Şimdi Ara

★ Sony Xperia™ Z3 Kulübü / FlashTool / Kamera İpuçları /Soru-Cevap ★ Lollipop Güncellemesi Geldi! (1454. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.078
Cevap
140
Favori
714.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14501451145214531454
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İkinci el almayı düşünüyorum sizce alınır mi hala? kronik sorunları var mı? 650 tl piyasası eder mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detom--

İkinci el almayı düşünüyorum sizce alınır mi hala? kronik sorunları var mı? 650 tl piyasası eder mi acaba
    İş görür. Hoparlör ve görüşme esnasında karşı tarafın sesinin az gelmesi dışında problemi yok telefonun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

İş görür. Hoparlör ve görüşme esnasında karşı tarafın sesinin az gelmesi dışında problemi yok telefonun.

Alıntıları Göster
    Ahize problemleri ciddi mi hocam önemli bi konu çünkü telefon sadece wp facebook insatgram candy crush ve google a girmek için kullanılacak
    Bunları yapıyor mu şuan rahat bir şeklilde.Birde bataryayı sorsam size hiç değişmemiş bir batarya ne kadar gider şuan sizce.Telefonu alırken kontrol etmem gereken hassas yerleri varsa söylerseniz çok mutlu olurum teşekkürler.

• Detom-- D kullanıcısına yanıt
    Stamina Mod var xperia telefonlarda. O modu kullanırsan 1 günü bile geçersin kullanımda. Ahize sesi biraz problem :) ama asıl problem hoparlör sesinin yetersizliği. O da son android güncellemelerinden sonra oldu aslında. O telefonun ilk piyasaya çıkış versiyonunda o problem yoktu. Fakat Sony sağolsun müşteriyi sallamadığı için bu sonradan yaşanan problemleri hiç gidermeye yeltenmedi. Bende var z3 saklıyorum hatta gittim beyaz ekran kasa falan aldım komple beyaza çevirdim. Dikkat etmen gereken uzaklık yakınlık sensörü var kulağına koyduğunda görüşme esnasında ekranı karartıyor ona dikkat et, kamerasında leke olup olmadığına bak. Bunları test etmen için kod var *#*#service#*#* gibi bir şeydi nette yazar. Ben kontroller onunla yapıyorum. Service yazan yere sırasıyla rakam tuşlayacaksın.

• Merhaba forumdaşlar, elimde bir adet z3 mevcut. Telefon açılıyor, pc ye bağlanıyor, hatta pc den format bile attım telefona. Sorunum şu ki ekran simsiyah, en ufak bir yazı simge hiçbir şey gelmiyor. Ekran ışığı yanıyor ve simsiyah ekranda duruyor.

Sorun ekran panelinde mi? Anakartta mı? Yoksa ekran flex kablosunda mı? Anakartta olduğunu pek sanmıyorum gerçi.

Elinde ekranı sağlam anakartı patlak telefonu olan varsa almak isterim uygun fiyatlı, mümkünse beyaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Merhaba forumdaşlar, elimde bir adet z3 mevcut. Telefon açılıyor, pc ye bağlanıyor, hatta pc den format bile attım telefona. Sorunum şu ki ekran simsiyah, en ufak bir yazı simge hiçbir şey gelmiyor. Ekran ışığı yanıyor ve simsiyah ekranda duruyor.

Sorun ekran panelinde mi? Anakartta mı? Yoksa ekran flex kablosunda mı? Anakartta olduğunu pek sanmıyorum gerçi.

Elinde ekranı sağlam anakartı patlak telefonu olan varsa almak isterim uygun fiyatlı, mümkünse beyaz.
    Ekranın alttaki hoparlörün iç kısmında ve ana kart üzerinde iki adet soketi var. Arka kapağını ısıtıp bu iki yeri kontrol etmen gerekiyor. Ben iki ay önce ekranı bozuk çekmecede duran Z3’ümü tamir ettim. Hatta rengini de bakırdan beyaza çevirdim. Biraz uğraştırıcı ama tornavida seti alırsan keyifle uğraşır yaparsın. N11’de yan sanayi ekranlar da var bilgin olsun. Fiyatları 150-200 TL arası değişiyor. Orjinal ekran gibi değiller, ekran kasa oranları daha düşük. Hatta ekran yenileme hızları da düşük olduğu için geçişlerde mükemmellik bekleme. İyi günler.

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Çoktan yaptım dediğinizi, söktüm telefonun kapağını flexleri takıp söktüm ancak herhangi bir sonuca ulaşamadım. Ekran tamamen gitmeden önce de örnekteki gibi oluyordu

★ Sony Xperia™ Z3 Kulübü / FlashTool / Kamera İpuçları /Soru-Cevap ★ Lollipop Güncellemesi Geldi!

• BreakBeaT kullanıcısına yanıt
    Ona yeni ekran lazım, çok kez başıma gelen bir problem.
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Elinde olan varsa çıkma sağlam ekran arıyorum. Anakart yanık olan komple bulsam daha iyi olur.

Yan sanayi değil, çıkma arıyorum forumdaşlar

• İmeisi kullandığım z3üm var, ayırmasını bilsem parçalarını cüzi miktarda satmak isterim

• Z3 e nasıl twrp kurulduğunu anlatabilecek birisi varmı? Güncel hiç bir kaynak bulamadım

• Merhaba arkadaşlar, sony xperia z3 telefonuma twrp kurdum ardından ses modu yaptım (sesi hem arttırdı hem de bir çok ses yazılımı yükledi) yalnız sesi biraz fazla arttırdı düşük ses seviyesinde bile fazla ses veriyor ve ben rahatsız olmaya başladım, uzun lafın kısası kurduğum modu geri nasıl kaldırabilirim, yardımcı olabilecek birisi varmı?

Edit: Kurduğum mod bu ;
    https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/mod-one-xperia-sound-mod-v1-t3481567/amp/

• Nightmare_07 kullanıcısına yanıt
    Kurmadan önce cihazın TWRP üzerinden yedeğini almadıysanız geçmiş olsun, format atmadan düzeltmeniz zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Kurmadan önce cihazın TWRP üzerinden yedeğini almadıysanız geçmiş olsun, format atmadan düzeltmeniz zor.
    Öncelikle teşekkürler biraz geç oldu kusura bakmayın :) xperia companion üzerinden yazılımı sıfırdan kurup tekrardan root işlemini yaptım, şuan kurduğum modları daha dikkatli kuruyorum bu arada z3 için önerebileceğiniz modlar var mı hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightmare_07 -- 28 Eylül 2020; 0:55:58 >
  • Nightmare_07 kullanıcısına yanıt
    Z2 için ne kuruluyorsa aynıları Z3 için de mevcut, ha benim en çok kullanıklarım genelde Cyberian Kamera ve yamalanmış SoundFX ve mixerpaths.xml'leridir, çünkü telefonun kendi üzerindeki amfikatörü kalitesiz değil, ek mod kurmaya pek gerek duymuyorum o yüzden. Belki birkaç arayüz özelleştirmesi falan.
  • Bu telefon ilk çıktığında ben de almıştım. Sonra sıkıntılar yaşayınca başka telefona geçmiştim. Babasının malı gibi savunurlardı, eleştirince vatan haini muamelesi görürdünüz hey gidi günler hey kimsecikler kalmamış, Sony'nin dandik telefonları gibi piyasadan çekilmişler

• Z3 gayet iyi bir telefondu tam 2,5 sene kullandım. Son zamanlarda kamerasındaki ufak leke sorunu haricinde herhangi bir sorun yaşamadım. Sony ' nin telefonları dandik değildi , bazı telefon kullanmayı bilmeyen kullanıcıları dandikti. Sony piyasadan çekilince kullanıcılarının da buraya uğramaması çok normal...

• 
Sayfa: önceki 14501451145214531454
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.