Şimdi Ara

★ Sony Xperia™ Z3 Kulübü / FlashTool / Kamera İpuçları /Soru-Cevap ★ Lollipop Güncellemesi Geldi! (861. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.077
Cevap
140
Favori
714.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omer272

Arkadaşlar kamerada ki kumlanma sorunu 5.1.1 de hala aynımı ya ne yapacağız bununla

kumlanma derken pembelesmeden mi bahsediyorsunuz hocam
  • 10 gün önce sony center dan aldığım z3 2014 44. hafta çıktı. Bu normalmi. Telde kasa açıklığı, lens kayması ve pembeleşme var. Maşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt
    Yok pembeleşme yok bende benim sorun foto çekerken kumlu gosteriyor hele yakınlaştırdığım zaman bayağı bozuluyor görüntü

• quote:

Yok pembeleşme yok bende benim sorun foto çekerken kumlu gosteriyor hele yakınlaştırdığım zaman bayağı bozuluyor görüntü

bu sorunu da ilk defa duydum sony kemara isini becerememis demek ki burdan bunu cıkarttım
  • Kuzenimin Z2 sini bize geldiğinde biraz kurcalamıştım. Throw du sanırım uygulamadan rastgele kurcalarken bizim tv ye telefonun ekranını yansıtmıştım. Tv Vestel wifi ile modeme bağlı. Sonra kendi z3 ümde ne kadar denediysem yapamadım. Bu özelliği kullanmasını bilen varsa yardımcı olabilirmi.
    Biraz bana öyle geldi ya var nette bak kardeş görürsün bu hatadan 21 değilde sanki 5 gibi

• Sonunda birilerinin duası tuttu bende su geçirme vakası yaşadım. Telefon önce reset attı. Sonra tamamen sessizliğe gömüldü. Kapakları açıp güneşe bıraktım. Ses açma ve güç tuşuna 10 sny basılı tutup telefonun kapanmasını ihmal etmedim. Zira ekran gitmişti ama telefon açıktı. Eve geçip kapaklar açık şekilde güç tuşuna bastım boot ekranında takıldı. Tekrar güç ve ses açmaya 10 sny üzeri basıp kapadım şarja taktım şarj ekranı gelmedi ekran koyu mavi oldu şarjdan çekip güç ve ses açmayı üç titremeyi hissedip bıraktım. Tekrar şarja taktım şarj ekranı geldi telefonu açtım dengesiz şekilde açıldı bi oyun açtım reset attı.tekrar güç ve ses açma yaptım telefon açıldı hemen asphaltı açtım oyunu başlatıp kapaklar açık havluya sarıp ısınmasını sağladım. İçindeki suyun buharlaşmasını umdum ve başardım sanırım uzun süre oldu düzgünce çalışıyor.

Başına gelecekler için yazdım. Bi kaç post önce telefonu bi çok kez düşürdüğümü ve basınç testinde eski performansı alamadığımı yazmıştım yani kusur bendeydi bi macera oldu :) bu tür durumlarda altın kural su alan vihazın enerjisini kesmelisiniz. Su iletken olduğu için açık olduğu sürece kısa devrelere sebep olup arıza büyüyor. İçine öyle harıl harıl su almayacağını bildiğim ve erken davrandığım için hasarsız atlattım. Bu tür durumlarda ilk kapakları açın ses açma ve güç tuşuna 10 saniye kadar basın üç titremeye kadar değil bu telefonu tamamen kapatır reset atmaz. Güneşte bi süre bekletin aceleci olmayın imkanınız varsa bi kaç saat pirince yatırın. Veya tamirciye götürüp açtırın devreleri ispirto ile temizlesinler. İşin sırrı suyun kısa devreye sebep olup hassas devre elemanlarını bozmalarını engellemekte.

Yakınlaştırdığın zaman kumlanma yapıo

http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/b9/a4/28/b9a428f96dc637156f59f762247445c2.JPG&size=4&bound=3&border=1&resolution=0
     ★ Sony Xperia™ Z3 Kulübü / FlashTool / Kamera İpuçları /Soru-Cevap ★ Lollipop Güncellemesi Geldi!

• quote:

Yakınlaştırdığın zaman kumlanma yapıo

http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/b9/a4/28/b9a428f96dc637156f59f762247445c2.JPG&size=4&bound=3&border=1&resolution=0
     ★ Sony Xperia™ Z3 Kulübü / FlashTool / Kamera İpuçları /Soru-Cevap ★ Lollipop Güncellemesi Geldi!

Yakınlaşınca her telefon kumlanma yapar. Makine değil çünkü ''telefon''. Çekip bakacan yakınlaşmak bu pirinç kadar lensin harcı değil.

• SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    Ama çekerkende yakınlaştırmadaki kumlanma görünüyor rahatsız ediyor. Foto nasıl sizce

• quote:

Ama çekerkende yakınlaştırmadaki kumlanma görünüyor rahatsız ediyor. Foto nasıl sizce

ence hiç bir sıkıntı yok pc den bakıyorum şu an normal olması gerektiği gibi, kumluluk da görünmüyor çok yakınlaştırırsan zaten her cihazda görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

ence hiç bir sıkıntı yok pc den bakıyorum şu an normal olması gerektiği gibi, kumluluk da görünmüyor çok yakınlaştırırsan zaten her cihazda görürsün.

Anladım kardeşim teşekkürler ilgine

• quote:

Orijinalden alıntı: windshair

Sonunda birilerinin duası tuttu bende su geçirme vakası yaşadım. Telefon önce reset attı. Sonra tamamen sessizliğe gömüldü. Kapakları açıp güneşe bıraktım. Ses açma ve güç tuşuna 10 sny basılı tutup telefonun kapanmasını ihmal etmedim. Zira ekran gitmişti ama telefon açıktı. Eve geçip kapaklar açık şekilde güç tuşuna bastım boot ekranında takıldı. Tekrar güç ve ses açmaya 10 sny üzeri basıp kapadım şarja taktım şarj ekranı gelmedi ekran koyu mavi oldu şarjdan çekip güç ve ses açmayı üç titremeyi hissedip bıraktım. Tekrar şarja taktım şarj ekranı geldi telefonu açtım dengesiz şekilde açıldı bi oyun açtım reset attı.tekrar güç ve ses açma yaptım telefon açıldı hemen asphaltı açtım oyunu başlatıp kapaklar açık havluya sarıp ısınmasını sağladım. İçindeki suyun buharlaşmasını umdum ve başardım sanırım uzun süre oldu düzgünce çalışıyor.

Başına gelecekler için yazdım. Bi kaç post önce telefonu bi çok kez düşürdüğümü ve basınç testinde eski performansı alamadığımı yazmıştım yani kusur bendeydi bi macera oldu :) bu tür durumlarda altın kural su alan vihazın enerjisini kesmelisiniz. Su iletken olduğu için açık olduğu sürece kısa devrelere sebep olup arıza büyüyor. İçine öyle harıl harıl su almayacağını bildiğim ve erken davrandığım için hasarsız atlattım. Bu tür durumlarda ilk kapakları açın ses açma ve güç tuşuna 10 saniye kadar basın üç titremeye kadar değil bu telefonu tamamen kapatır reset atmaz. Güneşte bi süre bekletin aceleci olmayın imkanınız varsa bi kaç saat pirince yatırın. Veya tamirciye götürüp açtırın devreleri ispirto ile temizlesinler. İşin sırrı suyun kısa devreye sebep olup hassas devre elemanlarını bozmalarını engellemekte.

Bataryanın çıkması gerek işte bu konular da müdahele edemiyoruz batarya çıkar halde de suya dayanıklılık olayı bitebilir kısacası şu kafadan çıkın bu telefon su geçirmez filan değil asla sony geçirmez diyor ama asla inanmıyorum benimde başıma geldi düzeldi asla suya sokmam daha bu telefonda ki su olayı yagmur da kullanma üstüne sıvı dökülürse koruma başka olayı yok bu su arkadaş yolunu bulur girer bi şekilde

• windshair kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun,

• quote:

Orijinalden alıntı: NEVERDIES

Kuzenimin Z2 sini bize geldiğinde biraz kurcalamıştım. Throw du sanırım uygulamadan rastgele kurcalarken bizim tv ye telefonun ekranını yansıtmıştım. Tv Vestel wifi ile modeme bağlı. Sonra kendi z3 ümde ne kadar denediysem yapamadım. Bu özelliği kullanmasını bilen varsa yardımcı olabilirmi.

Ayarlar-xperia bağlantı'dan throw ayarlarından yapılıyor ama tv uyumsuzluk gösterirse aynı yerden medya sunucu ayarlarıyla yapabilirsin, birtek tv ile aynı wi-fi ağına bağlı olduğunuzdan ve tvninde ağda görünür olduğundan emin ol.

Ben bir keresinde arkadaşın tvsinde denemiştim televizyondan da bağlantıyı açmadıkça olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxi80

quote:

Orijinalden alıntı: NEVERDIES

Kuzenimin Z2 sini bize geldiğinde biraz kurcalamıştım. Throw du sanırım uygulamadan rastgele kurcalarken bizim tv ye telefonun ekranını yansıtmıştım. Tv Vestel wifi ile modeme bağlı. Sonra kendi z3 ümde ne kadar denediysem yapamadım. Bu özelliği kullanmasını bilen varsa yardımcı olabilirmi.

Ayarlar-xperia bağlantı'dan throw ayarlarından yapılıyor ama tv uyumsuzluk gösterirse aynı yerden medya sunucu ayarlarıyla yapabilirsin, birtek tv ile aynı wi-fi ağına bağlı olduğunuzdan ve tvninde ağda görünür olduğundan emin ol.

Ben bir keresinde arkadaşın tvsinde denemiştim televizyondan da bağlantıyı açmadıkça olmuyor.

Ekleme yapayim. Miracast uyumlu tvde ayarlardan bağlantı bekleme moduna girip telefonda ekran yansıtma ayarına girip tvyi bulmalı televizyondada bu bağlantıyı onaylamak gerekiyor. Bağlantı iki cihaz arasında doğrudan kuruluyor arada modeme gerek kalmıyor.

• MaDTuRkk M kullanıcısına yanıt
    Siz bu konuda sık sık uyarıyorsunuz haklısınızda. Ancak ben uzun süredir hoyratça suda kullandım. Basıç testi gerçekleri söylüyor aslında ben umursamadım. Keşke kapağı kapatmayı unutma su geçiririm diyen telefon artık basınç testi zayıf sonuç veriyor suya sokma benide dese :) zor bi olay değil aslında ama bu seferde fabrikadan çıkışta bu sorunu aşamayanları satmak dert olur diye pek işlerine gelmez olsa gerek.

• merhabalar,

z3 kullanan arkadaşlar bir fikir almak istiyorum. nexus 5 kullanıyorum d820 32 gb sprint. sorun yok 1 1.5 senedir yaklaşık. şu sıralar z3 ile değiştiresim geldi telefonu. n5 te kronik vs bir sorun yok. olduğu gibi. ama okuduğum kadarıyla forumda yazılanlara göre z3 te kasa açıklığı pembeleşme ve daha bir sürü sorunla karşılaşıldığını gördüm. sizce z3 e geçmeliyim yoksa aman abi n5 te kal n5 2015 çıktığında onu alırsın mı dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ondersncr -- 27 Temmuz 2015; 9:38:21 >
  • windshair kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun :(

• Arkadaşlar kvk kartal servisine gönderdiğim telefon serviste 7. gününde daha telefonun yüzüne bakmadılar,sadece kayıt yapıp kenara attılar ne yapmam gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.