Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★ (1303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.116
Cevap
124
Favori
858.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lineage os da twrp vardır sen romu kur ondan sonra zaten twrp ye ihtiyacında kalmayacak.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Bir önceki mesajda belirtitğim gibi başka bir kernel yükledim ondan herhalde bazı sıkıntılar fark ettim. Şimdi normal olarak lineage yükleyeceğim.

Hocam sen carbon rom demiştin. Carbon rom mu yoksa lineage mi hangisini tavsiye edersin ? Carbon rom xperia z1 için Android 9 sürümü var herhalde ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasakbölge kullanıcısına yanıt
    eğer hata yok ise carbon
    Kardeşim ben TWRP modu kurdum. Romda yükledim demiştişm. Ama tekrar twrp moduna giremiyorum. Nasıl gireceğim. Ses açma ve güç butonu değil mi girmek için gerkli olan işlem ?
    Sony logosu görününce ses kısma tuşuna devamlı bas çek,bas çek twrp ye girer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Flashtool ile yükledin ya en son olarak o pencere de report seçeneği var ona tıkla girer

• Hemen iki yöntemi de deniyorum.

• symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Olmadı kardeş. Maalesef olmuyor. Sony logosu geliyor ve bende sürekli kısma yerine hızlı hızlı bas çek yapıyorum olmuyor. Basılı tutsam belli bir süre sonra güvenli moda girerek başlıyor.

Flashtool ile ilk twrp flashladığım zaman ordan yeniden başlatıp gitmiştim. Ama şimdi o ekranda report göremiyorum. Flaşladıktan sonra mı gözüküyordu?

yoo hocam gözükmesi lazım sen mavi led yanacak şekilde bağlıyorsun değil mi ?
    Telefonu kapattım. Ve normal flashboot kısmı için tuşlara bastım. Mavi kese dikkat etmedim. Bir de ona dikkat edeyim o zaman, öyle deneyeyim.

Normal tuş kombinasyonları ile olmuyor neden acaba?

Kernel atarken fastboot modda değil mi hocam ses açma tuşu ile bağlıyorsan zaten mavi led yanar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
     ★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★

Fastboot modunu açınca karşıma böyle bir ekran geliyor. Report yazan bir ekran yok. Başka bir yerden mi bahsediyorsunuz acaba ?

TWRP flaşlarken "Select to kernel flash" a tıkladım. Tekrar flashlayamam TWRP yi. Flashlarsam rom açılmıyor. Baştan rom yüklemek gerekir. Custom rom attıktan sonra da twrp yi açamıyorum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 17 Kasım 2018; 16:34:59 >
    Reboot olan olacak hocam sözlük yanlış yazmış kusura bakmayın. Romu flashlayıp işinizi bitirin zaten bir daha neden twrp ye girmek istiyorsunuz ki?
    Magisk kurarım veya xposed kurarım... Tablete kurdum onda hiç bir sıkıntı omuyur TWRP ama ne hikmetse z1 de giremiyorum.

Reboot tan girmeyi deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 17 Kasım 2018; 19:48:28 >
    Aynen reboot yapmadan yüklersen çalışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzqan -- 17 Kasım 2018; 20:14:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Stock rom editi, temiz ve stabil rom var mı? Telefona rom atıp anneme vereceğim.
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Cihaz rootlu mu? Değilse onarım yapın, rootlu ise xperiafirm ile rom yükleyin

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Telefon stock halde duruyor. Niyetim twrp atıp, arkasından stock-edit rom bulursam onu yüklemek.
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    anneniz kullanacaksa bence hiç gerek yok, stock rom onarım yapın bilgisayardan o şekilde kullansın. Ama yine de takdir sizin

• 
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.