Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★ (1302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.117
Cevap
124
Favori
858.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13001301130213031304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    --
    Açıp kapatınca o ekran geliyor TWRP. Nasıl başlayacak bu telefon :) Rom mu gitti yoksa bir rom mu yüklemek lazım ?
  • yasakbölge kullanıcısına yanıt
    Twrp loop denilen yerde kalmış yine youtube yardımcı olacaktır ama en kolay çözüm stok rom tabanlı bir kernel yükle twrp açıkken bilgisayar telefonu görür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Tamam kardeşim öyle yapayım ben o halde.
    Direk flashtool dan bir stock rom yüklesem olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasakbölge

Direk flashtool dan bir stock rom yüklesem olmaz mı ?
    o da olurda verilerin silinebilir. Kernel yüklersen sıkıntısız kullanmaya devam edersin.
    İlk olarak sizin dediğiniz şekilde yapayım. Olmazsa flashtool ile direk flaşlarım.
    Bir stock rom indirip içinde ki kernel i telefona atıp mı kuracağım trwp ile ?
    o kerneli twrp ile kuramazsın o kerneli flashtool ile twrp yi attığın gibi atabilirsin. twrp ile custom kerneller kurabilirsin. Ama şu an seden custom rom olmadığı için stock rom tabanlı kernel lazım.
    Yeni romu attım kardeşim.
    TWRRP kalkmıyor değil mi ? Yeniden yüklemek gerekmez umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 6 Kasım 2018; 20:3:25 >
    Yeni rom ile kalkar hocam. Sana tavsiyem rom ları araştır en sorunsuzu hangisi ise onu yükleyelim. Ondan sonra gündelik sıkıntısız dertsiz tasasız kullan

Bu kötü oldu işte. Baştan her şeyi yeniden yapmam gerekecek. O zaman Sıralamayı doğru yapmalıyım. Şuan stock rom yüklü.
    İlk yapacaklarım

1-Düzgün bir rom bulmak.
    2-Şuan mevcut rom üzerineden TWRP yüklemek
    3-TWRP ile bulduğum romu yüklemek.

Tabi bu arada bir yerde root da gerekiyor sanırım. Bu sıralamada onun yeri neresi ?
    4. Seçenek supersu yükleme magisk yükle root olarak.

5. Bana ses dosyanın yolla istersen bende sesini biraz arttırayım senin telefonun.

6. Uygulamaları nı yükle

7. Hayırlı olsun yeni telefonun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tamam kardeşim aynı bu sırayla işlemleri yapacağım. Ses dosyasını da en son atarım sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tamam hocam elimizden geldiğince birşeyler yaparız.

Yok kardeşim ben bir yerde hata yapıyorum. TWRP yükledim. Yine aynısı oldu. TWRP ekranı geliyor. İnceliyorum dosyalara kadar herşey gözüküyor Yeniden başlatıyorum , kapat yapıyorum yine TWRP geliyor. Bu sefer KERNEL flasladım normal açıldı. Ama zanneiyorum ki TWRP de gitmiştir ?

----------

Bunlardan sonra tekrar TWRP flashladım yine aynı. Hep TWRP gelip duruyor. Yİne kernel flasladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 7 Kasım 2018; 0:52:54 >
    kernel içinde twrp varsa durur ama yok ise gitmiştir. Rom yükledin mi eğer yükledin ise ve hala twrp ye giriyorsa twro loop diye arat onlarca yöntem çıkıyor onları dene.
    Yok rom yükleyince rom ve rot da kalkmış bir şekilde telefon açılıyor.

TWRP kursam telefon açılmıyor, sadece twrp açılıyor. Böyle oluca da Kernel yada rom atıyorum bu sefer de Twrp gidiyor ve telefon açılıyor.

Yani bir döngü içindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasakbölge

Yok rom yükleyince rom ve rot da kalkmış bir şekilde telefon açılıyor.

TWRP kursam telefon açılmıyor, sadece twrp açılıyor. Böyle oluca da Kernel yada rom atıyorum bu sefer de Twrp gidiyor ve telefon açılıyor.

Yani bir döngü içindeyim.
    Hocam kendi ağzınla söyledin ya !

Twrp yükledikten sonra custom rom yükleyeceksin işte. Custom rom yükledikten sonra duruma göre eğer içinde yoksa supersu veya magisk ile de root yükleyeceksin ondan sonra yeniden başlat sıkıntı kalmaz.
    Lineage OS 15.1 for Xperia Z1 kuracağım hocam.
    Hocam tamam işte twry kurduktan sonra telefona atmış olduğun lineage os zip inin kur sonrasından birde google uygulamalarını içeren google apps zip dosyasını kur tamamdır.
    Evet hocam dediğiniz şekilde yaptım. Kuruldu. Yalnz farklı bir kernel kurdum performans düştü. Yeniden kuracağım.
    Ama benim bahsettiğim sıkıntı şu aslında, tüm bunları yaptıktan sonra twrp moduna giremiyorum. Yani teleofnı recovery modda açamıyorum. Yeniden twrp flashlıyorum bu sefer rom gidiyor. Yani twrp sürekli açılıyor. Ayarlardan reboot vs herşeye tıklıyorum yine twrp açılıyor. Dediğiniz gibi bootloop ekranı mı oldu ne oldyu ise artık sürekli twrp açılıyor.
    Mecbur bu durumda iken yeniden rom flashlıorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 7 Kasım 2018; 15:8:54 >
  • 
Sayfa: önceki 13001301130213031304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.