Şimdi Ara

Sony Xperia Z2'ye tarafsız yorum yapacak kullanıcılar bakabilir mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
3.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makineyi 4 gün önce turkcellden aldım şunu söylemek istiyorum ben bir ıphone 4s ten geçtim telefonu 6 aydır bekliyordum gerçekten beklediğime deydi telefon inanılmaz derecede hızlı bunu belirtmek isterim önceki yorumları okudum bazı arkadaşlar sesin boğukluğundan bahsetmiş bendede böyle birşey wardı ayarlardan gürültü onleyici ve konusma sesi ni ayarladım karşı tarafın sesi şimdi billur gibi çıkıyor telefona bok atmayın derim alet canavar ıphone falan hıkaye bukadarını soylıyebılırım alacak arkadaşaların kafasında soru ısaretı olmasın gonul rahatlıyla alabılırısnız
  • benim de tarifem bitmiş bu ay yine bi taahhüt yapıp alayım mı diye düşünüyorum bu aleti
    herkesin de arada kalacağı gibi s5 m8 ve z2 arasında inceden mekik dokumaya başladım.
    ben açıkçası s3 kullanıcısı olarak biraz ele oturan kalite arayışındayım. geri kalanı zaten android olduğu için öyle uçurum farklar olmuyor biliyorsunuz.
    e şimdi s5 in kasası da malum yani bıktım açıkçası yani alsam ilerde boyasının dökümlesini falan tekrar yaşayacağıma eminim
    m8 ve z2 ikisi de güzel telefon. sony e ps4 ten dolayı biraz daha sempati beslemiyor değilim ama htc nin de androidi en iyi kullanan telefon olduğunun ve malzeme açısından gerçekten iyi olduğunun da farkındayım.

araştırayım diye buraya girdim iki telefon da yerden yere vurulmuş valla.
    objektif olarak yorum yapabilen bir iki kişi var.
    bence objektif olarak yorum yapmanın özü o telefona sahip olup bütün kötü özelliklerini boylu boyunca verdiği parayı aklına getirmeden sıralayabilmektir.
    olumlusunu yazmasın ama sadece olumsuz özelliklerini

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeR

benim de tarifem bitmiş bu ay yine bi taahhüt yapıp alayım mı diye düşünüyorum bu aleti
    herkesin de arada kalacağı gibi s5 m8 ve z2 arasında inceden mekik dokumaya başladım.
    ben açıkçası s3 kullanıcısı olarak biraz ele oturan kalite arayışındayım. geri kalanı zaten android olduğu için öyle uçurum farklar olmuyor biliyorsunuz.
    e şimdi s5 in kasası da malum yani bıktım açıkçası yani alsam ilerde boyasının dökümlesini falan tekrar yaşayacağıma eminim
    m8 ve z2 ikisi de güzel telefon. sony e ps4 ten dolayı biraz daha sempati beslemiyor değilim ama htc nin de androidi en iyi kullanan telefon olduğunun ve malzeme açısından gerçekten iyi olduğunun da farkındayım.

araştırayım diye buraya girdim iki telefon da yerden yere vurulmuş valla.
    objektif olarak yorum yapabilen bir iki kişi var.
    bence objektif olarak yorum yapmanın özü o telefona sahip olup bütün kötü özelliklerini boylu boyunca verdiği parayı aklına getirmeden sıralayabilmektir.
    olumlusunu yazmasın ama sadece olumsuz özelliklerini

Hocam iki telefon da canavar gibi. z2'nin m8 den farkı su geçirmezlik ve kamerası. Kamera olark m8 den biraz daha iyi z2 m8 in ışıkları patlattığı youtube üzerinden izlenen videolardan da farkediliyor hocam. Ama android deneyimi olarak ikisi de nefis cihaz.

• bende 3 gundur kullanıyorum telefonu ben sadece karşı tarafa giden seste cızırtı sorunu oldugunu fark ettim başka bi sorun yok suan ayarlardan 1-2 şey değiştirdim bakalım ses sorunu giderildi gibi şimdilik.malzeme kalitesi çok iyi yazılımsal sorunlarda ilerideki güncellemelerle giderilir gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GazozKapaa

bende 3 gundur kullanıyorum telefonu ben sadece karşı tarafa giden seste cızırtı sorunu oldugunu fark ettim başka bi sorun yok suan ayarlardan 1-2 şey değiştirdim bakalım ses sorunu giderildi gibi şimdilik.malzeme kalitesi çok iyi yazılımsal sorunlarda ilerideki güncellemelerle giderilir gibi.

2 aya kadar ben de almayı düşünüyorum sizden ricam sorunlarla karşılaşırsanız burada paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

Orijinalden alıntı: GazozKapaa

bende 3 gundur kullanıyorum telefonu ben sadece karşı tarafa giden seste cızırtı sorunu oldugunu fark ettim başka bi sorun yok suan ayarlardan 1-2 şey değiştirdim bakalım ses sorunu giderildi gibi şimdilik.malzeme kalitesi çok iyi yazılımsal sorunlarda ilerideki güncellemelerle giderilir gibi.

2 aya kadar ben de almayı düşünüyorum sizden ricam sorunlarla karşılaşırsanız burada paylaşırsanız sevinirim.

kurcalıyorum bakalım en ufak hata veya arıza olursa yazıcam yine buraya

• Allahtan burada yazılan gereksiz yorumlara takılıp telefon almıyoruz. Para kolay kazanılmıyor bu sebeple 2000 lirayı sokağa atacak kadar savurgan olmamız da mümkün değil. 2002'den beri forumun üyesi olarak bir şeyi araştırmadan da almayacağım kesindir. Gittim,gördüm,inceledim z2 aldım. Kullandığım 3. sony oldu bu ve diğerlerini de servis yüzü görmeden yıllarca kullandım.Benimkinde bir sorun çıkmadı çok şükür ama elektronik cihaz sorun çıkarmayacak diye de bir kanun yok. Hiçbiri babamızın malı değil, gidip bakın hangisini beğenirseniz onu alın ama burada her yazılana da kulak asmayın.
  • dün vodafone gittim ikisini de şöyle bi ayak üstü inceledim. ikisinin de kamerasına falan baktım. daha çok de dışına baktım ne yalan söyleyeyim. m8 ele daha rahat oturuyor gibi geldi bana. z2 biraz daha kalın duruyo yani tutamıyomuşum gibi hissettim. ekran kalitesi olarak ikisinin de ekranı gerçekten çok iyi çok canlı. ses olarak youtubeden bi vidoya baktım htc nin sesi bariz olarak iyi çıkıyor. z2 ona göre biraz daha boğuk çıkartıyor sesi. bu durumda eski walkmancilere de hak verdim açıkçası evet o ses o telefona yakışmıyor.

ikisi arasında malzeme olayına baktım. z2 tatlı güzel bi cam ama htc de çok güzel aluminyum kullanmış yaa gerçekten farklı bi kasa olmuş.

yalnız şunu belirtmek isterim arkadaşlar burda kamera merceğinin kayık olması konusundaki şikayetlerin çok gereksiz olduğu bence çok açık. ya yapmayın arkadaşlar gerçekten o derece de inceleme biraz abartılı olmuyo mu sizce? yani milimetrenin yarısı falan bile değil bence o kayma dediğiniz şey. gerçekten sorun içine alınacak bişey bile değil açıkçası.

neyse bugünkü internet araştırmalarım ve kendi görüşüme göre ben z2 ye karar verdim. htc malzeme konusunda ve ele oturma konusunda bana daha iyi gelmiş olsa da z2 daha güzel görünüyor bana yaa. dedim ya daha sempatik geliyor bana.

bir önceki yorumumda dediğim şeyi yapacak olursam, z2 almaya karar vermiş biri olarak kötü özelliklerini sayıyorum.

telefonun hoparlörlerden verdiği ses htc kadar kristal gibi değil.
    kasa olarak htcnin yanında bi tık geride kalıyor.
    ele oturması konusunda da htc daha iyi.

• Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
    @RevengeR
    @alfa147

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirPhilosophy -- 1 Temmuz 2014; 18:26:14 >
  • @TIRPAN arkadaşıma katılıyorum. bazı yorumlar gerçekten bilgilendirici araştırıp burda paylaşanların emeğine sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada kamera karşılaştırırken gece çekimlerini unutmayın. Işıkta her makine çeker ama az ışıkta z2 gibi çeken telefon yok,nokia dahil. Yani az ışıkta fotoğraf ve video çekme konusunda z1 ve z2 en iyi telefon diyebiliriz.Bununla ilgili bir sürü karşılaştırma var zaten, seyredilip görülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa147 -- 3 Temmuz 2014; 4:10:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa147

Bu arada kamera karşılaştırırken gece çekimlerini unutmayın. Işıkta her makine çeker ama az ışıkta z2 gibi çeken telefon yok,nokia dahil. Yani az ışıkta fotoğraf ve video çekme konusunda z1 ve z2 en iyi telefon diyebiliriz.Bununla ilgili bir sürü karşılaştırma var zaten, seyredilip görülebilir.

Hiç biri nokia dan daha iyi çekemez az ışıkta. Dilersen cep telefonu fotoğrafçılığı bölümünün sayfalarını yokla coolesfcuk adlı arkadaşın L925 ile çekmiş olduğu akşam resimlerini gör. Zaten lumiaların en büyük özelliği az ışıklı ortamda büyük işler yapması. Ve o konuda da yanına yaklaşabilen yok. Bilip bilmeden yorum yapmayın konu üzerinde.

• quote:

quote:

Bu arada kamera karşılaştırırken gece çekimlerini unutmayın. Işıkta her makine çeker ama az ışıkta z2 gibi çeken telefon yok,nokia dahil. Yani az ışıkta fotoğraf ve video çekme konusunda z1 ve z2 en iyi telefon diyebiliriz.Bununla ilgili bir sürü karşılaştırma var zaten, seyredilip görülebilir.

Hiç biri nokia dan daha iyi çekemez az ışıkta. Dilersen cep telefonu fotoğrafçılığı bölümünün sayfalarını yokla coolesfcuk adlı arkadaşın L925 ile çekmiş olduğu akşam resimlerini gör. Zaten lumiaların en büyük özelliği az ışıklı ortamda büyük işler yapması. Ve o konuda da yanına yaklaşabilen yok. Bilip bilmeden yorum yapmayın konu üzerinde.

Bizimkullandığımız 1020 nin ayarları bozuk diyorsun yani. Nokia karanlıkta video çekerken Sony den daha çok focus problemleri yaşıyor maalesef özellikle test alanı için kullandığımız gece kulübü gibi değişken ışıklı mekanlarda.Karanlık bir parti de z2 alsaydım diye pişmanlık dile getirebilirsin. Ama ışık altında Nokia'nın daha iyi fotoğraf çektiğini gerçek, Sony resimlerinde renklerde patlama çok yaşanıyor gündüz çekimlerinde. Denemeden fikir beyan etmeyin konu üzerine.

• quote:

quote:

quote:

Bizimkullandığımız 1020 nin ayarları bozuk diyorsun yani. Nokia karanlıkta video çekerken Sony den daha çok focus problemleri yaşıyor maalesef özellikle test alanı için kullandığımız gece kulübü gibi değişken ışıklı mekanlarda.Karanlık bir parti de z2 alsaydım diye pişmanlık dile getirebilirsin. Ama ışık altında Nokia'nın daha iyi fotoğraf çektiğini gerçek, Sony resimlerinde renklerde patlama çok yaşanıyor gündüz çekimlerinde. Denemeden fikir beyan etmeyin konu üzerine.

Kullanımım açısından Videosu beni ilgilendirmiyor. Ben fotoğraf çekiminden bahsediyorum. Düşük ışıkta altında lumia serisinden daha iyisi yok istediğin videoya bak youtubedan tüm karşılaştırmalar bunu gösteriyor. Gece çekiminde iso yu 100 shutter speedi 4 sn yapınca az ışıklı ortamı veya karanlık ortamı oldukça aydınlatıyor. Bilmiyorum kullanımınızı fakat bu performansa yetişebilen hiç bir amiral yok. Gündüz çekiminde neredeyse birebirler fakat gece çekiminde lumia nın farkı ortaya çıkıyor bakın video demiyorum çekim diyorum.

• telefonu dün akşam bu saatlerde aldım arkadaşlar yani z2'yi.
    telefonun her özelliği iyi beğendim şahane falan
    işte size bambaşka bir sorun.
    bu telefonun ekranı öyle samsungdaki gibi her açıdan görünmüyor bilginiz olsun. sağdan soldan bakınca falan bariz kararma yapıyor bilginiz olsun.
    benim gibi s3 ten buna geçen arkadaşlar olursa aranızda zaten direk anlayacaktır bunu.
    bugün öğlen güneşinde polarize gözlük takarken youtubeden video açtım. videoyu büyük izlemek için malumunuz telefonu yan çevirdim. yan çevirir çevirmez tuş kilidi girdi sandım ama gözlüğü bi çıkardım ki resmen gözlükle görüntü sıfır :D
    menülerde dolaşırken görüyorum da videoda nasıl oluyo da görmüyorum dedim. telefonu dik çevirince anladım bambaşka bi ilginç bişey oldu yani bu benim için :D
  • quote:

telefonu dün akşam bu saatlerde aldım arkadaşlar yani z2'yi.
    telefonun her özelliği iyi beğendim şahane falan
    işte size bambaşka bir sorun.
    bu telefonun ekranı öyle samsungdaki gibi her açıdan görünmüyor bilginiz olsun. sağdan soldan bakınca falan bariz kararma yapıyor bilginiz olsun.
    benim gibi s3 ten buna geçen arkadaşlar olursa aranızda zaten direk anlayacaktır bunu.
    bugün öğlen güneşinde polarize gözlük takarken youtubeden video açtım. videoyu büyük izlemek için malumunuz telefonu yan çevirdim. yan çevirir çevirmez tuş kilidi girdi sandım ama gözlüğü bi çıkardım ki resmen gözlükle görüntü sıfır :D
    menülerde dolaşırken görüyorum da videoda nasıl oluyo da görmüyorum dedim. telefonu dik çevirince anladım bambaşka bi ilginç bişey oldu yani bu benim için :D

Ekranı kötü mü diyorsunuz yani?

• SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    yani çok yan açıdan bakacam diyen adam için kötü olur açıkçası. yoksa normal kullanımda feci canlı ve parlak bir ekranı var aletin.
    samsungun ekrana bakış açısı konusundaki başarısını yakalayamamış sadece. özellikle de tanıtım bilgilerinde her açıdan net görüntü falan diye özellikle belirttiği için bana battı bu durumu açıkçası.

ya şöyle düşünelim bi video açtığımızı düşünelim üç dört arkadaş masada oturuyoruz telefonu da masaya koyduk. ekranı herkes görür bi şekilde ama esas parlaklığında göremez.
  • quote:

yani çok yan açıdan bakacam diyen adam için kötü olur açıkçası. yoksa normal kullanımda feci canlı ve parlak bir ekranı var aletin.
    samsungun ekrana bakış açısı konusundaki başarısını yakalayamamış sadece. özellikle de tanıtım bilgilerinde her açıdan net görüntü falan diye özellikle belirttiği için bana battı bu durumu açıkçası.

ya şöyle düşünelim bi video açtığımızı düşünelim üç dört arkadaş masada oturuyoruz telefonu da masaya koyduk. ekranı herkes görür bi şekilde ama esas parlaklığında göremez.

Anladım dostum sağolasın. Yeni sorunlarla karşılaşırsan bilgilendirmeyi ihmal etmezsen sevinirim.
  • quote:

Hocam oyunlarda sanal tuşlar kalkıyor mu?
  • quote:

Bir de çekmiş olduğun fotoğrafları paylaşırsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.