Şimdi Ara

Soru: Puanza ne kadar doğru? Cevap İçeride

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
3.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Bana her gün sorulan, forumlarda da her gün tartışıldığını gördüğüm bu soruyu kendim yanıtlamak istedim. Aslında facebook ve twitterda bu konuyla alakalı bi paylaşımda bulunmuştum ama fazla kimseye ulaşamadım ki soru halen sorulmaya devam ediyor.

Hemen konuya girelim.

Bu sonuçlar 2014 yılı ygs ve lys'ye giren bi arkadaşımızın ve puanzadaki puan - sıralama karşılıkları.

Ygs 2014

Lys 2014

Sanırım kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir.

Yine sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa buradan, facebook veya twitterdan sorabilirsiniz.

Umarım lys sonuçları hepiniz için en azından beklediğiniz kadar iyi gelir, gönlünüzdeki üniversitelere ve bölümlere yerleşirsiniz. Tekrar hayırlı ramazanlar.

Puanza.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi puanza -- 5 Aralık 2015; 19:41:02 >

• sıralamaları zaten o seneye göre yapıyo bu seneye göre yanlış çıkması normal kimse bişi demedi sakin ol şampiyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: AbimSal

sıralamaları zaten o seneye göre yapıyo bu seneye göre yanlış çıkması normal kimse bişi demedi sakin ol şampiyon

Kimsenin bişey demediğini nerden biliyosun? Neden durup dururken böyle bir konu açayım hem? Ayrıca uslubuna dikkat edersen sevinirim.
  • Komik bir reklam yapılmış. Standart sapmalar, ortalamalar zaten sonuçların ardından ösym tarafından açıklanıyor. Sonuçların açıklamaların ardından Puanza da basit bir hesapla, girilen netlerle o sene kaç bininci olacağını hesaplıyor. Fakat her sene stardart sapmalar, sınavın zorluk seviyesi değişeceği için yapılan hesaplama bir sonraki sene için bir şey ifade etmiyor.
    Yani maharet geçen seneye göre iyi bir tahmin yapmak değil bu senenin zorluğunu düşünerek bir sapma aralığı üretmektir, milleti kandırmayalım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi de önemli olan onu sonuclar aciklanmadan 2014 senesinde tahmin edebilmesi

• puanza kullanıcısına yanıt
    ne üslubundan bahsediyorsun. adam dogru duzgun yazmis iste

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufkyn1

Komik bir reklam yapılmış. Standart sapmalar, ortalamalar zaten sonuçların ardından ösym tarafından açıklanıyor. Sonuçların açıklamaların ardından Puanza da basit bir hesapla, girilen netlerle o sene kaç bininci olacağını hesaplıyor. Fakat her sene stardart sapmalar, sınavın zorluk seviyesi değişeceği için yapılan hesaplama bir sonraki sene için bir şey ifade etmiyor.
    Yani maharet geçen seneye göre iyi bir tahmin yapmak değil bu senenin zorluğunu düşünerek bir sapma aralığı üretmektir, milleti kandırmayalım...

Ben birbuçuk yıl siteye reklam bile almadım, basit bir üyelik bile istemedim muadilleri telefon numaranıza kadar isterken, neden şimdi reklam derdine düşeyim? Bana gelen kaç reklam ve ortaklık teklifini sırf site bozulmasın diye reddettim bi tahminin var mı ? Eleştirirken biraz mantıklı olalım lütfen.

İnsanlar aldığı netleri yazarak son 3 senede kaçıncı sırada olduklarını görebiliyolar ve buna bakarak seneye aşağı yukarı nerede olduklarını kestirebiliyolar, zaten asıl amaç da bu değil mi? Önemli olanın puan değil sıralama olduğunu herkes biliyo, peki sıralamam ne olacak sorusunun yanıtını alabilmesi bi öğrenci için çok önemli değil mi?

Ayrıca geçen seneye göre tahmin yapmıyorum, bizzat virgülüne kadar hesaplayıp ösymnin yayınladığı sıralamaları geliştirip daha da ayrıntılı gösteriyorum kullanıcıya. Kandırmak gibi ağır bi ifadeyi nasıl bu kadar kolaylıkla kullanabiliyosun onu da anlayamadım. O değil de ösym bu ortalamaları ve diğer bilgilerin hepsini yayınlıyosa binlerce lira talep eden dershanelerin hesaplama sistemi neden birbirinden farklı ve rezil durumda? Piyasada iyi diyebileceğimiz bikaç site ve uygulama var ve hepsi de bireysel girişim. Komik duruma düşmemek için düşünüp de yorum yapsak daha iyi sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tubolmecarg

ne üslubundan bahsediyorsun. adam dogru duzgun yazmis iste

Tanımadığın birine sakin ol şampiyon demek çok da normal bi davranış değil, hele ki kendisinden en az 11 12 yaş büyük birine böyle hitap etmek kimsenin tasvip etmeyeceği bi davranış olsa gerek. Konuyu baltalamazsanız sevinirim.
  • puanza iyidir, geçen sene az mı yararlandık senden kanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: puanza

quote:

Orijinalden alıntı: yusufkyn1

Komik bir reklam yapılmış. Standart sapmalar, ortalamalar zaten sonuçların ardından ösym tarafından açıklanıyor. Sonuçların açıklamaların ardından Puanza da basit bir hesapla, girilen netlerle o sene kaç bininci olacağını hesaplıyor. Fakat her sene stardart sapmalar, sınavın zorluk seviyesi değişeceği için yapılan hesaplama bir sonraki sene için bir şey ifade etmiyor.

Ben birbuçuk yıl siteye reklam bile almadım, basit bir üyelik bile istemedim muadilleri telefon numaranıza kadar isterken, neden şimdi reklam derdine düşeyim? Bana gelen kaç reklam ve ortaklık teklifini sırf site bozulmasın diye reddettim bi tahminin var mı ? Eleştirirken biraz mantıklı olalım lütfen.

İnsanlar aldığı netleri yazarak son 3 senede kaçıncı sırada olduklarını görebiliyolar ve buna bakarak seneye aşağı yukarı nerede olduklarını kestirebiliyolar, zaten asıl amaç da bu değil mi? Önemli olanın puan değil sıralama olduğunu herkes biliyo, peki sıralamam ne olacak sorusunun yanıtını alabilmesi bi öğrenci için çok önemli değil mi?

Ayrıca geçen seneye göre tahmin yapmıyorum, bizzat virgülüne kadar hesaplayıp ösymnin yayınladığı sıralamaları geliştirip daha da ayrıntılı gösteriyorum kullanıcıya. Kandırmak gibi ağır bi ifadeyi nasıl bu kadar kolaylıkla kullanabiliyosun onu da anlayamadım. O değil de ösym bu ortalamaları ve diğer bilgilerin hepsini yayınlıyosa binlerce lira talep eden dershanelerin hesaplama sistemi neden birbirinden farklı ve rezil durumda? Piyasada iyi diyebileceğimiz bikaç site ve uygulama var ve hepsi de bireysel girişim. Komik duruma düşmemek için düşünüp de yorum yapsak daha iyi sanırım.

Ustadim siten guzel hesaplamada bir skinti yok guzel bir girisim tesekkur ederiz fakat gecenlerde ayni netlerle farkli farkli sonuclara ulastim bi ara sanirim forumdaslar oradaki hataya rastlayip o yonde siteyi elestirdiler.bu arada bireysel bir proje ise gercekten tebrik ederim eksik olmayin :)) birde bi tahmin alayim 2015 icin
    Ygs5. 135bin
    Lys mat 32
    Geo 4
    Edeb 48
    Cog15
    Obp 76
    Tm3 kac gelir ustadim tahminen ??simdiden cok tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: puanza

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Bana her gün sorulan, forumlarda da her gün tartışıldığını gördüğüm bu soruyu kendim yanıtlamak istedim. Aslında facebook ve twitterda bu konuyla alakalı bi paylaşımda bulunmuştum ama fazla kimseye ulaşamadım ki soru halen sorulmaya devam ediyor.

Hemen konuya girelim.

Bu sonuçlar 2014 yılı ygs ve lys'ye giren bi arkadaşımızın ve puanzadaki puan - sıralama karşılıkları.

Ygs 2014

Lys 2014

Sanırım kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir.

Yine sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa buradan, facebook veya twitterdan sorabilirsiniz.

Umarım lys sonuçları hepiniz için en azından beklediğiniz kadar iyi gelir, gönlünüzdeki üniversitelere ve bölümlere yerleşirsiniz. Tekrar hayırlı ramazanlar.

Ulan ne aptal insanlar var.Hocam sen bakma çoluk çocuğa 2 yıldır takipçiniz biz seni biliyoruz sıkıntı yok.

• @Tony Stark; hatırladım seni:) Umarım istediğin yere kazanmışsındır.

@blackkedi; eleştiriyi her zaman kabul ederim, hatta hatamın düzeltimesine yardımcı oldukları için minnet duyarım, benim kızdığım haddini bilmeden edepsizce konuşmalar. Geçenlerde dediğin bir ay önce sanırım, o günlerde güncelledim siteyi, bazıları puanza bozuldu diye yer göğü inletti, halbuki öncekinden kat kat daha iyi durumda şuan:)

Bana 2015 tahmini için çok soru geliyo ama ben eğitim bilimci değilim, bilmediğim konuda konuşup yanlış yönlendirmek istemem AMA illa fikrimi soruyosan öyle ahım şahım bi değişiklik, sıralamada önemli bi kırılma olmaz, geçen seneye benzer sonuçlar çıkar diye düşünüyorum, tabi en doğrusunu hocalarınız bilir yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi puanza -- 28 Haziran 2015; 7:25:46 >
  • @softcamel; teşekkür ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi puanza -- 28 Haziran 2015; 7:26:06 >
  • Hocam doğru olmasa bile o kadar uğraşmış emek vermişsiniz. İnsanlar bu işleri kolay zannediyor. Böyle tahmin işlerini matematiksel işleme dökmek hele bunu bilgisayara anlatmak cok zor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam gayet yararlı bir şey yapıyorsun.Bunların dediklerine bakma.
  • @StealheX @Tataraşanu

Teşekkür ederim düşünceleriniz için. Herkes 18 senede 18 yaş büyümüyo maalesef.
    Ooo sitenin kurucusu siz misiniz? Allah razı olsun, reklam gelirleri de son kuruşuna kadar helal olsun
  • @OUaTime Lys'nin de birebir çıkması lazım, netlerini yazabilir misin bi kontrol edeyim.
  • @Barbossa. Teşekkür ederim iyi niyetin için, reklamları da koyalı 3 gün oldu daha bakalım kazanabilecek miyiz:)
    puanza bey şimdi arkadas 146 binden 100 bine çekmiş ya tm de kaç net yapmışta çekmiş netleri söyliyeblrmsnz merak ettim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.