Şimdi Ara

Sony Xperia Z5 inceleme videosu 'Tüm detaylarıyla mercek altında' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yaptığınız yorumlar sadece gözlem uzun kulanım değil yorum yaptığınız tarihlerde telefon ülkeye girdi saçma milleti yanıltmayın ayıp tır .

• 3 gundur z5c kullanıyorum bu zamana kadarda hep sony kullandım ancak su altına grdıgınde ılk kez sd kart okumadı o sorun duzeldı kamerada buglanma oluo 2 foto cektıkten sonra ön kamera ıcınde gecerlı bu bunun sebebı nedır servıse göndermelımıyım yardımcı olursanız sevınırım

• daha önce z3 kullandım, çok güzel bir telefondu fakat ahize sesi çok kısıktı,
    z5 in ahize sise nasıl, z3 gibi kısık mı?
  • önceki telefonum galaxy s4'tü.ahize sesi bence normal.

sony z5 serisine marshmallow'u ilk türkiye'de dağıtmaya başlayacakmış.

bu kadar pahalı bir telefonu suya sokmanın gereği ne?suya dayanıklı ama bunu riske atmaya gerek var mı?su altı çekim yapmak için ayrı kamera almak gerek.servis bir görsün buğlanma varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 17 Şubat 2016; 10:57:29 >
  • Arkadaşlar ben bu telefonu almak istiyorum ancak snapdragon810'un çok fazla ısındığı yönünde söylentiler duydum ve kararsızım.Bunlar doğru mudur, aşırı ısınma problemi var mı bu telefonun?(LÜTFEN KULLANANLAR YORUM YAPSIN!!!)

• Merhaba arkadaşlar, sonny z ilk serisini almıştım 2kez servise verdim bu sene 3ay önce z5 i bi hevesle aldım. Nasıl bu hatayı yaptıysam..

1)2hafta sonra telefonun kenarı kırıldı, parça koptu. Gittim aldığım yere, garanti bize verirsen 1ay telefonsuz kalırsın dedi sen yapıştır daha mantklı dedi.ilk hüsranım.. Telefon kılıfı ile kullanmak zorunda değilim sonuçta. Ekran sağlam ama hep düşüyor şükür cama birşey olmadı henüz.

2)telefon sesi çok kısık, z5 sonuçta z den pek farkı yok

3) kamera çok kötü, kamerası nedeni ile aldım dediğimde tepkiler kahkaha şeklinde ki öyle; netlik,ışık, odaklama çok kötü

4)arka kamera 23mp ön kamera 5mp? 23mp böyle çekiyorsa süper ne diyelim, sadece sayı artıyor görselde fark yok. Ön kamera ile arka kamera arasında bukadr fark olması çok kötü.

5)çabuk ısınıyor, suyun altına tutmaktan bi hal oldum. Su geçirmiyor şükür ama deniz ve havuzu denemedim.

6)çabuk kasıyor, donup kalıyor ekran kitleniyor. Kapat aç yapmaya başladım şimdiden.

... Kısacası gerçekten pişmanım okadar para ziyan oldu; min 2sene de bir telefon alabilen biriyim, mecbur idare edicem. Bu son sony alışım.

Saygılar

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    z1 ve z2 de ikisindede su alma problemini yaşadığımdan ben sony defterini kapattım. alacak kullanacak arkadaşlara hayırlı olsun diyorum umarım aynı problemlerı yasamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Merhaba arkadaşlar, sonny z ilk serisini almıştım 2kez servise verdim bu sene 3ay önce z5 i bi hevesle aldım. Nasıl bu hatayı yaptıysam..

1)2hafta sonra telefonun kenarı kırıldı, parça koptu. Gittim aldığım yere, garanti bize verirsen 1ay telefonsuz kalırsın dedi sen yapıştır daha mantklı dedi.ilk hüsranım.. Telefon kılıfı ile kullanmak zorunda değilim sonuçta. Ekran sağlam ama hep düşüyor şükür cama birşey olmadı henüz.

2)telefon sesi çok kısık, z5 sonuçta z den pek farkı yok

3) kamera çok kötü, kamerası nedeni ile aldım dediğimde tepkiler kahkaha şeklinde ki öyle; netlik,ışık, odaklama çok kötü

4)arka kamera 23mp ön kamera 5mp? 23mp böyle çekiyorsa süper ne diyelim, sadece sayı artıyor görselde fark yok. Ön kamera ile arka kamera arasında bukadr fark olması çok kötü.

5)çabuk ısınıyor, suyun altına tutmaktan bi hal oldum. Su geçirmiyor şükür ama deniz ve havuzu denemedim.

6)çabuk kasıyor, donup kalıyor ekran kitleniyor. Kapat aç yapmaya başladım şimdiden.

... Kısacası gerçekten pişmanım okadar para ziyan oldu; min 2sene de bir telefon alabilen biriyim, mecbur idare edicem. Bu son sony alışım.

Saygılar

her telefon kırılabilir.az para vermiyoruz.bugüne kadar kılıfsız telefon kullanmadım.eşime aldığımız iphone6'yı 2 hafta kılıfsız kullandı.o da yamuldu.her telefon kılıfsız kırılıp bozulur.

8mp ile çekmeyi hiç denediniz mi? 23mp ile kıyasla baya kalite farkı var.

kasım'dan beri kullanıyorum.yalan söylemiyim sadece 1 gün birkaç defa kamera kullanırken takılmadan kaynaklı restart yaptım.deklanjör tuşu basmıyordu.restart edince düzeldi.o sıra yazılım lollipop'tu.eski sürümden kaynaklı bir sorun olabilir.marshmallow'da hiç yaşamadım.

marshmallow'dan sonra ısı oldukça düştü.bizdeki note4 ve iphone6 ile aynı ısıda çalışıyor diyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 19 Nisan 2016; 15:50:15 >

• Selam arkadaşlar ben telefonu alalı 3 hafta oldu ve beklediğimi bulamadım kamera berbat ısınma sorunu çözülmemiş performans bakımından da normal aşırı bi durum yok ve yeni olmasına ragmen telefonum ve inanın ki hiç yormama ragmen hatalar verebiliyor ilk defa sony kullanıyorum ve çok pişmanım aldığıma şunu söyleyebilirim ki emin olun 4 yıl önce aldıgım iphone 4s bile bu telefona 2 ye katlar 23 mp kameraymış peh yazık insanları kandırmayın son olarak bence iyi düşünün telefon kullandığımı bile hissetmiyorum bence almayın..

• Bu telefondan önce z2 kullandım z5 alalı da 2 gün oldu ancak dokunduğum ekran da sanki biraz algılama geç gibi şarj da daha çabuk bitiyo gibime geliyo neyi eksik yapıyorum sizce

• Paranızı çöpe atmak istemiyorsanız bu telefonu almayın 3 dakika açık kaldığında ısınıyor.

• Negatif yorumlara bakıyorum karalama kampanyası başlatmışlar kendim 2 aydır z5p kullanııyorum 6.0.1 ile kamera mükemmeleşti internet ve normal kullanımda ısınma mevcut değil grafik ağırlıklı oyunlarda diper cihazlar kadar ısınıyor s7 de dahi ısı kanalları kullanılıyor yanş ısınmayan cpu yok ısıyı dağıtamayan cihaz var diyebiliriz.

"4s le kıyaslayan arkadaşın herhalde cihaz alacak parası yok onada allah versin deyip geçelim"

Bu kasa tipinş seviyorsanız z5p her yönüyle memnun edecektir

6.0.1 ile kamera gexe çekimi düzeldi ve ekrana çift tıklama ile kapatma geldi.

TAVSİYE EDERİM

• Bende bir hata yaptım. Sony z5 aldım.

Sesi kısık.

Android yazılımı samsung gibi kullanıcıyı özgür kılmıyor. Her uygulamayı kabul etmiyor.( Modlanmış asphalt 8 yükleyemedim.) donma kitlenme olayı çok. Biraz video çekimi yapın makina iptal. Klavyesi kullanışlı değil. Sensör ile arama mesaj atma vs. Samsung gibi değil, yok. Kendine ait dosya yöneticisi bile yok. File commander kurulu geliyor. Whatsaptan ses yollamaya çalışın müzik player açılıyor ama arama motoru yok. Binlerce şarkının arasından bulacaksında yollayacaksın. Usb dönüştürücü ile dosya taşıma yapana kadar akla karayı seçtim.

Kısaca sony e bulaşmayın.

• Genel olarak şarjınızın daha uzun gitmesini istiyorsanız öncelikle android sisteminde çıktığınız uygulamalar arka planda çalışmaya devam edeceğinden

- kullanmadığınız uygulamaları (ayarlar - uygulamalar) sekmesinden tamamen kapatmanız gerekir.

- Otomatik güncellemeleri kapatın manuel olarak yapınız.

- İnternet, bluetooth wifi gibi bağlantıları sürekli açık tutmayın işiniz bitince kapatın.

- ccleaner gibi bir proğramı günde sadece birkez çalıştırmanız fazlalık dosyaları siler ve belleği temizler.

- İndirdiğiniz tüm proğramları 4k kaydedilebilen yüksek süratli hafıza kartı kullanınız zira dahili bellek sürekli enerji sarfeder.

Ben bunları uygulayıp cihazımı sürekli temiz tutuyorum, hatta yılda bir kere hard reset tavsiye ediyorum (fabrika ayarlarına dönüş değil)

Android sisteminde bunlara dikkat ederseniz cihazınızın yavaşlayıp kasmadığını ilk günkü gibi olduğunu göreceksiniz.

• Olumsuz yorumları hayretle okudum. 2 aydır z5 kullanıyorum. Çok ama çok memnunum.kasmıyor, donmuyor. Kamerası güzel. Samsung gibi bir ton programı zorla kullandırmiyor. Marka fanı olmadan objektif bakana güzel telefon. Ama ah benim iphonum, ah benim s5 im gibi ahlarla bakılırsa olumsuz görünebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 aydan fazla z5p kullanıyorum çok kaliteli bir cihaz gerek foto gerek ekran kesinlikle kaliteli görüntü sunuyor ve çok sağlam olduğunu hissettiriyor.

• - İndirdiğiniz tüm proğramları 4k kaydedilebilen yüksek süratli hafıza kartı kullanınız zira dahili bellek sürekli enerji sarfeder.

buradaki bahsettiğiniz nedir tam
  • İlk çıktığında aldığım Sony Xperia z5 telefonumun fotoğraf çekim kalitesinden hiç memnun değilim. Özellikle renklerde ciddi bir sapma var. Örneğin rengi kırmızı olan bir nesneyi fotoğrafladığınızda fuşya görüyorsunuz. Düşük ışık koşullarında sonuçlar özellikle berbat. Bunun bir ayarı yazılımsal çözümü var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.