Şimdi Ara

SONY Xperia™ Z3 Compact Bilgilendirme | Root | TR FTF ROM (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
23
Favori
57.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Z3 Compact Lollipop güncellemesi Türkiye ftf dosyası

https://yadi.sk/d/BsBrnErFfiAKK
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Z3 Compact Lollipop güncellemesi Türkiye ftf dosyası

https://yadi.sk/d/BsBrnErFfiAKK

Teşekkürler. Bende hazırlamıştım ama upload etmek bugüne kalmıştı. Tekrar sağol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel olarak dosyayı indirerek flashlayarak güncelleme yapsak, arkadan gelecek düzeltme güncellemeleri otomatik olarak telefona gelir mi? (benim telefonuma güncelleme hala gelmedi de :( yurtdışından getirtmiştim telefonu (abd), ve bir yakınımın pasaportuna işletmiştim (almanya). acaba bununla bir ilgisi var mıdır merak ediyorum)

• Mai Martı kullanıcısına yanıt
    Flaşlayıp güncelleme yaparsan yeni güncellemeleri alırsın ama yüklediğin rom hangi ülkeninse onunla beraber alırsın baltic romu yuklemeni tavsiye ederim güncellemeleri ilk alan ülkelerden biri

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerlix73

Flaşlayıp güncelleme yaparsan yeni güncellemeleri alırsın ama yüklediğin rom hangi ülkeninse onunla beraber alırsın baltic romu yuklemeni tavsiye ederim güncellemeleri ilk alan ülkelerden biri

Teşekkür ederim, galiba öyle yapacağım. Güncelleme hala gelmedi öyle olması da imkansız ama gelmeyecek gibi

• Arkadaşlar FTF rom flashlamaktan bu kadar korkmayın. Zaten servislerde "telefona yeni yazılım atıldı" denildiği zaman, bu işlemi yapıyorlar demektir. Siz her telefonu Sony Comp. 'a bağlayıp, interneten indirip, kurmasını bekliyorlarmı sanıyorsunuz ? FTF rom atmak hiç bir zarar vermez ! Aksine hayat kurtaran bir işlemdir ve bunu öğrendiğinizde artık telefonu sistemsel olarak bozmaktan dahi korkmayın. Telefon açılmıyormu ? Yanlış dosyamı sildiniz ? Basın stock FTF'yi düzelsin. Biraz cesaret edin...
  • By40bir kullanıcısına yanıt
    Bana güncelleme gelmedi hala. Baltic romu ile FTF yapsam, daha sonra PC Companion ile yapılan onarma işlemini yapabilecek miyim? Soruyorum çünkü, anladığım kadarı ile Sony Companion programı onarma işlemini, telefonu güncellemek için indirdiği dosyalar vasıtası ile yapıyor. FTF yaparsam, baltic rom dosyasını kendim manuel indirmiş olacağım. Onarma işlemi yaparken program nasıl onaracak? Bana daha güncelleme gelmemiş olmasına rağmen tr romunu indirip mi yapacak onarımı? Veya baltic romu anlayıp, baltic romunu indirip mi onarım yapacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mai Martı -- 3 Nisan 2015; 22:06:15 >
  • 1. si arkadaşlar zaten TR romunuda FTF olarak vermişler.
    2. si ise; Baltık romunu yüklesende bir şey değişmeyecek. PC Comp. senin için baltık dosyalarını indirip, yeniden onarma yapacak. Telefonun ayrı bir moda girmeyecek. Orijinalliğinden çıkmayacak. Değişen bir şey olmayacak. Telefona FTF flashlarsanız sanki illegal bir şey yapıyormuşsunuz gibi düşünmeyin. Telefonun sadece Baltık ülkeleri ile aynı muameleyi görecek ve oranın telefonuymuş gibi görünecek. Güncelleme Baltık ülkelerine gelince, sanada gelmiş olacak. Sıkıntı yok, flashla gitsin. Beğenmezsen önceki sürüm FTF leri var, onlarla geri dön.

• halihazırda locked bootloader olarak rootlu lollipop kullananlar ekteki dosyayı indirip, telefon usb debug modda bilgisayara bağlı iken indirdiğiniz dosya içindeki install.bat'ı çalıştırın, telefon recovery ile açıldıktan sonra tekrar dual recovery 2.8.3 flashlayın.. cwm recovey'nin tadını çıkartın..
    https://mega.co.nz/#!zdJ0iIjJ!OE1S6q5MRFU9T_BMK2-6H5TFx2SVSfdPVqJHTRyS7gE
  • drorcun D kullanıcısına yanıt
    2.8.3 versiyonu lolipop'ta çalışmıyordu, değişen ne olduki?

• lollipop kerneldeki bir ozellik (selinux) cihaz restart ederken recovery'i bypass edip calismasini onluyordu, bu fix ile onu kirdilar.. dikkat edersen fix dosyasinin adi bye selinux ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drorcun -- 7 Nisan 2015; 8:27:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drorcun

lollipop kerneldeki bir ozellik (selinux) cihaz restart ederken recovery'i bypass edip calismasini onluyordu, bu fix ile onu kirdilar.. dikkat edersen fix dosyasinin adi bye selinux ;)

xposed modülüne çözüm varmı bende çalışmıyor

• PC Companion ile onarma işlemini gerçekleştiremiyorum çünkü support zone gibi alt bileşenleri yükleniyor demesine rağmen halen daha yüklenmiş değil. Bileşen yükleniyor diyor hala 0 MB gösteriyor. Windows 7 kullanıcısıyım. Bir eksiğim mi var software bağlamında?

edit: tamam, hallettim. ben direk pc'ye download edip yüklemiştim pc companion'ı. sildim ve telefon üzerinden "yazılım güncelleştirmesi var" bildirimine tıkladım kendisi yükledi companion'ı o zaman bileşenleri de yükledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mai Martı -- 7 Nisan 2015; 17:35:37 >
    Derleme ve model numarası ile alakalı sormak istediklerim var. Telefonumun model numarası D5833, derleme numarası ise 23.0.1.A.5.77.
    Yayınlanmış lollipop romlarına baktım, xda-developers'ta D5833 için yakında gelecek diyor, henüz çıkmamış zannedersem. Galiba flashlayamayacağım. Telefonuma da o yüzden güncelleme hala gelmedi demek ki.

Öte yandan derleme numaram 77 ile bitiyor. Yine yayınlanmış olan lollipop romlarına baktım, derleme numaraları 690 ile bitiyor. Benimkinin 77 ile bitmesinin sebebi kitkat olması mı? Yani lollipop'a yükseltince 690 mı olacak, yoksa lollipop'a yükseltebilmem için mi 690 olması gerekiyor?

edit: Anladığım kadarı ile D5833 için şu an flashlamak imkansız. Veya D5803 romu flashlamak sorun meydana getirebilir. xda-developers'ta da, 5.1 sertifikalandığından, D5833'e direk 5.1 gelebilir vs goygoyları dönüyor. 690 ve 77 ile bitme olaylarını da anladım.

Öte yandan şimdiye kadar yayınlanmış romlar için link hem kitkat hem lollipop:http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/list-stock-firmwares-d5803-d5833-t2906706

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mai Martı -- 9 Nisan 2015; 16:04:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seben11

quote:

lollipop kerneldeki bir ozellik (selinux) cihaz restart ederken recovery'i bypass edip calismasini onluyordu, bu fix ile onu kirdilar.. dikkat edersen fix dosyasinin adi bye selinux ;)

Arkadaşın paylaştığı byeselinux düzeltmesini uygulayın, ardından recoveryden Dual Recovery 2.8.3'ü flashlayın ve şu adımları takip edin:

- Recovery'i açın ve önce bir yedek alın ne olur ne olmaz :)
    - "Xposed arm flashable.zip" dosyasını yükleyin, ardından Cache ve Dalvik-Cache'i temizleyin ve telefonu yeniden başlatın.
    - Telefon açılınca "XposedInstaller_3.0-alpha2.apk" dosyasını yükleyin, açın, hızlı başlat yapıp recoveryi açın ve yine Cache, Dalvik-Cache temizliği yapın ardından baştan başlatın.
    - Şimdilik bu kadar.

En can alıcı kısım ise her modül yüklemenizden sonra mutlaka recoveryden cache ve dalvik cache temizliği yapmalısınız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 7 Nisan 2015; 22:01:15 >

• Mai Martı kullanıcısına yanıt
    .77 ile biten sürüm kitkat. .690 ile biten sürüm lollipop. Gerekli FTF ROM dosyalarını konunun başında bulabilirsin. Lollipop'a geç, beğenmezsen kitkat'a geri dön. Basit şeyler bunlar. Her ikisinide dene, bependiğinde kal. 5833 romlarını şse aklından çıkar. Öyle bir telefon yokmuş gibi düşün.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seben11

quote:

Arkadaşın paylaştığı byeselinux düzeltmesini uygulayın, ardından recoveryden Dual Recovery 2.8.3'ü flashlayın ve şu adımları takip edin:

- Recovery'i açın ve önce bir yedek alın ne olur ne olmaz :)
    - "Xposed arm flashable.zip" dosyasını yükleyin, ardından Cache ve Dalvik-Cache'i temizleyin ve telefonu yeniden başlatın.
    - Telefon açılınca "XposedInstaller_3.0-alpha2.apk" dosyasını yükleyin, açın, hızlı başlat yapıp recoveryi açın ve yine Cache, Dalvik-Cache temizliği yapın ardından baştan başlatın.
    - Şimdilik bu kadar.

En can alıcı kısım ise her modül yüklemenizden sonra mutlaka recoveryden cache ve dalvik cache temizliği yapmalısınız!

Ben bunları denemiştim dün xposed arm yükleyip cache ve dalvik yapıyorum cihaz fremowork değişmiş şekilde açılıyor fakat xposed modülünün altondaki kırmızı yazı kaybolmuyor modül aktif görünmüyor cihazı tekrar başlattığımda açılmıyordu

• seben11 kullanıcısına yanıt
    O kırmızı yazı bende de var. Modül indirip modüller kısmından aktif ediyorum, sonra frameworkten hızlı başlat yapıp recoverye giriyorum. cache ve dalvik cache temizliği yapıp açıyorum telefonu sıkıntı olmuyor
  • quote:

O kırmızı yazı bende de var. Modül indirip modüller kısmından aktif ediyorum, sonra frameworkten hızlı başlat yapıp recoverye giriyorum. cache ve dalvik cache temizliği yapıp açıyorum telefonu sıkıntı olmuyor

Teşekkür ederim birde senin anlattığın gibi deneyim

Emin misin? D5833 ile D5803 arasında sorun olmayacaksa neden xda-developers'takiler D5833 romunu bekliyorlar?

Bir de merak ettiğim, recovery mode'una girmek burada anlattığı gibi z3 ile aynı mı? Örneğin birinci metod z3 compact'ta da uygulanabilir durumda mı?

http://www.android.gs/enter-sony-xperia-z3-recovery-mode-in-a-minute-or-less/

"Method 1

Turn off your Xperia Z3: press power key and select “power off” or press and hold power key for a few moments.
    Power on your device and when the LED notification lights turn on press several times Volume Up or Volume down buttons.
    At the end, your Xperia Z3 will be rebooted into recovery mode."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mai Martı -- 9 Nisan 2015; 16:04:30 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.