Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★ (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.116
Cevap
124
Favori
858.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar z1 almayı düşünüyorum, nelere dikkat etmeliyim?
    (program, güncelleme, ekran , kasa, sürüm parti numarası v.s ile ilgili)Tavsiye eder misiniz?
  • eve gidip şu hunry sharksı bi de kurup deneyeyim. şimdiye kadar bir kesilme olmadı. bakalım inş olmaz.
  • one man one engine kullanıcısına yanıt
    Aldıgınız yerde kontrol edin ekran renklerinde sorun yoksa sarılık vb alabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar siteye sIrf bu baslik icin kaydoldum haftalardir z1 almayi dusunuyorum ama bu baslik altinda bulunan problemlerden dolayi supheyle yaklasmaya basladim. Telin fiyati malumokadar para verip memnun olmazsam cok sinirim bozulur. Guncellemelerle sorunlar giderildi mi? Genel olarak problemler neler,kullananlar telefonu öneriyor mu? Yardim bekliyorum...
  • Blackberry 9300, iPhone 4s, HTC8s, Xperia SP ve Xperia Z1 şimdi...

aralarında en memnun kaldığım alet Xperia Z1 oldu. Hızlı, android olmasına rağmen stabil-takılma-donma yok. Yapım kalitesi iPhone 4s civarında. Elbette su geçirmez olması sebebiyle ekranına göre kasası büyük kalıyor ancak ekran-kasa oranı iPhone'da daha kötüydü ve malum su geçirmezlik de yoktu. Sarı ekran konusu bir tek baş ağrıtıcı olabiliyor. Orada da serisine göre bakarsanız sorun çıkmaz ki, güncelleme ile beyaz dengesi ayarı geleceği ve artık onun da sorun olmaktan çıkacağı söyleniyor.

Onun dışında kendi telefonumda hiçbir şeye rastlamadım. Ancak unutulmaması gerekiyor elektronik şans işi.

Buna ek olarak burada sadece telefonlarında sorun olanlar ya da teknoloji hobisi olup zaten her şeyi kurcalayanlar üye. Telefonunundan çok memnun olan dışarda milyonlarca insan vardır. Hemen hemen her telefonun konusunu da incelerseniz en az bu kadar sorun bulursunuz.

• enternight E kullanıcısına yanıt
    madem kalibrasyonla ilgili neden her z1 in ekran parlaklığı aynı değil her z1 in ekran renkleri aynı değil neden her z1 kimisi beyaz kimisi sarımtırak neden yani donanımsal değil yani
  • konunun adı root ve rom ama konuda bunlar nerde acaba?

telefonu rootlayacam ama her tarafta başka şeyler var. biri programla diyor, biri bl kilidi açacan diyor, biri garanti gider, biri gitmez diyor.

adam akıllı açıklayan anlatan bir yer var mı bunları?

samsung bu yandan gerçekten rahat.
  • Kuzeyboun kullanıcısına yanıt
    Anliyorum ama bu ekranlardaki sarilik yok kasalardaki farklilik yok uym sorunu beni cok iskillendirdir.Herkes ayni parayi vermiyor mu? Niye bu farkliliklar? ve kamera problemi ayni sekilde. Bazi fotograflar olaganustu yani lumia 1020 ile yarismis ama bazi fotograflar 3.2 megapixelle cekilmis gibi yine modelden modele degisiyor sanirim. Onun disinda tasarim olsun o olsun bu olsun her seyi begendim.Tamamim yani ama bu cevabi belirsiz sorular da insanin kafasini karistiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksss

Merhaba sorunsuz Htc one sahibiyim istanbul da oturuyorum gectigimiz hafta kvk servisin den aldım kısacası telefonumda ne ölü piksel ne pembe kamera nede kasa açıklığı var aldigimdan beri ekrana koruyucu taktım kılcal dahi çizik yok bu arada telefonum silver gümüş renginde ilgileniyorsanız pm atarsınız bu arada diş teknisyeniyim dolandırıcı veya uckagitci değilim :) takas düşünen olursa pm atabilir .

Güncel

• quote:

Orijinalden alıntı: htabe

Merhabalar siteye sIrf bu baslik icin kaydoldum haftalardir z1 almayi dusunuyorum ama bu baslik altinda bulunan problemlerden dolayi supheyle yaklasmaya basladim. Telin fiyati malumokadar para verip memnun olmazsam cok sinirim bozulur. Guncellemelerle sorunlar giderildi mi? Genel olarak problemler neler,kullananlar telefonu öneriyor mu? Yardim bekliyorum...

Arkadaşım iyice okuduysan geneli ufak tefek ciddiye alınmayacak ve 4.3 güncellemesinin bazı programları ve oyunları henüz tam desteklememesinden kaynaklanıyor. Yani çok büyütüyor arkadaşlar. Ben acayip memnunum. Sadece ses seviyesi biraz yetersiz. Onun dışında şahane bir telefon

• quote:

Anliyorum ama bu ekranlardaki sarilik yok kasalardaki farklilik yok uym sorunu beni cok iskillendirdir.Herkes ayni parayi vermiyor mu? Niye bu farkliliklar? ve kamera problemi ayni sekilde. Bazi fotograflar olaganustu yani lumia 1020 ile yarismis ama bazi fotograflar 3.2 megapixelle cekilmis gibi yine modelden modele degisiyor sanirim. Onun disinda tasarim olsun o olsun bu olsun her seyi begendim.Tamamim yani ama bu cevabi belirsiz sorular da insanin kafasini karistiriyor

İsterseniz saçmalamayalım.modelden modele değişiyor falan her şeyi aynı şeyleri baglamayın.lütfen nerden karalıcanızı da şaşırmayın artık.Bazı fotoğraflar dediğiniz açık.havada çekilmiş çok ışıklı fotoğraflar diğerleri ise telefonun zayıf noktası az ışık.bunlar duzeltılebılecek şeyler telefonumuzun kamerası çok.güçlü ve alakası yok modelden modele kamera çekimi değişmesi falan mantıksız konuşmayalım.sarı ekranin duzeltılebılecek olduğunu çoğu forum bas bas bağırıyor.Dokunmatik kesilmesını ise yeni güncellemede test edicez artık bu problemleri konuşmamak en iyısı geçmiş sayfaları okuyun arkadaşlar.Kimseyi kırmak veya incıtmek için yazmadım gerçekler bunlar.

• enterhd kullanıcısına yanıt
    peki kamerayla öne cikan bi telefondu ama bircok farkli yerde bir cok telefondan geri kalmis,guncellemeler sonrasi beklenilen performansi veriyor mu?
  • yeni guncelleme ne zaman gelecek peki? ayrica telefonu karalamak icin yazmadim bilgi almak icin yazdim. onceki sayfalarin buyuk bir kismini okudum ancak hâlâ belirsiz. Yani problemler her telefonda olabilir ama Sony olunca beklenti yukseliyor.
  • quote:

peki kamerayla öne cikan bi telefondu ama bircok farkli yerde bir cok telefondan geri kalmis,guncellemeler sonrasi beklenilen performansi veriyor mu?

Ben şahsen hiçbir telefondan geri kaldığını düşünmüyorum aksine daha iyi Diyebilirim. Nokia Lumia son serisi hariç (kullanmadım) ben henüz 4.3 güncellemesi almadım ve hiçbir problem yok telefonda. Yakında 4.3 güncellemesinin ikinci versiyonu dağıtılacak ve eminim batarya ve Wifi denildiği gibi daha güçlü performansa sahip olacak. Karar vermek İstiyorsan Z1 ile Lumia So. Serisini karşılaştır. Başka bir telefonla karşılaştırmana inan gerek yok ha biraz ufak olsun dersen yeni çıkacak olan z1 Compact ı inceleyebilirsin

• htabe H kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili açıklama yapıldı ocak ayı içinde veya subatın başında bizde duzeltılebılecegının garantısını vermiyoruz tabi ki ama temennımız o yönde haliyle büyük bir güncelleme olucak boş geleceğini sanmıyoruz bekleyip gorucez,yabancı kaynaklarda da aynı sorunlar var youtube de videolarını görebiliriz yazılımsal diye düşünüyorum ben ve bekliyorum sizinde beklemenızı tavsiye ediyorum ha geldi.güncelleme yine beklenti vermezse o zaman Size tam destek veririm

• quote:

yeni guncelleme ne zaman gelecek peki? ayrica telefonu karalamak icin yazmadim bilgi almak icin yazdim. onceki sayfalarin buyuk bir kismini okudum ancak hâlâ belirsiz. Yani problemler her telefonda olabilir ama Sony olunca beklenti yukseliyor.

4.3 güncellemesi Tr de dağıtıldı ama tam stabil değil. O yüzden zaten almanya dahil birkaç avrupa Ülkesinde 4.3 güncellemesi verilmedi. Onun yerine 4.3 güncellemesinin ikinci versiyonu dağıtılacak. Sanırım bir haftaya gelir

• enterhd kullanıcısına yanıt
    yo boyut konusunda problemim yok lumianin 1020 si bence isigi cok yayiyor ama uzmani degilim isin peki alirken z1 i tam olarak nelere dikkat etmeliyim.http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-sony-xperia-z1-honami-fiyati,1265489.html bu sitedeki fiyatlar normalden cok farkli. guvenilir midir? ne farklari var da böyle ucuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enterhd

quote:

yeni guncelleme ne zaman gelecek peki? ayrica telefonu karalamak icin yazmadim bilgi almak icin yazdim. onceki sayfalarin buyuk bir kismini okudum ancak hâlâ belirsiz. Yani problemler her telefonda olabilir ama Sony olunca beklenti yukseliyor.

4.3 güncellemesi Tr de dağıtıldı ama tam stabil değil. O yüzden zaten almanya dahil birkaç avrupa Ülkesinde 4.3 güncellemesi verilmedi. Onun yerine 4.3 güncellemesinin ikinci versiyonu dağıtılacak. Sanırım bir haftaya gelir

bende 4.3 var. aldığım gibi güncelleme gözükmüştü. kurdum. şu an kamera ekran batarya wifi vs bir sıkıntım yok.

• quote:

yo boyut konusunda problemim yok lumianin 1020 si bence isigi cok yayiyor ama uzmani degilim isin peki alirken z1 i tam olarak nelere dikkat etmeliyim.http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-sony-xperia-z1-honami-fiyati,1265489.html bu sitedeki fiyatlar normalden cok farkli. guvenilir midir? ne farklari var da böyle ucuz?

Fiyat konusunda Türkiye'de Bulunan arkadaşlar yardimci olsun. Ama fiyatlar ortalama o civarda. Birde Z1 Honami başka versiyon sanırım. Enazindan avrupada öyle. Burda Z1 c6903 geçiyor. Buna dikkat et. Faturası olsun. Ve ithal mi ihraç mı onu kontrol et. Nasıl bakıldığını buradaki arkadaşlar söyler

• Ahbârî kullanıcısına yanıt
    bootloader kilidini acarsaniz bravia/x-reality goruntu motorunu kullanamazsiniz.cunku icindeki drm keyleri silinir. siz yine tik koyabilirsiniz acildi zannedersiniz ancak acilmaz o yuzden bosverin bootloader kilidini felan acmayin. @Ahbârî
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.