Şimdi Ara

Sony Xperia Z1 'Sony'nin en iyisi!' video inceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
5.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xperia Z'nin zaten daha iyi olması lazım. Xperia Z distribütör garantili olanları 1800 TL civarında satılırken, Lg Optimus G 1200 TL'ye satılıyor. Arada 600 TL fark var.

Bunun yanında kasa kalitesi Lg Optimus G'nin de kötü olmadığını, hatta fiyatındaki telefonlardan çok üstün olduğunu söyleyebilirim. Xperia Z gibi ön arka cam panel eklenmiş.

Benim marketlerde inceleyerek gözlemlediğime göre de Lg Optimus G'nin ekranı HD olmasına rağmen, Xperia Z'nin full hd ekranından daha canlı ve parlak görüntü veriyor.

Akıcılık konusuna gelince bence de normalde Lg Optimus G'nin özellikle oyunlarda daha fazla performans göstermesi lazım. Zira yanılmıyorsam ikisi de aynı çipset ve grafik işlem birimi kullanmasına rağmen LG'nin daha düşük çözünürlüklü ekranı var. Bu nedenle teoride oyun başarımının daha yüksek olması gerekir. Buna rağmen Z daha iyi bir oyun ve arayüz deneyimi sunuyorsa Sony'nin yazılımsal başarından kaynaklanabilir.

Kamera kalitesi LG'nin çok mu kötü, yoksa fiyatına göre idare eder seviyede mi. Kıyaslamayı sınıfındaki telefonlar olan S3, SP ve Nexus 4 ile yaparsanız daha iyi olur.

Ses kalitesi derken iki telefonu da aynı kulaklıkla denediniz mi, iki telefonun kulaklık ses seviyeleri nasıl ve ses kaliteleri ne durumda biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz kulaklık sesi performansını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 1 Kasım 2013; 18:41:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Xperia Z'nin zaten daha iyi olması lazım. Xperia Z distribütör garantili olanları 1800 TL civarında satılırken, Lg Optimus G 1200 TL'ye satılıyor. Arada 600 TL fark var.

Bunun yanında kasa kalitesi Lg Optimus G'nin de kötü olmadığını, hatta fiyatındaki telefonlardan çok üstün olduğunu söyleyebilirim. Xperia Z gibi ön arka cam panel eklenmiş.

Benim marketlerde inceleyerek gözlemlediğime göre de Lg Optimus G'nin ekranı HD olmasına rağmen, Xperia Z'nin full hd ekranından daha canlı ve parlak görüntü veriyor.

Akıcılık konusuna gelince bence de normalde Lg Optimus G'nin özellikle oyunlarda daha fazla performans göstermesi lazım. Zira yanılmıyorsam ikisi de aynı çipset ve grafik işlem birimi kullanmasına rağmen LG'nin daha düşük çözünürlüklü ekranı var. Bu nedenle teoride oyun başarımının daha yüksek olması gerekir. Buna rağmen Z daha iyi bir oyun ve arayüz deneyimi sunuyorsa Sony'nin yazılımsal başarından kaynaklanabilir.

Kamera kalitesi LG'nin çok mu kötü, yoksa fiyatına göre idare eder seviyede mi. Kıyaslamayı sınıfındaki telefonlar olan S3, SP ve Nexus 4 ile yaparsanız daha iyi olur.

Ses kalitesi derken iki telefonu da aynı kulaklıkla denediniz mi, iki telefonun kulaklık ses seviyeleri nasıl ve ses kaliteleri ne durumda biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz kulaklık sesi performansını.

Hocam bende z var arkadaşta g
    Z nin kamerası g ye göre cok cok daha iyi
    Z nin ekranı g nin cok önünde arkadasla karşılaştırdık
    G nin en parlak ekranı ne yazık ki z nin yanına yaklaşamıyor
    G nin en en kısık parlaklıkta z ye göre cok cok daha iyi( z nin en kısığı parlaktı yinede) buda sarja yansıyor
    G nin pili daha iyi fakat z deki stamina olayı devreye girince olay biraz düzeliyor
    Oyunlarda hiçbirinde sıkıntı yok sadece z de most wanted ta ısındığında frame düşmesini hissediyorsunuz
    Arayüz olarak z nin arayüzü mükemmel dencek kadar iyi g ninki ne yazıkki ne tema yönünden nede ara yüz yönünden iyi olduğu söylenemez
    Kasa kalitesi söylememe gerek yok:)
    Aradaki fiyat farkı doğal yani:)
    G iyi cihaz fakat lg yazılım işi 0
    Not lg g nin iso değeri aralığı sanırım 200-800 dü fakat z nin 100-1600

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

ben 1350 ye aldım 2 ay once g yi. şu anda 1200 se kaçırılmaz alınır kesinlikle.

kasası kotu degıl zaten sadece z daha kaliteli duruyor

evet xperia z full hd andreno 320 optimus g ise hd andreno 320. bende kagıt ustunde g daha akıcı olur dıyerek aldım ama şaşırdım. bence bunun nedeni g nin yazılım destegı almıyor olması. şu anda z 4.3 almaya hazırlanırken g 4.1 de kalacakmış. akıcılıkta lg nin suçu bu bence çunku donanım olarak z den farkı yok. oyunlarda bu aralar g kasmaya başladı bosta 600 mb ram olmasına ragmen.

kamera kalitesine gelirsek ekranı ips ama z renkleri cok daha iyi veriyordu kamera cekımlerınde acayip renk farkı var. sankı z ips g ise tft panel. bende cok sasırdım. çekim kalitesini sıralarsam s3>sp>optimus g>nexus 4 derim kesinlikle

ben aynı kulaklıkla denemedim cunku her telefonda müziği ıcınden cıkan kulaklıkla dınlerım. ıkı telefondada kulak ıcı kulaklık cıkıyor. optimus g de ses seviyesi daha yuksek ama ses kalitesi baslar ve tizler sonye gore baya zayıf

• Valla xperia z1 ekranında görüş açışı kısıtlı hoparlörü diğerlerine göre daha az seviyede çıkış gücü var bence tek eksikleri bunlar onun haricinde çerçevelerin büyüklüğü bence çok hoş olmuş eğer alta kadar ekran yapsalardı bence tasarım işte o zaman berbat olurdu böyle mükemmel olmuş tabi bu göreceli birşey kimileri beğenir kimileri hiç beğenmez.kamera arayüzü gerçekten çok çok güzel. kamerası fazlasıyla tatmin edici ama bence bi güncelleme daha istiyor video performansı g2den daha başarılı g2de fokus sorunu çok fazla bazı yerlerde çektiğiniz videodan birşey bile anlamıyorsunuz. tasarımı zaten ben burdayım diyor ve ele mükemmel oturuyor bence ağırlığı 170gr olması daha güzel olmuş elde çok güzel bir hissi var ağır olmasıyla beraber ayrıca ağrılık dağılımı çok başarılı belkide bundan dolayıdır. g2 ile karşılaştırmak gerekirse g2 daha ucuz bir telefon fiyat avantajı var yoksa ne malzeme kalitesi ne arayüzü z1 in yanına yaklaşamaz bu yüzden bence z1 g2 den çok daha üstün bir telefon ama fiyatı daha uygun eğer g2 2200tl olsa kim alırkı kimse yüzüne bile bakmaz. note 3 ise reis oluyor bu durumda ama onunda birkaç eksiği var malzeme kalitesi z1 e göre daha kötü 4g desteği yok( seneye gelecek diye haberler var 4g için) çok az eksiği var ama çok önemli şeyler bence

• toyota_58 T kullanıcısına yanıt
    Ekran kalitesi bence sistemden bile çok daha önemli bir konu. TFT kullanması bana göre facia. Hadi bari Super Amoled kullanamadın bari IPS kullan. O kadar 5" ekran yapıyorlar koydukları ekrana bak hakaret gibi. Su geçirmez teknoloji adı altında o ekranı kimseye yutturmaya çalışmasınlar. Ben o kadar telefonlarımı yağmurun altında falan kullandım ve daha su yüzünden bozulduklarına şahit olmadım. Zaten de en fazla kaza sebebi olarak telefonun üzerine bir bardak su dökmek olur fazlası olmaz ve hangi telefonu koyarsanız koyun bozulmaz... Kaldı ki ben hayatım boyunca telefonum üzerine su dökmedim ve sırf telefon su geçirmiyor diye neden ekrandan çok fazla ödün veren bir telefon alayım ?
    Kamerası gerçekten süper kim ne derse desin ona bir lafım yok. Aynı zamanda telefon da çok şık duruyor gerçekten. Tasarım olarak ve malzeme kalitesi olarak bence şu anki piyasadaki en iyi telefon.
    Ama Iphone 5S'in 2145 olduğu bir ülkede gerçekten bu telefonun da aynı fiyat olması gerçekten komedi bir durum. Siz 170 gramı övmüşsünüz de benim telefonum şu anda 160 gram ve nasıl elimin ağrıtıyor ben biliyorum.
    Çerçevesi iyi diyorsunuz ve bence de haklısınız. Sırf ekran olan telefonları ben de sevemedim ama madem o kadar çerçeve yaptınız neden "sanal tuş" koydunuz telefona ? Kalın bir şerit ekranda çok sırıtıyor, filmde kapansa da %90 olarak o iğrenç şerit ekranı kaplıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SturdyHead

Ekran kalitesi bence sistemden bile çok daha önemli bir konu. TFT kullanması bana göre facia. Hadi bari Super Amoled kullanamadın bari IPS kullan. O kadar 5 ekran yapıyorlar koydukları ekrana bak hakaret gibi. Su geçirmez teknoloji adı altında o ekranı kimseye yutturmaya çalışmasınlar. Ben o kadar telefonlarımı yağmurun altında falan kullandım ve daha su yüzünden bozulduklarına şahit olmadım. Zaten de en fazla kaza sebebi olarak telefonun üzerine bir bardak su dökmek olur fazlası olmaz ve hangi telefonu koyarsanız koyun bozulmaz... Kaldı ki ben hayatım boyunca telefonum üzerine su dökmedim ve sırf telefon su geçirmiyor diye neden ekrandan çok fazla ödün veren bir telefon alayım ? Kamerası gerçekten süper kim ne derse desin ona bir lafım yok. Aynı zamanda telefon da çok şık duruyor gerçekten. Tasarım olarak ve malzeme kalitesi olarak bence şu anki piyasadaki en iyi telefon. Ama Iphone 5Sin 2145 olduğu bir ülkede gerçekten bu telefonun da aynı fiyat olması gerçekten komedi bir durum. Siz 170 gramı övmüşsünüz de benim telefonum şu anda 160 gram ve nasıl elimin ağrıtıyor ben biliyorum. Çerçevesi iyi diyorsunuz ve bence de haklısınız. Sırf ekran olan telefonları ben de sevemedim ama madem o kadar çerçeve yaptınız neden sanal tuş koydunuz telefona ? Kalın bir şerit ekranda çok sırıtıyor, filmde kapansa da %90 olarak o iğrenç şerit ekranı kaplıyor.

sanal tuş konusunda haklısınız

• Konudaki tüm yorumları okudum, değinmek istediğim bir kaç konu var yorumlar neticesinde;

1- Editörlerden başlamalı sanırım konuya. Bir editör nasıl bir kullanıcıya size SONY'inizle mutluluklar diyebilir, aklı selim birisi bunu açıklayabilir mi? Yapma o zaman kardeşim incelemeyi. Başka bir arkadaş yapsın. Hani fanboy fanboy diyorsunuz, aynısını siz yapıyorsunuz. İncelemeyin madem SONY ürünlerini. Bir siz mi kaldınız editör? Az biraz şu yabancı sitelerdeki telefon incelemelerini inceleyin de editörlük öğrenin.

2- Bir arkadaş teleservice'de su geçirdiği için bekleyen Z'lerden bahsetmiş. Sen telefonunu gönderdin mi de biliyorsun? Hani kapakları kapalıymış vs. Kimse çıkıp da servise "kapakları açıktı, aaaaaaa napsak ki" demez herhalde. Ben tuzlu suda çekim yaptın arkadaşın telefonu ile, sıkıntısı yok. Bira'ya attık sıkıntı yok. Youtube'de makarna suyuna koyup makarna yapıyor, sorun yok. Daha neyin derdindesiniz? Hani benim telefonum da bu sebepten serviste diyorsan ayrı. Bu arada Türkiye'deki en kaliteli servisin İPhone servisi olduğunu, en berbat servisin de Teleservice olduğunu hatırlatayım.

3- Bir arkadaş Z1'e güncelleme geldiği için performans olarak G2'nin üstüne çıktı vs. demiş. G2 bu yüzden satmıyor zaten. Eğer ki yazılım desteği olsaydı hemen hallederlerdi sıkıntılarını. Bak İphone'a, 2 haftada 3 güncelleme verdi hemen. Çünkü adam sattığı ürünün arkasında duruyor. Samsung keza s3'deki rehber sorununu 1 ayda da olsa çözmüştü. G2 çıkalı kaç ay oldu, bir güncelleme yok. Optimus G desen daha 4.1 (yanlış hatırlamıyor isem). Z1 desen hemen hemen daha Türkiye'ye gelmeden kamera iyileştirmesi verildi. LG bu kafa ile o donanımı taçlandırıcak yazılımı vermezse yol kat edemez. Yazılımsız donanım bir işe yaramıyor.

• Sony zaten müjedeledii.Gelecek haftadan itibaren Android 4,3/4.4 dağıtılmaya başlıyacığına söz verdi.. http://www.xperiablog.net/2013/11/01/sony-promises-news-on-android-4-34-4-plans-next-week/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nephren-Ka

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@St Batuhan

Merhaba,

Sayfadaki son yorum dikkatimi çekti bir bakayım dedim de facebook sayfanızda bile kimliğiniz açık bir şekilde belli.

https://www.facebook.com/st.batuhan

Emin olun Sony çalışanları dahi böylesine Xperia hayranı değillerdir. Size Sony telefonunuz ile mutluluklar diliyorum.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Sony Xperia Z1 'Sony'nin en iyisi!' video inceleme

@Speed-Step

Merhaba,

Eleştirilerini güzel bir şekilde izah etmiş bir insanın bu yorumuna, bir editör olmanın gerektirdiği gibi açıklamalı yanıt vermek yerine, forumda çokça muzdarip olunan "liseli" tabiriyle özdeşleşmiş bir yöntemle es geçmek ve sadece bir facebook profilindeki fotoğrafla insanları yaftalamak sanırım çok kolay. Bu durumda akla şu soru geliyor. Tek bir fotoğrafla böyle kolay bir itham oluyor ve işin içinden çıkılabiliyorsa, peki bu hareket sonucu biz sizi ne ile yaftalamalıyız?

/>

Sanırım şöyle bir cümle gelmeli. "Eleştrilere açık olmayışınız dikkatimi çekti bir bakayım dedim de incelemelerde bile kimliğiniz açık bir şekilde belli."

Emin olun forum üyeleri dahi böylesine bir yaklaşım hayranı değillerdir. Her ne kadar siz çok sevdikleri Mesut Abileri bile olsanız. Size editörlüğünüzle mutluluklar diliyorum.

Sevgiler,
    Onurcan Türkan

Sony ' i de mi sevmiyah?
    :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çoxperia -- 3 Kasım 2013; 19:43:58 >

• Bahaeddin91 B kullanıcısına yanıt
    Servis muhabbetindeki ironi orjinal Olmuş!!!

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Bir markanın fanı Olmak ne zamandır suç?
    Size düşen eleştirilre sükunetle ceva vermek olmalı. Aksine bir durum objektifliğinize gölge düşürür.
    Yine de emeğinize sağlık!

• çoxperia kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim Teleservice kötü bir servis, daha verdikleri formlarda bile Türkçe'yi Caps kullanımını bilmeyen bir servis. Fakat servisin içerisindeki boğulan telefon muhabbetine anlam veremedim. Su konusunun şartları belli. Tatlı su, 1.5 metre 30 dk, kapakçıkları kapalı. Benim bir çok arkadaşımda telefon var ve su nedeniyle sıkıntı yaşayana rastlamadım. Ki dediğim gibi, bira'ya bile attık. O yüzden teleservice'de boğulan telefon dolu muhabbeti gereksiz ve inandırıcı değil. Haa telefon çoktur olabilir ama bu teleservice'nin yavaşlığından. 20 günden önce telefon çıkartamıyor adamlar. @çoxperia
  • En iyisi buysa vay sony'nin haline.

Arkadaş diyor ki "olm suyun altında bile resim çekiyor"

La bununla suyun içine girsen sonrada kamera tuşuna basan çekime hazır hale gelene kadar zaten nefesin biter sudan çıkman gerekir.
  • O telefonu nasıl bir insan evladı kullandı? 1 aydır kullanıyorum tek çizik yok :)

• oyun için telefon alıcam note3 mü alayım snap. z1 mi alayı

• Xperıa z alındıktan sonra pişmanlık yaratır bu telefon.yinede fazlasıyla memnun kalınr sonyden

• Sony z de made in china yaziyor turcellde bulunan sonylerdede . Ama sony japon mali z1 de mi china yaziyor ?

• abiler, sakın sony xperia z1 almayın. tüm sony başlıklarında yazıyorum ki benim gibi rezil olmayın. 2000 tl para ödedim daha bismillah dedim ekranı filmi taktık takarken ekranı kırıldı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altın olsa yine sorun buluruz arkadaşlar çünkü biz insanların gözü doymaz asla doymaz.. Altın olsa yine bir kulp takarız...

• biri demiş 1800 lere çekilmesi lazım .o zaman da fiyat düşüyor hep diye şikayet eder millet.alsam 2 ay sonra yarı fiyatına satamam der.

biride demişki yok kenarlarda boşluk çok ee o zmaanda bu tel çok ısınıyor neden acaba dersiniz.

herşeyin bedeli var.

f/p olarak lg g2 şuan bence en iyi alternatif olmasına rağmen ben z1 le g2 yi elime alınca kalite hissi belirgin olarak z1 den yana .g2 yi elinizde az sıkıştırın gıcırdıyor .2-3 kez düşğünce laçka olacakmış gibi duruyor.mesela Nokialarda malzeme kalitesinde üst seviyede .samsung lg lerde o kalite yok.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.