Şimdi Ara

Sony, Xperia Z1 mini için hazırladığı videoyu yayınladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
3
Favori
2.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheSeyTan1907

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Bu video da Sony ekranlarına laf atanlara gelsin. Videodaki Z1 ama olsun minisiyle aynı ekran teknolojisine sahip. Kafanızda fikir olur en azından.

z1 çok parlıyor..

Parlaklığı kısarsın olur biter..

• quote:

quote:

quote:

Bu video da Sony ekranlarına laf atanlara gelsin. Videodaki Z1 ama olsun minisiyle aynı ekran teknolojisine sahip. Kafanızda fikir olur en azından.

z1 çok parlıyor..

bu nasıl bir savunma şekli hayret ettim doğrusu..s4 ve lg %80 parlaklıkla z1'de 40 parlaklıkla mı izleyeceğiz ?
    bende xperia z kullanıyorum ve memnunum ama bu videoda bariz şekilde renklerin parladığı ortada..samsung en ideali gibi görünüyor..

• LG G2 nin ekranı daha parlak diyor görenler, şimdi tam tersi birisi Z1 parlak diyor. Buradan çıkaracağımız ders; gözünüzle görmeden almayın.
  • Bir Sonraki Telefonum Kesinlikle Z1 Mini Olacak.
    Çok Beğendim.
  • tasarım çöp

edit: sony fanları eksilemiş koca ekrana birde sanal tuş kullanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Block43 -- 14 Ekim 2013; 16:38:58 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

z1 çok parlıyor..

bu nasıl bir savunma şekli hayret ettim doğrusu..s4 ve lg %80 parlaklıkla z1'de 40 parlaklıkla mı izleyeceğiz ?
    bende xperia z kullanıyorum ve memnunum ama bu videoda bariz şekilde renklerin parladığı ortada..samsung en ideali gibi görünüyor..

Bildiğiniz gibi telefonlar artık ışığı sensör ile kendisi ayarlayabiliyor. Güneşli havada parlaklığından dolayı Z1 nal toplacak gibi görünüyor. İç mekanda zaten ışığı otomatik olarak kısacak ve gözü rahatsız etmeyecek. Ama parlaklık limiti açısından Z1'in daha önde olduğu apaçık ortada..

• 720 P ekran ve Adreno 330 işte bu.
  • quote:

Bu videodan yine anlıyoruz ki LEDLCD
    G2 ile S4 arasında kaldım. Z1'in ekranı ise tam bir fiyasko... Renklere bak. Görünmüyor.

• Böyle miniye can kurban
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

quote:

Orijinalden alıntı: MultiCore

Batarya s800 icin biraz az kalmis en azindan 2500 2600 olabilirmis

+1 ama 720p ve 4.3 inç olduğunu düşünürsek çok da kötü değil. Bu arada G2den memnun musun hocam

bu büyüklükteki kasaya 2300mah pil sığdırmaları harika, ama öte yandan olaya sd800 gözüyle bakarsak bence pil neyazıkki az.

şöyle diyelim, eğer ekrana göre kıyaslayacaksaki, G2'de 5.2" ekran var. tam kullanımda pilin %50'sini ekran yiyo diyelim. bu durumda G2 nin bir pil ömründe ekran 1500mah, diğer sistemler (dieğr sistemler z1 mini ile aynı kabul ediyorum) de 1500mah yiyo diyelim. yani z1'in ekran dışındaki pil kullanımı için 1500mah cebe koyuyorum, şimdi ekran için pil ekleyecem. bunun için ekran boyutlarını oranlarsak z1'in ekranı 4.3" olduğuna göre: (4.3/5.2)*1500mah=1240mah yapar. yani z1 ekranının tam kullanımda bukadar pil kullanacağını varsayıyorum. bu durumda 1500+1240=2740mah pil lazım G2 ile benzer performans göstermesi için. (gerçi 720p olması işlemleri azaltacak tabi o da var ama nekadar etkiler bilmem)

tabi bu düz bi mantık idi, ama söylemek istediğim, pili direk ekrana göre kıyaslayamayız çünkü ekran dışındaki sistemler de çok pil yiyo.

herşeye rağmen z1 mini harika bi alet. uluslar arası pazara çıkacak, bundan şüpheniz olmasın. sony bunu daha önce de yaptı. telefonu önce japonyaya açıyo, sonra tüm dünyaya. ama bize geç gelri baya.

ekleme: düzeltme için blackzeros 'a teşekkürler, ekran boyutunu alan olarak hesaplayınca ekranın kullandığı pil 1240 değil 1024mah oluyo ki bu da 2300mah bataryayı daha kabul edilir yapıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 14 Ekim 2013; 17:02:37 >

• fiyati ile ilgili bilgi varmı ? ? ?

• 4,3 inc dedıgıne aldanmayın dostlar 3,7inc kullanıyoruz:) haberınız olsun..z1 2200 se buda 2000 tl

• Kasayı aynı tutup ekranı büyütseler, tasarım çok daha güçlenir.

• LG g2 yi ve galaxy 4 dude gidip inceledim yanyana g2 super ekran hasta kaldim z1 mini daha gelmedi ama yurkiyeden once buraya gelicektir onuda incelerim. telefon almaya imkanim var ama mantiksiz harcamalar yapmak surunmek demektir:)

• LG g2 yi ve galaxy 4 dude gidip inceledim yanyana g2 super ekran hasta kaldim z1 mini daha gelmedi ama yurkiyeden once buraya gelicektir onuda incelerim. telefon almaya imkanim var ama ihtiyacim yok telefona :))

• LG g2 yi ve galaxy 4 dude gidip inceledim yanyana g2 super ekran hasta kaldim z1 mini daha gelmedi ama yurkiyeden once buraya gelicektir onuda incelerim. telefon almaya imkanim var ama ihtiyacim yok telefona :))
  • suya toza dayanıklılık var mı acaba bunda da?

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: iade

quote:

Orijinalden alıntı: MultiCore

Batarya s800 icin biraz az kalmis en azindan 2500 2600 olabilirmis

+1 ama 720p ve 4.3 inç olduğunu düşünürsek çok da kötü değil. Bu arada G2den memnun musun hocam

bu büyüklükteki kasaya 2300mah pil sığdırmaları harika, ama öte yandan olaya sd800 gözüyle bakarsak bence pil neyazıkki az.

şöyle diyelim, eğer ekrana göre kıyaslayacaksaki, G2'de 5.2" ekran var. tam kullanımda pilin %50'sini ekran yiyo diyelim. bu durumda G2 nin bir pil ömründe ekran 1500mah, diğer sistemler (dieğr sistemler z1 mini ile aynı kabul ediyorum) de 1500mah yiyo diyelim. yani z1'in ekran dışındaki pil kullanımı için 1500mah cebe koyuyorum, şimdi ekran için pil ekleyecem. bunun için ekran boyutlarını oranlarsak z1'in ekranı 4.3" olduğuna göre: (4.3/5.2)*1500mah=1240mah yapar. yani z1 ekranının tam kullanımda bukadar pil kullanacağını varsayıyorum. bu durumda 1500+1240=2740mah pil lazım G2 ile benzer performans göstermesi için. (gerçi 720p olması işlemleri azaltacak tabi o da var ama nekadar etkiler bilmem)

tabi bu düz bi mantık idi, ama söylemek istediğim, pili direk ekrana göre kıyaslayamayız çünkü ekran dışındaki sistemler de çok pil yiyo.

herşeye rağmen z1 mini harika bi alet. uluslar arası pazara çıkacak, bundan şüpheniz olmasın. sony bunu daha önce de yaptı. telefonu önce japonyaya açıyo, sonra tüm dünyaya. ama bize geç gelri baya.

5,2 ve 4,3 inch çapraz ekran boyutudur.kapladigi alanı hesaplaman lazim o zamanda karesini almanın daha yakın sonuc uretmesi daha muhtemel, (4,3/5)^2*1500=1000 mah yaklasik.ayrica islemcinin saat frekansi biraz daha dusuk cok azda olsa bununda pil omrune faydasi olacaktir.

• bu mini de de su geçirmeme özelliği olacak mı
  • blackzeros B kullanıcısına yanıt
    çok doğru, benim hatam o kısmını unutmuşum. evet o şekilde hesaplayınca 1025mah yapıyo. 720p ekranda 1080p ye göre yaklaşık 2buçuk kat daha az piksel olduğunu d hesaba katarak işlemlerin daha az olacağını da düşünürsek 2300 daha da kabul edilir oluyo
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.