Yüzbaşı
01 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Bana her gün sorulan, forumlarda da her gün tartışıldığını gördüğüm bu soruyu kendim yanıtlamak istedim. Aslında facebook ve twitterda bu konuyla alakalı bi paylaşımda bulunmuştum ama fazla kimseye ulaşamadım ki soru halen sorulmaya devam ediyor.

Hemen konuya girelim.

Bu sonuçlar 2014 yılı ygs ve lys'ye giren bi arkadaşımızın ve puanzadaki puan - sıralama karşılıkları.

Ygs 2014

Lys 2014

Sanırım kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir.

Yine sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa buradan, facebook veya twitterdan sorabilirsiniz.

Umarım lys sonuçları hepiniz için en azından beklediğiniz kadar iyi gelir, gönlünüzdeki üniversitelere ve bölümlere yerleşirsiniz. Tekrar hayırlı ramazanlar.

Puanza.com
öncelikle merhaba herkese

2 gün önce yeni bi pc topladım ama 2. günün sonunda arıza verdi maalesef.Bileşenler;
-----------------------------------------------------------------------

anakart:msi 870A G57

işlemci:phenom x4 965 be

bellek:2x2gb hi level 1600 mhz

ekran kartı:vtx ddr3 1 gb

-----------------------------------------------------

dün akşam kullanırken aniden pc dondu kapadım açtım işime devam ettim ama 5 dakikaya kalmadan yeniden kitlendi ve bundan sonra açılmadı.
güç düğmesine bastığımda 2 kere bip sesi alıyorum ve ekrana hiçbir görüntü gelmiyo fakat 15-20 dk bekleyince anakart logosu ve bazen de win logosuna kadar götürüyo işi sonra yine kitleniyo.sizce sorun nerde olabilir?
merhaba arkadaşlar

1500 sınırında işlemci ağırlıklı komple sistem toplamak istiyorum(monitor dahil)
amacım yazılım geliştirmek ve bunun için işlemcinin 4 çekirdek olması daha uygun benim için.
sadece işlemciyi belirledim kafamda..

işlemci
AMD Phenom II X4 965 Black Edition
(tabi yine de öneri alabilirim fiyatı uydurup da işlemciyi x6 1090T yaparsanız çok sevinirim:) )

anakart hakkında hiçbir fikrim yok.ilerisi için sata III desteği olursa ve ssd nimetlerinden faydalanabilen bi kart olursa iyi olur.tabi usb 3.0 da olsun bu saatten sonra.

harddisk 500 gb ve ram 4 gb yeterli benim için.

Ekran kartı çok da umrumda değil açıkcası çok nadir oyun oynayan biriyim.yeni çıkan oyunları hayatta takip etmem zaten canım isterse ileride alırım bi kart..bu yüzden 4850hd tarz bi kart fazlasıyla yeterli benim için.(daha aşağısı da olabilir fazlası da)

monitor de en az 21' düşünüyorum.

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim...
Hakkında
Hakkımda:
.: puanza :.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 449
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 8.908 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 586 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.