Şimdi Ara

Sorunlar ve Resimli Çözümleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
4
Favori
85.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağol eline sağlık hocam..
  • merhaba arkadaslar benim bi sorum olacak;
    gizli dosyaları goster secenegini aktif yapsamda malesef gizli dosyaları goremiyorum
    sorunun cozumu nedir?
    bilen arkadaslardan yardım bekliyorum....
  • eline saglık güzel paylaşım
  • Burda söylenenleri yaptım ve diger forumlardada uzun bi araştırma yaptım. Ama sorun çözülmüyor.

Buyrun Riddle gibi Sorun!

Bakın: (bunlar söyleninleri yaptıktan sonra ve bir çok araştırma yaptıktan sonra hala dewam eden sorunlardır)

1-kayıt defteri düzenleyiciyi açamıyorum. çalıştır > regedit yöneticiniz tarafından iptal edilmiştir.
    2- görev yöneticisine ulaşamıyorum.
    3- dosyalar gizli göremiyorum.
    4- .reg dosyalarını degistiremiyorum. ( kayıt defteri düzenleyici görev yöneticisi tarafından devre dışı bırakıldıgından)

( Ha bu arada şu ihtimalide söyliyim ev pc ci kullanıyorum. Admin olarak baglıyım yani quest değil)

Şimdi söyle bi şey var. Kayıt düzenleyicisine hiç bi şekilde ulaşamıyorum. Görev yöneticisini açmak için burdaki işlemleri yaptıktan sonra 1-2 saniyelik vaktim oluyor ve ancak 1 kez açabiliyorum.
    Hemen açarsam açabiliyorum daha sonrasında 5-6 sn sonra görev yöneticisini açmak için gereken işlemlerde bi değişiklik yapmama rağmen görev yöneticisini açamıyorum.

Pc yi yeni açtıgımda:

çalıştır>REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v
    DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

yazarak (en kolayı bu olarak gördügümden) görev yöneticini açmayı 1 kerelik başarabiliyorum. 3-4 saniye sonra dedigim gibi tekrar görev yöneticisi açmaya çalıştıgımda açılmıyor.

Görev yöneticisi açmayı başarabilmişkende şöyle bişi gördüm. Attrib.exe adlı program görev yöneticisine ulaşınca (virüs bence) kendinden 20-30 tane açtı 4-6şar mb ramden ve pc inanılmaz kastı. Bi süre sonra bu program kendiliginden devreden çıktı. (Aynı zamanda ben işlemi sonlandır demeye çalışıyorum fakat farklı farklı yerlerde açıp açıp kapatıyor kendini dewamlı).

Bunun sistem dosyası oldugunu söyleyen arkadaşlarda olmuş. Bu sorun neyse çok inatlaştım ve format atmadan çözmek istiyorum. Gerçekten bilen birileri yardımcı olursa çok teşekkür edicem ki benim gibi olan arkadaşlarda var.

Bu arada işletim sistemim xp service pack 2.
    Bilgili birileri yardımcı olursa herhangi bi ayarın dogru yapıldıgını tatmin olmak için ss görmek isterlerse koyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Existing -- 28 Ocak 2009; 14:50:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Existing

Burda söylenenleri yaptım ve diger forumlardada uzun bi araştırma yaptım. Ama sorun çözülmüyor.

Buyrun Riddle gibi Sorun!

Bakın: (bunlar söyleninleri yaptıktan sonra ve bir çok araştırma yaptıktan sonra hala dewam eden sorunlardır)

1-kayıt defteri düzenleyiciyi açamıyorum. çalıştır > regedit yöneticiniz tarafından iptal edilmiştir.
    2- görev yöneticisine ulaşamıyorum.
    3- dosyalar gizli göremiyorum.
    4- .reg dosyalarını degistiremiyorum. ( kayıt defteri düzenleyici görev yöneticisi tarafından devre dışı bırakıldıgından)

( Ha bu arada şu ihtimalide söyliyim ev pc ci kullanıyorum. Admin olarak baglıyım yani quest değil)

Şimdi söyle bi şey var. Kayıt düzenleyicisine hiç bi şekilde ulaşamıyorum. Görev yöneticisini açmak için burdaki işlemleri yaptıktan sonra 1-2 saniyelik vaktim oluyor ve ancak 1 kez açabiliyorum.
    Hemen açarsam açabiliyorum daha sonrasında 5-6 sn sonra görev yöneticisini açmak için gereken işlemlerde bi değişiklik yapmama rağmen görev yöneticisini açamıyorum.

Pc yi yeni açtıgımda:

çalıştır>REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v
    DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

yazarak (en kolayı bu olarak gördügümden) görev yöneticini açmayı 1 kerelik başarabiliyorum. 3-4 saniye sonra dedigim gibi tekrar görev yöneticisi açmaya çalıştıgımda açılmıyor.

Görev yöneticisi açmayı başarabilmişkende şöyle bişi gördüm. Attrib.exe adlı program görev yöneticisine ulaşınca (virüs bence) kendinden 20-30 tane açtı 4-6şar mb ramden ve pc inanılmaz kastı. Bi süre sonra bu program kendiliginden devreden çıktı. (Aynı zamanda ben işlemi sonlandır demeye çalışıyorum fakat farklı farklı yerlerde açıp açıp kapatıyor kendini dewamlı).

Bunun sistem dosyası oldugunu söyleyen arkadaşlarda olmuş. Bu sorun neyse çok inatlaştım ve format atmadan çözmek istiyorum. Gerçekten bilen birileri yardımcı olursa çok teşekkür edicem ki benim gibi olan arkadaşlarda var.

Bu arada işletim sistemim xp service pack 2.
    Bilgili birileri yardımcı olursa herhangi bi ayarın dogru yapıldıgını tatmin olmak için ss görmek isterlerse koyarım.

Benim de sorunum tamamen aynı. Örneğin trojan removerla taratıyorum virüsü buluyor, siliyor ancak yine ne kayıt defterini açabiliyorum ne de görev yöneticisini. Ve tekrar taratınca da yine aynı virüs çıkıyor. Çok sinir bi olay, format atmak da istemiyorum...

• Sonraki araştırmalarımda gördüm bunu yapan bi rootkit. bios ta virüs tarattım ve bir çok virüs programı kullandım (combofix- unhackme- vs. vs. ) ama çözülmedi. Windowsun ve diger programların hepsinin exe dosyalarına bulaşmış durumdaydı. yaklaşık 2800 tane infected dosya vardı. Hepsini sildim ama bir çok windows sistem .dll sine bulaşmıştı. ( tam hatırlamıyorum ama bir tanede win/32.sality.gen vardı. )

Kendini gizleyen ve zamanla bütün dll'lere ve .exe lere bulaşan bi virüs.

Benim acil toparlamam gerekiyordu bende format atmak zorunda kaldım. Sanırım formatsız çözümüde çok ugraştırıcı olucak. Çünkü bütün sistem exe ve dll dosyalarına bulaşmış durumdaydı. Sanırım tek çözüm format gibi gözüküyor. :(
  • Eline sağlık , güzel bir çalışma olmuş
  • Güvenli modda nod32 ile tarattım. explorer.exe'de bile virüs buldu. Hepsini sildim. Tabi sistem dosyalarına da virüs bulaşmış olduğundan windows açılmıyordu doğru düzgün. Windows cdsini takıp format atmadan tekrar yükledim windowsu ve sorun kalmadı. Format atmaya kıyamayanlar için iyi bir çözüm :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Minas Morgul -- 20 Şubat 2009; 17:36:21 >
  • eline sağlık güzel çalışma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Minas Morgul

Güvenli modda nod32 ile tarattım. explorer.exe'de bile virüs buldu. Hepsini sildim. Tabi sistem dosyalarına da virüs bulaşmış olduğundan windows açılmıyordu doğru düzgün. Windows cdsini takıp format atmadan tekrar yükledim windowsu ve sorun kalmadı. Format atmaya kıyamayanlar için iyi bir çözüm :)

evet bende boot etmeden önce virüs tarattım 3 bin e yakın .exe ve .dll lere bulaşmış durumdaydı daha sonra üstüne windows kurdum. Gidenler gitti ama en azından kalanları kurtarırsınız.
  • Elinize sağlık.
  • eğer onlar olmadıysa bu dosyayı indirip kullanın

not: çıkan dosyayı bir kere evet dedikten sona bir daha çalıştırırsanız yine aynı hataya gelirsiniz

http://www.sistutkusu.com/git.php?buraya=http://www.dosya.tc/y_neticiniztaraf_ndandevreden__kar_lm__.rar.html
  • beytepe kardesim sana cok tesekkur ediorum bu paylasım için..benim bir sorunum var ve sanırım bu sorun herkesin basını agrıtıyor..oyuna girince en az 10 dk sonra bilgisayar donuyor ve res atıyor.. ne yapmalıyım.simdiden tesekkur ederim..
  • Çok teşekkürler. Hem Görev Yöneticisi hem Kayıt Defteri devre dışı kalmıştı. Çok yararlı.
  • Bravo hocam.... Sabitlenmesi gereken bir konu..
  • arkadaşlar benim kayıt defteri kitli windows xp deki önerilen tüm yoları denedim ama olmadı windows 7 kitlenen kayıt defterini nasıl devredışından çıkara biliriz???? lütfen yardım
  • teşekkürü bir borç bilirim. çözümü yok diye bildiğim bir çok sorunu çözmüş oldum.hakikaten takdire şayan...
  • Benim de bir sorunum var. Zahmet olmazsa.

Urban terror 4.1 diye bir oyun oynuyorum oyunu açtıktan yaklaşık 15 dakika sonra pc çok ısındığından oyunu kapatıyor. Ama bilgisayar daha yeni ve çok daha fazla sistem isteyen oyunları kesintisiz oynayabiliyorum.

bilgisayarımın özellikleri şunlar:
    4GB DDR3 Ram
    İ5 750 2,67 GHZ İşlemci
    Ati Radeon HD 5700 series--2gb ddr3 ( 1gb ddr5 ayrılmış bellek ) ekran kartı
    600gb harddisk şu an oldukça boş yer var boş yerle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum
    Windows 7 home premium 64 bit işletim sistemi
  • merhabalar,

windows 7 professional kullanıyorum. regedit yazıp regestry e girmeye çalıştığımda aşağıdaki mesajı alıyorum;

"kayıt defteri düzenleme, yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış."

sanırım forumda anlatılanlar xp için. yardımcı olabilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.