Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlarım şu batarya konusu gündeme çok geldiği için toplu olarak bir kez daha cevap vereceğim.Orjinal batarya takıldığından emin olmak isteyen kullanıcıların online siteler üzerinden almasını tasvip etmiyorum çünkü önünüze ne geleceği tamamen şanş. Ayriyetten orjinal yazanların çoğu orjinal kalitede 1. sınıf replika ürünler (yani Orj. değil) kaliteside tamamen şans dediğim gibi. Macera aramak istemiyorsanız benim gibi şansınızı Teleservice'de arayabilirsiniz. Makul bir fiyata değişimini yaparlar, cihaz zaten eskidi iyicene, o yüzden çok masraf çıkaracaklarını sanmam, en azından resmi bir merci olduğu için bataryada kısa zamanda sorun çıkarsa hakkınızı arama imkanınız var.

Bir de bu Deji bataryalarını çok sık duymaya başladım, bir tane de reklam kokan bir site yapmışlar fakat bataryayı öyle bir anlatmışlar ki sanarsın bataryayı takınca telefon uzaya çıkacak.Buna da bir açıklık getireyim. 1.si kalitesi orjinalden daha üstün değil, hatta aynı da değil orjinaline yakın, bir arkadaşım 5 ay önce Note 3'üne orjinaline fazla para vermek istemediği için Deji'nin taktı, idare ediyor fakat orjinali daha iyi gidiyor demişti bana. Eğer bir gün Z2'nin servis desteği kesilirse eğer kullanabileceğimiz en güvenilir çözüm olabilir deji fakat şuan için pek de elzem değil açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam Xposed ile uğraşma bence, kamera için bu daha temizdir, tabi siz bilirsiniz
    https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/mod-cyberian-camera-t3267271

Bu modu kurduktan sonra kamera açılmamaya başladı, durdu hatası alıyorum. Herşeyi düzgün yaptım sanırım(kameranın verilerini sildim) Z2 6.0.1 kullanıyorum. Eski haline nasıl döndürebilirim yada bunu nasıl kurabilirim yardımcı olur musun

• Rdau kullanıcısına yanıt
    En temizi cihazı yazılım onarma ile ya da flashtool ile orjinal yazılım atarak kurtarabilirsiniz. Ha yok mu daha kolay yolu o kadar uğraşamam derseniz de. ES File Explorer ile birazdan size paylaşacağım dosyaları androidin kök dizinine atarak da çözebilirsiniz.
  • quote:

En temizi cihazı yazılım onarma ile ya da flashtool ile orjinal yazılım atarak kurtarabilirsiniz. Ha yok mu daha kolay yolu o kadar uğraşamam derseniz de. ES File Explorer ile birazdan size paylaşacağım dosyaları androidin kök dizinine atarak da çözebilirsiniz.

Onarmayla root ve ayarlarımın gitmesini istemiyorum ve vakit alıyor. Rica etsem o dosyaları atarsanız çok sevinirim
  • Rdau kullanıcısına yanıt
    Ha bu arada cihazınızda Xposed kurulu ise mod hata verir ve çalışmaz (tecrübeyle sabit)
  • Z2 kullanıyorum. Sorunlar: Arka cam çatlak, haliyle kamerada da gri noktalar oluştu, arama yaptığımda da karşıya ses düzgün gitmiyor. Karaköyde bir handa bu parçaları 30$'a buldum. Telefonda hız olarak bir sıkıntım yok (Carbon Rom kullanıyorum) ama sanki yaptırsam bile sonradan başka parçaları elimde kalacakmış gibi geliyor. Siz olsanız ne yapardınız? Yeni telefon mu yoksa tamir mi?
  • Parçanın orjinali kadar dayanıklı olup olmadığı önemli. Bu devirde yeni telefon almak bütçe ister hocam, o yüzden ben şahsen servise verip şansımı deneme taraftarıyım. 600 tl derse fiyata da orda dur hoca, aynısının 2. Elini al daha temiz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yildir kullandigim z2 telefonun ekraninda yukardan asagiya 5mm lik 2 cizgi halinde dokunmatik arizasi oldu. Hep klif ve ekran koruyucu ile kulladigim icin ilk gunku gibi temiz ve tum malzemeri tam. Sizce tamir ettirip kullanmalimiyim yoksa 2 el ne kadar eder bligisi olan varmi. Tesekkurler...

Cihazi alacak varsa tekliflere acigim.

• serkan44444 kullanıcısına yanıt
    2. Elinin değeri 500 ila 650 arasında değişiyor ki en temizi (0 hasarlı olan) max. 700 tlye satarsınız ne yazık ki, fakat bu anlatığınız sorunları çözmeden 2. ele çıkarmaya kalkarsanız size kimse 300den yukarı vermez (alan da büyük ihtimalle zaten Z2 sahibi olduğundan parçası için alır.) Kısaca sizin telefonun şu haliyle sadece hurda değeri var...
  • Telefonun ekranini kendim degistirmeye karar verdim zira kvk 660 Tl.fiyat verdi. Nette cok fazla yedek parca satilan yer var bizzat alip deneyen varsa kaliteli orjinal ekran satan yer neresidir acaba yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler...

• Forumdan biri bana apk için mesaj atabilir mi? Belki yasaktır paylaşmak. Telefonu sıfırladığım için bir kaç uygulama ihtiyacım var. Virüssüz link lazım, hadi bi yardımcı olun arkadaşlarım :) Spotify VSCO FullMod falan :-)
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Karaköyde 120 Liraya kasa + kamera değiştirttim canavar gibi oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan44444

Telefonun ekranini kendim degistirmeye karar verdim zira kvk 660 Tl.fiyat verdi. Nette cok fazla yedek parca satilan yer var bizzat alip deneyen varsa kaliteli orjinal ekran satan yer neresidir acaba yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler...

Telefoncularda 200 tl civarı. Biraz sıkıntılı bence yekpare kasa telefonlar. El beceriniz varsa yapılabilir tabi

• Baya uygun denk gelmiş, güle güle kullanın hocam.

O değil de koca kış kılıfsız koruyucu camsız kullandığım telefonda bir tek çizik bile olmamışken dün kumsalda üzerine gelen birkaç kum tanesini sileyim derken enlemesine sağlam bir çizik oluştu telefonda, şuan acayip moralim bozuk. Plajlar tam bir telefon katili :(

• quote:

Baya uygun denk gelmiş, güle güle kullanın hocam.

O değil de koca kış kılıfsız koruyucu camsız kullandığım telefonda bir tek çizik bile olmamışken dün kumsalda üzerine gelen birkaç kum tanesini sileyim derken enlemesine sağlam bir çizik oluştu telefonda, şuan acayip moralim bozuk. Plajlar tam bir telefon katili :(

Eyvallah :D Sen de dert etme kasayı değiştirir devam edersin :D

• arkadaşlar acil yardım
    flashtool ile rom atacaktım ama "Phone ready for flashmode operations." yazısında kalıyor ilerlemiyor, telefon kaldı öyle elimde, ne yapmam lazım olmadı bir türlü

★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tb_fb -- 8 Temmuz 2017; 17:28:25 >
  • Hocam çizilen kasa olsa zerre takmam da çizilen ekran :)

• Normal görüşme sırasında sesim karşı tarafa çok az gidiyormuş. Yıkadım ve iğneyle çok sokmadan mikrofonu temizledim falan ama düzelmedi. Sorun yokken durduk yere böyle oldu nasıl çözebilirim?

• Arkadaşlar selam.

Telefonumun garantisi 3 ay önce bitti. Garanti bitmesine 1 hafta kala ekran, pil ve kasa değişti kvk da garanti kapsamında. 1 ay önce telefonun pili şişti ve arka kapağı alt soldan iterek aralık yaptı baya. Yani taktıkları pil 2 ayda bu hale geldi. Garanti bittiği için götürsem garanti dışı onarıma girecek ama bu taktıkları pille alakalı olduğu için sorumluluk onlarda daha çok aslında. Ki tehlikeli bir durum birazda bu, patlama ihtimali!. Gidip hakkımı arayacağım yalnız ne kadar hakkım var fikirleriniz nedir. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strathmorea -- 10 Temmuz 2017; 16:13:21 >
  • strathmorea kullanıcısına yanıt
    Bazı servisler takılan parçaya 6 ay garanti veriyor. Sormak lazım

• 
Sayfa: önceki 18811882188318841885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.