Şimdi Ara

SONY Xperia™ Z3 Compact Bilgilendirme | Root | TR FTF ROM (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
23
Favori
57.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ziyanahhas

Arkadaşlar çok garip telefonlarda bu kadar fark olmaması lazım. Sebep ne olabilir ki?

ben bir sorayim size de bilgi veririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ziyanahhas arkadaşın dediği gibi teli rootlu olarak lolipop a geçirdim Titanium backup yükledim ve denemek için hangouts u kaldırdım önce simgesi gitmedi teli resetledim sonra simgeside gitti yani sorunsuzca kalktı

• cibitci kullanıcısına yanıt
    cibitci kardeşim telefonun üretim tarihi ne zaman baktınızmı?
  • ziyanahhas Z kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolasın, anlattığın adımları izledim, ben de sistem uygulamalarını silebildim.
    Hatta şu bağlantıdan Adaway uygulamasını yükleyip reklamları da engelledim.
    https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934544462

Telefonum 2015 4. hafta üretimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 22 Mart 2015; 18:33:04 >
  • NS_85 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı Olsun Kardeşim. Şunu görüyoruz ki telefon üretim tarihiyle pek bir alakası yok gibi.
    2014 son haftalar hocam

• By40bir hocam Titanium backup harici bir Pro ile denedinizmi bendede hangouts harici Pro kaldırmadı Titanium backup System app remover kurdum istediğimi kaldırdım

Hocam sizde de anlık kasılmalar oluyor mu? Örneğin GSam Battery Monitor uygulamasını açarken hafif takılıyor. Birkaç gündür rootsuz kullanıyordum 5.0.2 sürümünü böyle olmuyordu.
  • Hayır hocam benim dikkatimi çeken bir kasılma yada yavaşlama olmadı, birde siz sd kart kullanıyormusunuz. Belki onunla alakası olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cibitci

By40bir hocam Titanium backup harici bir Pro ile denedinizmi bendede hangouts harici Pro kaldırmadı Titanium backup System app remover kurdum istediğimi kaldırdım

Yok hayır, başka bir uygulama ile denemedim. Ben hiç reset atıp yeniden bakmayı düşünmedim.

Telefonu yeni topladım. Uygulamalar veriker v.s. Biraz daha bekleyip yeniden denerim. Yapanlara hayırlı olsun

• Kamera tuşuna, farklı bir kamera yazılımı atamamız mümkünmü? Mesela ekran kilitliyken, tuşa basınca stock kamera değilde, Snap başlasın istiyorum. Farklı telefonlarda bu tür modlar olmuştu ama Z3c'de bu tür bir konu bulamadım. İngilizce yok ve dolayısı ile xda'da da yeterli yardımı alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

Kamera tuşuna, farklı bir kamera yazılımı atamamız mümkünmü? Mesela ekran kilitliyken, tuşa basınca stock kamera değilde, Snap başlasın istiyorum. Farklı telefonlarda bu tür modlar olmuştu ama Z3c'de bu tür bir konu bulamadım. İngilizce yok ve dolayısı ile xda'da da yeterli yardımı alamıyorum.

Apklarin ismini degistir bulundugu klasorde oyle dene

• Tesla Nikola kullanıcısına yanıt
    Söylediğini anlayamadım. Biraz detay verirmisin? Neredeki isimleri değiştirmemi öneriyorsun ?
  • telefonu flashlamadan önce uygulamalar dahil herşeyi nasıl yedekleyebilirim
  • akin9685 A kullanıcısına yanıt
    Telefonunuz rootlu ise Titanium Backup, Ultimate Backup gibi uygulamalar var. Rootsuz ise Helium uygulamasını kullanabilirsiniz.
  • selamlar..

lollipop'ta system rw hakkı alamayanlar için fixlenmiş zip dosyasını paylaşıyorum. ziyanahhas arkadaşın anlattığı gibi .93 versiyonuna geri dönüp root ve dual recovery 2.8.3 installer ile cwm yükledikten sonra verdiğim linkteki fixlenmiş lollipop dosyasını yüklüyoruz, açılmasını bekliyoruz bu kadar. başka ek birşey yüklemeye gerek yok. (lollipop yükledikten sonra cwm recovery'e girilmiyor onunla ilgili bir fix çıkmadı henüz.. bu sadece root+system rw hakkı sağlıyor)

system rw fixed lollipop.zip:https://mega.co.nz/#!Tsx10TqJ!hItX1Dnnoxn_Go6auQjJBLsq9fhK9b_ZeeE8Cuabdek

• drorcun D kullanıcısına yanıt
    Bu flashlanabilir zip'i yükledikten sonra, diğer 77 sürümü system dosyası davre dışı bırakarak ftf şeklinde yeniden flashlıyorduk. Bunda ftf flashlama yokmu?

• yok bu tam sürüm. başka birşeye gerek yok, install zip deyip yükleyeceksin..

edit: arada .77 versiyonunu flashlamaya da gerek yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drorcun -- 23 Mart 2015; 21:25:53 >
  • Bu 4.4.4 _5.77 sürümünde TitaniumBackup Sd karta yedek alamıyor. Kart yazılabilir değil diyor bunun bir çözümü var mı? Hatta Flash Tool ile 5.0.2 kurdum onda da aynı sorun vardı.

5.0.2 de sistem yazma hakkı bazı telefonlarda olması bazılarında olmaması dosyalardan kaynaklı olabilir mi? @ziyanahhas arkadaş tüm dosyaları internete yüklese ve yazma hakkı alamayanlar o dosyalarla denese acaba olmaz mı?
  • Seyyahım kullanıcısına yanıt
    4.4.4 .77'li sürümde sd kart sınırlamasını kaldırmak için telefonun root'lu olmalı ve ilk mesajda verdiğim "KitKat External SD Card Patch" uygulamasını kurmalısın. 5.0.2'de ise system yazma veya root hakkına dahi gerek yok ve sd kart sınırlaması olmaksızın kullanabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.