadar hacimli ürün getirilmediğinden bu tür marka fiyatları aşırı uçuktur ülkemizde sanki çok uç ürünlermiş gibi algı yapılır ancak değildirler amazon fiyatlarına bakınız sony ht st5000 in neredeyse yarı fiyatına satılmaktadır bu fiyat segmentinde ki sonos, philips, sony, dali, jbl vb ürünlerle denktir ancak yine çok iyi bir soundbardır her zaman kulak rengi tercihi belirleyen bir unsurdur yine de sinema sistemlerinde arka hoparlör olmayan ürünler surround dolayısı ilede tam sinema keyfi veremezler ancak müzik sunumunda çok çok iyi bunuda belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 21 Eylül 2017; 15:49:56 >

• elessar13 E kullanıcısına yanıt
    Ben de benzer modelleri takipteyim. Anladığım kadarıyla K551 yerine M550 modeli piyasada bulunmakta. o da şu anda 900-1000TL arası değişiyor. K450 modeli ise yine piyasada pek bulunmuyor, olan da 750TL civarı. Ancak bugün aşağıdaki sitede 400TL'ye bir modelini buldum, canlı destekten görüştüm stoklarında olduğunu söylediler ama site güvenirliğinden emin olamadığım için sipariş vermedim.

https://www.ucuzelektronikmarketi.com/urun/samsung-hw-k450tk-300w-2-1-soundbar-ev-sinema-sistemi/

11 Kasım N11 indirimlerine kadar hareket etmeyeceğim.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Hocam Focali ve diğer markaları çok iyi bilirim ama çinde üretilen ürünlere bakarsak dediğiniz gibi hemen hepsi artık çinde üretiliyor. Kaldıki Focalde bile Utopia serisi hariç tüm ürün gamı çinde yapılıyor bildiğim kadarıyla, ama inanın bana bu ürünü sony Lg,samsung gibi ürünlerle kıyaslamak bence mümkün değil, ses kalitesi olarak yanından bile geçemez bu markalar bu ürünün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Hocam Focali ve diğer markaları çok iyi bilirim ama çinde üretilen ürünlere bakarsak dediğiniz gibi hemen hepsi artık çinde üretiliyor. Kaldıki Focalde bile Utopia serisi hariç tüm ürün gamı çinde yapılıyor bildiğim kadarıyla, ama inanın bana bu ürünü sony Lg,samsung gibi ürünlerle kıyaslamak bence mümkün değil, ses kalitesi olarak yanından bile geçemez bu markalar bu ürünün

Dikkat ederseniz samsung lg gibi vasat markalardan bahsetmedim yazımda ancak sony müstesna ne Zaman istese dünyanın en iyi ürününü üretebilecek bir deneyim gelenek ve güce sahiptir şu an manyetik sıvı hoparlörlerinin performansına ulaşan hi end seri yok neredeyse bunu birde ortalama tüketici alım güçlerini hesaplayarak yapabiliyor sony demek her zaman sürpriz demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 21 Eylül 2017; 22:8:1 >

• Evet her elektronik alımından önce olduğu gibi yine kafam karıştı :) Bu sefer de samsungun sound+ diye adlandırdığı üst serinin HW-MS650 adlı extra subwoofersız 3.0 modeline kafayı taktım. Bilen veya kullanan var mı acaba bizimle tecrübelerini paylaşsa?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MS650 yi bir de siz araştırın derim, eğer ben gibi hafif bass olsun yeter diyenlerdenseniz

• Cevap veren yok ama ben sorulara devam edeyim :) Şimdi bu k450, k550 vsvs hemen hepsi 300 watt ve üstü. Bu yeni model ms650 20wattx9 toplamda 180watt. Bu watt sesin son derecesinde mi önemli? Malum apartmanda yaşıyoruz zaten subsız bu modeli seçmemdeki neden komşuları rahatsız etmemek.Eğer 300 ile 180 arasındaki fark en yüksek volümlerde mi ortaya çıkacak yoksa mesela gece 5-6 ses düzeyinde dinlerken 300watt bi sistem 180 watt a göre daha net mi verecek sesleri? Şimdiden cevapsız bıraktığınız için teşekkürler 😂😂

Aslinda son guc seviyesine isaret eder. Yani guclu olduhunu gosterir watt. Yalniz elimizdeki soundbarin asil guc kismi subwooferdadir. Bar ustundeki hoparlorler tiz ve midler icin mevcutlar. Dolayisi ile subsiz bir soundbarin ses cikisi 360 w, sublinin ise 400 w ise subin gucune bakip degerlendirme yapilabilir. Su da bir gercek ki soundbarin bar kismindaki yer kisiti sebebi ile dip sesleri(bas) verecek bir koni gelistirlmesi de zor. Bu yzuden harici subsiz bir soundbarda da laptoplar gibi sub mantiginda calisan kucuk suruculer derinligi saglayabilir. Lg ls950'nin ses kademesi 99. Mustakil evde de kullanirken apartman dairesinde de 35'in ustune cikamadim. Samsungun son kademesi 50. Tvdeki ses baremlerine gore o da 100'e denk geliyor. Cok acik dedigimde 30 degildir. Hrici subi oln butun modellerde 200w dahi yeterlidir.

Saygilarimla.

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Samsung ve lg oiyasada olmasa idi, sony'nin en ucuz soundbari ne kadar olurdu diye dusundum bir an. Lg, samsung yokken amerikan pazarlarinda, dogubankta tek model gelen , serisine bakilmaksizin alinan garantisiz 72 ekran tv'ler bile cep yakarken magazadan almanin hayal oldugu yillar gozumun onune geldi. Burada yorum yazabilecek kadar genis bir kullanici kitlesi bulamazdik. Fiyat/performans. 350'ye de lg var, 2600'de. Fiyat/performans gelirle uyusuyorsa en cok model tercihi bu markalarda. Focal, yamaha, bose son nokta olsa da oraya ulasamayacak gelir duzeyinin de kullandigi markalar olacaktir lg ve samsung.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Samsung ve lg oiyasada olmasa idi, sony'nin en ucuz soundbari ne kadar olurdu diye dusundum bir an. Lg, samsung yokken amerikan pazarlarinda, dogubankta tek model gelen , serisine bakilmaksizin alinan garantisiz 72 ekran tv'ler bile cep yakarken magazadan almanin hayal oldugu yillar gozumun onune geldi. Burada yorum yazabilecek kadar genis bir kullanici kitlesi bulamazdik. Fiyat/performans. 350'ye de lg var, 2600'de. Fiyat/performans gelirle uyusuyorsa en cok model tercihi bu markalarda. Focal, yamaha, bose son nokta olsa da oraya ulasamayacak gelir duzeyinin de kullandigi markalar olacaktir lg ve samsung.

Saygilarimla.

Aslında o bir yanılgı her zaman rakip markalar vardı (aiwa tecnics sharp saba grundig vs) kalite de şimdikinden çok daha iyiydi 1999 da 72 ekran sony teinitron almıştım 1000 tl ye doğuda bir pasajdan garantisi vardı Eskişehirde 72 arçeliği 1150 ye satıyorlardı... o zamanlar teknoloji üretmek çok daha zor ve emek istiyor bilgi birikim istiyordu imkanlar dardı yüzyıllık hoparlör sistemi işte ufacık işlemcilerle o zamanın devasa amfilerinin işini yapabiliyorlar ama hala ucuz filan değil aksine kaliteli ürünlerin ön plana çıkmasına ve daha pahalı olmasına sebep oluyorlar sony ht st5000 4700-5000 tl arası ki fiyatı uygun yırtdışına göre... belirli bir kalitenin belirli bir bedeli var mesela tv de neden ucuz değiller lg samsung ? çünkü belirli bir standardı tutturmak zorundalar ama yinede bakın 2017 serilere edge ledli tamtakır samsung led tv ler her açıdan motion u çok daha iyi işlemcisi iyi üstelik full array sony panellerle aynı fiyata neden ?? görüntü ilk bakışta kurtarıyor görünüyor ama sadece o işte hızda motionda dimming de yerin dibine batıyorlar ses konusunda 2 bass bir tiz ooo süper dedirtecek bir etki yapabiliyor bununla sıyırıyorlar zaten ben korelileri bu yüzden sevmiyorum ellerine bir fırsat geçtimi köklü markalardan çok daha fahiş satıyorlar ama gizli ama açıktan bakınız oled tv lerine bakınoz son galaxy serileri fiyatlarına... Son dönem samsung orta giriş seviye barların fiyatları cidden çok iyi fiyat performans yüksek takdir ediyorum ama şunuda biliyorum ki bu markalar köklü ve eski işin erbabı markaları yokedene kadar bunu yapıyorlar bunlar yokoldumu 2 katına satacaklarına adım gibi eminim nerede sharp tecnisc jvc grundig shoub lorenz akai sansui ? kala kala sony philips pioneer jbl gibi kadim son savaşcılar kaldı ve her zaman gönlüm onlardan yana olacak. Son bir örnek vereyim 1998 de en iyisinden sony setler 500-600 marktı yani 250-300 euro bugünün parası her yıl %2 avrupa enflasyonu ile 350 euro oda 1400 tl yapıyor göründüğü gibi asla fırsatçı bir fiyat değil o zamanlar tabi ki şimdiki taksit kredi kartı vs yoktu ülkede çok zengin değildi teknoloji de yaygın değildi şimdiki gibi normaldi ulaşılması zor olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 22 Eylül 2017; 22:54:8 >

• quote:

Aslinda son guc seviyesine isaret eder. Yani guclu olduhunu gosterir watt. Yalniz elimizdeki soundbarin asil guc kismi subwooferdadir. Bar ustundeki hoparlorler tiz ve midler icin mevcutlar. Dolayisi ile subsiz bir soundbarin ses cikisi 360 w, sublinin ise 400 w ise subin gucune bakip degerlendirme yapilabilir. Su da bir gercek ki soundbarin bar kismindaki yer kisiti sebebi ile dip sesleri(bas) verecek bir koni gelistirlmesi de zor. Bu yzuden harici subsiz bir soundbarda da laptoplar gibi sub mantiginda calisan kucuk suruculer derinligi saglayabilir. Lg ls950'nin ses kademesi 99. Mustakil evde de kullanirken apartman dairesinde de 35'in ustune cikamadim. Samsungun son kademesi 50. Tvdeki ses baremlerine gore o da 100'e denk geliyor. Cok acik dedigimde 30 degildir. Hrici subi oln butun modellerde 200w dahi yeterlidir.

Saygilarimla.

Netice olarak ekstra sub olan modelde 200watt yeter demişsiniz ama olmayan 180watt yeter mi? Hangi koşullarda yeter? Son ses olatak mı, en fazla 20metrekare bi odada mı yoksa gecenin ortadında 3-5 level ses seviyesinde mi? Şimdiden teşekkür ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

Saygilarimla.

Aslında o bir yanılgı her zaman rakip markalar vardı (aiwa tecnics sharp saba grundig vs) kalite de şimdikinden çok daha iyiydi 1999 da 72 ekran sony teinitron almıştım 1000 tl ye doğuda bir pasajdan garantisi vardı Eskişehirde 72 arçeliği 1150 ye satıyorlardı... o zamanlar teknoloji üretmek çok daha zor ve emek istiyor bilgi birikim istiyordu imkanlar dardı yüzyıllık hoparlör sistemi işte ufacık işlemcilerle o zamanın devasa amfilerinin işini yapabiliyorlar ama hala ucuz filan değil aksine kaliteli ürünlerin ön plana çıkmasına ve daha pahalı olmasına sebep oluyorlar sony ht st5000 4700-5000 tl arası ki fiyatı uygun yırtdışına göre... belirli bir kalitenin belirli bir bedeli var mesela tv de neden ucuz değiller lg samsung ? çünkü belirli bir standardı tutturmak zorundalar ama yinede bakın 2017 serilere edge ledli tamtakır samsung led tv ler her açıdan motion u çok daha iyi işlemcisi iyi üstelik full array sony panellerle aynı fiyata neden ?? görüntü ilk bakışta kurtarıyor görünüyor ama sadece o işte hızda motionda dimming de yerin dibine batıyorlar ses konusunda 2 bass bir tiz ooo süper dedirtecek bir etki yapabiliyor bununla sıyırıyorlar zaten ben korelileri bu yüzden sevmiyorum ellerine bir fırsat geçtimi köklü markalardan çok daha fahiş satıyorlar ama gizli ama açıktan bakınız oled tv lerine bakınoz son galaxy serileri fiyatlarına... Son dönem samsung orta giriş seviye barların fiyatları cidden çok iyi fiyat performans yüksek takdir ediyorum ama şunuda biliyorum ki bu markalar köklü ve eski işin erbabı markaları yokedene kadar bunu yapıyorlar bunlar yokoldumu 2 katına satacaklarına adım gibi eminim nerede sharp tecnisc jvc grundig shoub lorenz akai sansui ? kala kala sony philips pioneer jbl gibi kadim son savaşcılar kaldı ve her zaman gönlüm onlardan yana olacak. Son bir örnek vereyim 1998 de en iyisinden sony setler 500-600 marktı yani 250-300 euro bugünün parası her yıl %2 avrupa enflasyonu ile 350 euro oda 1400 tl yapıyor göründüğü gibi asla fırsatçı bir fiyat değil o zamanlar tabi ki şimdiki taksit kredi kartı vs yoktu ülkede çok zengin değildi teknoloji de yaygın değildi şimdiki gibi normaldi ulaşılması zor olması.

Konuyu dagitmadan soyleyeyim. Sanayi trenini en son yakalayan ulkelerden olan guney korenin saris politikasi, her gelir grubuna gore uretim. Telefondan, arabaya kadar bakin model sayisi cok fazladir. Bu ayni zamanda ust modelin parcalarini uzun seneler alra dogru kaydirarak ar ge maliyetlerini dusurmek ve urun kalitesini ayni zamanda sabit tutmak demek. Japon ise gelir grubuna bakmaz. Kaliteli mali maliyetine gore satar, genelde ust gelir grubuna hitap eden kaliteli uzun omurlu mal uretir. Bakim onarimi maliyetlidir ama saglam oldugu icin yenisini aldirmadan evladiyelik aekilde kullandirir malini. Amerikan satis politikasi ise kendi ulkesine normal dis pazara pahali satmak ve malini ovmekten gecer. Hedef kitlesi ust gelir grubudur. Bu stratejiler uzun yillara sirayet eden bir politikadir ve koreliler girdikleri pazarda tutulmayan mali hemen devre disi birakirlar. Ornegin samsung fotograf makinesi gibi.

Kredi karti olmayan donemde, vadeye faiz eklenen yillarda, en guvenilir yontemin senet oldugu export dukkanlarinda permi hakki ile alinan mallarla beraber bir nebze ucuzluk olsa da japonyadan veya ortadogudan gelebilen modellerin alinmasi icin bozdurulan altin veya uzun birikim yillari simdi hesaplanamayacak kadar degerliydi.

Samsunga tv'de kizmayin. Sony'nin lcd'nin ilk yillarinda cikardigi x serisi full ve rgb dizilimli tv'sinden sonra toshibanin full led sv serisinin neden devam etmedigi ile ayni mantiktir samsungun 2015 yilinda 1 sene tercih ettigi full led ju serisi.

Saygilarimla.

Hepsi ev ortami icin yeter. Tabi ki orada yazan wat son sestedir ama evde zaten ses acimayacaksa 700w'a gerek yok.

Soyle ornek vereyim, yolda hiz limiti 100 km. Siz 220km'ye kadar cikan arac almissiniz, diger kisi de 140km'ye. Ikisi de 120'de kullanyorlar en fazla. Burada son hiz onemli olmadigina gore, ara hizlanma, teknik dinanim gibi kriterler asil sonucu belirler. Soundbarda da riz bas dengesi, derinlik, basin inebildigi en dip deger gibi kriterler kaliteyi wattan daha cok belirler.

Saygilarimla.

• Çok teşekkür ederim, saygılar benden...

• Samsung ms650 modelini yaklasik 1 aydir ps4,sony xe9005 televizyon ve dune hd 303d media player üclüsüyle kullaniyorum.Sub'suz olmasi ve hemen hemen ürünü inceleyen bütün test sitelerinden övgüyle bahsedilmesi sebebiyle aldim.Su ana kadar da pisman olmadim.Herkesin zevki farklidir lakin bana göre müzik ve film performansi son derece iyi ve güclü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabanci_ch

Samsung ms650 modelini yaklasik 1 aydir ps4,sony xe9005 televizyon ve dune hd 303d media player üclüsüyle kullaniyorum.Sub'suz olmasi ve hemen hemen ürünü inceleyen bütün test sitelerinden övgüyle bahsedilmesi sebebiyle aldim.Su ana kadar da pisman olmadim.Herkesin zevki farklidir lakin bana göre müzik ve film performansi son derece iyi ve güclü.

Yeşekkür ederim, sizin de desteğinizle kararımı verdim. Şimdi sıra önce vatanda falan kendi kulağımla test edip sonra kampanya takibine geçmek. Teşekkürler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

Saygilarimla.

Konuyu dagitmadan soyleyeyim. Sanayi trenini en son yakalayan ulkelerden olan guney korenin saris politikasi, her gelir grubuna gore uretim. Telefondan, arabaya kadar bakin model sayisi cok fazladir. Bu ayni zamanda ust modelin parcalarini uzun seneler alra dogru kaydirarak ar ge maliyetlerini dusurmek ve urun kalitesini ayni zamanda sabit tutmak demek. Japon ise gelir grubuna bakmaz. Kaliteli mali maliyetine gore satar, genelde ust gelir grubuna hitap eden kaliteli uzun omurlu mal uretir. Bakim onarimi maliyetlidir ama saglam oldugu icin yenisini aldirmadan evladiyelik aekilde kullandirir malini. Amerikan satis politikasi ise kendi ulkesine normal dis pazara pahali satmak ve malini ovmekten gecer. Hedef kitlesi ust gelir grubudur. Bu stratejiler uzun yillara sirayet eden bir politikadir ve koreliler girdikleri pazarda tutulmayan mali hemen devre disi birakirlar. Ornegin samsung fotograf makinesi gibi.

Kredi karti olmayan donemde, vadeye faiz eklenen yillarda, en guvenilir yontemin senet oldugu export dukkanlarinda permi hakki ile alinan mallarla beraber bir nebze ucuzluk olsa da japonyadan veya ortadogudan gelebilen modellerin alinmasi icin bozdurulan altin veya uzun birikim yillari simdi hesaplanamayacak kadar degerliydi.

Samsunga tv'de kizmayin. Sony'nin lcd'nin ilk yillarinda cikardigi x serisi full ve rgb dizilimli tv'sinden sonra toshibanin full led sv serisinin neden devam etmedigi ile ayni mantiktir samsungun 2015 yilinda 1 sene tercih ettigi full led ju serisi.

Saygilarimla.

Kredi kartına 8-12 taksit olmayınca o zamanlarda normaldir şimdi de taksitle alın kredi kartsız yine bir sürü bilezik altın bozdurursunuz her bütçeye göre üretimi artık tüm markalar yapıyor giriş fiyatlarına bakın tüm markalarda benzerdir aksine koreliler girdiği fiyattan çok aşağı düşmüyor zaten lansman fiyatları özellikle yüksek ve bir indirim yapıldı havası için kurgulanmışlar şu an sony philips jbl pioneer in bir kaç sene önceki ürünleri yarı fiyatına satılıyor ve tüm koreli modelleri samimiyetimle söylüyorum nal toplatıyor rekabet tabi ki iyidir ama koreli agresif markaların şu an tek amacı olabildiğince markayı piyasadan dağıtımdan silebilmek özellikle ana pazar dışında ki ülkelerde (Amerika-Avrupa) onlar zaten biliyor neyin ne olduğunu kadim markalar orada o yüzden yaşamaya devam ediyor umarm bizde de bari 2-3 kadim markalar kalırda ilerde 300 tl lik cihazlarını rekabet yokluğundan 2000 tl ye satmazlar çünkü bu çok yüksek bir olasılık. Bu vesile ile giriş seviyesi ya da uygun model arayanlar hala piyasada kaldıysa philips htl 5140-6145 pioneer sbx n700 jbl sb250-350 sony ht ct 370 - 790 alsın özellikle ilk 2 modelle bu korelilerin en üst serilerinden bile daha büyük keyif alırlar daha rafine ses duyarlar. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 23 Eylül 2017; 11:17:18 >

• Merhaba, bu forumdaki bi çok tavsiyeye uyarak Philips 5140, 6145 ve Pioneer Nbx 700 mercek altına aldım. Genel olarak yurtdışı forumlar dahil övgüyle bahsediliyor. Sadece nbx700 için biraz tizlerin bass tarafından bastırıldığından bahsedilmiş. Benim ilk tercihim sub olmayan model olmadı nedeniyle Samsung ms650 idi. Şimdi bu 3 modelden özellikle eski bir philips kullanıcısı olarak 6145c modeli favorim. Zaten 5140 piyasada bulmak imkansız. 6145 buldum gibi temiz bi ikinci el ama normal fiyatlarını bilmediğimden 2.el için istenen fiyatı da tsm değerlendiremedim. Şimdi asıl kafamdaki soru işareti bu 3 modelden herhangi birini aldığımda subwoofer ı iptal ederek sadece bardan ses almak mümkün olur mu? Alsam bile verimli olur mu? Bşr de gece modu benim eski philips 5.1 ses sistemimde çok başarılıydı. Yine öyleyse aslında iptal etmeye bile gerek yok ama keyifli film izleyecez diye yan odada uyuyan 2 canavarı uyandırırsam eşim o sub ı benim kafama geçirebilir 😂

Pioneer da bu mumkun, digerlerinde sanmiyorum subsiz bas verme yetisi oldugunu.

Saygilarimla.

• Teşekkür ederim, peki 2.el 6145c için ne kadar ödesem yeridir?

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.