Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★ (1304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.117
Cevap
124
Favori
858.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısınız aslında, uygulamalar kısmına baktım, stok romda yüklü gelen çoğu uygulamanın pasif hale döndürülebiliyormuş. Dediğiniz gibi sıfırlama-onarım yapayım, sonra gereksizleri pasif hale getirdiğim zaman yeterli olur gibi. Cevaplarınız için teşekkürler.
    Yanlız xosp rom güzel görünüyor. Var mı kullanan
  • Telefonu yaklaşık 3 yıldır eşim kullanıyor batarya bitik ve değişim gerekiyor piyasada orijinal adı altında bir sürü yan sanayi batarya satılıyor açıkçası gerek güvenlik gerekse performans olarak pek iç açıcı değiller.

Orijinal değerde bir bataryayı nereden temin edebilirim konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fx1018 kullanıcısına yanıt
    Teleservice ve kvk dışında başka hiçbir yerde orjinal bulamazsın hocam. Sony dışarıya yedek parça satışı yapmıyor. Belki dışarıda arızalı telefondan falan çıkma bulunabilir ama onunda ne kadar ömrü kalmıştır muamma.
  • Bataryayı sökmek için hangi tornavida lazım arkadaşlar bendeki küçükler olmuyor
  • Brky1905 kullanıcısına yanıt
    T4 torx lazım. 6 kenarlı vidalar tutuyordu o içerde ki plastik çerçeveyi hatırladığım kadarıyla.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Elimde sıkıntıları olan bir xperia z1 var .

Anakart sağlam ,isteyen olursa ücretsiz gönderebilirim.
  • Arslan Mustafa kullanıcısına yanıt
    Merhaba, özelden yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arslan Mustafa

Arkadaşlar Merhaba,

Elimde sıkıntıları olan bir xperia z1 var .

Anakart sağlam ,isteyen olursa ücretsiz gönderebilirim.
    hocam merhaba anakart duruyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richards Covers

hocam merhaba anakart duruyor mu

Alıntıları Göster
    Merhabalar,Forumdan bir arkadaşa cihazı gönderdim...
  • Arkadaşlar benim emektar açılmıyor sarja takılıyken kırmızı bildirim ışığı yanıyor. Ses açma kapama power tuşlarını denedim hep basılı tutarak açılmıyor kenara bırakmıştım 5 aydır öyle duran telefon açılmıyor 5 6 saat sarj da bıraktım yine açılmıyor. Başka yöntem bilen varmıdır.
  • cihazım son zamanlarda aşırı kasmaya başladı format atmadım ne yapsak fayda eder ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Szgnmtluca

cihazım son zamanlarda aşırı kasmaya başladı format atmadım ne yapsak fayda eder ?
    format atmazsan hiçbir şey fayda etmez. Önbellek iyice şişmiiştir. üstüne reklam engelleyici yoksa onun verileri uygulama verileri derken iyice kasıyordur telefon.
  • Richards Covers kullanıcısına yanıt
    Merhaba, büyük ihtimalle bataryanın değişmesi lazım.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    format attım birazcık rahatladı ama hala kasmalar mevcut ve gün gittikçe artıyor.
  • quote:

format attım birazcık rahatladı ama hala kasmalar mevcut ve gün gittikçe artıyor.
    bataryası yeni mi eski mi ? birde arka planda çalışan uygulamaları azaltın. Olmadı artık custom rom yüklemekte fayda var.
    bataryayı değiştireli en az 1 sene olmuştur eksiği yoktur fazlası kesinlikle vardır.
  • Szgnmtluca S kullanıcısına yanıt
    Batarya nerede değişti? Eğer yetkili servis değilse veya çıkma değilse yan sanayidir zaten. 1 sene sonucunda kayıp olmuş olabilir. Birde ram durumu nasıl arka planda çalışan uygulama sayısı fazla mı?
    batarya orjinal batarya kullanıldı ancak yetkili servis değil, ram durumunua gelirsek 200mb - 400mb arası boşluk var ayarlardan baktığımda. uygulamalar 600 sistem 700
  • quote:

batarya orjinal batarya kullanıldı ancak yetkili servis değil, ram durumunua gelirsek 200mb - 400mb arası boşluk var ayarlardan baktığımda. uygulamalar 600 sistem 700
    Hocam bataryan eğer çıkma değilse orjinal değildir. Çünkü sony dışarıya yedek parça satışı yapmadı. O yüzden o telefoncunun orjinal batarya bulması imkansız gibi birşey.

Arka planda çalışan uygulama sayısını azaltmaya çalışın.
  • Merhaba arkadaşlar, yıllar önce aldığım, 3 yıldır ekranı kırık diye kenarda atıl durumda duran Z1 telefonumu pili kasası ve ekranı dahil olmak üzere tamamen yeniledim geçen hafta.

Telefonda şuan son versiyon olarak Android 5.1.1 var, daha sonrasında bir güncelleme gelmedi sanırım.

Alternatif daha güncel Rom kullanan var mı aramızda?
  • 
Sayfa: önceki 13021303130413051306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.