Şimdi Ara

Sony Xperia Z2'ye tarafsız yorum yapacak kullanıcılar bakabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
3.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Telefonu almayı düşünüyorum fakat kasa açıklığı, ölü piksel, aşırı ısınma, kamera lensinde kayma vs bir sürü sıkıntıları olan bir telefon bu. Ben de aldığımda bu tarz sıkıntılarla karşılaşırsam diye korkuyorum. Öncelikle siz bu sıkıntıları yaşadınız mı? Yaşadıysanız sonraki süreçte ne yaptınız kıvrandırmadan yeni cihaz ile değişimi kabul ettiler mi?

Yorumlarınızı bekliyorum ve lütfen tarafsız olsun.

• SONY xperia Z2 telefonu 20 gün önce piyasaya çıktığının 2. Günü VATAN BILGISAYAR dan satın aldım. 1 günlük kullanım süresi içerisinde bariz bir şekilde sinyal zayıfken telefonun çekmedigini mobil görüşme ve veri aktarımı sorunu olduğunu gördüm. .konuşurken karşı tarafin sesimi cızırtılı ve derinden duyduğunu ben de telefonu kulağıma götürdügümde telefondan tıkır tıkır sesler geldigini karşı tarafı yetersiz duyduğumu farkettim...telefonla ses kaydı yapıp mikrofonu mu patlak diye denedigimde ses kaydini gürültülü bir ortamsa berbat yaptigini sessiz ortamdada cok yeterli yapmadığını gözlemledim. Tum bu problemleri 1 gün sonra vatan bilgisayarda satan görevli ve alt katta servisteki kişiye gösterdim ve onlarda onayladilar ama malesef servise yollamaları gerektiğini onların donanimsal arıza olduğunu onaylamalari gerektigini problemin yazılımsal olabileceğini ileri sürdüler. Hadi neyse dedim 2/3 günde bakar onaylarlar dedim sorun etmedim...15 gün sonra yazilim guncellendi ayarlar yapıldı diye cihazı getirdiler ...vatandaki görevlilere sim kartimi verdim taktilar ve çekmiyor du ...diger problemleri test bile etmedim ve tekrar yollayacaklarını söylediler....Yazılım yeniden yükleyip tüm ayarları yapılıp bana ulastirilan telefonda aynı arıza devam ediyorsa olayin yazılımsal olmadığını anlamak zor olnasa gerek kaldıki baştan da belliydi. ..bu gün 20.gün bekliyorum ve benim telefon açıp konusabilecegim veya yüzyüze bana mantıklı 2 cümle cevap verebilecek bir tek muhatabım bile yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dtyt

SONY xperia Z2 telefonu 20 gün önce piyasaya çıktığının 2. Günü VATAN BILGISAYAR dan satın aldım. 1 günlük kullanım süresi içerisinde bariz bir şekilde sinyal zayıfken telefonun çekmedigini mobil görüşme ve veri aktarımı sorunu olduğunu gördüm. .konuşurken karşı tarafin sesimi cızırtılı ve derinden duyduğunu ben de telefonu kulağıma götürdügümde telefondan tıkır tıkır sesler geldigini karşı tarafı yetersiz duyduğumu farkettim...telefonla ses kaydı yapıp mikrofonu mu patlak diye denedigimde ses kaydini gürültülü bir ortamsa berbat yaptigini sessiz ortamdada cok yeterli yapmadığını gözlemledim. Tum bu problemleri 1 gün sonra vatan bilgisayarda satan görevli ve alt katta servisteki kişiye gösterdim ve onlarda onayladilar ama malesef servise yollamaları gerektiğini onların donanimsal arıza olduğunu onaylamalari gerektigini problemin yazılımsal olabileceğini ileri sürdüler. Hadi neyse dedim 2/3 günde bakar onaylarlar dedim sorun etmedim...15 gün sonra yazilim guncellendi ayarlar yapıldı diye cihazı getirdiler ...vatandaki görevlilere sim kartimi verdim taktilar ve çekmiyor du ...diger problemleri test bile etmedim ve tekrar yollayacaklarını söylediler....Yazılım yeniden yükleyip tüm ayarları yapılıp bana ulastirilan telefonda aynı arıza devam ediyorsa olayin yazılımsal olmadığını anlamak zor olnasa gerek kaldıki baştan da belliydi. ..bu gün 20.gün bekliyorum ve benim telefon açıp konusabilecegim veya yüzyüze bana mantıklı 2 cümle cevap verebilecek bir tek muhatabım bile yok.

Sorunları üzerine sorun eklendi hocam desene. Çok sağol tarafsız yorumun için anladığım kadarıyla o paraya değecek bir cihaz olmadı bir nevi ölü doğmuş.

• Hocam bence s5 veya note3 yada iphone 5s al ama sen bilirsin m8 de guzel cihaz onu unuttum

• soniciler vardı yanıp tutuşan ortalığı kasıp kavuran kamerası ve telefonun kendi hikaye olunca sesleri kesildi
  • hocam bence siz baya bi şansızmışsınız.benim dayım kullanıyor 10 numara cihaz annemde note 3 var 2 sini karşılaştırdım.arada kalite farkı çok var kamerasına diyecek yok zaten çift stero hoparlör var yani bilmiyom ilk defa 1 kişiden şikayet okudum ilginç.eğer değiştirmiyorlarsa tüketiciye başvurun ki sanmam değiştirmelerei lazım
  • cihazın tek sıkıntısı ısınıyormuş o da normalde her telefon ısınır plastik geç ısnır geç soğur metal hızlı ısnır hızlı soğur.olmadı at suya soğusun :D
  • Şaşırdım doğrusu

• ilk parti mallar her zaman sorunlu olur, azcık sabredin sorunları çözüp yeni telefonları yollasınlar
  • Katkılarınız için teşekkür ederim Samsung zaten düşünmüyorum Iphone ise ayrı bir iticiliği var benim gözümde sevemedim bir türlü. Ama bekleyeceğim bu gidişle L930 u da incelemek istiyorum bakalım neler olacak. Ama böyle iddailı büyük markaların böyle hatalı cihazlar çıkarmaları insana ulan o kadar paranız teknolojiniz var sizin bu yaptığınız nedir? dedirtiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

Katkılarınız için teşekkür ederim Samsung zaten düşünmüyorum Iphone ise ayrı bir iticiliği var benim gözümde sevemedim bir türlü. Ama bekleyeceğim bu gidişle L930 u da incelemek istiyorum bakalım neler olacak. Ama böyle iddailı büyük markaların böyle hatalı cihazlar çıkarmaları insana ulan o kadar paranız teknolojiniz var sizin bu yaptığınız nedir? dedirtiyor.

Aaa ayip ediyorsun hocam z2 dünyanın en iyi kamerası (profesyonel cihazlar neki!) en iyi işlemcisisi, dörtka video çekicisisi, en iyisisi ekranı full karizma dünyanín en en en bişeyi yani diyecek fanlar birazdan damlar

• Sadece sorunlu olduğunu DUYDUM. Sana kalmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bildiğim tek sorun 50000/1 ihtimal kasada açık oluyormuş ondada sony yetkiliservise gönderince direk yenisini veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

soniciler vardı yanıp tutuşan ortalığı kasıp kavuran kamerası ve telefonun kendi hikaye olunca sesleri kesildi

aynen dediğin gibi çok fazla sahipleniyoruz bazen
    neden tarafsız bakmıyoruz anlamıyorum...

yanlış bilmiyorsam note3 kamera lensini sony veriyor ama kendi telefonları o kadar kaliteli çekemiyor, çok ilginç
    z2 e öyle oldu biraz, hala nedense en iyi bu deniyor, ama öyle değil kanımca

içimizde lumia 1020 ile kıyaslayanlar oldu, kamerası ondan daha iyi diyenler,
    ama maalesef oda doğru değil. yanılmıyorsam kendi reklamlarında da iddalıydı bu konuda

ses konusunda da sony eskisi gibi değil, (kulaklığa gelen ses)
    eski walkman telefonlardaki kalitesinden eser yok bana göre

kısacası bende hayal kırıklığı yarattı, almaktan şu an için vazgeçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

soniciler vardı yanıp tutuşan ortalığı kasıp kavuran kamerası ve telefonun kendi hikaye olunca sesleri kesildi

aynen dediğin gibi çok fazla sahipleniyoruz bazen
    neden tarafsız bakmıyoruz anlamıyorum...

yanlış bilmiyorsam note3 kamera lensini sony veriyor ama kendi telefonları o kadar kaliteli çekemiyor, çok ilginç
    z2 e öyle oldu biraz, hala nedense en iyi bu deniyor, ama öyle değil kanımca

içimizde lumia 1020 ile kıyaslayanlar oldu, kamerası ondan daha iyi diyenler,
    ama maalesef oda doğru değil. yanılmıyorsam kendi reklamlarında da iddalıydı bu konuda

ses konusunda da sony eskisi gibi değil, (kulaklığa gelen ses)
    eski walkman telefonlardaki kalitesinden eser yok bana göre

kısacası bende hayal kırıklığı yarattı, almaktan şu an için vazgeçtim

lg g3 ve diğer güncel cihazların kamera testinde xz2 4. olabildi bkz. phonearena

dxomark'da en iyi sensör ilan ettiklerinde gerçekten heyecanlanmıştım ama köşeli, eli yoran tasarımı, kamerasının hakkını verememesi, ve yerli yabancı forumlarda bahsedilen sorunlar doğmadan öldürdü gözümde cihazı

lg g3 de hikaye olacak bence ................. iphone 6'yı merak ediyorum şimdi tırt ios 8'i değil ama özellikle kamerasını

• Bu xperiza z serileri bana cok ablak geliyor ya sevemedim gitti ki arayuzude dandik bence :D zevk meselesi tabi

• Konu cayır cayır sağolun arkadaşlar kararım android yerine L930 veya L1020 yönünde olacak sanırım. 930 gelsin de bi.
  • Bu kadar fahis fiyata satilan telefonlarin boyle komik sorunlarla piyasaya surulmesi cok ilginc fakat daha ilginc olani insanlarin bunu bir sekilde kabul etmis olmasi, ilk parti urunununde olmazsa olmazmis vs. Servislerin de verdigi hizmet en sakin insni katil eder valla, kisa vadede cozume ulasmak olanaksiz

Sadece sony adina degil diger markalarinda boyle gunyuzune cikmis sorunlu cihazlarni satin almak bile bile ladestir.

Bide soylemeden gecemicem sony in eskiden adi vardi, suan telefon su gecirmez degil, suya dayanikli gibi komik soylemlerde bulunup cmura yatmasi benim gibi sony seven birini bile kendisinden soguttu.

Malesef tuketiciler dayatmalari kabul ettikce bu sorunlar devam edicek sanirim

• Sony bence telefonda dandikleşmeye başladı hemde çoktandır böyle. Çıkardığı xperialar da sürekli bi sıkıntı çıkıyor ve ya sıkıntılı şekilde piyasaya sürüyor. Eskiden dokunmatik devrinden önce, kazanmış olduğu sempati den dolayı bir şey söylenmiyor ama doğruya doğru.

• Haklısınız sony, Ericsson döneminde sağlamdı şu an böyle büyük hatalarla dolu olan cihazları bende de vadesini doldurmuştur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.