Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z5 COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★ (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.163
Cevap
63
Favori
255.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yanlış yere yazmışsın z3 ve öncesi serisi için o kablo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xeserx X kullanıcısına yanıt
    FAcebook instagram falan bazen otomatik güncelleme yapar size sormadan play dışında bir yerden dosya çekiyor belki böyle bir zamana gelmiş olabilirsiniz. Çünkü her ne kadar ısınmayla meşhur olsa da boşta duran işlemci ne diye ısınsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

FAcebook instagram falan bazen otomatik güncelleme yapar size sormadan play dışında bir yerden dosya çekiyor belki böyle bir zamana gelmiş olabilirsiniz. Çünkü her ne kadar ısınmayla meşhur olsa da boşta duran işlemci ne diye ısınsın.

Bu sabah saati bakmak için telefonu uyandırdım şarj %53 idi, bir saat olmadan terar baktığımda şarj %32ye inmiş tel sıcaklığı normal, tüm geceki düşüş%4 anlamadım gitti, hiç normal değil.

• xeserx X kullanıcısına yanıt
    Belki cihaz pili tam hesaplamadan da farklı yüzdeleri girebiliyor. Bu gibi duruşarı telefonumuzu yeniden kapatıp açtığımız da şarjın artışı olarak veya gereğinden fazla düşmüş olarak görebiliyoruz. Belki sizin cihazda da anlık hesaplama yapamayıp düşmüş olabilir. Bu cihazların log kaydını alabilsek o zaman sorunun çözümünü daha net buluruz. Başka zamanda da yaparsa bi yazılım onarımı yapmanızı tavsiye ederim, eğer o zamanda düzelmezse batarya da belki bir sorun olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Belki cihaz pili tam hesaplamadan da farklı yüzdeleri girebiliyor. Bu gibi duruşarı telefonumuzu yeniden kapatıp açtığımız da şarjın artışı olarak veya gereğinden fazla düşmüş olarak görebiliyoruz. Belki sizin cihazda da anlık hesaplama yapamayıp düşmüş olabilir. Bu cihazların log kaydını alabilsek o zaman sorunun çözümünü daha net buluruz. Başka zamanda da yaparsa bi yazılım onarımı yapmanızı tavsiye ederim, eğer o zamanda düzelmezse batarya da belki bir sorun olabilir.

Öncelikle ilginiz icin teşekkür ederim, gözlemlerime dayanarak bahsettiğiniz gibi bi sorun yok, Google uygulamalarından kaynaklı veya dediğiniz gibi bataryadan kaynaklı sorun olabilir. Kullanım esnasındaki düşüş hissedilir şekilde arttı, bekleme modunda kabaca saatte %5_6 götürüyor. Onarım yapamam şu an bilgisayarım yok, log kayıtlarını anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: xeserx

quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

Benim şarj süresinde sorun yok fakat 1 haftadır ekran donması yaşanıyor.

Bildirimleri aşağıya kaydırdığım zaman oluyor.

30 - 40 sn kadar sürüyor.

Bazen kapatıp açmam gerekiyor.

Sebep nedir bilmiyorum.

Format uzun iş.

Dünya kadar iş var formattan sonra.

Kendiliğinden düzelmesini bekliyorum.

Bir uygulama mı sebep oldu, diye de düşünüyorum.

Bu sorunlar iyice can sıkmaya başladı, sabah full olan teli şu an 3. Kez şarja takıcam, çözümde bulamadım öyle abartılıda kullanmıyorum zaten bekleme modunda şarjı baya azalıyor, eğer yakın tarihte düzelmezse yeni telefon alıcam gibi.

2 gündür bu sorun yok oldu.

Şu an gayet stabil ve akıcı.

Bu sorun neden başlamıştı ve 10 gün sonra ne oldu da düzeldi, hiçbir fikrim yok.

Bunu bilmeyi çok isterdim.

• maviufuklar M kullanıcısına yanıt
    Aynen benimde aynısı oldu şu bi kaç gün batarya kendine geldi nasıl oldu bende anlamadım ama iyiki de oldu

• Iscoo I kullanıcısına yanıt
    Youtube'da vs video izlerken bazen sadece ses lazım oluyor. Görüntüye gerek olmuyor.

Bu durumda eskiden video izlemekten başka bir şey yapılamıyordu.

Ekran ikiye bölünebilir hale geldikten sonra ana ekran tuşuna dokunduğumda videonun sesi devam ediyor ama video görüntüsü yok oluyor, ana ekranda serbestçe gezinti yapılabiliyor. Böylece SMS, Facebok, bankacılık işlemleri, e kitap okuma, fotoğraf çekme vs herşey rahatlıkla yapılabiliyor.

Çok iyi oldu bu.

Bazen sorunlar kendiliğinden ortadan kalkabiliyor, seviniyoruz ama sebebini bilemiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

Youtube'da vs video izlerken bazen sadece ses lazım oluyor. Görüntüye gerek olmuyor.

Bu durumda eskiden video izlemekten başka bir şey yapılamıyordu.

Ekran ikiye bölünebilir hale geldikten sonra ana ekran tuşuna dokunduğumda videonun sesi devam ediyor ama video görüntüsü yok oluyor, ana ekranda serbestçe gezinti yapılabiliyor. Böylece SMS, Facebok, bankacılık işlemleri, e kitap okuma, fotoğraf çekme vs herşey rahatlıkla yapılabiliyor.

Çok iyi oldu bu.

Bazen sorunlar kendiliğinden ortadan kalkabiliyor, seviniyoruz ama sebebini bilemiyoruz.

Umarım kendiliğinden düzelir, keza bu sabah telefonu kapanmış olarak buldum

• Galiba sorunu bulmuş olabilirim, dün akşam doze'dan şüphelenip erişebilirlik sekmesine girip kapatırken kabaca 1ay önce açtığım virüslerden koruma sekmesini görünce sorunun kaynağını bulduğumu düşündüm ve her ikisini kapattım, gece boyu şarj yemedi, bir iki gün takip edicem bakalım çözülecek mi?

• Android 7.1 gelicekmi bize bilgisi olan varmı?

• quote:

Galiba sorunu bulmuş olabilirim, dün akşam doze'dan şüphelenip erişebilirlik sekmesine girip kapatırken kabaca 1ay önce açtığım virüslerden koruma sekmesini görünce sorunun kaynağını bulduğumu düşündüm ve her ikisini kapattım, gece boyu şarj yemedi, bir iki gün takip edicem bakalım çözülecek mi?

Sorun virüslerden koruma'nın açık olmasıymış, çok saçma ama gerçek.

• Arkadaşlar, benim telefonun ekranı yine su aldı

Ekran harita gibi oldu

Bundan önce 2 kere servise gitti, çok sayıda parçası değişti, sonuç yine aynı

Telefonumu şuan kullanabiliyorum, sorunsuz çalışıyor, tek ekranda su var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Demekki tamirden sonra su dayanıklılığı kalkıyor, en azından uyarabilirlrdi.

• Hepsiburadadan hepsiburada satıcısından 50TL'ye uch10 sipariş ettim bakalım nası bi fark olcak

• quote:

Demekki tamirden sonra su dayanıklılığı kalkıyor, en azından uyarabilirlrdi.

Tamirden önce de yoktuki su geçirmezlik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt

• arkadaşlar yanlışlıkla telefonun hafızasındaki fotolardan sildim,nasıl kurtarabilirim?
  • ★SONY XPERIA™ Z5  COMPACT KULÜBÜ | [N-7.1]TR★

[RECOVERY] TWRP 3.1.1-0 Z5 Compact [suzuran]

Konu Linki : xda (sceryavuz)

• Akşam 11de %69 şarjla bıraktığım telefon sabahı görmeden kapanmış, sorun devam ediyor, android sisteminde com. quicinc. cne. Cneservice diye bişey şarjı tüketen, artık sıkıldım telefonu satabilirim, uğraşamam artık.

• 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.