Şimdi Ara

SORU-CEVAP,SOHBET VE PAYLAŞIM BÖLÜMÜ... (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.289
Cevap
6
Favori
271.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de bu kulaklığı deli gibi merak etmekteyim
    deneyen varmı arkadaşlar?
    hq1450 modelini denedim mid ve tizler harika ama bas yok.
    ucuz seçenekte hq 1600 nasıl merak ediyorum.
  • Kulaklıklardan çok anlamamak kaydıyla forumdaki birkaç arkadaş ile buluşmalarımda sm3, cks90, pro copper, brainwazz m4, ie8 deneme şansım oldu. Bass ağırlıklı sevmem hasebiyle ie8'i daha çok beğendim ve satın aldım. Şimdilik mutluyum ama yine de sm3 satın alıp(Sırf bu kadar övgüden etkilendiğim için) bir süre kullanmayı da düşünmüyor değilim. Sonuçta kulaklıklar hakkında uzun süreli dinleme olmadıkça doğru kulaklığı bulmak pek de mümkün değil gibi. Asıl hedefim ise HIFIMAN 801+ SONY EX1000 kombosu Hayırlısı bakalım, belliki bu macerada yol çok uzun olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgrozt

Kulaklıklardan çok anlamamak kaydıyla forumdaki birkaç arkadaş ile buluşmalarımda sm3, cks90, pro copper, brainwazz m4, ie8 deneme şansım oldu. Bass ağırlıklı sevmem hasebiyle ie8'i daha çok beğendim ve satın aldım. Şimdilik mutluyum ama yine de sm3 satın alıp(Sırf bu kadar övgüden etkilendiğim için) bir süre kullanmayı da düşünmüyor değilim. Sonuçta kulaklıklar hakkında uzun süreli dinleme olmadıkça doğru kulaklığı bulmak pek de mümkün değil gibi. Asıl hedefim ise HIFIMAN 801+ SONY EX1000 kombosu Hayırlısı bakalım, belliki bu macerada yol çok uzun olacak

Bas ağırlıklı seviyorsanız sm3 ve ex1000 için tekrar düşünmenizi öneririm..
    İkisi de dengeli ses verirler..

• quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

Kulaklıklardan çok anlamamak kaydıyla forumdaki birkaç arkadaş ile buluşmalarımda sm3, cks90, pro copper, brainwazz m4, ie8 deneme şansım oldu. Bass ağırlıklı sevmem hasebiyle ie8'i daha çok beğendim ve satın aldım. Şimdilik mutluyum ama yine de sm3 satın alıp(Sırf bu kadar övgüden etkilendiğim için) bir süre kullanmayı da düşünmüyor değilim. Sonuçta kulaklıklar hakkında uzun süreli dinleme olmadıkça doğru kulaklığı bulmak pek de mümkün değil gibi. Asıl hedefim ise HIFIMAN 801+ SONY EX1000 kombosu Hayırlısı bakalım, belliki bu macerada yol çok uzun olacak

Önerileriniz benim için gerçekten de çok değerli. Şu an dinlediğim ie8 yeterli midir? Açıkçası herkes gibi ben de beni kendimden geçirecek derecede müziğin keyfine varmamı sağlayacak bir kulaklık hayal ediyorum hep. Bu arada biraz önce flac player satın alıp indirdim şimdi flac albümleri ekliyorum 4S'e. Flac müziklere resim ekleme olayını halledebilirsem sabahın ilk saatlerinde iphone'umdan ilk flac parçaları da tecrübe ederim diye düşünüyorum. Herkese keyifli bir gece geçirmelerini diliyorum...

• quote:

Ie8 zaten sm3 seviyesinde bir kulaklık. Ona göre artıları ve eksileri var tabi ama birinden birine geçmeye değmez. Ha ie8in basları kafamı şişiriyor biraz daha sakin kulaklık alayım dersen satıp geçebilirsin ona ama bence gereksiz ve boşuna para vereceksin. Bence bas seven birisi için ie8 son noktadır(bütçe 500 dolar altıysa). Sm3 de dinledim ama aşağı yukarı aynı sahne genişliği var ie8le. İkisi de ayrıntılı. Birinde duyamadığın detayları diğerinde duyabiliyorum demezsin. Ne var ki sm3ün sesi, ses ile kulak arasında 1 perde daha kalkmış gibi net geliyor genel olarak. Ama basları da bana göre az kimine göre de yeterli sm3ün. Ie8den az diyelim. Ie8in basları tam kararında bana göre, fazla geliyor diyen varsa da uygun uçlarla bası büyük ölçüde azaltabilir. Uçlar sesi çok değiştiriyor ie8de. Kısaca ie8 bmw ise sm3 mercedestir, ferrari değildir. Zevke göre iki marka arasında tercih yapılabilir. Pahalı custom kulaklıklar ise ferraridir. Hem bulması hem alması zor.

• quote:

quote:

quote:

Önerileriniz benim için gerçekten de çok değerli. Şu an dinlediğim ie8 yeterli midir? Açıkçası herkes gibi ben de beni kendimden geçirecek derecede müziğin keyfine varmamı sağlayacak bir kulaklık hayal ediyorum hep. Bu arada biraz önce flac player satın alıp indirdim şimdi flac albümleri ekliyorum 4S'e. Flac müziklere resim ekleme olayını halledebilirsem sabahın ilk saatlerinde iphone'umdan ilk flac parçaları da tecrübe ederim diye düşünüyorum. Herkese keyifli bir gece geçirmelerini diliyorum...

Teşekkür ederim nezaketiniz için.. Sadece bildiklerim oranında yardımcı olmaya çalışıyorum..

İE8'in ses rengini seviyorsanız, bir şeyleri size eksik gelmiyorsa yeterlidir evet..
    İE8'den sonra tavsiye edilebilecek universal iem JVC-Victor FX700 olabilir yada yolunuz custom modellere doğru devam eder ama dediğim gibi memnunsanız değiştirmeye gerek yok..
    İş hayallere gelirse custom hepimizin varmak istediği son nokta zaten.. Tabi taşınabilir sistem kullananlar/isteyenler için söylüyorum bunu..

4S kullanmadım ancak 4 modelini kullanmıştım, FLAC player ile kendini aşıyor alet, bir telefondan umulmayacak kalitede ses veriyor..
    İki model arasında müzik yönünden donanımsal farklılık var mı bilmiyorum (pek de sanmıyorum..) ama varsa da bu iyi yönde olmuştur muhtemelen..
    Müziklerin albüm kapaklarını eklemekden bahsediyorsanız, (internet bağlantısı açıksa) cihaz bunu kendiliğinden yapıyordu diye hatırlıyorum..

İE8 ile 4S FLAC tecrübelerinizi duymak güzel olur..

İyi geceler..

• quote:

Orijinalden alıntı: hitmachine16

Ie8 zaten sm3 seviyesinde bir kulaklık. Ona göre artıları ve eksileri var tabi ama birinden birine geçmeye değmez. Ha ie8in basları kafamı şişiriyor biraz daha sakin kulaklık alayım dersen satıp geçebilirsin ona ama bence gereksiz ve boşuna para vereceksin. Bence bas seven birisi için ie8 son noktadır(bütçe 500 dolar altıysa). Sm3 de dinledim ama aşağı yukarı aynı sahne genişliği var ie8le. İkisi de ayrıntılı. Birinde duyamadığın detayları diğerinde duyabiliyorum demezsin. Ne var ki sm3ün sesi, ses ile kulak arasında 1 perde daha kalkmış gibi net geliyor genel olarak. Ama basları da bana göre az kimine göre de yeterli sm3ün. Ie8den az diyelim. Ie8in basları tam kararında bana göre, fazla geliyor diyen varsa da uygun uçlarla bası büyük ölçüde azaltabilir. Uçlar sesi çok değiştiriyor ie8de. Kısaca ie8 bmw ise sm3 mercedestir, ferrari değildir. Zevke göre iki marka arasında tercih yapılabilir. Pahalı custom kulaklıklar ise ferraridir. Hem bulması hem alması zor.

Aynen katılıyorum.

Ek olarak bu konuda şöyle de bir durum var; (belki çoğu konuda da bu böyle zaten) ne kadar üst düzeyde bulunursan, alacağın marjinal fayda oranı o kadar azalıyor.
    Yani 10-20 TL lik kulaklık kullanırken, 100 TL verip alacağın kulaklık arasında hakikaten dağlar kadar fark olurken mesela ie8 kullanırken üstüne benzer miktarlarda para ekleyerek hatta daha fazla ekleyerek alacağın kulaklık, kullandığından öyle çok çok farklı olmayabiliyor. Ha tabii ki daha iyi oluyor, tabii ki sen bunu hissediyorsun ama attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmiyor. (Böyleydi dimi bu deyim...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 25 Aralık 2011; 10:36:48 >

• Değsin hocam, değmiyor olmaz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim nezaketiniz için.. Sadece bildiklerim oranında yardımcı olmaya çalışıyorum..

İE8'in ses rengini seviyorsanız, bir şeyleri size eksik gelmiyorsa yeterlidir evet..
    İE8'den sonra tavsiye edilebilecek universal iem JVC-Victor FX700 olabilir yada yolunuz custom modellere doğru devam eder ama dediğim gibi memnunsanız değiştirmeye gerek yok..
    İş hayallere gelirse custom hepimizin varmak istediği son nokta zaten.. Tabi taşınabilir sistem kullananlar/isteyenler için söylüyorum bunu..

4S kullanmadım ancak 4 modelini kullanmıştım, FLAC player ile kendini aşıyor alet, bir telefondan umulmayacak kalitede ses veriyor..
    İki model arasında müzik yönünden donanımsal farklılık var mı bilmiyorum (pek de sanmıyorum..) ama varsa da bu iyi yönde olmuştur muhtemelen..
    Müziklerin albüm kapaklarını eklemekden bahsediyorsanız, (internet bağlantısı açıksa) cihaz bunu kendiliğinden yapıyordu diye hatırlıyorum..

İyi geceler..

Alıntıları Göster

İyi geceler..

Estağfurullah, siz değerli arkadaşların olduğu bir ortamda tecrübelerimi paylaşmaktan öte 4S' de ie8 ile flac dinlemenin daha farkedilir farklılıklar ve kendimce daha keyifli müzik deneyimi yaşattığını dilim döndüğünce dile getirebilirim ancak. Hepinize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgrozt -- 25 Aralık 2011; 12:46:31 >

• Sahibinden.com'da PX200-II satan iki kişiye mesaj attım günlerdir cevap yok. Ne kısmetsizim arkadaş ya
  • quote:

Estağfurullah, siz değerli arkadaşların olduğu bir ortamda tecrübelerimi paylaşmaktan öte 4S' de ie8 ile flac dinlemenin daha farkedilir farklılıklar ve kendimce daha keyifli müzik deneyimi yaşattığını dilim döndüğünce dile getirebilirim ancak. Hepinize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum...

Yeni "müzik setinizden" memnun olmanıza sevindim..
    Oldukça tatminkar bir setup oluşturdunuz, bu üçlü sizi epey bir süre götürecektir..
    Güle güle kullanın..
  • quote:

quote:

Yeni "müzik setinizden" memnun olmanıza sevindim..
    Oldukça tatminkar bir setup oluşturdunuz, bu üçlü sizi epey bir süre götürecektir..
    Güle güle kullanın..

Teşekkür ederim. Sİz değerli dostları edinmek çok daha kıymetli benim için. Takibe devam...

• quote:

quote:

quote:

IE8 ile SM3 arasında dağlar kadar fark yok ama ciddi fark var. Sahnede dinleyen kişiye boşluk hissi vermesi ve daha geniş bir sahne sunmasıyla birlikte enstr. ayrımında SM3 birkaç gömlek üstün IE8'e göre. Ayrıca tizler daha temiz ve parlak, malum IE8'de törpülenmiş tizleri var midlerde de hakeza SM3 daha iyi. IE8'den ciddi fark olan bir kulaklık arıyorsanız custom alın ama arada epey parasal açıdan fark var. Ama SM3'ü alırsanız ses konusunda epey yol katetmiş olursunuz.IE8'in ses karakteri,sıcaklığı ve basslarını SM3'te bulmazsınız ama doğru sesi de SM3'te daha fazla alırsınız. Zevk almak ve keyifli müzik dinlemek için IE8 doğru seçim, doğruluk oranı yüksek ve sesi olduğu gibi vermeye çalışan bir kulaklık arıyorsanız SM3 doğru seçim olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

quote:

quote:

quote:

IE8 ile SM3 arasında dağlar kadar fark yok ama ciddi fark var. Sahnede dinleyen kişiye boşluk hissi vermesi ve daha geniş bir sahne sunmasıyla birlikte enstr. ayrımında SM3 birkaç gömlek üstün IE8'e göre. Ayrıca tizler daha temiz ve parlak, malum IE8'de törpülenmiş tizleri var midlerde de hakeza SM3 daha iyi. IE8'den ciddi fark olan bir kulaklık arıyorsanız custom alın ama arada epey parasal açıdan fark var. Ama SM3'ü alırsanız ses konusunda epey yol katetmiş olursunuz.IE8'in ses karakteri,sıcaklığı ve basslarını SM3'te bulmazsınız ama doğru sesi de SM3'te daha fazla alırsınız. Zevk almak ve keyifli müzik dinlemek için IE8 doğru seçim, doğruluk oranı yüksek ve sesi olduğu gibi vermeye çalışan bir kulaklık arıyorsanız SM3 doğru seçim olacaktır.

Hüseyin, tüm söylediklerine aynen katılıyorum..
    SM3 gibi EX1000 alınırsa da oldukça fark görülecektir ancak Özgür bey bas karakterli ses sevdiği için yinede bunları almaması gerekir diye düşünüyorum..
    Ayrıca bilgi amaçlı bir ekleme, doğru/doğal ses konusunda EX1000 de SM3 ün epey önünde..

• Sıcak karakterli,bass ağırlıklı,müziği zevkli hale getiren bir kulaklık olduğu için SM3'ü pek zevk vermez diye düşünüyorum. Aslında FX700 daha iyi bir seçim olur, madem o arkadaş bu sesi seviyor hem beklentisi yönünde bir kulaklık alır hem de biraz daha ses konusunda seviye yükseltir, ayrıca bass kalitesi açısından da FX700'ün iyi olması cabası.

Doğallık yönünden inanıyorum EX'in iyi olacağını ,bir daha buluşmada doğallığına bakarım, daha önce dikkat etmemiştim bu özelliğine.
  • Şimdi iphone 4S ve ie8 ile flac dinliyorum, açıkçası tatmin de ediyor. Faithless kardeşimle de buluştuk, önceden aldığım sansa clip ve fiio e11 ile ie8'den dinledik o da çok hoşuma gitti ama çağrı kardeşimin de önerisiyle fuze alıp line in çıkışından fiio e11 ile beslemek kaydıyla flac parçaları bir de o şekilde dinlemeye karar verdik. Adım adım gidip fikirleri edinerek ve düşüncelerimizi sağlamlaştırarak zamanla custom'a doğru gideceğiz gibi

@fortress34
    @azizim

Her ikinize de değerli bilgi ve düşüncelerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim. Belki birgün yüzyüze buluşmalar da kısmet olur.
  • quote:

Şimdi iphone 4S ve ie8 ile flac dinliyorum, açıkçası tatmin de ediyor. Faithless kardeşimle de buluştuk, önceden aldığım sansa clip ve fiio e11 ile ie8'den dinledik o da çok hoşuma gitti ama çağrı kardeşimin de önerisiyle fuze alıp line in çıkışından fiio e11 ile beslemek kaydıyla flac parçaları bir de o şekilde dinlemeye karar verdik. Adım adım gidip fikirleri edinerek ve düşüncelerimizi sağlamlaştırarak zamanla custom'a doğru gideceğiz gibi

@fortress34
    @azizim

Her ikinize de değerli bilgi ve düşüncelerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim. Belki birgün yüzyüze buluşmalar da kısmet olur.

Telefonla pek randımanlı olmaz, taşınabilirde bahsettiğiniz cihaz oldukça popüler ve iyi bir ses kalitesine sahip, LO girişi diğeri girişi göre başarılı ise E11 ilaç gibi gelir. İlerde direkt nokta atışı yaparak custom almazsanız FX700'ü düşünün derim. Hem ahşap kasa olmasından dolayı basslar daha kaliteli hem de totalde FX700 IE8'e göre daha iyi, seste güzel bir ilerleme olur. Gerçi customlar genelde soğuk karakterli,müziği olduğu gibi verenler ürünler olduğu için bence acele etmeyin belki de pişman olursunuz çünkü bass karakterli, sıcak eğlenceli kulaklıklardan hoşlanıyorsunuz. Gerçi customlarda şu an bassları kaliteli ve yoğun olan ve sesi eğlenceli kılan bir model var mı bilmiyorum ama pek eğlenceli olmuyor, sesi olduğu gibi veriyor geneli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 25 Aralık 2011; 19:58:01 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotunBinTuman -- 26 Aralık 2011; 9:36:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr Dre.

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Basketball

quote:

Orijinalden alıntı: Dr Dre.

Yeni beats mixR'lar studiolardan daha ucuz görünüyor arkadaşlar acaba performansıdan böyle midir? Ben monsterdan bu ürünü en az 400 euro'ya filan satmasını beklerdim 280 euro gözüküyor sadece, hiç inceleme filan var mı hakkında?

http://www.youtube.com/watch?v=2ct3j9FsOic Güzele Benziyor...

ses kalitesi için solo hd ile aynı diyorlar bence görüntüde kalan sadece David Guetta'nın oyuncakları olduğu için ilgi görebilecek bir ürün.Fakat bulursam alabilirim yine de.

Fuze+ 'a RB kurulmuyor. Fuze'a kurulan RB sesini ise ben beğenmiyorum, orjıinal hali daha güzel bence. (Video'da da bu böyleydi bana göre) RB'nin tek avantajı ayrıntılı ses ayarı yapmasına olanak vermesi (Beats bu değişime ne kadar tepki verir orası ayrı konu)v e ses codec desteği olarak daha fazla imkan sunması.İki playeri de kullanan biri olarak, çok az bir fark olsa da Fuze+ 'ın sesi Fuze'den daha iyi.

Bu arada konuda çok güzel tartışmalar oluyor. Aynen devam.

• 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.