Şimdi Ara

(SORUN ÇÖZÜLDÜ) Kullanılabilir Ram Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
6.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    önceden elixir 2 gb 1333 mhz ram kullanıyodum şimdi kingston 4 gb 1333 mhz ram satın aldım
    kinston ram'i ilk taktığımda çalıştırmadı bilgisayarı meğer bios güncellemesi gerekiyomuş neyse onu hallettik
    çalışmaya başladı sonra elixir ve kinston marka ram leri birlikte kullanmaya başladım toplam 6 gb ram oldu ama
    bilgisayarım özellikler dediğimde kullanılabilir Yüklü Bellek (RAM): 6GB(Kullanılabilir Miktar 2GB) diyordu bi abim
    işletim sistemin 32bit 64 yap düzelir dedi dediği gibi yaptım olan tek şey kullanılabilir miktar 2 den 3gb ye çıktı
    sonra internetten biraz daha araştırdım bios ayarlarında Memory Remap diye bişey varmış girdiğimde enableydi disable yaptım bu işlemden sonrada 3.19 a çıktı kullanılabilir miktar ve şuan son durum bu yardımlarınızı bekliyoırum
    ramleri tek tek de denedim elixir takılıyken her hangi bi sorun yok ama kinstonu taktığımda kullanılabilir ram i kısıtlıyor aynı ramde sorun vardır diyeceksiniz ama benimkinin aynısından başa bi ram denedim sorun ayn

Anakart Foxconn g41mxe
    İşlemci: intel dual core e6700 3.2Ghz
    Ekran kartı msi gtx 750ti
    Ram(ler) Elixir 2gb 1333mhz ve kinston 4 gb 1333mhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akaymucahit -- 11 Mayıs 2015; 13:22:08 >

• Ram hızını biosdan 1066 mhz e düşürerek çalıştırmayı denersen belki başarılı olabilirsin. Aynı anakarta ben 2X4 GB 1333 Mhz kingston takarak çalıştırdığımı hatırlıyorum. Ancak farklı ram taktığımda yani birisi 4 gb 1333 mhz kingston diğeri 4 gb 1066 veya 1333 mhzlik başka ram taktığımda ya açılmıyordu yada sürekli mavi ekran veriyordu. SDenin sorununu da belki OC yapmadan ramini 1066 mhz olarak çalıştırman çözebilir..
  • anladım çok teşekkürler eve gidince deniycem ama benim sorunum açılmaması değil bilgisayarım özellikler dediğimde mevcut ram 6gb kullanılabilir ram 3.19 gb olarak gözüküyo ama yinede söylediklerini denicem
  • digimonster D kullanıcısına yanıt
    söylediğiniz şekilde denedim sadece auto ve 800 mhz seçenekleri var 800 mhz ye aldığımda 4 GB'lik ram çalışmıyor ve galiba şuan ram ler 1066 mhzde çalışıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akaymucahit -- 7 Nisan 2015; 23:33:58 >
  • akaymucahit A kullanıcısına yanıt
    Kingstonu 1. slota(genelde işlemciye yakın olandır) takıp, elixiri de 2. slota taktığında bişi değişiyor mu ?
    hiç bi fark yok
  • Kurduğunuz windows ne kadar güncel ?

Dikkat ! Kurdukdan sonra güncelleme yaparak nisan 2015 e yükseltildimi şeklinde sormuyorum, sadece hangi zamana ait bir windowsa sahipsiniz ?
  • onu tam olarak bilmiyorum ama ram değiştirme olayı gerçekleştirildiğinde sistem win7 32bit ti sonra win7 64 bit e yükselttim en sonra win8 64
  • Ekran kartınızı cıkarıp onboard vga ile windowsu açtıgınızda bellek kullanımı nasıl ?
  • Bu arada cpu-z ile resimdeki gibi önce I sonra II ile gösterdiğim yerlere tıklayarak her 2 slotda da bulunan ram durumunun resmini buraya yapıstırabilirseniz iyi olacak...

Merhaba

2 sorum var , elnizdeki elixir ve kingston ram in kodlarını verirmisiniz. bir de kingston ı tek başına takınca makine açılıyormu ve ne kadar ram görebiliyor .
    Akşam söylediklerinizi deniyip resimde atıcam teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilendenal Destek kullanıcısına yanıt
    kinstonu tek taktığımda bilgisayar çalışıyo ama yinede ram 4gb kullanılabilir miktar 3.19 olarak gösteriyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akaymucahit -- 8 Nisan 2015; 8:13:40 >

• Walla bu resimleri gördükden sonra yazacağım bişi kalmadı bir tek aklıma windows ram limiti geliyor.Onu da su sekilde kontrol edebilirsin.Win + R ( Başlat Çalıştır ) msconfig yaz. Sistem yapılandırmasında ön yükleme sekmesine ,oradaan gelişmiş seceneklere gel. Bellek üst sınırı kutucuğu işaretli mi ? şayet işaretliyse tikini kaldır PC yeniden başlat. İşaretli değilsede sen işaretle max. kaç mb a kadar seçebiliyorsan onu seç ve ardından PC ni yeniden başlat.

Bundan başka da aklıma bişi gelmiyor...
    Hocam bunu denemiştim işaretli değildi ama şimdi bişey farkettim işaretliyip 6144 yazıyorum resetleyip tekrar baktığımda 2048 yazıyo bundan kaynaklı olabilirmi

Merhaba

Elinizdeki ramler sisteminizle uyumlu ve hiçbir problem olmadan çalışmalı. işletim sisteminizi yeniden kurmuşsunuz bu görülen ram miktarı 32 bit işletim sisteminin gördüğü miktar. Bios güncellemesi yaptınızmı, bios u son sürüme getirmeniz çözüm olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilendenal Destek -- 9 Nisan 2015; 0:29:58 >
  • Bilendenal Destek kullanıcısına yanıt
    Son sürümmü bilmiyorum ama benim bios sürümüm yeni aldığım kinston marka ram desteklemiyodu bi bios güncellemesi yaptım

anakart üreticisinin sitesinde tarih ile son sürümü görebilirsiniz. sizin bios tarihinizle karşılaştırın. eğer sizinki eski ise güncelleyin.
  • mevcut bios sürümüm

zaten eni ram aldığımda sistem ram'ı görmüyodu bios güncellemem gerekiyodu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.