Şimdi Ara

SONY XPERİA Z [ANDROİD 6.0.x MARSHMALLOW][ROM][ROOT][RECOVERY][MOD][KERNEL][XPOSSED][BL] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
14
Favori
13.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fastboot package yazılımını indiremiyorum link mi kırık yardımcı olacak arkdaşlara şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahit_edis

fastboot package yazılımını indiremiyorum link mi kırık yardımcı olacak arkdaşlara şimdiden teşekkür ederim

Link yenilenmiştir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim :)
  • quote:

çok teşekkür ederim :)

Rica ederim kolay gelsin...

• Herkese iyi akşamlar yukarıdaki adımları takip edip cihazımı xosp romu cihazımın hafızasına atıp wipeları yaptım install deyip romu 2 kez seçtim ikisinde hata verdi sonra cihazı yeniden başlattı ve xperia yazısından sonra siyah ekranda kaldı şuan twrpye giremiyorum ne yapabilirim?
  • quote:

Herkese iyi akşamlar yukarıdaki adımları takip edip cihazımı xosp romu cihazımın hafızasına atıp wipeları yaptım install deyip romu 2 kez seçtim ikisinde hata verdi sonra cihazı yeniden başlattı ve xperia yazısından sonra siyah ekranda kaldı şuan twrpye giremiyorum ne yapabilirim?

İndirdiğiniz rom Zip dosyası eksik veya hatalı inmiştir. Tekrar indirmeyi deneyin. Twrp yi anlatıldığı şekilde tekrar kurun. Twrp kurup, twrp menüsüne girdiğiniz zaman, telefonu PC'ye bağladığınız zaman telefonun içeriğini görebilirsiniz. Bu sayede yeni rom Zip dosyasını telefona atabilirsiniz.

cihazım açılmadığı için bilgisayara bağladığımda görmüyor ve TWRPyi tekrar kuramıyorum
  • quote:

cihazım açılmadığı için bilgisayara bağladığımda görmüyor ve TWRPyi tekrar kuramıyorum

Hangi işlemeleri yaptığınızı sırası ile söylerseniz daha sağlıklı yardımcı olabilirim.

önce root işlemini yapıp ardından twrp yi indirip kurulumunu yaptım cihaz yeniden başladı twrp açıldı yeniden başlatıp bootloader unlock işlemine geçtim sonynin sitesinden keyimi alıp unlock işlemini yaptım cihaz sıfırlanıp yeniden başladı sonra cihazı recovery modda açtım wipe cashe-dalvik-sytem-data yı seçip wipeladım geri dönüp installdan indirdiğim xosp yi seçtim hata verdi tekrar seçtim tekrar hata verdi cihazı reboot etttim xperia yazısı geldi ardından siyah ekranda kaldı tekrar twrpyi açmak için ses kısma tuşuyla birlikte açmayı denedim fakat açılmadı yine siyah ekranda kaldı
  • quote:

önce root işlemini yapıp ardından twrp yi indirip kurulumunu yaptım cihaz yeniden başladı twrp açıldı yeniden başlatıp bootloader unlock işlemine geçtim sonynin sitesinden keyimi alıp unlock işlemini yaptım cihaz sıfırlanıp yeniden başladı sonra cihazı recovery modda açtım wipe cashe-dalvik-sytem-data yı seçip wipeladım geri dönüp installdan indirdiğim xosp yi seçtim hata verdi tekrar seçtim tekrar hata verdi cihazı reboot etttim xperia yazısı geldi ardından siyah ekranda kaldı tekrar twrpyi açmak için ses kısma tuşuyla birlikte açmayı denedim fakat açılmadı yine siyah ekranda kaldı

https://yadi.sk/d/e-MPQkVKfqJsU

Bu dosyayı indirin. Fastboot package zip dosyası ile birlikte bu iki Zipi bir klasöre çıkarın.
    Telefonu kapatın ses açma tuşuna basarak PC'ye bağlayın. Bu esnada sürücüler yüklenebilir, biraz bekleyin. Biraz önceki klasörün içine girerek şunları yapın:
    Klavyede SHİFT tuşuna basarak, aynı zamanda farenin sağ tuşuna basın gelen seçeneklerden “komut penceresini burada aç” seçeneğini seçin.

Komut ekranı geldiği zaman şunu yazın.

fastboot flash boot xxxxx.img enter.

X ile gördüğünüz yere, yukarıda linkte verdiğim Zipten çıkardığınız boot dosyasının ismini verin.
    Örneğin, dosyasının ismi xperia olsun. Şu şekilde yazıp entere bakacaksınız.

fastboot flash boot xperia.img

İşlem 2/3 saniye sürecek. Telefonu açın, açılırken sürekli ses kısma tuşuna basın basın çekin... Twrp menüsüne gireceksiniz. Ardından yeni rom Zip dosyasını flashlarsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 15 Ekim 2016; 23:39:46 >

çok teşekkür ederim ilginiz ve bu kadar hızlı geri dönüşünüz için işlemi yaptıktan sonra rom sıkıntısız şekilde kuruldu ve cihaz açıldı
  • quote:

çok teşekkür ederim ilginiz ve bu kadar hızlı geri dönüşünüz için işlemi yaptıktan sonra rom sıkıntısız şekilde kuruldu ve cihaz açıldı

Rica ederim. Hayırlı olsun...

• Hârimi hocam bu sterio modu XOSP ile kullanmanın bir yolu var mı? çünkü cihazın sesi gerçekten çok az durumda XOSP içindeki ViperFX ile bu ses konusu için yapılabilecek bir şeyler var mı? Nougat romlarda tek tük XDA'da görünmeye başlamış yeni bi konu daha bekliyoruz :)
  • quote:

Hârimi hocam bu sterio modu XOSP ile kullanmanın bir yolu var mı? çünkü cihazın sesi gerçekten çok az durumda XOSP içindeki ViperFX ile bu ses konusu için yapılabilecek bir şeyler var mı? Nougat romlarda tek tük XDA'da görünmeye başlamış yeni bi konu daha bekliyoruz :)

Dostum Sterio Mod, ilk sayfadaki romların son versiyonları ile uyumlu değil. Bir önceki versiyonları ile mükemmel ve yüzde yüze yakın kaliteli ses artırımı vardı. Sterio Mod da artık Z için geliştirilmesi durmuş vaziyette. Evet, Xda üzerinde Android 7 Beta sürümü yayınlandı. Biraz kullanma ve deneme imkanım oldu. Kararlı sürüm çıkana kadar stabil olmayacaktır. Yani bazı buglar var. Yalnız şunu demeliyim ki gerçekten çok hızlı bir OS.
    EKLEME: XOSP'un sondan bir önceki versiyonu çok stabil çalışmakta idi. Son versiyonunda bazı lag'lar mevcut. Tavsiyem sondan bir önceki XOSP ve ayrıca Sterio Mod çok iyi uyum sağlar. Çünkü bu ikiliyi tahmin ediyorum bir kaç ay sorunsuz kullanmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 13 Kasım 2016; 10:51:52 >

Evet üstad son sürüm daha iyidir sonuçta son sürüm mantığıyla bende son sürümü kurdum ve bahsettiğiniz sorunları yaşıyorum dönem dönem :) Stabil bir 7 çıkmasını bekliyorum bende açıkcası zahmete girmişken daha iyisine geçelim :)
  • quote:

Evet üstad son sürüm daha iyidir sonuçta son sürüm mantığıyla bende son sürümü kurdum ve bahsettiğiniz sorunları yaşıyorum dönem dönem :) Stabil bir 7 çıkmasını bekliyorum bende açıkcası zahmete girmişken daha iyisine geçelim :)

Çıktı ama stabilite sorunları var. Kısa zaman sonra en stabil konuma gelecektir...

Harami hocam bu XOSP nin 4 temmuz romunda sterio mod ile sıkıntı yok mu ben mi yanlış anlıyorum?
  • XZ-lockeddualrecovery 2.8.xx BU UYGULAMAYI YÜKLEYEMEDİMŞÖYLE BİRHATA ALDIM YARDIMCI OLABLİRMİSİNİZ.
    Installation FAILED!

Please copy and paste the contents of this
    window to the DevDB thread for troubleshooting!
  • =============================================
    Waiting for Device, connect USB cable now...
    =============================================
    Device found!

Getting device and ROM info
    Device model is C6603
    Firmware is 10.7.A.0.228
    Android version is 5.1.1

Step2 : Sending the recovery files.
    0 KB/s (31 bytes in 0.042s)
    2363 KB/s (18170 bytes in 0.007s)
    108 KB/s (501 bytes in 0.004s)
    1470 KB/s (12812 bytes in 0.008s)
    2298 KB/s (65965 bytes in 0.028s)
    684 KB/s (3159 bytes in 0.004s)
    1965 KB/s (29204 bytes in 0.014s)
    113 KB/s (699 bytes in 0.006s)
    1978 KB/s (34473 bytes in 0.017s)
    293 KB/s (1202 bytes in 0.004s)
    2522 KB/s (96956 bytes in 0.037s)
    4554 KB/s (870760 bytes in 0.186s)
    3462 KB/s (3414244 bytes in 0.962s)
    4137 KB/s (2421145 bytes in 0.571s)
    2799 KB/s (14346 bytes in 0.005s)

Step3 : Setup of dual recovery.
    Look at your device and grant supersu access!
    Press any key to continue AFTER granting root access.
    /system/bin/sh: /system/xbin/su: not found
    Press any key to continue . . .
    /system/bin/sh: su: not found

Installation FAILED!

Please copy and paste the contents of this
    window to the DevDB thread for troubleshooting!

Press any key to continue . . .

bu hata sizce neden olabilir

• kifvettt K kullanıcısına yanıt
    Cihazın driverslerinin kurulu olduğundan emin olun. Aygıt ve yazıcılardan takip edin.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.