Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.162
Cevap
63
Favori
255.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7.0 Sürümünde whatsapp çok takılıyor bende sizde durum nasıl ve 7.1.1 sizce ne zaman gelir?
  • En iyisi valla ben de 6'ya dönmek istiyorum ama biliyorum döndüğüm anda 7.1.1 dağıtılır.Bende tıpış tıpış yeniliği görünce güncellerim tekrar .Sonra beğenmeyip tekrar 6 ya dönerim .O yüzden 7.1.1 bekleyip görüp öyle döneceğim
    Burdan 7 güncellemesini yapmamış herkese şiddetle 6 da kalmasını tavsiye ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: NirceNidya

Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler sizin nick'inizi nasıl arayacağım ve ürünün fotoğrafını atma şansınız var mı?

Temmuz Ağustos mesajlarımda sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maviufuklar M kullanıcısına yanıt
    Evet linki buldum ama ürün kalkmış.Sizden ricam ürünün görselini atabilir misiniz başka sitelere bakacağım.
  • Merhaba arkadaşlar elimde Sony z5 var sorunu şu;telefon tam olarak açılmıyor tam açılmıyor dan kastım beyaz sony yazısı geliyor ve hemen kendini kapatıyor,telefonuya arka kapak değişimi için verdikten sonra bu problem oldu ve şuanda kullanamıyorum daha önce başına gelmiş olan varmı.

YARDIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: NirceNidya

Evet linki buldum ama ürün kalkmış.Sizden ricam ürünün görselini atabilir misiniz başka sitelere bakacağım.

PC'de sorun var, telefonda biraz karışık.

Tel no verin WhatsApp'tan yollayayım.

• NirceNidya kullanıcısına yanıt
    6.0'dayım buradaki yorumlara göre 7.0'a geçmeyeceğim, 6.0'a göre eksileri artıları neler?

• Artılar;

+Parmak izi okuyucusu daha hızlı
    +Genel performans olarak daha hızlı
    +Ekranı ortadan ikiye bölme özelliği var
    +Son uygulamalar tuşuna iki kere bastığınız zaman önceki ugulamaya geri dönüyor
    +Bildirim merkezi yenilenmiş ve daha kullanışlı
    +Stamina modunda 3 seçenek var
    +Hat simgesinin üzerinde mobil veri açık değilken x işareti var(kimine göre görsellik anlamında kötü olabilir)
    +DPI ayarlaması yapılabiliyor
    +Batarya kullanım grafiği daha iyi

Eksiler;
    -Batarya süresi benim telefonumda neredeyse yarı yarıya azaldı(ekran süresinden bahsediyorum 6.0.1 ve .305 ile biten yazılım yüklüyken stamina açıkken sadece whatsapp kullanarak 12 saat ekran süresi almıştım.Şuanda 5 saat görsem şükrediyorum.Hele ki mobil veri açıkken bekleme modu berbat çok pil tüketiyor.)
    -Stamina açtığınız zaman telefon kullanılmaz derecede kasıyor.
    -mobil veride "h" "lte" gibi ibareler yerine 3G,4.5G ibareler yer alıyor.(bana göre görsellik olarak eksisi,Türkiye Romunda böyle yabancı ülke romlarında aynı şekilde LTE vb. yazmaya devam ediyor
    -Mobil veri tek tuşla açılmıyor 2 kademeli açma yöntemi var ve bu zaman kaybı oluyor.
    -Uygulamalar çok çöküyor, bende whatsapp kullanılmaz derecelere geliyordu günde 7-8 kez donuyor ardından çöküp yeniden başlatıyordu.
    -3.Parti uygulamalarda ses kısık .Kendi uygulamalarında sıkıntı yokken diğer uygulamalarda ses %30 civarında daha az.
    -Bluetoth bağlantı problemi var
    -Biraz daha fazla ısınıyor
    -Bazı bölümler ingilizce oldu son güncelleme ile

Aklıma gelenler bunlar

Dpı ayarlaması nasıl yapılıyor?

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Geliştirici ayarlarından.Eğer geliştirici ayarlarınız açık değil ise Ayarlar-Telefon hakkında-derleme numarasına 7 kere basın daha sonra açılacak.
    Evet yazdıktan sonra buldum. 550 yaptım dehşet oldu

• Beyler pil normale göre çok hızlı azalmaya başladı son zamanlarda. Benim gibi olan var mı başka? 7.0 kullanıyorum. Telefon boşta, Android İS, Telefon beklemesi, Google hizmetleri, Android sistemi vs. kullanımları eskiye göre çok arttı gibi sanki.
  • exkomutan E kullanıcısına yanıt
    Pil kötü evet. Güncelleme gerekiyor cihaza.

• exkomutan E kullanıcısına yanıt
    Pil Android 7.0 ile çok kötü oldu

• Android 6.0a nasıl döneceğim ? Stock rom nereden indirebilirim?

Bende 6.0,a dönmek istiyorum. Nasıl yapacağım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: exkomutan

Beyler pil normale göre çok hızlı azalmaya başladı son zamanlarda. Benim gibi olan var mı başka? 7.0 kullanıyorum. Telefon boşta, Android İS, Telefon beklemesi, Google hizmetleri, Android sistemi vs. kullanımları eskiye göre çok arttı gibi sanki.

+

• sese61 kullanıcısına yanıt
    Z5 kullanıcı forumunda ilk mesajda rehber var. Orada flashtool anlatımı mevcut aynı işlemi z5 compact romu ile yapacaksınız. xperifirm uygulaması ile 6.0 sürümünü indirebilirsin. flashtool içerisinde o uygulamada mevcut.
  • noxiousu kullanıcısına yanıt
    7.0 yeni geçip de böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız yazılım onarımı yapın. Yok bayadır 7.0 kullanıpda böyle sorun yaşıyorum diyorsanız greenify uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim .
  • SONY XPERIA™ Z5 COMPACT 32.3.A.2.33 NOUGAT KERNEL

E5803_32.3.A.2.33_TR : Google Drive
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.