Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu yazıyı yazmak istemezdim ama size inananlar olduğu için yazmak zorundayım ki yanlış bilgilenmesinler. herhangi bi yerinin hakaret olarak algılanmasınıda istemem.
    aşağıdaki detayları diğer Z ve Z1 kullanıcılarının fark etmemesine ise hayret ettim.

1 senedir Z kullanıyorum, Z2 almak için de konuyu ilk mesajından beri takip ediyorum. ingilterede olduğunuz içinde cihazı ilk sizin alacağınızı biliyor ve düzgün yorumlar yapacağınıza inanıyordum ama hayal kırıklığına uğradım. maalesef hiç bişey bilmiyorsunuz telefona dair ve araştırmak yerinede hemen "bozuk" damgası vuruyorsunuz. daha aldığınız ilk günden beri hatta almadan önce götürürüm geri veririm, vericem, verdim yorumlarını hayretle okudum. keşke türkiyede yaşasaydınız.

gelelim hatalarınıza ve yanlış kullanımlarınıza;
    "klavye küçük".

o kadar küçük değil tabiiki. tek elle, sağ el kullanım moduna almışsınız. o yüzden küçülüyor.

"Arkadaslar bugun burasi güneşli.Sabah farkettim telefon elimdeyken hafif yukari asagi oynatirken ekranda noktali şeritler çıkıyor yanlamasina.Sadece belli acida oyanatirken yukardan asagi kaybolup gidiyor.Dun böyle bir problem yoktu ve golgede de yok veya kapalı alanda.Screen testerla da baktim,güneşte yine cikiyor,kapalı alanda çıkmıyor"

bu bi problem değil, ekranın algılama noktaları. bütün Z serilerinde var

ekran parlaklığı otomatikte iken 5-6 saat ekran açıklığı süresi için, "pilde sorun var" benzeri cümleler kurmuşsunuz. ben Z'de %1 parlaklıkta 4 saati ya görüyorum ya görmüyorum. otomatikte ne kadar olacağını siz düşünün.

ve en can alıcı noktası;
    stamina modu açık ama stamina modunu bypass etmek için de elinizden geleni yapmışsınız. "Sabah 8'de sarj dan cijardim.Şuanda saat 5 burda" demişsiniz ve ekranda internete mobil veri ile bağlandığınız gözüküyor. yani 9 saat mobil veri ile internete bağlıyken aynı zamanda stamina moddaki lokasyon bazlı wifiyi de aktif hale getirip, telefonun 9 saat boyunca hem wifi taraması hemde gps taraması yapmasını sağlamışsınız.
    e bu kullanımla değil 3200 mah, 6400 mah pil olsada dayanmaz size üzgünüm.

özet geç diyenler için;
    ilk defa xperia Z serisi kullanan insom yerine, daha önce Z ve yanılmıyorsam Z1 tecrübeside olan afd92yi takip etmenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: haso2013

quote:

Orijinalden alıntı: byhtk

quote:

bi biz katılamadık gıttı sony z le bırbırımızı yıyoruz

ya biz ne yapalım hocam nokıa c5 le?

geç artık androide al bir sony z2 bak keyfine sen yıne ıyısın bız zleri bir sürü paraya aldık hep ziyandayız sen bır an cıkıcan tepeye

Siz yine iyisiniz. Ben s4 e 2000 tl para saydım. Tam 1 sene oldu. Şu anda satmaya kalksam 800 liraya zor satarım. Z nin de ikinci eli bu kadardır. Oysa 1 sene önce z 1800 lira idi. Samsung a göre değer kaybı daha az...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suleyman.sry -- 6 Mayıs 2014; 0:41:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: canertrb

quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

Orijinalden alıntı: canertrb

ben ekran için bişi demedim genel şarj durumu için dedim. ekran konusunda hiç bakmadım ben genel anlamda bana ne kadar gider ona bakarım. :)

cok sacma bır yaklasım telefonu kullanmıyorsun sonra sarjı bu kadar gıdıyor dıyorsun ekran acık kaldıgı kadar sen telefonu kullanmıssındır. ekran acık kalma suresı bunun ıcındır ne kadar telı kullanmıssın gormek ıcındır. benım telde yoksa 16 saat sarjı gıdıyor ama ekran acık kalma suresı 2.5 saat. sarj suresıne bakılarak yorum yapmak bılıncsızlıktır.

bilinçsizlikle ne alakası var bana bi anlatırmısın ? bu telefonlar sadece bi ekrandan ibaret değildir. ekran bu işin bir bölümü arkadaşlarında dediği gibi ekran kapalı olsun arka plan var. uygulamalar var ekran kapalı ama bu telefon çalışamaya devam ediyor. senin telefonun heralde ekranı kapalıyken şarj yemiyor :)

arkadasada soyledıgım gıbı o dıger etkenler pılın yuzde 4 5 ini yer sadece ekran açık kalma suresı en buyuk etkendir. bilinçsizlik ise şurada yatıyor telefonu kullanmadan bnm pılım z2 kadar gıdıyor demekte yatıyor. benım s2 nin pili yogun kullanımda gunun yarısında bıtıyordu. oglen 3 dedınmı tel kapalı. ama su andakı z1 compactta aynı yogun kullanımda gece 11 de yuzde 10 la eve gelıyorum 2 kat neredeyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: suleyman.sry

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byhtk

quote:

bi biz katılamadık gıttı sony z le bırbırımızı yıyoruz

ya biz ne yapalım hocam nokıa c5 le?

geç artık androide al bir sony z2 bak keyfine sen yıne ıyısın bız zleri bir sürü paraya aldık hep ziyandayız sen bır an cıkıcan tepeye

Siz yine iyisiniz. Ben s4 e 2000 tl para saydım. Tam 1 sene oldu. Şu anda satmaya kalksam 800 liraya zor satarım. Z nin de ikinci eli bu kadardır. Oysa 1 sene önce z 1800 lira idi. Samsung a göre değer kaybı daha az...

su anda sıfır s4 1500 tl z ise 1600 tl. s4 bir yıl 2 ayda 600 lıra kaybederken z 1 yıl 4 ayda 250 tl ındı sadece. sunu derım her zaman 2. elde kaca sattıgınız satıcının kendı kurnazlıgına baglıdır ama sony androidte en az deger kaybeden firmadır htc ile birlikte

• anilkoc A kullanıcısına yanıt
    Ben zaten beni takip edin diye kimseye bir talepte bulunmadim arkadasim.Evet bu telefonlar hakkinda da hatta Android hakkinda bisey bilmiyorum.Biliyorum diye de iddaa etmedim zaten.Ilk bastan soyledim ben iphone'dan bu cihaza gecicem diye.

Telefonun oranlarini da nereyle paylastiysam bana bir sorunun oldugunu belirttiler.Insanlar bu cihazla 1.5 gun sure goruyorlar(3 saat ekran direk acik olarak gps le beraber disarda data kullanarak).Sana tavsiyem insanlari asagilamadan evvel biraz arastirma yapmandir.

Bu arada bu telefonlari opucukle almiyoruz para veriyoruz.Ve parayi da sokaktan bulmuyoruz veya baba parasi da yemiyoruz.Tabii ki kafama yatmadiysa gider degistiririm veya para mi geri alirim.Yeter ki kafam rahat olsun.Bu herkezin en dogal hakki.

Kal saglicakla

Edit:Klavye kucuk falan da demedim,hatta tek el kullaniminin oldugunu gorunce cok sevindim.Benim bahsettigim space tusuydu.Yazilani iyi oku lutfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insom -- 6 Mayıs 2014; 1:43:44 >
  • Z1 pili son derece iyi. Hatta çok iyi. Z2 pil açısından öttürür aklınızda bile kalmasın...
  • Teşekkür ederim arkadaslar

Kutu icerigi:

Sarj aleti, yeni nesil kulaklik ve smartband(bu normalde kutu icerigine dahil degil Almanya'da o2 hediye veriyor)

★SONY XPERIA™ Z2  KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT  | TR ROM FTF ★

Daha yeni geldim eve sarja taktim hemen. Bildirim isiginin yeri cok iyi olmus bence

• Pil için bilmeyenlere söyleyeyim sont telefon şarj edildikçe pil performansı artıyor belli bir süre sonra.

• Hepsisony ile olan konusmam. (TR'nin ilk Sony Center'ı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 6 Mayıs 2014; 11:16:05 >
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    en başından demiştim ama inanan yokki :) daha pahalı gelmemesi için dua etmek lazım bence

2700lerden bahsediyordu arkadaş 2499 demişti enson onu doğrular nitelikte olmuş
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Z1C yi 1500 den koyup sonra 2000 e çeken firma fiyat konusunda pek güvenmemek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alter Bridge

Z1C yi 1500 den koyup sonra 2000 e çeken firma fiyat konusunda pek güvenmemek lazım.

ellerinde patlar ınsallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • afd92 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan inşallah.

neden açmadan sarj ediyorsun ?
  • Telefonu biraz evvel baska yerden daha da ucuza tekrar aldim.Daha evvel aldigim yerden bana acik kutu vermislerdi arkadaslar,yani kutunun uzerinde asagida resimdeki bant yoktu.Bu yeni aldigimin ustunde bant var.Simdi daha da eminim ki geri verdigim telefon ya iade telefondu veya teshirdi.Umarim bunda bir sorun cikmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insom -- 6 Mayıs 2014; 13:56:12 >

• insom kullanıcısına yanıt
    Sonuçlarını bekliyoruz :)
  • Su geçirmeme özelliği güzelde. Sp gibi alt kısma yada uygun bir yere uyarı ışıkları yapsalar renkli daha makbule geçer aslında. Suyun içinde yaşamıyoruz sonuçta. 40 yılda bir hava olsun diye daldırıp çıkaran çoktur telefonu suya.
  • Z2 için yapılmış en güzel inceleme

Bu da Z2 vs S5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alter Bridge -- 6 Mayıs 2014; 14:52:19 >

• Bu arada arkadaslar,NC kullaklik burdaki satilan butun cihazlarin kutusunda var.Birde ota kablo var.

• Alter Bridge kullanıcısına yanıt
    ne kadar büyük elleri var öyle :D :D
  • 3 Z bir arada Z,Z1,Z2
    en güzeli hangisi?
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.