Şimdi Ara

Soru ve Cevaplarla Ek yerleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ediyorum kazanamayan ek yerleştirme bekleyen arkadaşlar üzülmesin ek yerleştirmede de yaklaşık 100 bin kontenjan oluyor buda gayet iyi bir rakam ek yerleştirme hakkında bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim umarım faydalı olur.

--Ek yerleştirmede kaç tercih hakkım var ?
    Cevap: 30 tercih hakkınız bulunuyor
    --Merkezi yerleştirmede yazdığım yeri ek yerleştirmede yazabilir miyim ?
    Cevap:Yazamazsınız merkezi yerleştirmede bir programa yerleşememeniz o programın taban puanının altında kaldınız demektir ve taban puanından düşük bölümler yazamazsınız
    --Ek yerleştirmede puana göre mi sıralamaya göre mi tercih yapacağım?
    Cevap:Ek yerleştirmede taban puanlarına bakarak tercih yapılır
    --Ek yerleştirmeyle yerleşenler için yurt-burs başvurusu olacak mı ?
    Cevap:Evet olacak
    --Ek yerleştirme kayıtlar ne kadar sürüyor?
    Cevap: Ortalama 3-4 gün kayıt süresi veriliyor
    --Ek yerleştirmede kazanmanın ne gibi dezavantajları var?
    Cevap:Sınıfa ısınma aşamasından önce iki ayağınız bir papuca girer çunku süreç oldukça kısıtlı.
    --Merkezi yerleştirmede bir programa veya açık öğretim kontenjanlı programa yerleştim ek yerleştirme yapabilir miyim ?
    Cevap:Yapamazsınız
    --Merkezi yerleştirmede tercih yapmadım/açık oğretim kontenjansız programlara yerleştirildim ek yerleştirmeden faydalanabilir miyim ?
    Cevap:Ek yerleştirmeden faydalanabilirsiniz.

Not: Daha önceki yıllarda ek yerleştirmede açılan yeni bölümler tercih edilirken bu yıl tercih edilemeyecek galiba onu araştırmanızda fayda var .

Aklıma gelen sorular bunlar arkadaşlar umarım faydalı olmuştur.

• Örneğin ben bülent ecevit üniversitesini isletme yazdım çıkmadı bana.. kayıt yaptırmayan olursa bn ek tercihlerde bu bölüme tercih yapamazmiyim ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanH10

Örneğin ben bülent ecevit üniversitesini isletme yazdım çıkmadı bana.. kayıt yaptırmayan olursa bn ek tercihlerde bu bölüme tercih yapamazmiyim ??

yapamazsın .
  • Misal 15 kişi kayıt yaptırmadi ve ek tercihlere kontenjan çıktı.. bu bölümede tercih yapan 14 kişi bnde bu 14 kişi içindeyim diye düşünsek ösym beni yerleştirmez 13 kişiyi yerleştirir diyosunuz dime..

• quote:

Orijinalden alıntı: HakanH10

Misal 15 kişi kayıt yaptırmadi ve ek tercihlere kontenjan çıktı.. bu bölümede tercih yapan 14 kişi bnde bu 14 kişi içindeyim diye düşünsek ösym beni yerleştirmez 13 kişiyi yerleştirir diyosunuz dime..

Evet

• Çok saçma değil mi

• Ek tercihler için kyk burs/kredi ve yurt imkanları ile ilgili başvuruları ne zaman yapacaz bir bilgisi olan var mı ? kyk nin sitesinde de bununla ilgili birsey goremedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.