Şimdi Ara

sorun çözüldü (ziraat bankası) Edit geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
11.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Iwan

İşte parası var geri öder diye veriyolar :)
    Adam ailece 5 kisi hepsi 10 bin tl almislar geri odemeyiz diyorlar halk bank önünde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf zevkine 5 bin lira için başvuruda bulunmuştum. Senin gibi banada onaylandı ama bankaya gidip bilgi güncelle gibisinden mesaj geldi. Gitmedim ihtiyacım yok zaten. Ailede toplam 2 ev var. Bana çıkıp muhtaç kişilere çıkmaması çok enteresan gelmişti.
  • ne demişler para parayı çeker bir örnek daha bir kadına 1000 tl yardım parası çıkmış ama kadının kocası zengin ve almanyada kadın türkiyede ve oturduğu apartmanda onların caanım türkiyem komedi
  • Bugün Vakıfbank ile Halkbank önünü gördüm pide kuyruğu gibiydi herkes krediye gitmiş. Sıraya girsen 3 saat beklersin öyle çok insan vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iwan

İşte parası var geri öder diye veriyolar :)
    Haklisiniz. Bu acidan düşünmemiştim ben:)

• Neyi düzgün yapıyorlar ki şu ülkede?
    Hayatımda ilk defa maddi durumum bu kadar kötüye gitti, virüs nedeniyle çalışamıyorum şu anda ve geçindirmem gereken bir evim var.
    Pandemi sosyal yardımı için tüm kıstasları karşılıyorum, 5 defa da başvurdum fakat her defasında Faz 1 veya Faz 2'den faydalandığınız için kapsam dışı diyor :)
    Bırakın herhangi bir sosyal yardımı, hayatımda ramazan kolisi veya kurban eti bile evime sokmuş biri değilim garibanın hakkını yememek için, tüm sülalemde tek kişi yok sosyal yardım alan ama vergisini ödeyen vatandaşa şu dar gününde hiç bir yardım yok.
    Reddedilmiştir yazsa sadece bu kadar zoruma gitmezdi gerçekten.
    http://www.diyarbakir.bel.tr/duyurular/1771-31-03-2020-basin-duyurusu-sosyal-yardim-paketi-odeme-detaylari.html

Bunu gördükten sonra ''yardım'' paraları gerçekten ihtiyaç sahiplerine mi, yoksa politik amaçlarla belirli bir kesime mi aktarılıyor diye düşünmeden edemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhiteCorpuscle -- 3 Haziran 2020; 2:21:17 >

• Bunu çıktı alıp Ekonomi iyi diyenlerin yüzüne çarpasim var. İki aydır değerlendiriyor neyini değerlendiriyorsun bide TV ye reklam veriyorlar yok bilmem iki gün sonra esnaf kredim onaylandı falan filan

sorun çözüldü (ziraat bankası) Edit geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: b35

Şu kredileri kim neye göre onaylıyo anlamış değilim. Asıl ihtiyacı olan avcunu yalarken, sadece düşük faizli olduğu için alan insana anında çıkıyo. Anlamış değilim açıkcası
    Doğal olarak geri ödeme ihtimalini daha yüksek olan kişilere veriyorlardır.
    Findeks notu yüksek olanlar beklemeden almıştır.
    Kredi kartı borcu çok olan ya da düzenli ödemeyen ya da mevcutta kredisi olanlar için çıkması daha zor.

• Kredi isine bulasmayin kardesim tabi ekstra harcamalar icin diyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çerkes89 Ç kullanıcısına yanıt
    herkese vermiyorlar hocam bi limit belirlemişler, aylık gelirin yüksekse boşa bekleme
  • Eğer kredi için sizden belge isteniyorsa bilin ki o kredi çıkmaz ya da masrafı çok olur. Çünkü ilk başvurunuzda zaten krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinizi öğreniyor banka. Tüm bilgilerimize bankalar ulaşıyorlar. Sonraki belge işi, vs sizi kovmamak için uydurulan şeyler.

Kredide önemli bir konu da, bir bankadan red yediyseniz, başkasına gitmenize gerek olmadığıdır. Çünkü red yediğinizi tüm bankalar biliyorlar. O yüzden belgesiz kredi veren bankada şansınızı deneyin. O da vermezse 6 ay hiç uğraşmayın. Mesela şu an en uygun kredilerden biri Cepteteb'de. Uygulamadan başvurup 5 dakikada alabiliyorsunuz. Eğer başvuru sırasında şubeye gidip belge sunmanız gerekiyor derse, hiç uğraşmaya gerek yok.

Mümkün okduğunca kredi kullanmamak lazım tabii. Ama şu an oranlar gereğinden çok çok düşük. Hem borçları ödemek için hem de kredi puanını yükseltmek için kredi kullanılabilir. Tabii ödeyebilecek güç varsa. Yoksa hiç bulaşmamak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Colda

Doğal olarak geri ödeme ihtimalini daha yüksek olan kişilere veriyorlardır.
    Findeks notu yüksek olanlar beklemeden almıştır.
    Kredi kartı borcu çok olan ya da düzenli ödemeyen ya da mevcutta kredisi olanlar için çıkması daha zor.

Alıntıları Göster
    Sicilim bozuk olduğu için kredi kartı bile alamayan bana 5000 tl kredi çıktı. Findeks notu 1400 üzerinde olan babama hiç bir bankadan kredi çıkmadı. Neye göre veriyorlar anlamadım. Ama findeks notuna göre vermedikleri kesin.

• Beni 1,5 ay beklettiler ve reddedildi cevabı verdiler sonunda. Yine iyi 5 ya da 10 bir şey çıkmış size. Kredibilitem de iyi sayılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Babadan zengin değilim, en ucuz ev 300 bin TL, en ucuz araba 130-140, nasıl alacağız bir yolunu gösterir misiniz?
    baskan ben 26 yasındayım lise2 de bıraktım ogun bugundur calısıyorum sevdiğim işide yapıyorum herzaman asgari ücretin +400tl üstüdne aldım hemen hemen bundan 3 yıl once ev aldım birikmiş param vardı 60bin tl üstüne 75bin kredi cektim beylık duzunden 95m2 ev aldım 2 sene borcum kaldı suan 26 yasındayım 28 imde biticek borcum demem o ki suan bile aklıan dustuyse belli hiç bi zaman aşağıya gitmicek fazici cartu curtu en kotu ev kirası 1000tl cek kredi ceke bildiğince gir bi eve basınıda sokucak olsan gir ev kirasına 1000tl vericegine 1100tl aylık kredi ode mıllete muhtaç kalma hacım.bu arada babamdan 0 destek li giriştim
  • Konuyu siyasete çekmeyin diyenler olacaktır. Saygı duyarım. Bu kredi oranları devlet bankalarınca zararına verdiriliyor. Milletimiz krediyle (borçla) mal mülk sahibi olmayı seviyor. Hükümete minnet duyuyor. Seçim zamanı gelince hükümet değişir, ekonomi bozulur propagandasıyla aman borcum var, kredim var, kötü de olsa bu hükümet kalsın diyerek oy veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Babadan zengin değilim, en ucuz ev 300 bin TL, en ucuz araba 130-140, nasıl alacağız bir yolunu gösterir misiniz?
    darıcada 190 bile var 1 kat 90 mt kare sıfır mamrmaray la gidip gelirsin istedigin yere
  • quote:

Orijinalden alıntı: V-for-vandetta

Bunu çıktı alıp Ekonomi iyi diyenlerin yüzüne çarpasim var. İki aydır değerlendiriyor neyini değerlendiriyorsun bide TV ye reklam veriyorlar yok bilmem iki gün sonra esnaf kredim onaylandı falan filan

bana vakif 3 bin verdi alamadım sonra zirat ile halkbank başvurdum 3 ay oldu dönüş yok

• adv11 kullanıcısına yanıt
    Hocam 4500 tl geliri olan yakınıma çıktı başvurudan 2 gün sonra. Hiçbir geliri olmayan askerden yeni gelmiş arkadaşıma çıktı 2 gün sonra. Bunun bir kıyaslaması yok
  • Bu tarz konu açacaktım, hazır çıkmışken karşıma yazayım dedim.

İssiz güçsüz arkadaşlarımıza çıktı bu kredi ilk, ben duydum önemsemedim, o tarihden 5 gün sonra başvurdum. O zamanlar pek sıkıntım yoktu ne olur ne olmaz diyerek başvurdum dursun kenarda diye. Sonra o paraya bel bağladım ancak,

ben nereden bilebilirdim bu kadar bekletebileceklerini. Benden sonra mayıs ortalarında +4500 ücret alan arkadaşlarım başvurdu para çıktı 10 k vaşvurdular 5 çıktı. 2 gün içinde vakıfdan.
    Bunu duyan bende vakıfa başvurdum, sorgulama yapıyorum red yemişim.
    Ziraatten ara sıra kontrol ediyorum, red de vermiyorlar onaylamıyorlar da 35 gündür görüyorsunuz başvuruyu. Red verildi algısı olmasın diye bekletiyorlar bence pandemi süreci haberleri azalınca topluca red verecek
    Bu arada yaklaşık 10 aydır kredi kartıma +1100 tl düzenli ödeme yapmaktayım bazı aylar 1800 filan oldu. Kredi puanım için.
    Sonuç bu.

sorun çözüldü (ziraat bankası) Edit geldi

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt
    İstanbulda yaşamıyorum, bulunduğum şehirde fiyatlar bu şekilde.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.