Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.162
Cevap
63
Favori
255.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anormal gelmedi bana. Sadece ekran açık süresi değil ki konu. Sensör kullanımları işlemci kullanımlarıda sonuçta pil azaltma hızını etkiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaza 4 mb güncelleme geldi. Sony e ne demeli şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Anormal gelmedi bana. Sadece ekran açık süresi değil ki konu. Sensör kullanımları işlemci kullanımlarıda sonuçta pil azaltma hızını etkiler.

kardeş sen ne kadar ekran süresi alıyorsun? ben 2 saati geçemiyorum mobil kapalıyken bile. millet 4-5 saat görüyor yahu
  • 6.0 yalan oldu gene
  • mrkaraburc kullanıcısına yanıt
    5.41 gördüm en fazla. Pek özel birşey yapmam pil süresi uzun olsun diye. Ama boş yere çalışıp pil sömüren uygulamalarıda kullanmam.

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Geçen gün trekking yapmak in dağa çıktık, stamina modunda şebeke, felan çekmiyor, sadece kamera kullandım 2,47 saat ekran süresi aldım full şarj ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrkaraburc

Arkadaşlar arkadaşım bu telefonun beyazını aldı, benimki de siyah. Güç bilgisi ekranında beyaz olan 12 saat gösteriyo Şarjı %53. Siyah olan 4 saat gösteriyo şarjı %63. Parlaklık vs ikisinde de aynı. neden böyle oluyor. ben kendi telefonumla tam batarya ile 3 saat ekran süresi aldım, bu değerler normal değil gibi

Siyah telefonlar ısıyı daha çok depoladığı için ve cihaz ısınınca pil performansı düştüğü için..

Diye saçmalamak geldi içimden :)

Uçak modunu açtın mı? Yüklü uygulamaları gözden geçir derim.

• Allah belasını versin iPhone alanlar telefonu kötülüyor z5premium alayım diyorum onlarda kötülüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Uçak modunu açtın mı? Yüklü uygulamaları gözden geçir derim.

Uçak moduna geçmedim ama uygulama da çok yok, pil kullanımında bakıyorum normal uygulamalar, ekran yiyor o kadarını.

Mobil kapalıyken 2 saati geçememen pek normal değil gibi.Ama ağır oyunlar oynuyorsan sürekli çok birşeyde beklememen gerek.
    Benim şuan %40 şarjım var ve ekran süresi 3 saat 42 dakika.Oyun oynamam ama pek.

• Birde iyi birşey yazın ya bu kadar basit bahaneler yazmayın 3400 mah batarya 5 saat gidecek geçeceksin onu

• quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Mobil kapalıyken 2 saati geçememen pek normal değil gibi.Ama ağır oyunlar oynuyorsan sürekli çok birşeyde beklememen gerek.
    Benim şuan %40 şarjım var ve ekran süresi 3 saat 42 dakika.Oyun oynamam ama pek.

O dediğini benim telefon hayatta yapamaz, en kısık kullanımda bile öyle olmadı hiç. Hangi renk ve rev no neydi kardeş?

Düşük şebeke yada çekmeme durumunda da çok şarj götürür. Sinyal kalitesi önemli. Mesale köyde tüm %30 fark ediyor.

Rev ile alakalı değil bence. Bir sıfırlayın cihazı.

• 2 saat ekran süresi almanız imkansız ben daha dün ikinci şarjını yaptım Galaxy alpha dan geçtim bu cihaza çok kullanan biriyim telefonu . ilk şarjda 5 saat 10 dk 26 saat beklemeyle verdi 2. şarjda şuan 4.5 saat 15 saat beklemeyle verdi batarya oturduktan sonra 6 6.5 saat leri görecegime inanıyorum ki snapchat instagram youtube clash of clans ve injustice genelde kullandığım şeyler kamera sını açıkcası ben beğendim otomatik te de gayet yeterli çekiyor ama yok mükemmel olsun derseniz manuel de biraz oynamak lazım ama bence hiç gerek yok otomatik 20 mpx de gayet hoş çekiyor gece çekerken 8 mpx e düşürüyorum ki gren az olsun diye. hoparlör ü cok iyi yada alpha dan sonra bana öyle geldi gayet yüksek sesi var . alpha ya göre bariz ısınıyor snap 810 olduğu için alpha hiç ısınmıyordu bu biraz ısınıyor ama snap 810 lu cihazlarla kıyaslarsak ısınmıyor diyebilirim öyle kullanılmayacak derecede ısınmadı hiç daha. yalnız bi dün güncelleme vardı onu yaparken bayağı yandi hatta bi ara patlayacak zannettim alev topu gibi oldu . açıkcası korkmadım da değil . ama ben şuanlık gayet memnunum pil süreleri tam istedigim gibi bu cihazı 2 3 sene kullanmayı düşünüyorum ayrıca ben anlayamadım ben normalde sony den tasarımı yüzünden uzak dururdum htc daha hoş gelirdi bana ki hala htc cok hoş cihazlar çıkarıyor m8 bir şaha eser di ama açık olmak gerekirse ilk defa bi sony aldım z5 serisi gerçekten siyah rengi çok hoş acayip hoş hatta ben çok beğendim kimisi z3c daha güzel demiş te yani bu tabiki öznel bir yargı bence z3c tasarım olarak z5c nin yanına yaklaşamaz ben z3c yi hiç beğenmemiştim z5c ye de beni çeken böyle siyah demişler ama sanki füme ye çalıyor gibi olduğu için . rengi ve bataryası bana aldırtan en büyük sebep. iyi forumlar.

• Quellity kullanıcısına yanıt
    Evet güncellemede acayip ısınıyor cihaz. Birde şarjda kullanmamak lazım o zamanda çok aşırı ısınıyor.

Siyah Rev.2 benim cihazım.Arka plandaki programlarda şarjı çok etkiler ben baya dikkat ederim bu konuya gereksiz hiç bişi yüklemem.

Şarj en fazla 6 saat 12 dakika gördüm.

Dün mesela gece 1 de cihazı şarjdan çıkardım ve yattım.

Sabah 7 de kalktığımda telefon hala %100 deydi.

Hoş hemen 99 a düştü o ayrı.
  • bu rev numarası ne oluyor fark nedir?hangisi daha iyi
  • Hafta sonu Z2'den bu telefona terfi ettim.
    Z2'den çok memnundum ama kızım telefona el koyunca mecbur değiştirmek zorunda kaldım.

Z5 compact gerek pil ömrü, gerek akıcılık, gerekse kullanım kolaylığı (boyut olarak) ile şahane bir telefon olmuş.
    810'daki ısınma sorunundan dolayı endişeleniyordum, şükür problem olacak, rahatsız edecek bir ısınma ile karşılaşmadım.
    İlk şarjımda 2,5 günlük bir kullanım süresi verdi ki, ben bile hayret ettim bu süreye.

Sony yine başarılı bir işe imza atmış.
    İnşallah Compact serisi Z5 ile son bulmaz ve önümüzdeki yıllarda bu seriyi (başka isim altında dahi olsa) sürdürürler.
    Çünkü Compact'ın muadili ya da rakibi yok.
  • Abi facebook dolu batarya dan %30 sarj yiyor batarya bittiğinde . Öyle sürekli giren birisi değilim günde 3-4 defa dır. Varmı bir çözümü

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.