Şimdi Ara

sorun evrim teorisinde mi, yoksa pandalarda mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ne zaman söyledim olm..Ben söylemedim.Öyle bir inkara sapacak kadar çevrilmedim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kazuya58

@SONY_55
    düz bir mantıkla ruhun olmadıgını söylemişsin.işlemcisi si bozulan bi birgisayara işletim sistemi yüklü degil demekle yanı şey
    vucut ruhun taşıyıcısıdır.vucut solunum veya dolaşım sisteminden birini kaybettiginde ruh o vucutta barınamaz ve vucudumuz ölmüş olur

Ruhun varlıgı bilimsel deneylerle ispatlanmıştır.
    konunun sapmaması için bilgi koymuyorum.Googleden bilimsel kanıtlara ulaşabilirsin
    saygılar

Ruhun bilimsel varlığı dedim harun yahya çıktı karşıma harun yahya sen misin yoksa ortak mi çalışıyorsunuz.

Size soru:

Hayatinizda hiç bayildiniz mi? Bayildiğiniz vakit ne düşündünüz?

Ben bayilmadim daha ama bayilanlardan duyduğum gözlerini kapatlamalariyla açmalari. Ve arada geçen zaman tamamen bir boşluk. Bütün düşünme faliyetleri beyin tarafindan denetlenir. Siz o beyne ruh adli bir yazilim yüklerseniz sizin bir ruhunuz olur ama o motor bozulursa o ruhta silinecektir. Şizofrenlerdede bunun daha fazlasi gözükmekte beynin sinirlari geniş.

Asil soru beyin olmadan ruh varolabilir mi? Ruh varolabiliyorsa gerizekalilardaki ruh neden onlari normal zekali yapamiyor. Ruhlaridami geri zekali.

Ruhun kaniti olarak Kirlian fotografçılığını diyorsaniz evrime inanmayanlarin sirf evrimi rededmek için bu kadar basit birşeye inanabilmelerini hayretle izliyorum. Bir fotografçılığı kendinize kanit yapmissiniz. Birçok dali olan modern biolojinin ve tibbin temellerini atan evrimise görmezden gelmektesiniz.

Bu nasil bir bilimsel duruştur?

Hadi bana ruhun bilimsel olarak kanitladiginin üniversite dayali sonu .edu veya .edu.tr le biten kaynaklarini verin. Bende apisip kaliyim. Hic araştırmadan hodri meydan diyorum çünkü böyle birşeyin olamayacağına eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeVeL -- 9 Temmuz 2009; 15:13:47 >

• Bilim, somut. Ruh, soyut. Koptum gerçekten ispatlanmış bir de.

Allah çarpacak kazuya58
  • Yine bilgisayardan örnek vereyim
    5+5=10 hesabını işletim sistemimi yapar yoksa işletim sistemindeki verilerle işlemcimi?Ruhu böyle düşün
    elektirik kesilince işletim sistemi calışmıyor işte :) bayıl bişi düşünemezsin.beynin belirli kısmı fonksiyonunu yitirir
    iki kişilik olayına gelince
    bilgisayarda hem wmplayer hemde winamp olabilir.işletim sistemi ve programlar nasılsa ruh içerisindede kişilik,hayal kurma,rüya görme vs vs
    ---------
    İngilizcen iyiyse ingilizce arayabilirsin veya türkçede bikaç alta inersen bol bol deney var ruh la ilgili

farklı bir başlık açabilirsin bu konu ile ilgili.güzelde olur :)
  • @ kazuya58 ;

Tamam bilgisayardan devam edelim. İşletim sistemini yapan insanlardır, ruhu yaratanda biziz o zaman.

Oh my god.

Kralsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: V_ForVendeTTa

Bilim, somut. Ruh, soyut. Koptum gerçekten ispatlanmış bir de.

Allah çarpacak kazuya58

örnegin
    metafizik soyut kavramları inceler ama somut olarak delillendirir.Ruhun varlıgı somut delillere dayanır
    Soyut matematik dersi almış olanlar daha iyi anlar

araştırmalısın
    Allah bilimi sever ve emreder İlk emir "oku" degilmi :)
  • quote:

@ kazuya58 ;

Tamam bilgisayardan devam edelim. İşletim sistemini yapan insanlardır, ruhu yaratanda biziz o zaman.

Oh my god.

Kralsın

güzel örnekleme ama az eksik
    5+5=10 i yapan işlemci ama bu fonksiyonu ona kazandıran şey işletim sistemi
    bir üstü
    "işletim sistemini yapan" bilgisayar degil bizleriz yani bilgisayarın bir üstündekiler
    bizim vucudumuza yüklenen ruhuda bizim bir ustumuzdeki bu vucuda yükledi işte :)
  • @ kazuya58 ;

Ruh ispatlanmamıştır. İspatlayamazsın da. Gerçek olup olamdığını bilemezsin, sadece inanırsın. Bu kadar basit kasma kendini hacu.

Bizim bir üstümüzdeki güce gücünü kim verdi. Gider öyle saçmasapan örnekleme.

kendini kandır, insanları kandırma !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezizekalı -- 9 Temmuz 2009; 16:02:49 >
  • @LeVeL
    Bayılmak ölmek mi demektir.Ya da uyumak ölmek mi demektir.Sizin yaptığınız en büyük hata ruh ile bedeni ayrı ayrı değerlendirmenizdir.O yüzden beyinden sorunlu zeka özürlü bir insanın olmaması gerektiğine inanıyorsunuz.Şu maskeyi üzerimizden çıkarıp aldıklarında bir hiç olduğumuz zaman bunu çok daha iyi göreceğiz.Tabi bunların hepsi iman meselesi.Ne test edilir ne de deney yapılırak sonuca ulaşılır.Önemli olan içindeki gizli hazineyi bulmak ya da hiç olmazsa onun kokusunu burmuzda tütmesini sağlamak..Başka türlü deney meney zeneylen görülmez...
    "Bilinmez gizli bir hazine idim.Bilinmeyi arzuladım.O yüzden de mahlukatı yarattım"
  • @V_ForVendeTTa
    "görmedigim şey gerçek degildir" Bukadarla mı bilim :) " çevir kazı yanmasın"
  • quote:

@V_ForVendeTTa

Sizin mantıkla ilerliyorum. Allahın üstü ne ?
  • quote:

quote:

@V_ForVendeTTa

Sizin mantıkla ilerliyorum. Allahın üstü ne ?

Istegen inanir, istegen inanmaz. Herkesin kendine gore gecerli sebepleri vardir inanmak yada inanmamak icin.

Bigbang´den once ne vardi? Ilk madden nasil olusmustur? Allah´i kim yaratti tarzi sorularin cevaplanabilirligi yoktur. Bu yuzden olayi kisir tartismaya cevirmemeye ozen gosterin.

Saygilarimla
  • Ruhun olması için bir sebep, işaret göremiyorum. Beyine yapılan her müdahale, her hasar vs herşey direkt olarak kişiliğimizi etkiliyor. Buna karşın ruh beyinle bir bütündür, beyin ruhu etkiliyor deniyor. Öyleyse ruh varsa bile beyin öldüğünde ruh da ölür zaten, madem beyinden bu kadar çok etkileniyor
  • @V_ForVendeTTa
    benim yazımı yazdıgım manada degilde kendi açından yorumlamışsın
    sanırım sebebi daha önceki yazıyı okumadan direk ortadan başlaman
    ------------------------------------------------------
    "herşeyin bir altı veya üstü vardır" manasında söylemedim ben
    benim dedigim şey sudur;
    bir önceki mesajda yazan
    "bilgisayarı biz yükledik ozaman bizide biz yükledik" şeklindeki yazıdaki ufak mantık hatası
    altta olan birşeyi üst yüklemişse(bilgisayarı yüklememiz)
    bizide biz yükledik(kendi kendini yükleme) olamayacagıdır.
    bir üstündekinin yüklemesinin daha mantıklı olacagıdır

umarım anlatabilmişsimdir
    ------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazuya58 -- 9 Temmuz 2009; 17:11:12 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.